Jak u vás proběhne návštěva Mikuláše?

klara_kik
4. pro 2015

Přijde k vám zítra Mikuláš? Nebo se za ním chystáte na besídku či maškarní? Jak to u vás probíhá? Já mám krásné vzpomínky na Vánoce, ale návštěvy Mikuláše jsem si zas tolik neužívala. Však na tom vlastně není pro dítko nic moc pěkného. Musí říkat básničku, slibovat, jak bude hodné, a celou dobu se strachovat, že si ho čert odnese. A já mívala opravdu velký strach… Sice s ním chodí i andílek a dítko nakonec dostane sladkosti, ale mně to za to asi nestálo. Není tato tradice určená spíš rodičům než dětem? 🙂 Zapojte se do naší další diskuse. Na konci týdne tři diskutující z našich Dnů s KiKem odměníme vánočními dekoracemi od nás. Krásný pátek všem!

jjustyna
5. pro 2015

No určité plány byly, ale babičky a dědečkové se dožadují změny plánů, takže to bude vypadat asi tak, že posbíráme balíčky u babi a dědečků, zajdeme se podívat na akci na náměstí, kde Mikuláš projde, zamává dětem a kdo chce, může za ním přijít a pak budou čekat ještě balíčky doma za oknem. Letos už je nějak přemikulášováno 😠 příští rok to zařídím, aby chodil jen domů.... i ve školce mohli počkat až po domácí nadílce

tajemna30
5. pro 2015

Dcerka měla mikuláše ve čtvrtek ve školce, a dnes s ní zajdu na Mikulášskou nadílku, co se pořádá u nás v obci. Malý má rok, takže s tím bude tatínek doma, nejsem zastánce toho strašit už takto malé děti. Dcerka se těší - má vysvětleno, že je moc hodná a nemá se čeho bát.

klara_kik
autor
5. pro 2015

@drex951 To je skvělá fotka! 🙂 Připomněla mi mé mikulášské. Jako malá jsem se na ně vždy moc těšila a maminka mi také vyráběla kostým. Byl krásný, ale jako malá holčička jsem ho vůbec neocenila. Strašně jsem chtěla být princezna jako ostatní holčičky a já chodila za lva 🙂 Byla jsem vždy opravdu moc smutná a kostým jsem si oblíbila až jako větší, kdy jsme ho s maminkou obarvily načerno a já v něm chodila za čerta 🙂

klara_kik
autor
5. pro 2015

@zubejda2 To máte pěkné, na takovou návštěvu Mikuláše bych také asi vzpomínala ráda. Já si bohužel pamatuju hlavně to strašení peklem a děsný strach a spousta maminek tady to také zmiňuje ☹ Ale je to opravdu pěkná tradice, pokud se vypustí to přílišné strašení a přistoupí se k ní rozumně.

klara_kik
autor
5. pro 2015

@kh To je tak pěkné 🙂 Kvůli těmhle vzpomínkám jsou tradice tak krásné a mám je tolik ráda! A možná si někdy oblíbím i Mikuláše, když tu čtu, jak pěkně se to dá zvládnout bez strachu.

drex951
5. pro 2015

@klara_kik Úplně Vás chápu, taky mi bylo vždycky smutno z toho, že ostatní holčičky jsou načančané princezny a já ne. Tak alespoň věřím, že si to jednou vynahradím na své svatbě, i když určitě neplánuji mít nějakou honosnou róbu 😀
Obarvit lva na černo a vytvořit tak čerta je super nápad! Tomu se říká zabít dvě mouchy jednou ranou 🙂

klara_kik
autor
5. pro 2015

@partyzanka91 Držím palečky, aby se návštěva Mikuláše dnes povedla a vy i Míša jste si ji pěkně užily! Budu moc ráda, když nám pak napíšete, jak to skutečně proběhlo a jak se to dcerce líbilo 🙂

valuvka
5. pro 2015

K nám dnes Mikuláš příjde i s čerty a andílky a děti se už moc těší! Mikulášek /náš syn 🙂/ proto, že ví, že celý rok byl hodný (a to opravdu byl) a Violka tomu ještě nerozumí 🙂 Mikulášek už od rána pobíhá a pořád si opakuje básníčku, aby jí večer nepopletl. Zároveň jsme včera byli v pekle a byla to moooccc pěkná akce. Všichni čerti byli neuvěřitelně hodní, hráli s dětmi karty, kostky, děti museli "přehádat" čerty a nakonec dostali od Lucifera pěkně velkou nadílku 🙂 (samozřejmě pytlík plný sladkostí) 🙂
Nejsem pro zastrašování dětí a ani bych k nám domů takové postavy nepustila. Příjde mi to naprosto zbytečné takhle dítě stresovat! ☹

salikova
5. pro 2015

My chodívali s kamarády každý rok na Mikuláše po rodinách a už se těším, až děti kamarádů povyrostou (jsou to miminka) a my zase budeme chodit a to po svých rodinách🙂 Zatím tedy kluci chodí na Mikulášské besídky a povídají Mikuláši básničku... Zrovna na jedné jsou s tátou a protože jsem nemocná, čekala jsem doma na Mikuláše a už k nám přišel.. 🙂 Kluci budou mít večer překvapení.... - dokonce tam hodnému staršímu nechal Mikuláš pochvalný vzkaz a zlobidlu mladšímu čertík nechal taky taštičku se vzkazem, že by se měl polepšit...

kh
5. pro 2015

@klara_kik Tak to Klarko drzim palce, at si Mikulase oblibite a spojite jen s radosti. Bylo by to skoda 🙂

apacheee
AMBASADORKA
5. pro 2015

Eliášek je malý, takže domů k nám letos Mikuláš ještě nepřijde, byli jsme se však podívat na Mikulášské besídce pro děti, kterou pořádá manželův zaměstnavatel, Eliáškovi se moc líbila a vůbec se nebál🙂

partyzanka91
5. pro 2015

tak tady přidávám pár našich fotek s dnešní návštěvy Mikuláše (nakonec bez čerta)

partyzanka91
5. pro 2015
klara_kik
autor
7. pro 2015

Moc děkuji, že jste se s námi podělily o své tipy, vzpomínky a historky v rámci Dnů s KiKem! Bylo to pro mě velmi inspirativní a pevně věřím, že i pro vás 😉 Pokud byste chtěly dostávat newsletter z KiKu s aktuální nabídkou, můžete zaregistrovat svůj e-mail zde: http://www.oblekamesechytre.cz/registrace-newsl...

Přeji vám všem příjemný advent, krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví a lásky celé vaší rodině v příštím roce! Klára & tým KiKu