Do jaké míry plníte dopis Ježíškovi Vašich dětí?

pinkorblue_marcela
14. lis 2014

Ani nevím, jestli je nějaká "vhodná doba", kdy na napsání dopisu dítě upozornit, nebo si to každá mamča udělá podle toho, kdy už by ráda zahájila nebo třeba dokončila nákupy...

majatob
14. lis 2014

Děti si do dopisu píšou jednu věc, po které opravdu touží a tohle přání jim plníme. Zbytek vymýšlí Ježíšek jako překvapení 😉

pavlapl
14. lis 2014

Já jsem si jednou zkusila spočítat na kolik by mě vyšel seznam přání mel dcery. Je skromná jen 50000kč. Každý dostane 2 tvrdé dárky 1 měkký a hotovo. Stejně si pak s ničím nehrajou.

lv
14. lis 2014

Já napisu s dcerkou dopis, tedy ona ho maluje, tak nějak začátkem listopadu, plnim, protože si preje 3veci, o kterých už vim a něco k tomu do koupim, drobnosti..nereálné, nebo moc dárků vysvětlují už u psaní, ze Ježíšek ma děti na starosti moc a každému může donést jen něco.

zuza01
14. lis 2014

Naše dítě neustále dokresluje dodatky k prvnímu dopisu 🙂 Všechno nedostane, to, co si moc přeje dostane (u nás šaty s puntíky), taky musí mít nějaké překvapení. Upozorňovat teda nepotřebuje, kreslí půl roku předem 😀

mon_88017
14. lis 2014

Zelená Ježíškovi asi eště hodně dlouho nenapíše, nicméně já posílám Ježíškovi dopis už asi pátý vánoce, člověk se aspoň vyhne nedorozumněním a případnýmu zklamání ohledně darů, přece jen "ježíšek" je chlap a některý věci chápe pomalejc 😀
Ale už se těšim, až si poprvé nakreslí/napíše svoje psaníčko 🙂

sarusinek
14. lis 2014

U nás si Štěpík vždy přeje 3 věci a ty mu splníme. Teda buď Ježíšek doma nebo u babiček. A zbytek je překvapení 🙂

glimmer
14. lis 2014

u nás se přání z dopisu pro Ježíška zatím plní, protože Anička si přeje Barbie mořskou pannu, pořád o ní mluví a o nic z reklam, které vidí v TV jí moc nezajímá, jen ta mořská panna ... už nám jí schoval Ježíšek do stříně 🙂 a Vítkovi to je ještě jedno. Přemýšlela jsem, že až budou nároky dětí stoupat, tak budou psát o 1-2 věci, které by fakt moc chtěli a zbytek, nějaké drobnosti vymyslí Ježíšek.

milmic
14. lis 2014

Moje dcerka je zatím skromná, přeje si capáčky a lego s princeznami. Obojí splníme. Zbytek bude překvapení. 🙂

tarra27
14. lis 2014

podle toho, jaké jsou finanční možnosti a jak dárečky využije....zatím si přeje jeden, možná dva...takže řešit extra nemusím...

ale kdyby si napsalo dítě třeba v osmi letech ( no i i kdyby bylo dospělé nejspíš 🙂) ) notebook, telefon, dovolenou, auto, televizi....tak to mu jistě nekoupíme 😀

snažila bych se vyjít vstříc...a pokud má na seznamu 30 dárků, tak prostě vyberu ty ktere si myslím nebo i podle toho jaké decko je nebo o čem hodně a nejvíc mluví....a určitě dám i neco jako překvápko....

soleilll
14. lis 2014

@pinkorblue_marcela Jako dítě jsem dopis ježíškovi nejdřív kreslila a později psala tuším přímo na Štědrý den dopoledne - jen pár věcí, co jsem si nejvíc příla. Dopis jsme pak připevnili na balkon a když jsem ho šla asi za hodinu zkontrolovat, byl pryč! Bohužel často Ježíšek nejspíš nerozluštil obrázek nebo slovo, protože mi přinesl něco úplně jiného... Syn je ještě malý, myslím, že začneme až příští rok s nějakým obrázkem, ale čím dýl si nebude nic přát, tím dýl jsme schopní mu připravit milé překvapení. Až podlehne konzumu, reklamám a tlaku vrstevníků, bude hůř...

copa
14. lis 2014

protože u nás byla v dopise Ježískovi jen panenka a pomeranč 😀 😀 splní to Ježíšek částečně, panenka bude 😉

edeltraut
14. lis 2014

Snažíme se plnit na 100%, děti nejsou nijak náročné... 🙂. Dokonce letos chodí a ani neví, o co by si napsaly.... tak jsme si na to téma popovídali a sami usoudili, že už nejsou žádní prckové, takže si Eliška přeje jen boty na snowboard a Ládík říkal, že by chtěl lepší telefon ... Většinou si napíší o 5-6 dárků. 🙂

foogy
14. lis 2014

Já už od listopadu sbírám v obchodech katalogy s hračkama, Olík k tomu sedne a prohlíží, zaškrtává, probíráme, co by se mu hodilo, co by se mu líbilo. Na 1. adventní neděli píšeme Ježíškovi dopis, kdy znovu projdeme katalogy, vybereme 3 hračky, po kterých fakt touží, pak dopíšeme i měkké dárky a potřebné a rovnou u toho mu vysvětluji, že Ježíšek musí obdarovat všechny děti na celém světě a že je možné, že mu nedonese všechno, protože by mu nevystačily korunky. Zatím zklamaný pod stromečkem nebyl. Je mu 4,5 roku 🙂

manma
14. lis 2014

Vím, že by se dětem měl splnit minimálně jeden dárek ze seznamu. A tak to budeme určitě praktikovat.

alamo
14. lis 2014

Zatim vubec - loni si prala bombu a letos "hovnajz", snad priste.

onelove
14. lis 2014

@alamo 😀 😀 😀

tiburcia
14. lis 2014

Letos chce tři věci - bagr, pastelky a nutrilon 😀 😀 takže ježíšek přání splní 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@majatob To máte dobře namyšlené. S takovou si děti budou dlouho myslet, že Ježíšek existuje. Slyším to poprvé, ale líbí se mi to.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@pavlapl Bomba. Děti ale nemají ponětí, že je to všechno tak drahé a ani neznají hodnotu peněz. No vidíte, vyřešila jste to diplomaticky.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@lv Ááá, tady na to jdete výchovně hned od začátku. Pravda, když to dítěti hned vysvětlíte, předejdete jeho zklamání a pozdějším diskuzím a nepochopení. Chytré.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@zuza01 To je letos najednou změna výběru. Na toto mi náhodně padly oči na Vaší stěně: "Tak nevim, jestli to naše dítě nebude pod stromečkem zklamaný... Nejdřív si přála živýho zelenýho hada, želvu a gekona, dneska přidala dinosaura... Potřebuju, říká.... " Jasně, děti vědí, co moc potřebují. Asi bych se v prvním momentu chytla za pusu. 😀

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@mon_88017 Chápu to správně, že píšete ten dopis za sebe a dostává ho Váš muž? To by mi vypadly oči z důlků. 😀 Má to něco do sebe. Jdete příkladem svým dětem a pro ty bude později přirozené také napsat tomu "chlapovi". 😉

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@glimmer To je rozumné. Snad i pejsánci najdou nějaký vytoužený dárek pod stromečkem. 😉

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@milmic To je prima, jak si všichni uvědomují, že až budou děti starší, budou toho chtít víc. Ale když budou vědět, že dárků nebude tuna, líp to promyslí a řeknou třeba jen jednu věc, uvidíte. 😉

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@tarra27 Myslím si, že když si někdo přeje "notebook, telefon, dovolenou, auto, televizi", pak ví, že nic nedostane. Podobným způsobem mi dával brácha najevo, že mu nic nemám kupovat, protože na to stejně nemám a kdyby si to mohl dovolit sám, už by si to koupil. 😀 Ještěže jsou naše děti ještě dětmi.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@copa Jste si jistí, že to byl pomeranč? Třeba to byla fakt jenom ta panenka, která měla hlad na pomeranč. 😀

benjik
17. lis 2014

Dopis jsme psali zrovna včera-dcera si přeje autobus a vláčky,to se jí splní.Učíme děti,aby si psali o 2-3hračky,po kterých opravdu touží a to jim pak splníme.Samozřejmě k tomu dostávají ještě i jiné dárky.Pokud by si chtěli napsat o nějaký nesmysl nebo pro nás moc drahou věc,snažíme se je diplomaticky přesvědčit k něčemu jinému.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@edeltraut Koukám, že máte už dvě větší děti. Jejich požadavky zní ale realisticky. Dobře jste je vychovala. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@foogy Vidím, že už jsem dlouho nebyla v obchodu. Znám spíš ty elektronické katalogy. Ale pro dítě je pochopitelně "knížka" přijatelnější. Zatím. 😉 Zajímavé řešení a funguje.