Máte nějaké vlastní tipy na hru?

bara_lego
6. říj 2016

Jak si hrajete s dětmi? Stavíte podle návodu nebo vyndáte kostky a sledujete, co s nimi váš nejmenší provede? Podělte se s ostatními o vaše tipy a triky. 🙂

germaine
6. říj 2016

Nechávám kluky samotné, co a s čím si chtějí hrát...a sama se nechám strhnout a s chutí se přidám ;)

iluss
6. říj 2016

Poprvé jedeme vždy podle návodou a při dalších hrách už děti samy tvoří různé stavby podle vlastní fantazie.

mykolaapsi
6. říj 2016

Také to nechávám na dětech, většinou za námi přiběhne starší už s návrhem, co si chce postavit a my plníme jeho přání 😀

kristyna8
6. říj 2016

Nechávám to na jejich fantazii 🙂

mrkew
6. říj 2016

Nechávám ať si stavi sama zatím to jsou u nás spíše věže; )

luciska82
6. říj 2016

Podle návodu nastavíme, krabici i návody většinou hned zahodime😀 Někdy zkoušíme stavět z kostiček v jedné barvě nebo použít všechny kostičky, které máme🙂 Pokaždé nám z toho vyleze něco jiného😀

wynn
6. říj 2016

U nás syn (1,5) staví zásadně ohrady. Jednopatrové, kostku za kostkou. Do výše ho to netáhne. Zato panáčky táhne všude s sebou. Do vany, do kočárku, do misky s kaší. Čekám, kdy budu "pááááááá" lovit v záchodě.

joannah13
6. říj 2016

Nechávám to fantazii syna. Někdy mi bere ruku, tak chce, abych stavěla za něj, tak to mu Pomůžu, jinak sedím vedle něj a koukam, co zas vymyslí a je to super. Je velice kreativní, dává na sebe věci, které ani nemůžou na sobě držet a přesto drží, trénuje tak trpělivost, ale hlavně u toho musí přemýšlet, jak určitou kostku, dílek, autíčko na sebe postavit, aby to drželo. Je uzasne ho pozorovat 🙂

veklincovam
6. říj 2016

Když mám čas, tak si stavím s dětmi, snažím se jim dávat nějaké podněty, co by z kostek mohly postavit. Pak sleduji, jak se snaží můj výtvor napodobit nebo k němu přidávají další a další kostičky. Nebo něco postavím dle návodu a děti si s tím potom hrají. Ale většinou si staví sami a pak mi chodí ukazovat, co se jim podařilo postavit, nebo volají o pomoc, že jim něco nejde 🙂 No a když už je samotné stavění nebaví, vezmou bagr a náklaďák a kostičky nakládají a vysypávají z hromady na hromadu 😀

kspp1
6. říj 2016

Většinou si dcerka chce hrát s někým a tak stavíme podle aktuální situace, resp. podle toho, co se zrovna doma prožívá a řeší - v období cestování nádraží, v období nemoci nemocnice, po návštěvě zoo zoologickou apod. Někdy stavíme tak, že kostky rozdělíme podle barev a stavíme na každou desku jen z jedné barvy, jindy zase jen z určitého tvaru 🙂

paja214
6. říj 2016

Stavíme podle vlastní představivosti, kombinujeme různě auta, kostky, letadla, zvířátka .... Současně ale trénujeme se synem s vývojovou dysfázií i stavění z lego kostek podle mnou nakreslené předlohy. 🙂

lucianapolis
6. říj 2016

Nechávám malou stavět podle fantazie, ostatně chce stavět sama (26m). A já se jen kochám tím, jak se krásně soustředí a snaží 🙂

marssyy
6. říj 2016

Když je LEGO stavebnice nová postavíme ji podle návodu, netrvá dlouho a dcerka si to přestaví podle sebe, podle své fantazie a to jsou panečku výtvory 😀

olga_
6. říj 2016

My taky nejdříve stavíme podle návodu, vyzkoušíme, podíváme se i na videa a pak stavíme podle fantazie. Syn ji má neomezenou a má vždy svoji jasnou představu o tom, co staví. Když mu chci pomoct a přidat nějakou kostku, podívá se na mě, kostku odstraní se slovy: "Takhle ne!" A jede si dál podle sebe. Velký úspěch má, když mu z lega postavím nějaký kuchyňský spotřebič. Nejvíc ho nadchnul odšťavňovač. A líbily se mu také televizní noviny. Hlásila černoška s pilotem a děti se na ně dívaly z gauče. Já osobně ráda stavím situace, nad kterými se sama pobavím - např. nechám hasiče, aby se koupali s černoškou a fotí je u toho eskymák 😕.

brendamonique
6. říj 2016

Starší tomu menšímu staví z kostek od Lega s pomocí různých jiných kostek z jiných stavebnic a různých zvířátek či postaviček, třebas i z Kindervajíček - většinou různé garáže pro jeho milované traktory a autíčka. To je baví oba dva 🙂

bimmka
6. říj 2016

Do hraní se mu nejvíc odráží co zažije nebo uvidí po cestách. takže vždy odráží jeho hra nějakou reálnou skutečnost. Posledně si hrál na maminku v práci na výstavě krav. Nebo na běžecké závody. Nejčastěji ale stejně stavíme zoo nebo ošetřujeme spolu zvířata. jeden staví ohrádky, druhý dává dovnitř. U malé slečny zatím nejvíc vedou hry typu kuk a není a je. Ale největší zábavou je pro ně stejně honit se po domě a lechtat se při tom.

pouzarovaj
6. říj 2016

My stavíme podle vlastní fantazie, až jsem pak kolikrát překvapená, co můžu postavit podle návodu 🙂. Jinak Duplo používám i při práci a je to výborná hračka a také stavíme dle fantazie nebo i konkrétního zadání (ne ale s návodem). Jen si ho musím půjčit doma tak, aby o tom nevěděli naše děti 🙂)))

mysakm
6. říj 2016

Když máme krabici s návodem, tak vždy stavíme dle návodu. Pak máme volné kostky, kde se již kreativitě meze nekladou. Jen mám pocit, že volných kostek není nikdy dost.

mandre
6. říj 2016

Dle vlastni tvorivosti, mame dost kostek a dilu z nekolika krabic Dupla. Takze jednou je to hasicarna, pak garaze, nemocnice, hotel, restaurace, letiste, lod, letadlo.... Proste hlavne podle toho, cim zrovna ziji, v tom je to Duplo perfektni, ze i kdyz puvodne jsme koupili velkou nemocnici a dalsi sady, ted z toho je treba hrad, priste opravna autobusu. Vyhraji si s nim hodne, je potreba toho mit relativne hodne dilu, aby se dalo pekne tvorit😍.

klarachoc
6. říj 2016

Návody nepouzivame, stavíme podle vlastni fantazie🙂 je fakt, ze to ale pak nikdy nevypadá jako na krabici🙂🙂- naopak si obcas říkám, jestli by tohle vubec mohlo nekde jezdit🙂a jestli pak maly bude okoli přesvědčovat, ze to tak je normálně🙂

kubicek11
6. říj 2016

Tak na návody je u nás opravdu brzy. Stavíme pouze kostky na sebe, spojujeme je....neustálý trénink. Ale co má malej opravdu rád, tak je to, když ze všech malých kostiček postavíme obrovský komín. No a pak už to znáte, udělá bác a stavíme znovu a znovu a znovu 😀

andyinka
6. říj 2016

Když syn ve dvou letech dostal první Lego Duplo, tak jsem kartičky s návodem schovala, protože jsem si myslela, že ho zajímat stejně nebudou, a chtěla jsem, aby rozvíjel fantazii. Teď po půl roce je objevil a sám začal skládat podle nich. Byla jsem velmi překvapená, jak byl přesný. Je super podporovat fantazii, ale nyní si myslím, že i skládání podle návodu má něco do sebe - podporuje rozvoj prostorového vnímání 🙂

drzticka81
7. říj 2016

Tak my stavime podle toho, co syn vymysli-fakt vymysli zajimave veci-onehda jsme staveli Bredu-nase obchdni centrum s podzemnimi garazemi a dvoupatrovym ochozem, obcas jsme delali krtinec pro maleho krtecka, davkovac na zvykacku-fakt byl funkcni (i s otvorem pro mince), ale nejcasteji stavi syn pismena a cisla-on je do toho uz od roku zazrany 🙂))) dcera si hraje s miminkem a sipkovou ruzenkou a ta stavi ruzne zajimave stavby.......i me samotnou duplo moooooc bavi 🙂)))

kropenatka
7. říj 2016

úplně poprvé musíme postavit dle návodu.. jinak lego duplo máme ve velkém boxu a je stále venku protože je to u nás top hračka.. v létě jsme brali i ven... vzali jsme piknikovou deku box s duplem a stavěli jsme si venku dle fantazie.. musím se přiznat že i já si stavěla 😀 bohužel fotku nemám protože přes deku nám přeběhl belgický ovčák který aktivně mou stavbu rozboural 😠 teda řeknu vám to bylo takové zklamání.. aspoň vím proč tak holky brečí když jim to ta nejmaldší rozboří 😀

valuvka
7. říj 2016

My často stavíme podle návodu, protože Miky je puntíčkář a musí mít věci prostě přesně tak, jak mají být 🙂 Ale někdy se nechá strhnout mladší sestrou, která je v tomto ohledu úplně jiná a pak vznikají opravdu zajímavé projekty 🙂

misuulee
7. říj 2016

Nekdy navod nekdy fantazie🙂alee radi vymyslime.

raduska21
8. říj 2016

@bara_lego kdyz dcerka dostane novou hru, ja prectu navod a pak uzstavime. Napoprve podle navodu a pak uz to necham na ni.... a to kostky jen letaji 😉 no a kdyz se prida braska, to je teprve mazec 🙂)))

jjustyna
8. říj 2016

Mám syna s tak nádhernou fantazií, že se po návodech ani nedívám. On stejně nejradši vymýšlí sám a když mu člověk na tu jeho fantazii přistoupí, tak je moc šťastný. Takže občas máme z trouby v dceřině kuchyňce myčku traktorů a z kastrolu vlečku, z kostiček seno nebo siláž nebo posunovací garáž 🙂

sylvinka
8. říj 2016

Asi ja psaly holky výše, nejdříve podle návodu, pak už vždy různě. Jen domeček pořád stojí, jen k němu přibývá tu plot, tu kolem jede železnice (dřevěná), jind stojí v dinoparku, .... 🙂
Ale už dvě děti jsme na duplu naučili barvy - na velkou podložku jsme vytvořili "barevná hnízda" a děti tam přidávaly kostky podle barev.

hanulii
8. říj 2016

Podle nálady - někdy stavíme podle k Legu přiložených obrázků a obrázků na krabici, někdy skládáme úplné nesmysly a někdy malý diktuje, co máme skládat 😀