SOUTĚŽ: Pečeme s Tescomou a Košík.cz 🙂

katka_kosikcz
12. pro 2017

Společnost Tescoma nám věnovala 3 dárečky do soutěže, které bychom Vám chtěli darovat. Když jsme vymýšleli, jak soutěžit, aby vás to také bavilo,vznikl v marketingu skvělý nápad 😊

Vytvoříme společně Košíkovskou kuchařku!!!

Do soutěže se zapojíte vložením příspěvku s receptem, ať už na vánoční cukroví nebo jakékoliv vaření či pečení v době Vánoc. Když přiložíte fotku, budeme moc rádi 😊
Z vašich komentářů vylosujeme 3 výherce, kterým pošleme jeden ze 3 dárečků. O výhře vás budeme informovat interní poštou.
Soutěž probíhá dnes 12.12.2017 do půlnoci.

Dárečky:
1x Cukrářská zdobicí tužka DELÍCIA
1x Razítko na sušenky DELÍCIA, 6 vánočních motivů.
1x Mlýnek na mák HANDY

hance09
12. pro 2017

Mandlové linecké
140 g hladké mouky
110 g másla
70 g cukru
1 žloutek
1 lžička citronové kůry
1 balíček vanilkového cukru
50 g mletých mandlí

Mouku smícháme se žloutkem, změklým máslem i oběma druhy cukru. Nakonec vmícháme jemně mleté mandle a citronovou kůru. Všechno důkladně promícháme a vypracujeme hladké těsto, které necháme aspoň hodinu odpočinout v chladu. Z vyváleného těsta vykrajujeme různé tvary, pečeme na 180 do zlatova. Po vychladnutí slepujeme povidly.

vlaxyz
12. pro 2017

U nás na Vánoce pečeme co jiného než vanilkové rohlíčky a linecké. Před 3 týdny jsem dělala perníčky, ale ty už minulý týden padly za vlast, takže nezbývá nic jiného, než je udělat znovu 😂 (Rohlíčkům dávám maximálně týden😏). Dneska jsem se celý odpoledne nezastavila, jelikož mám super pomocníka, co potřeboval dělat všechno se mnou 😂 A jelikož jsem se nemohla rozhodnout jestli napíšu recept na rohlíčky nebo linecký, tak napíšu oboje 😂 A od koho jiného můžu mít recept než od mé skvělé maminky.
Vanilkové rohlíčky - 300g hl. mouky , 210g hera ( máslo , tuk na pečení) , 100g ml. cukr , 1 vanilk. cukr, 1 malé vejce, kokos nebo ořechy .uděláme těsto , necháme ho nejméně půl hod. v ledničce. Pečeme na 180°C cca 10 minut. Linecké těsto - 280g hery ( máslo tuk na pečení) , 420g hl. mouky , 140g ml. cukr , 1 vejce , citronová kůra . Uděláme těsto a dáme do lednice nejméně na půl hod. odležet. Pečeme stejně jako rohlíčky.
Tyhle recepty miluji protože nic lehčího snad neexistuje 😂

anim1984
12. pro 2017

Nooo, je tady hodne inspirace 🙂 pridavam recept na Rezy touha:
Testo
140g masla
140g mouckoveho cukru
1 zloutek
200g mletych vlasskych orechu
4 bilky
70g hrube mouky

Poleva
3 zloutky
100g mouckoveho cukru
1 vanilkovy cukr

Cukr, maslo a zloutek utrit do peny a pridat 140g orechu s moukou. Nakonec pridat snih z bilku. Testo rozetrit na plech a pect doruzova na 170°C, cca 10-15 min.
Ihned po vytazeni z trouby potrit polevou a posypat zbytkem orechu.

jessuela
12. pro 2017

Naše oblíbené nepečené ČOKOLÁDOVÉ PLACIČKY 😉

Tip na recept

Jednoduché cukroví pro všechny milovníky čokolády.

Autor receptu: Redakce

150 g čokoláda bílá
150 g čokoláda hořká
PODLE POTŘEBY
ořechy, rozinky, voce kandované, různobarevné ovoce sušené

Čokolády rozoustit zvlášť ve vodní lázni, stáhneme z ohně a za občasného míchání nechat čokoládu částečně zchladnout.
Pak z ní tvoříme na silikonovou podložku menší placičky, ty ozdobíme oříšky a kandovaným ovocem.
Placičky necháme v chladu ztuhnout.

jessuela
12. pro 2017

Neznam je z hlavy 😀

terezs2716
12. pro 2017

Letos poprvé jsem pekla sama,vybrala jsem si perníčky a byla jsem překvapená jak byly snadné,výborné a a hlavně měkké.
Suroviny:
75 dkg hladké mouky
20 dkg mouč. cukru
23 dkg medu
15 dkg hery
3 vejce
3 lžíce kakaa
lžíce koření do perníku
lžička skořice
1,5 lžičky sody

Jsou opravdu výborné a hned měkké.
POZOR je dobré péct těsně před Vánoci...musela jsem je péct už po třetí,protože nikdy nic nezbylo 😀

zabicka30
12. pro 2017

Smetanovo-čokoládové pralinky s kávovým likérem

Doba přípravy: 30 minut + čas na chlazení
Porce: cca 36 pralinek

Ingredience
420 g hořké čokolády, nasekané na kousky
1 hrnek smetany ke šlehání
1 lžička instantní kávy
85 g másla, nakrájeného na kostky
1 lžíce Kahlua likéru

Zdobení
120 g čokolády, nastrouhané

Postup
1) V rendlíku zahřejeme smetanu do horka, poté sundáme z plotny a přidáme kávu a nasekanou čokoládu. Promícháme dohladka a necháme 5 minut chladnout. Poté vmícháme kahluu a máslo.
2) Necháme směs přijít k pokojové teplotě, pak zakryjeme a vložím do lednice aspoň na 4 hodiny.
3) Mezitím si nastrouháme čokoládu na zdobení na jemno. Přesypeme ji do plytkého talíře.
4) Plech vyložíme pečícím papírem a dáme bokem. Pomocí lžíce odkrajujeme kousky směsi a tvarujeme z ní kuličky. Každou kuličky obalíme ve strouhané čokoládě a vložíme na pečící plech.
5) Kuličky skladujeme v suchu a chladnu.

Jsou opravdu výborné, u nás se po nich jen zapráší. Foto bohužel nemám, protože je dělám těsně před Vánoci, jinak by se snědly 😀

1miska
12. pro 2017

U nas frci pernicky🙂

eva1987
12. pro 2017

Tak u nás jednoznačně frčí margotkové košíčky s čokoládou a lentilkou. A hlavně, je to extrémně rychlý recept, takže pro maminky, které nechtějí trávit spoustu času v kuchyni a taky se po tom děti můžou utlouct a dospělí samozřejmě také 😀 Já je miluju 😀

Recept velmi jednoduchý: margotky nastrouháme do připravených košíčků (do půlky košíčku), zalijete dle libosti hořkou nebo bílou čokoládou a ozdobíte př. lentilkou, hrozinkou dle libosti, kdo co má rád.

monnn
12. pro 2017

krásné a lákavé ceny ,až mě mrzí že péct teprve budeme 😉,takže fotku nepřidám 😔
velmi chutné ořecháčky
1/2 kg ořechů ,1 bílek ,1 polévková lžíce vody - umícháme vidličkou

120g ml. cukru ,1 kávová lžíce skořice ,1kávová lžíce soli - umíchat a pak smíchat s ořechy
lžící uděláme na plech vyložený pečícím papírem (hrudky ) a sušíme v troubě 1 hodinu při 120 C /po 15 min promícháme)
je to opravdu mňamka (hlavně pro milovníky ořechů - my většinou děláme z vlašských )

a ještě přidám recept na naše oblíbené RAFAELO 🙂
1hera ,200ml.cukru,200g sušeného mléka ,100ml vody ,drcené piškoty(přiměřeně),nechat chvíli odležet v lednici a dělat kuličky ,uděláme kuličku vložíme mandli zbavenou slupky a obalíme v kokosu

krásné recepty jsou tu,některé jsem si z dovolením okopírovala 😘

mina_
12. pro 2017

Je, to je super, že se vyrábí mlýnek na mák, já mám jeden snad po prabábi a už je to taková spíš chuděra.

u nás frčí kokosky, delám podle tohoto receptu:
160 g moučkový cukr
1/2 ks citron - šťáva
160 g strouhaný kokos
4 ks bílek
máslo na vymazání plechu

Vaječné bílky ušleháme na hustý sníh. Moučkový cukr rozdělíme na dvě dávky. Jednu přidáme do sněhu z bílků a ušleháme dohusta. Druhou dávku moučkového cukru smícháme s kokosem, pokapeme citronem a zlehka vmícháme do sladkého sněhu.

Máslem vymastíme plech a lžičkou na něj klademe malé kopečky připravené hmoty. Plech vložíme do trouby předehřáté na mírnou teplotu (130 - 150°C) a zvolna pečeme do růžova.

Pak dávám buď na dopředu upečená linecká kolečka, maličká a nebo na piškoty, mám rada malé kokosky - jednohubky.. na fotce jich bychlo cca 150 ze 6 bílků. Na kolečko / piškot dáme krém dle chuti, doprostřed ždibec domácí rybízové marmelady a přiklopíme kokoskou. Pak všechny kokosky putují do lednice, aby šlo rychleji obalovaní v čokoládě 😉

Malý pomocníček nesmí chybět 🙂

mina_
12. pro 2017

tady ještě jedna fotka, už bohužel starší, tuhle mňamku jsme dlouho nedělali...
ale dala bych si....

ejva
12. pro 2017

@katka_kosikcz vidíte.. to mě nenapadlo 😉. Za zkoušku to určitě stojí. Asi koupím dýní a vyzkouším, děkuji za typ 🙂.

monunkaaa
12. pro 2017

Krásný večer, jelikož většina frčí na sladkém, přidám svou trochou do mlýna pro změnu s něčím nesladkým, ale moc dobrým.. 🙂 Hodně lidí dělá v období Vánoc chlebíčky, tak co třeba recept na pomazánku ? 🙂

šunka, sýr na strouhání, pomazánkové máslo, majolka, bazalka (sušená nebo čerstvá), šnitlík, kyselá okurka, plnotučná hořčice, cibulka, špetka pepře, sůl

Sýr, kyselou okurku nastrouháme, šunku nakrájíme na kostičky, přidáme bazalku, šnitlík, sůl pepř, hořčice, majolku a pomazánkové máslo. Všechno zamícháme. Samozřejmě každý dochutí podle vlastní chuti. Kdo má rád, může přidat i nastrouhané vajíčko. Pomazánka je mooooc dobrá 🙂

mkrelo
12. pro 2017

U nás vedou vanilkové rohlíčky vytlačené strojkové s čokoládou.
I

Rohlíčky- ingredience na obalení
cukr moučka s vanilkou

těsto
2 ks
žloutek
80 g
vlašské ořechy
80 g
cukr moučka
200 g
máslo
280 g
hladká mouka

Postup přípravy
Máslo necháme změknout. Ořechy umeleme.

Do mísy nebo na vál si prosejeme mouku a cukr. Smícháme ji s ořechy a žloutky. Po částech do těsta zapracujeme máslo a vše rychle zpracujeme. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme aspoň půl hodiny uležet v lednici.

Z uleženého těsta tvarujeme malé rohlíčky, které skládáme na plechy vyložené pečícím papírem. Pečeme při 180 °C dorůžova.

Horké upečené rohlíčky obalujeme v cukru ovoněném vanilkovým luskem a ukládáme do krabice. Necháme je den v teple uležet a pak je můžeme skladovat. Klidně je můžeme dát do mrazáku. Vanilkové rohlíčky tak rychleji zkřehnou.
reklama

andinka97
12. pro 2017

@katka_kosikcz tady je ten slibenej spongebob 😉

kolka357
12. pro 2017

U nás nesmí na Vánoce chybět vanilkové VANILKOVÉ ROHLÍČKY, letos jsem z těsta místo rohlíčků upekla hvězdičky díky skvělé vychytávce od Tescomy...

300 g hladké mouky
200 g másla
100 g mletých vlašských ořechů
40 g moučkového cukru
2 žloutky
1 vanilkový cukr
=> vypracovat těsto, nechat odpočinout v lednici a následně vytvarovat rohlíčky, případně jiné tvary, péct při 150 stupních Celsia, ještě teplé obalit ve směsi moučkového a vanilkového cukru 🙂

olga_
12. pro 2017

@katka_kosikcz To je boží téma a ještě lepší výhry 😍 (mlýnek na mák by byl spasení - mám tříletého makožravce 😂). Tescoma je pro nás záruka kvality - máme od ní na pečení doma spoustu pomůcek...

Dnes jsem pekla už druhou várku medových perníčků (o tu první se už moji chlapi postarali 😂) a chci se podělit o super recept:

860 g žitné mouky celozrnné
4 vejce
4 velké lžíce medu
350 g třtinového cukru
1 PL perníkového koření
citronová kúra z 1 biocitronu
250 g sádla (domácího)
1 prášek do pečiva

Vše smíchat, vypracovat těsto a nechat jeden den odpočívat v pokojové teplotě. Péct na 180 °C asi 5-6 minut. Lze potřít vajíčkem, ale já mám raději, když jsou matné.

Je to koňská dávka, která už doufám do vánoc vydrží 😅.

hannicka32
12. pro 2017

U nás vedou také perníčky. Už je tady několik receptů, ale přidám i náš oblíbený. Mám ho z internetu a peču už několik let. Jsou výborné a hned měkké. Letos pekl i zdobil úplně sám syn 11 let a pomáhala mu roční sestřička. Myslím, že se mu moc povedly a chuťově jsou dokonalé 🙂

hannicka32
12. pro 2017

Perníčky bez uležení

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

2 vejce, 20 dkg cukru, 125 g rozpuštěného másla, 125 g medu, 1 lžíce sody,1 lžíce perníkového koření a 0.5 kg hladké mouky.

Ještě recept 😉

cermij
12. pro 2017

Dnes u nas melo premieru Masarykovo cukrovi a vyborne...

170g lískových oříšků, 300g hl. mouky, 200g másla, 100g moučkového cukru, 1 žloutek, cukr na obalení

POSTUP PŘÍPRAVY

Celé lískové oříšky opražíme na plechu při 210C asi 5 minut. Hlidejte 🙂
Poté promneme v utěrce a namočíme na 1/2 hodiny do horké vody.

Ostatní suroviny smícháme, oříšky lehce obalíme v hl. mouce a vmícháme do těsta.
Spojíme a vytvarujeme 4 válečky o průměru asi 3-4 cm.

Zabalíme do fólie a necháme ztuhnout v lednici (já nechala přes noc).

Poté válečky krájíme ostrým nožem na asi 0,5 cm tenké plátky,
pokládáme na pečící papír a pečeme na 180C asi 9-10 minut (dorůžova).
Teplé obalujeme v moučkovém cukru.

Rychle, snadne a hlavne vyborne

(Bohuzel fotku hotoveho, obaleneho v cukru jsem zapomnela udelat 🙈)

marcetta_k
12. pro 2017

Přidávám recept na vánočku, kterou doma dělám na Vánoce hned několikrát. A nejlepší je ještě trochu teplá... to bych se mohla užrat 🙂

500g polohrubé mouky
100g másla
300ml mléka
110g cukr moučky
2 žloutky
1 venilkový cukr
42g droždí
špetka soli
mandle, hrozinky

Do mísy dáme všechny sypké suroviny. Zvlášť si promícháme vlažné mléko, žloutky, trošku cukru a rozdrobené droždí. Přidáme rozpuštěné máslo a znovu promícháme. Nalijeme k sypkým surovinám a promícháme, necháme kynout na teplém místě.
Z vykynutého těsta upleteme vánočku, pomažeme jí rozšlehaným žloutkem a posypeme plátky mandlí. Pečeme pomalu na 150°C.

krteczech
12. pro 2017

Recept na cukroví - Jedeme ke tchýni, ta má napečeno 😂😂😂

hhranolka
12. pro 2017

přidávám nepečený recept na stromeček - do rozkrojeného jablíčka zapíchnete mrkev, do mrkve napícháte párátka a pak zdobíte jakýmkoliv ovocem 🙂 úspěch zaručen u dětí i dospělých

mandyn
12. pro 2017

Linecké od babičky

21o g hladké mouky
7o g cukru
14o g másla
2 žloutky
citronová kůra

Mouku, cukr, kůru z citronu a máslo rozdrobíme na žmolenku tak, abychom těsto co nejméně zahřívali, přidáme žloutky a vypracujeme v hladké těsto. To necháme do druhého dne uležet v ledničce. Po vyndání z lednice musí těsto ještě trochu roztát, následně válíme a vykrajují mě, polovinu s dírkou, polovinu bez dírky a pečeme každé na jiném plechu na 16o°C dokud nezačne růžovět. Vychladlé potíráme marmeládou a lepíme k sobě.

tarien
12. pro 2017

Nejraději pečeme perníky, několikrát do roka. Přidávám náš osvědčený recept na hned-měkké perníčky:

300g cukr moučka
3 vejce
125g másla
250g medu
750g hl.mouky
1/2 prášku do peč.
2 - 3 lžičky perníkového koření
2 lžíce kakaa na pečení

poleva: cukr moučka, bílek, kapka citronu

Vyválet na 0,5cm placku, vykrajovat tvary a péct v troubě na 170° cca 10 min (každá trouba peče jinak 😉 Přidávám fotky našich perníků 🙂

novauzivatelka007
12. pro 2017

Od nas jeden klasicky recept, kteremu rikame Orechove musle:

Jedna se o testo s naplni, vykrojime kolecka a ty prehneme naplnene a upceme:
Testo
140 g tuk na peceni (Maslo nejlepsi)
140 g hl. mouka
1 zloutek
Napln
1 bilek
100 g mouckoveo cukru
100 g mletych vlasskych orechu
Obalujeme v mouckovem cukru
Peceme opatrne v predehrate troube, podobne jako pecete vanilkove rohlicky.

deniee
12. pro 2017

Pistáciové dortíčky

Těsto: 120 g oloupaných pistácií rozdrcených v mixéru na pastu, 100 g moučkového cukru, 2 bílky, 1 vanilkový lusk, špetka soli.
Čokoládová náplň: 120 g moučkového cukru, 2 žloutky, 100 g rozpuštěné vychlazené mléčné čokolády, 200 g nahrubo nasekané hořké čokolády.
Ozdoba: čokoláda, nahrubo nasekané pistácie

POSTUP PŘÍPRAVY

Recept není můj, ale jsou prostě luxusní. Pistáciové těsto připravíte tak, že vyšleháte bílky, cukrem, vanilkou a solí a po lžících pote vmícháváme (nešleháme) pistáciovou pastu. Směsí naplňte cukrářský sáček a na plech vyložený pečícím papírem stříkejte kolečka o průměru 3 cm. Pečte zprudka ve vyhřáté troubě 10 minut. Nechte vychladnout.
Náplň: Cukr rozpusťte ve 2 dcl vody. Odstavte. V horké páře vyšlehejte žloutky doběla, přidejte cukerný roztok, dokud se žloutková směs nenapění. Vmíchejte rozpuštěnou i nasekanou čokoládu.
Na polovinu koleček naneste náplň a přiklopte druhou polovinou.
Zdobte čokoládou a pistáciemi.

eldzej
13. pro 2017

Jiné už nepeču:
Perníčky (5-6 plechů)
500 g hladké mouky
200 g moučkového cukru
5 lžic (tj. asi 190 g) medu
100 g másla
2 vejce
2 lžíce holanského kakaa
3 lžičky perníkového koření
1 lžička sody
1 lžička prášku do pečiva
+1 vejce na potření po upečení
----------------------------------------------
Cukr, med a máslo utřeme, přidáme vejce a zapracujeme. Mouku smícháme s kakaem, sodou, práškem do pečiva a perníkovým kořením, přidáme k medové směsi a vypracujeme hladké nelepivé těsto. Pokud se těsto pořád příliš lepí, přisypeme ještě trochu mouky.
Těsto zabalíme do potravinářské folie a necháme přes noc odležet v lednici.

Troubu rozpálíme na 170°C (horkovzduch na 160°C).

Těsto vyndáme z lednice a na lehce pomoučeném vále rozválíme na 3mm silnou placku a vykrajujeme požadované tvary, které přeneseme na plech vyložený pečícím papírem. Mezi jednotlivými kousky necháváme trochu místa, perníčky pečením zvětší objem.

V rozehřáté troube pečeme 10-12 minut. Po vytažení z trouby okamžitě potíráme rozšlehaným vajíčkem a necháme zchladnout na plechu. Perníčky budou díky potření vejcem krásně lesklé.

Zdroj: www.pradobroty.cz

denisaad
13. pro 2017

@katka_kosikcz Jsem ráda, že recept na perníčky zaujal. 😍
Od té doby co máme děti holky pomocnice, tak vždy musí něco z nějaké várky ochutnat, tak přece si nemůžu dovolit, aby si "vylámaly zuby" 😉.
Jinak i z tohoto těsta jde udělat i perníková chaloupka, též máme ozkoušené už 3tím rokem. 🙂