Jak se chystáte na Mikuláše?
Krásné odpoledne, kamarádi😇,
za chvilku to asi vypukne a děti začnou netrpělivě vyhlížet Mikuláše a jeho doprovod. Anděl všem děkuje a prý si vezme všechny hvězdy, které jste udělali.
Těšíte se na Mikuláše?
Co budou děti dostávat za dobrůtky? Byly děti hodné? Doufám, že čerti moc práce mít nebudou 😈.
Když budete chtít, pošlete nám třeba nějaké básničky, či fotky z nadílky, budeme moc rádi.
Užijte si krásné odpoledne a všem přeji rozzářené oči a krásnou nadílku a hlavně si to užijte a mějte se moc rádi.
Stručné shrnutí
- Rodiče často organizují Mikuláše jako návštěvu za oknem, aby děti nevyplašili, nebo jako vystoupení ve školce, v kostele, v mateřském centru nebo v pronajaté herničce.
- Typická nadílka obsahuje ovoce, oříšky, rozinky, sušené švestky, čokoládového Mikuláše, gumídky, malé hračky (Lego, malé autíčko) a přesnídávku.
- Některé rodiny osobní návštěvu zrušily kvůli neštovicím a nahradily ji předáním balíčku za okno; jiné rodiny volí „hodného čerta“ a čerta do domu nevpouštějí.
Nejčastější otázky
Q: Jak upravit návštěvu Mikuláše pro bojácné nebo malé děti?
A: Pořádat Mikuláše „za oknem“, nevpouštět čerta do domu, dát dětem balíček za okno nebo pozvat „hodného čerta“, aby se dítě nevyplašilo.
Q: Jaké jsou běžné dárky do mikulášského balíčku?
A: Běžně se dávají ovoce, oříšky, rozinky, sušené švestky, čokoládový Mikuláš, gumídky, sušenky (zmíněny „zemanky“), malé hračky jako Lego nebo malé autíčko a malé balení přesnídávky.
Q: Kdy zrušit osobní návštěvu Mikuláše kvůli nemoci?
A: Rodiče ruší osobní návštěvy při výskytu neštovic a místo toho nechávají balíček za oknem nebo posílají dárek, aby se minimalizovalo riziko šíření.
Q: Kde se dá pořádat Mikuláš pro větší skupinu dětí?
A: Mikuláš se pořádá ve školce, v mateřském centru (zmíněno „mimimikulasske“), v kostele nebo v pronajaté herničce.
Q: Jak využít mikulášskou nadílku ke zbavení dudlíku?
A: Některé děti dobrovolně odevzdají dudlík čertovi a rodiny použily náhradu „Usínáček“, přičemž byla zmíněna úspěšná změna po téměř 3 letech.
Q: Je problém, když dítě potká Mikuláše vícekrát?
A: Není to neobvyklé; děti mohou potkat Mikuláše v kostele, ve školce i doma a pokaždé dostat malé mlsání nebo dárek.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnoho rodičů preferuje mírnou nadílku (ovoce, oříšky, malé hračky) spíše než hromadu sladkostí.
- Návštěvy Mikuláše běžně probíhají ve školkách, mateřských centrech, kostelech nebo jako „za oknem“.
- Některé rodiny čerta do domu nevpouštějí a raději volí nenásilné formy nadílky.
Sporné názory
- Někteří rodiče preferují osobní setkání s Mikulášem a čertem v domě nebo školce, zatímco jiní upřednostňují návštěvu jen za oknem nebo „hodného čerta“ bez strašení.
Otevřené otázky
- V jakém věku je nejlepší dítě poprvé vzít osobně k Mikulášovi, aby to nebylo traumatizující?
- Jaká je nejúčinnější metoda nahradit dudlík při mikulášském předávání pro dlouhodobé dítě?
Zmíněné značky a firmy
Fisher-Price, mateřské centrum, školka, hernička, kostel
Zmíněné produkty a metody
ovoce, oříšky, rozinky, sušené švestky, čokoládový Mikuláš, gumídky, Lego, malé autíčko, přesnídávka, sušenky zemanky, uhlí, dudlík, Usínáček, Veselé jablíčko od Fisher-Price, pronajatá hernička, Mikuláš za okno, mimimikulasske v mateřském centru, Mikuláš ve školce, Mikuláš v kostele, neštovice
Místa a osoby
Praha
K nám taky přijde Mikuláš jen na okno. Sice už ho viděla dnes jít do školky, ale nechtěla za ním jít. Příští rok ji ale nejspíš nemine 😇
U nás byl Mikuláš už ráno za oknem ale teď se chystáme do školky na mikuláše pak sem hodím fotečku 😉
No pomalu se chystáme. Ráno jsme sice byli na mimimikulasske v mateřském centru, ale tam to bylo spíše ó soutezich, tancování a různých hrách. Teď máme s kamarádkama pronajatou hernicky, kam za náma přijdou hodni čertíci, Mikuláš a Andílek. A nadílka, převážně ovoce, oříšky, rozinky a sušené svestky ty Malej miluje. A má tam taky jednoho čoko Mikuláše.
U nás letos bohužel Mikuláš nebude, kvůli těm zpropadeným neštovicím. Takže jsme to pojali po svém, včera dal malý Barborce za okno ponožku s obrázkem, který namaloval a ráno na něj čekal od Barborky i Mikuláše balíček s ovocem, gumídky, malým pytlíkem Lega a oříšky. Sice mě mrzí, že propásl Mikuláše ve školce a ani k nám nepřijde, ale příští rok si to určitě vynahradí
@rory_g moc zdravíme a posíláme pozdravy a Mikuláš z Prahy vzkazuje, že nejdůležitější je zdraví, ať neštovice rychle zmizí a zdravíme! Míša
@misa_fisherprice děkujeme za pozdravy, malý je zvládá naštěstí s grácií, snad je nechytne mimin 🙂
A to my zase na Mikuláše a čerta jdeme.Scházíme se celá rodina u sestřenice (bude tam hodně dětí).Všichni se na to moc těší..děti i rodiče a vlastně i prarodiče.Když odejde Mikuláš,tak si posedíme,dáme vínko a děti si vybalujou ňamky...Je to taková naše trasice...Móc se těším .V 17 hod.to propukne👏
Dnes bude Mikuláš na tajňačku za oknem a zítra naživo ve školce😉 U nás to s nadílkou nepřeháníme, hrst oříšků, malé uhlí, sušenky zemanky, kapsičku s přesnídávkou a do balíčku každému malé auto, z toho mají kluci největší radost😀
a tady jedna básnička:
Čertí škola
Čertík Bertík v čertí škole
abecedu neumí,
násobilku taky plete,
učit se mu nevoní.
Zato v pekle, tam mu to jde,
samá chvála, jedničky,
s Mikulášem za odměnu
půjde strašit dětičky.
Jenom ty, co pořád zlobí,
pozná je už zdaleka,
postraší je, domluví jim
nebo metlou vyleká.
Chystá vidle, řetěz, pytel,
kousky uhlí, polínka,
rozdá je všem neposluchům,
patří jim ta nadílka.
Krásného Mikuláše všem!!!
Tak my jsme žádné fotky nestihli pořídit, protože malá se nás držela jako klíště. Nicméně i s klepající se ručičkou odevzdala sama a dobrovolně dudlíka čertovi. A my po skoro 3 letech poprvé usínali bez něj.
Zkousela jsem jit s malou za certama a moc z toho nadsena nebyla. Bala se, obcas sice zlobi, ale ja bych ji nedala 🙂. U sousedu byl cert a mikulas, andela po ceste asi ztratili 🙂 a jen jsme se divali, ale zbliska je jeste brzy 🙂. Mala bude mit balicek za oknem s ovocem a nejaky ten bombonek 🙂.
Děti jsou ještě malé takže je nechceme ještě děsit 🙂, balíček od Mikuláše budou mít za oknem, budou tam mít ovoce a dobroty a pak malou hračku na památku na Mikuláše 🙂
@ivca1986 krásná fotečka, moc zdravíme a mějte se hezky. Děkuji. Míša
@bridekengee jéééééé a tady naděloval hodný čert? A vlastně proč ne? Moc zdravíme a mějte se hezky. Míša
@gabkekoczi tak vám se Usínáček bude hodit🙂. Dudliček pryč , nahradí ho Usínáček. Hezký den. Míša
@beruszka82 velký pozdrav klukům , parádní čertidla! Hezký den. Míša
@matty. Tak toho čerta bych se bála i já. Esterka je šikula, že to zvládla. Hezký den. Míša
@kolka357 tak to se tedy Natálka má. Moc zdravíme a přejeme hodně zábavy a smíchu. Míša🙂
Mikuláš u nás byl , ale spíše na neteře, vždycky děláme Mikuláše z babičky kde se sejdem všichni.














Já jsem na svoje děti až moc hodná 😁 k nám chodí Mikuláš za okno na tajnaka 😁😁 čerta si domů nepustím...