První příkrmy - kdy je ochutnalo vaše děťátko? 💙

monika_nutriklub
Moderátor
13. črc 2020

První příkrmy jsou pro každé děťátko začátkem dobrodružné cesty plné objevování nových chutí, vůní, ale i konzistencí. Maminky, kdy jste začaly dávat vašemu děťátku první příkrmy vy?🥕🥦 A co mu zachutnalo a co naopak prskalo všude kolem?🙈

Pokud vás první příkrmy teprve čekají, jak na to najdete v našem článku na Nutriklubu:
https://www.nutriklub.cz/clanek/prvni-prikrmy-k...

jjasmina
13. črc 2020

Nás to teprve čeká od 6.měsíce, tak. Se tu pripichnu

hanih
13. črc 2020

U obou dcer jsem začala od 6. měsíce, následující půlrok (spíš déle) jsme strávili ochutnáváním a přesvědčováním, že papání je dobré, přičemž dcery si o tom myslely své a jídlo zarytě odmítaly.

jitkaem
13. črc 2020

u syna jsem zacala zbytecne brzy (4.mesic) u dcerky jsem to nechala na ni a ochutnala, kdyz ji bylo 5,5mesice... a bylo to akorat. Dcerka naucila syna jist a oba uz dnes ji temer vsechno🙂

sternliebe
13. črc 2020

Obe dcerky v 5,5m a formou jidlo do tlapkx

calvac
13. črc 2020

@monika_nutriklub u obou deti ve veku ukonceneho sesteho mesice. Obema chutnalo hned a vsechno. Dodnes jsou vyborni jedlici. U obou jsem zacala zeleninou. Mrkev, brambory, dyne atd.

pavlunazmesta
14. črc 2020

U obou plně kojených děti jsem začala až od ukončeného 6. m. Úspěch měl batát a dýně a mrkev. S řepou, květákem a brokolicí to byla hrůza.

chrystyanna
14. črc 2020

od šestého měsíce, blw, a stále je z 90% kojeny.

martiniquest
14. črc 2020

Chtela jsem po ukoncenem sestem, ale dcera nas tak hypnotizovala, ze jsme zacli o par tydnu driv. Zkusili jsme lzicku, ale plive to a jsme cele spinave, takze jsme presli na blw a je spokojena jak zelva. Jen ja obcas trnu, kdyz ji zaskoci, ale to je nejaky muj nezpracovany strach

jajaneu
14. črc 2020

Všechny moje děti začaly v 6m a moc jim chutnalo

95newmommy2020
14. črc 2020

Od 4. Měsíce a začali jsme mrkvickou. 🙂

jjasmina
14. črc 2020

@95newmommy2020 Tak tu my máme dávat až naposled

agneszka88
15. črc 2020

První dcera ochutnala okurku v 5. měsících, dostávala to jen na cucání. Syrovou okurku, mrkev a jablko. Kdy začala pořádně jíst si nevzpomenu, mám pocit, že nemá čas se najíst dodneška (4 roky), ale vařila jsem jí zeleninu od 6. měsíců. Druhá stejně ocucávala syrovou zeleninu a jablko od 5 měsíců. Od 6 se futrovala plnou misku. Jedí mi všechno, nikdy nic neprskaly.

bemo
15. črc 2020

U čtyřech dětí jsem začala v půl roce, u jedné z dcer až v devíti měsících, mléka jsem měla dost a ona žádné příkrmy nechtěla a přibírala na váze krásně, tak nebyl důvod kam spěchat. Nejvíc všem chutnala Mrkvička a asi nejméně špenát, což mě dost mrzí, protože já špenát miluju, ale z celé naší početné rodiny ho jím jen já. Jinak měly úspěch brambory se zeleninou a masem a také do určité doby i brokolice.

martinadetv
15. črc 2020

Nám dr řekla , že muzeme od ukonceneho 4.mesice. A tak zaciname bastit. Zatím asi nejvic chutna bramborova kase(samozrejme z mlicka-nutrilon) s mrkvickou.

monika_nutriklub
autorModerátor
15. črc 2020

@martinadetv Tak to mám radost, že kaše z mlíčka chutná 🙂

monika_nutriklub
autorModerátor
15. črc 2020

@bemo Nic si z toho nedělejte, u nás je bohužel špenát také nejméně oblíbený a ja ho mam moc ráda! 🙂 Třeba mu jedno z vašich dítek přijde na chuť časem 🙂

monika_nutriklub
autorModerátor
15. črc 2020

@jjasmina Mohu se zeptat pročpak?

jjasmina
15. črc 2020

@monika_nutriklub prý staví

monika_nutriklub
autorModerátor
15. črc 2020

@jjasmina Tak to slyším prvně. Nám naopak byla mrkvička doporučována jako první, protože je ze zeleniny nejsladší (ovocné příkrmy jsme zaváděli až po zeleninových)

krupka3
19. črc 2020

V 6m obcas odkousla z meho jablka nebo si ozuzlavala v ruce okurku. V 8m pak zacala opravdu jist, do te doby byla vicemene plne kojena.

martinadetv
20. črc 2020

@monika_nutriklub mame to uplne stejne. U nas je v nemilosti brokolice s hraskem. A obavam se, ze ani spenat nebude mit mala rada.