Páteční SOUTĚŽ o balíček hraček

klara_kik
4. pro 2015

Zítra děti navštíví Mikuláš, čert a anděl, a tak jsme pro vás připravili malou mikulášskou soutěž, abyste si to na zítřek nacvičily 🙂 Napište mi básničku či písničku, kterou jste Mikuláši říkaly jako malé, nebo kterou má na zítřek připravenou vaše ratolest. Anebo nám můžete vy či vaše dítko něco pěkného, nejlépe mikulášského, namalovat či vyrobit. Třeba už pro Mikuláše doma něco připravené máte, abyste ho zítra obdarovaly. A dnešní odměna za příspěvky poslané do soboty 9:00 bude také v dětském duchu, takže výherkyně od nás získá malý balíček z KiKu s hračkami. Dnes se zvlášť těším, co vymyslíte 😉

l.u.c.i.e
4. pro 2015

Matěj, Matěj, do pekla zajel, na bílém koni, čert ho tam honí 🙂

kvakuska
4. pro 2015

Já jsem říkávala:
Mik, muk, mikulinka, uletěla mandelinka,
uletěla do pekla, málem se tam upekla,
čertíci ji honili, koleno si rozbili. 😝

A moje dcerka (na fotce vloni, letos 2 1/4 roku) má přepraveno:
Foukej foukej věčičku, oď mi jednu uštičku, nebo dvě, budou sadké obe dvěěěěě 😀

igiana
4. pro 2015

Tuhle basnicku jsme napsali spolu s dcerkou a taky vyrobili pro Mikulase cepici 🙂

Mikulas jde na koni
nikdo ho nedohoni.
Za ty darky co mu dam?
Novou cepici udelam.

terezka87
4. pro 2015

Naše Romanka se učila básničku kterou jsem říkala já, moje mamka a tu zase její maminka. Milí Svatý Mikuláši, k tobě se modlím dnes
přijď do světničky naši, požehnání do ní vnes.
Zaklep berlou svojí zlatou, na moji bílou postýlku
ať vidím ve snách tvář tvou svatou , a zástup bílých andílků,

verkaunka
4. pro 2015

Co si vybavuji, tak když už k nám přišel Mikuláš, tak to byli sousedi. Nevím, jaké básničky jsem mohla říkat, ale většinou na nás platilo to, že slíbíme, co budeme či naopak nebudeme dělat... pomáhat mamince, nebudeme zlobit, budeme si čistit zuby atd... a kupodivu to vycházelo rodičům dobře, ale bohužel jen na krátkou dobu 😀.

mrkew
4. pro 2015

Na melodií hlava ramena. ...rohy kožichy kopyta ocas, kopyta ocas, kopyta ocas. rohy kožichy kopyta ocas, brambory, pytle řetězy ukazuje se a pohybuje do rytmu

zu_za
4. pro 2015

Naše Anežka má pro Mikuláše připravenou logopedickou básničku:

Na velikém kopci, potká ovce ovci.
Co ty tady ovce?
Já mám ráda kopce. 🙂

V záloze má básničku o Kutálející se bramboře, to kdyby prý jedna básnička nestačila, protože hodně zlobila 😀
A kdyby ani druhá básnička nepomohla, má pro ně připraven obrázek. 😅

victress
4. pro 2015

Mikuláši, Mikuláši,
neber s sebou čerty radši,
vezmi s sebou anděly,
ti nám něco nadělí.

sharka88
4. pro 2015

Jako malá jsem se Mikuláše s čertem nikdy nebála. Zato jsem se hrozně styděla. Poprvé jsem na besídce zvládla básničku o jablíčku, kterou často přeříkávám svému 8 měsíčními synovi. Vždy, když slyší první slova, začne se usmívat. Slovům sice ještě nerozumí, ale podle intonace básničku pozná 🙂

Skutálelo se jablíčko,
vůbec nic ho nebolelo.
Bodívej se, jak se koulí,
nemá ani jednu bouli.
Kutálí se, kutálí...
to jsme se mu nasmáli.

maminkazdenicka
4. pro 2015

Já jsem se příchodu vždycky hodně bála, rodiče mě tím strašili, já to u malého nedovolím, o čertech bude vědět, ale že jemu nic neudělají, žádné bububu., když bude zlobit a podobně.
Já říkala asi tuhle, už si to nepamatuju 😀
Kdo to klepe? Bílý pán.

Mikuláš dnes přišel k nám.

Anděl a čert přišli s ním,

zjistit, jestli nezlobím

Mik, miku, Mikuláš

Přišel s čertem na koláč.

Čerte, čerte chlupatý,

nechej pytel za vraty.

Čertíka se nebojíme,

Protože my nezlobíme.

Když tak jenom trošinku,

tatínka a maminku.

thebugsbunny
4. pro 2015

Já si pamatuju, že jsem rok co rok vykládala tu samou 😀 🙂

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš,
přišel s čertem na koláč.
Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš,
přinesl nám zimní čas.
Když Mikuláš naděluje,
čertík za ním poskakuje,
Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš,
přinesl nám zimní čas.

miskadis
4. pro 2015

Naše holky mají připravenou tuto:

Čertici se narodilo
tuze krásné miminko,
když ho čertu ukázala,
křikl: "Hurá, maminko!"

Pak z radosti dělal věci
že se tomu každý smál,
kulil svoje černé oči,
k vidlím ocas přimotal.

markytka_1
4. pro 2015

U nás se bohužel Mikuláši s čertama neotvíralo, jelikož z nich měl bratr panickou hrůzu. A bylo jedno,že jsem se na ně těšila a naučila se básničku 🙂 Vždy se muselo pozhasínat, všechno vypnout, zamknout, mamča nemohla jít ani přiložit do sklepa 😀 Teď už několik let není sníh, ale dřív u nás jezdil Mikuláš s andělem na saních tažené koníky a za nimi šli čerti, rachotili řetězy a dělali velký čurbes. To když člověk slyšel a viděl tak trnul hrůzou, ale fakt nádhera. Teď už se to tak nevidí.
Klárinka je malá tak se básničce vyhne, ale my ani čerta pozvaného nemáme, jdeme se podívat až v neděli na mikulášskou na dílku u nás v obci.
Básničku však přidám, ale ne co jsem říkávala já, ale co recitovali děti u nás v kostele, když měli vánoční vystoupení a pak se šel rozsvěcovat stromeček.

Až přijde Mikuláš,
řeknu mu Otčenáš,
nastavím košíček,
on mi dá jablíček
a já mu zazpívám
jak v háji slavíček.
Přijde-li rohatý
s metličkou do chaty,
schovám si hlavičku
v proutěném košíčku,
nedám mu jablíčko
ani svou dušičku.

kalkulantka
4. pro 2015

Malá (2,5roku) bude říkat:

Mik, mik, Mikuláš,
přišel s čertem na koláč,
čerte, čerte chlupatý, (její verze "čerte, čerte šupatý")
nechej pytel za vraty. ("nechej pytel mouky")
Slibuju ti, slibuju, ("slibuju ti, slubuju ti")
že už zlobit nebudu. ( "že už nebudu zlobit")

valuvka
4. pro 2015

Náš Mikulášek (syn 🙂) má všeobecně písničky a básničky rád, takže jsme se dnes museli rozhodnout, kterou opravdu bude říkat 🙂 A po těžkém rozhodování vybral tuto:
Jak vypadá Ježíšek?
Nosí také kožíšek?
Kolik je mu let?
Jedna, dvě, tři, čtyři pět
Jakpak nosí dárečky?
Zdobí také stromečky?
Chodí nebo přiletí?
Jak se liší od dětí?
Asi kvůli svatozáře,
proč se nikdy neukáže? 🙂

Tak snad se Mikulášovi bude líbit a nějaký ten balíček mu přinese 🙂

kspp1
4. pro 2015

Tak to je hezké téma 🙂 Dcerka je ještě moc malá. K nám Mikuláš chodil stejně tajně jako Ježíšek....jen po sobě zanechal pytel sladkostí a ovoce. Ale jako děti jsme se každý rok těšili na jablíčkového Mikuláše od maminky, který byl vyroben z těch nejhezčích jablíček, červených, velikých a krásně naleštěných. Posílám můj nákres. Až bude dcerka větší, taky ji ho vytvořím 🙂

lin18
4. pro 2015

Syn se naučil tuto:
Čerte, čerte nechoď k nám,
nemysli si, já tě znám.
Čerte, čerte ty mě zlobíš,
vím, že dětem uhlí nosíš.
A kdyby nám anděl něco dal,
ty bys nám to čerte všechno vzal.

Já moc neuznávám strašení dětí a vyhrožování čertama, takže poprvé jsme začali návštěvu mikuláše plánovat když měl malý tři roky...a to tak, že se přestrojila babička, děda a teta. No i tak jen dědu čerta uviděl začal plakat, takže jsme čerta okamžitě poslali pryč. Druhý rok už neplakal ale bylo vidět jaký má respekt. Samozřejmě vždycky věděl, že jsou to jen přestrojení příbuzní. No a vloni už nich měl bohapustou srandu...čerta tahal za ocas, odmlouval, básničku neřekl. Takže letos přijdou cizí....ale i tak je domluveno, že čert se jen ukáže za oknem...dovnitř nepůjde.
Já když byla malá tak jsem Mikuláše milovala...jednou jsem přemluvila čerta aby mě dal do pytle....no odnesl mě jen kousek...pak jsem prosila, že chci až do pekla, ale poslali mě zpátky k rodičům....Tak nevím po kom ten náš kluk je...maminka byla hrdinka 🙂
přikládám fotku...bez čerta...ten už se musel odmaskovat a zas z něho byl děda 🙂

milacekhanach
4. pro 2015

Já jako dítě jsem se musela umět pomodlit " OTČENÁŠ ",za mě to byla taková tradice 🙂.To už dcera nemusí,naučila se básničku,kterou už říká několikátý rok,protože se nám moc líbí. 🙂

Kde se vzal,tu se vzal,
Mikuláš pod okny stál.
Na hlavě měl čepičku,
v ruce velkou berličku.
Z bílých fousů teplý šál,
takhle děti vypadal.

Mikuláši,přijď dnes knám,
písničku Ti zazpívám.
Přines prosím trochu dobrot,
můžeš je dát třeba do bot.
Dáváš dárky pro radost,
pro každého jich máš dost.

zanri
4. pro 2015

1/ Napište mi básničku či písničku, kterou jste Mikuláši říkaly jako malé - tak to si bohužel nepamatuji a ani moje mamka si to nepamatuje☹, mohla bych tu něco nakopírovat, ale nebyla by to pravda
2/ Nebo kterou má na zítřek připravenou vaše ratolest - malý ještě nemluví (až na pár slov), takže nic připraveného nemáme☹, v kroužku, kam chodíme se snažil naučit mini taneček na písničku Měla babka 4 jabka, ale to v tomto věku fakt nejde 😒
3/ Anebo nám můžete vy či vaše dítko něco pěkného, nejlépe mikulášského, namalovat či vyrobit - bylo by to něco mooooooc abstraktního, a že je to něco na téma Mikuláše, bych tvrdila asi jen já, takže ani tady nemám, co nabídnout☹, takže můžu jen přiložit fotku z 1. Mikulášské besídky, kde si ho zavolal Anděl a dárek mu musel předávat natřikrát, protože chudák nevěděl, proč by si měl něco brát 😀

berusinecka
4. pro 2015

U nás tento rok zazpíváme písničku-naučil se syn na folklorní vystoupení. Tak teď vede 🙂
Já su mulá panenka
nesu vám novinu
priběhla sem z Betléma
nyní tuto chvílu.

Stal sa tam div velký,
že pana Maria
nám prekrásné děťátko
na svět porodila.

panihk
4. pro 2015

Já říkávala klasiku - Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni, hledali, nenašli, byli oba smutní.

Malá letos ještě básničku nepoví, ale od rána dnes nacvičovala nějakou píseň - pořád dokola volala "mááááma tatata báááába jejejeje". Tak schválně, jestli to zítra zopakuje. 🙂

mysicka003
4. pro 2015

U nás se trenuje:

Mikuláš

Mikuláši přijď dnes k nám,

písničku ti zazpívám.

Přines prosím trochu dobrot,

můžeš je dát třeba do bot.

Dáváš dárky pro radost,

pro každého máš jich dost.

🙂

apacheee
AMBASADORKA
4. pro 2015

Jako malá jsem zpívávala písničku
Mik miku mik miku Mikuláš,
přišel s čertem na koláč,
Mik miku mik miku Mikuláš,
přinesl nám zimní čas.

Eliášek je ještě na vyrábění malý, ale s dětmi ve školce jsme tento týden vyrobily takovéhle krasavce:

myskyyy
4. pro 2015

My jsme říkávali:

Mikuláši Mikuláši, copak mi dáš z nadílky?
Zažeň čerty, co mě straší, já mám radši andílky.

Náš Matýsek ještě neumí mluvit, tak uvidíme, co ho za básničku naučíme 🙂

tajemna30
4. pro 2015

Krásný večer, Natálka je náš milovaný čertík, a věřím že zítra na mikulášské besídce, vytáhne z koše mikuláš i nějakou sladkost či hračku pro ni 😉

Nachystala si pro něj tuto básničku - vzhledem k tomu že malý bráška ještě nemluví, tak bude básnička i za něj:

Čertíka se nebojíme,
protože my nezlobíme,
když tak jenom trošinku,
tatínka a maminku.

blondbery
4. pro 2015

My zpivame:
certi se zenili,
Tancili radili,
Kopytem dopredu,
Kopytem zpet.
Pichali bodali,
Rohama do perin,
Peri se sypalo na cely svet.
Hopsasa hopsasa,
Cert hlavou potrasa
A v certim kozisku
Teplo mu je.
V kozisku na paty,
Certicku strapaty,
Peri ti nad hlavou poletuje 🙂
A pridavam fotecku nasich letosnich Vanocnich pranicek

horanika
4. pro 2015

Já říkávala Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni. Hledali, nenašli, byli oba smutní. Ale uměla jsem i upravenou verzi, kterou nešlo říct, aby si mě neudnesli do pekla. Cestou šlápli do ho..a, byli oba smutní 😀

barinkas
4. pro 2015

Co si pamatuju, tak já toho moc neříkala 😀 Když jsem byla prtě, tak se otec přestrojil za čerta, já se tak vyděsila, že od té doby jen jsem viděla čerta, tak jsem ječela... tudíž se toto nekonalo...Odmítala jsem jít kamkoliv, kde tohle bylo.
Včera jsme byly s malou na firemním Mikuláši, hned u vchodu stál anděl a čert, malá má 3 roky, nelíbí se jí masky, prostě jakkoliv "divně" oblečení lidé. Takže kdepak, že by k tomu šla... stála u mě a jen říkala, Barunka hodná 😀

marikura
4. pro 2015

Mik, miku, Mikuláš,
přišel s čertem na koláč.
Čerte, čerte chlupatý,
nechej pytel za vraty.
Nejdříve jsme říkali básničku a pak jsem ještě hrála na flétnu 🙂

vercula7
4. pro 2015

mala ma 16 mesicu takze umi jen jednu basnicku s pomoci maminky rika :mamo,tato v komore je myyyš.pustime tam kokoura (kocoura) on tu myšku ičťoura (vystoura).takze jen tu budeme rikat 🙂