Co se u Vás jí na Štědrý den? Dostane se i na cukroví?

pinkorblue_marcela
19. lis 2015

Už jsem se od některých z Vás dočetla: Ráno vánočka a kakao, v poledne hrachová kaše / krupicová kaše (hlavně žádné maso) a večer smažený kapr a bramborový salát. Někdo chystáte mísu ovoce a cukroví. Nevím, jestli je to víc dekorace, nebo jestli nebo kdy je to povoleno jíst. 😉

xpila
19. lis 2015

@pinkorblue_marcela Kapr se dá také v pohodě sehnat celý rok, ať už přímo na sádkách, nebo v hypermarketech (běžně má např. Tesco).

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2015

@alkuska O dortech jsem taky neslyšela. Hlavně nikdy nevím, kdy to všechno jíst, když se přes den nesmí skoro na nic sáhnout. Ještě bych pochopila, jestli ten dort nakrojí k odpolední kávě a čaji, ale po večeři bych ho nemusela. Asi mají vlastní tradici. 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2015

@snow111 Chlebíčky dopoledne nebo vůbec na Štědrý den? To neznám. Ale je to dobrá generálka na Silvestra. 😉 A opět ta vinná klobása. Neměla jsem tušení, že je to tak rozšířené. Rybu na večeři ráda obměňuji, protože kapra nemám ráda. Losos už byl taky...

dizi
19. lis 2015

U nás se na prasátko nehraje 🙂 ráno většinou vánočka nebo kdo co chce, k obědu polévka (houbová s kroupami - rodinný recept) a kdo má ještě hlad nebo chuť tak si dá chlebíčky, které dopoledne u pohádek připravíme - většinou se u nás odpoledne nebo večer stavují příbuzní, tak abysme je měli čím pohostit. A večer bramborový salát a kapr, pro kapří nejedlíky se udělá vinná klobása nebo losos.
Na stole je celý den mísa s ovocem a cukroví.

zaludova
19. lis 2015

Tak u nás je k snidani vanocka a kakao, k obedu zelna polevka a k veceri kurizek a kapr a jako priloha salat nebo brambory na kosticky 🙂 a cukrovi k dispozici po cely den 😀

1kolousek1
19. lis 2015

Vánoce samozřejmě jako každý den bez utrpení zvířat, takže klasika cukroví, ovoce a večeře bramborový salát s obalovaným celerem. 🙂

smallinka
19. lis 2015

Tak my máme asi klasiku: k snídani vánočku s máslem (medem), čajíček nebo kafíčko k tomu. Před obědem si vyzvedneme betlémské světýlko 🙂 Na oběd česnečka u našich a večeře bramborový salát - manžel nejí ryby, tak smažím řízky, ale pro sebe mám pár kousků kapra od mamky, já to prostě musím na Vánoce mít 😉 Letos to bude asi i nějaká zdravá varianta pro roční holčičky - lehčí bramb. salát a zřejmě filé.....a cukroví se chystám dělat taky zdravější. No a večer přece stromeček, nějaké dárečky, pohádky a rodiče svařák 😉 Na 22 h. chodíme na mši, nevím jak letos s holčičkama, já asi zůstanu doma s holkama...

dendy88
19. lis 2015

@smallinka prvni kdo pise cesnecku k obedu 🙂 u nas to byl muj vymysl protoze cesnecku mame oba radi a takovou klasiku co se dava, houby, ryba ... nam nechutnna 🙂

smallinka
19. lis 2015

@dendy88 no mám to od mamky. Ani nevím jak k tomu přišla, možná to nějakou tradici má 😉

tristizia
19. lis 2015

Ráno máme cukroví, pak chodíme do ZOO, kde si tradičně dáme smažený koblížky a svařák 🙂
Doma je pak připravená polévka z uzeného a červené řepy s plněnými taštičkami (zvyk z manželovi rodiny, polévka od rodiny ze slovenska), kdyby byl hlad.
A večer bramborový salát a telecí řízky. Manžel si vždy udělá ještě nějakou mořskou rybku, já ryby nejím.
A pak než jdem spát zase cukroví 😀
No, takže zlaté prasátko nemáme šanci vidět 😎

fifina86
19. lis 2015

@xpila @pinkorblue_marcela u nas se ji krupice k obedu,jako postni bezmase jidlo 😉 A cely den zadne maso,abysme vecer videli zlate prasatko.K veceri pak br.salat (ale teply,recept meho dedy) kapr/rizek.

kubicek11
19. lis 2015

Štědrý den, krásný den. Ke snídani máme vánočku a libovolný nápoj. V poledne se podává vařené uzené maso s chlebem. Do večera vyhlížíme zlaté prasátko a večer přichází slavnostní večeře. Kapr a bramborový salát. Moje maminka vždy připravuje salát a krůtí řízky. To je mňamka, ale my máme kapříka. No a během vybalování dárků mlsáme cukroví.

duck09
19. lis 2015

@pinkorblue_marcela Asi tak. Už snesu lososa a třesku, ale kapra bych si nikdy nedala ani na talíř, natoz ho sníst 🙂 ale řízky a klobása je tradice, co pamatuju a i manžel to tak doma měli.

andelka
19. lis 2015

Tak my máme k snídani štolu, k obědu něco zeleninového zapečeného, a k večeři hrachovou polévku s krutonky, lososa a bramborový salát, děti brambory vařené nebo kaši. Potom ke stromečku cukroví.

mpbk
19. lis 2015

Ty jo, kdy tohle všechno všichni vaříte🙂?

renmilka
19. lis 2015

Doma většinou vanocka, štola k snídani, k obědu vinná klobása s kyselim zelím a chlebem, samozřejmě v průběhu dne cukroví na stole a k večeři vepřový řízek s bramborovym salatem, postupem času pak i kapr k tomu, takže si každý vzal, co chtěl, já oboje 😀 Teď co bydlím u přítele v Německu, tak tady jsou zvyklý na dobrý vídeňský párek k salátu, což jsem se divila 😨

damada
19. lis 2015

@kubicek11 😀 s takovým obědem to prasátko vyhlížíte marně 😉 🙂

bbn
20. lis 2015

@pinkorblue_marcela u nás je k snídani domácí vanocka, děti mají kakao, dospělí černý čaj, a něco málo ovoce, děti ke svačině ovoce a cukroví. K obědu máme zeleninovou krémovou polévku a vinnou klobasu se salatem nebo slaný francouzsky koláč. Odpoledne se uzobava cukrovi. K večeři už většinou jen pečený losos s bramborovym salatem a spíš symbolicky, aby nám nebylo v noci těžko.

slunicko76
20. lis 2015

u nas jime na Štedry den k snidani vetsinou caj s citronem a vanocku,k obedu,krupicovou kasi a slavnostni vecere ma 3 chody: polevka-byvala houbova,ale co jsem vdana je hrachova,protoze MM houby neji,potom hubnik a pak nasleduje klasika,ja kapr s br.salatem a MM vinnou klobasu s br.salatem.pak cukrovi nez prijde Jezisek!🙂

skyvik
20. lis 2015

My to mame asi hodne zvlastni, co tady ctu 🙂 Na obed byva cockova polevka (ted kojim, takze asi vyvar) a na veceri polevka s jatrovymi knedlicky a kureci nugetky v cornflakes s brambory 🙂 Pres den uzobavame cukrovi, pripadne jednohubky.

xpila
20. lis 2015

@fifina86 My jako bezmasé právě máme kubu 🙂

ivda
20. lis 2015

U nás se snídá kakao s vánočkou, k obědu buď zelňačku nebo vinnou klobásu s bramborem a k večeři děláme lososovou polévku, řízek a rybu s bramborovým salátem a pak než Ježíšek zazvoní si dáme kafíčko, čaj nebo vánoční punč s cukrovíčkem. No a při rozbalování dárečků máme na stole cukroví a pár chlebíčků. 🙂

lucifereeek
20. lis 2015

Na snídani vánočka. Na oběd cockova polévka. Na večeři ryba a bramborový salát. Cukroví je nachystane na stole tak kdo má chuť si vezme.

kraluska7
20. lis 2015

Ráno vánočka s máslem a kakaem, k obědu čočkovou nebo hrachovou polévku a k večeři poslední 3roky vaříme kubu, rybí polévku, bramborový salát a kapra na dva způsoby... jeden dělá tchán, že jenom obalý kara jako řízky, a druhý dělá manžel kapra na pivu, ale ten je výborný... na něho se moc už těším 🙂

peladom
20. lis 2015

My na snídani taky vánočku,oběd nejíme,jen dětem něco malého bezmasého,jinak celý den zobem cukrovía ovoce a kolem páté večeříme a máme hrachovou polévku,salát,kapra a já kuřecí,ryby nejím 🙂

snow111
20. lis 2015

Máte někdo štědrovečerní večeři k obědu? Nebo třeba ve 2 hodiny a pak hned dárky? Já o tom dost začínám přemýšlet. Jelikož mi moc nevyhovuje jíst v šest a pak s plným břichem se ani ke stromečku nedokutálím 🙂

xpila
20. lis 2015

@snow111 My jíme povětšinou kolem páté, takže to je tak akorát.

kraluska7
20. lis 2015

My taky jíme kolem páté 🙂

kubicek11
20. lis 2015

@damada Asi proto jsme ho ještě neviděli 😀

krejci1510
20. lis 2015

my vždycky snídali vánočku s kakaem, k obědu krupicovou kaši a večer rybí polévku a salát se smaženým kaprem. Abychom viděli prasátko, tak nám vždycky rodiče říkali, že nesmíme akorát maso. A během celého dne jsme ještě jedli libovolně ovoce a cukroví. Co jsme s manželem, tak ten vánočku nejí, tak já si koupím vždycky jen malou štolu. Ale letos už si dá vánočku i prcek, tak nějakou malou upeču. Pak manžel k obědu jí vinnou klobásu se salátem, já krupicovou kaši. A večer u nich polévku nejedli, on nemá rybí rád. Já teda rybí polévku jím jen od svého taťky a ani ji neumím uvařit, tak si ji dávám až na Boží hod u taťky. Já dělám teda hrachovou. A kapra moc nemusím, jím ho jen na Štědrý den, protože jak celý den člověk jí jen to sladké, tak pak už jsem ochotná dát království za cokoliv slaného 😀