Kolik dárečků kupujete svým dětem k Vánocům?

monika_pinkorblue
14. lis 2016

Kolik dárečků od Vás v průměru Vaše děti dostávají? A co od babiček a dědečků? Vybírají sami dárky pro vnoučátka nebo se radí s Vámi? 🙂

zachrpe
14. lis 2016

Naše Eliška (nar.8.12.2014) dostala loni asi 30 ks dárků - od nás, babiček, dědečků, tet, atd. Sice měla jeden rok, ale moc velký rozum z toho teda neměla. Maximálně jen z oblečení a Fanynky z Kouzelné školky. Letos jsem to pojala jinak - s každým jsem se domluvila, co by potřebovala a "co by chtěla" 🙂 Jednak má ještě v prosinci narozeniny, takže je toho najednou moc a co má člověk vymýšlet, že?? 😀 Od nás od rodičů dostane "jen" 6 ks dárků (oblečení, kosmetika a stavebnice).

jjustyna
14. lis 2016

My to doma držíme na počtu maximálně 5 dárku na jedno dítě. Je to jeden větší dárek, (letos pro dceru odrážedlo a pro syna velká stavebnice), jeden dárek jsou knihy a jinak drobnosti na hraní nebo oblečení. Jenže pak navštívíme ještě babičky a dědy a tety najednou je doma hromada asi 30ti dárků. Ono je to tak, že sestry mi třeba dají peníze a je jim jedno, jestli něco koupím nebo schovám na jarní výbavu. Ale dědové a babičky si přejí, aby u nich děti měli hračku, co nejoblíbenější a co nejlepší, aby se hodně radovaly. Takže se to sice snažíme regulovat, aby v balíčkách byly i praktické věci, ale je to dost těžké. Člověk by jim dopřál, ono je jednoduché vybírat, dělat radost, ale je škoda, když pak něco leží ve skříni jen rozbalené a prodávám to na bazaru, protože tohle už bylo prostě navíc. Nebo aby si s tím pohrají tak maximálně taťka s mamkou než to zabalí 🙂

luca16
14. lis 2016

Starší dostane tak pět dárků, mladší míň a budou to ještě "staré - nové" chrastítka, jen aby něco dostala. Nechceme kupovat další a další hračky, když jich máme spoustu doma a jí je to v jejím věku (2m.) stejně fuk. Je to jen kvůli starší, aby jí nebylo líto, že mladší nic nedostala. Od babiček dostanou taky pár dárků, nechceme, aby slavili vánoce JEN kvůli dárkům... Co mají babičky koupit jsem jim více méně řekla, jsem totiž náročná maminka a jen tak nějakou hračkou se mi nezavděčí...tak radši koupí to, co chci nebo co potřebují a všichni jsou spokojení🙂

anadie
14. lis 2016

Letos malá dostane cca 5-6 dárků. Loni jich měla opravdu hodně, ale myslím si, že těch 5- 6 bude stačit a bude z nich mít radost. Ještě stejně budou dárky od babiček, takže jich bude mít dost 😉 .

petuliee
14. lis 2016

každá taky tak 5-6 z toho 1 velky 🙂

martiniquest
14. lis 2016

Mame 3m syna. Vidim to tak, ze my mu koupime jednu lepsi hracku. Obleceni atd mu kupujeme stale dle potreby a on by to jako darek nevnimal. Vic hracek mu davat nechci, ma jich dost a takto male dite by se nemelo prehlcovat. Od prarodicu dostane jidelni zidlicku a hacku, mozna jeste nejakou malickost. Vánoce nejsou o darcich.

germaine
14. lis 2016

U nás děti dostanou jeden velkej dárek a tak dva, tři menší, protože jsme velká rodina a od babiček, tet atd...dostanou další a další věci a momentálně maj ničitelský období, takže je zbytečné jim dávat další a další věci, které by beztak zničili...

naomi6
14. lis 2016

@monika_pinkorblue Tak u nás dostává každé dítě 5 dárků, z toho vždy 1 knížku a 1 kreativní hračku. Od babiček a dědečků pak ještě pár dárků také dostanou a vždy se s námi radí, aby nekoupili něco, co už třeba máme, nebo s čím by si pak děti nehrály. Myslím, že méně je více. Hodně dárků podle mě není pro děti dobře. Neví, s čím si pak mají hrát, a hraček si neváží. Je lepší méně dárků, které mají smysl, nějak je rozvíjí. Navíc naše děti mají pak hned po Vánocích narozeniny, takže by byly zahlcené 😉.

monika_pinkorblue
autor
14. lis 2016

Takže velké dárky necháváte spíš na Vánoce? Souhlasím s maminkama, které říkají, že by se děti neměly přehlcovat dárkama, ale měly by si dárečků vážit. 🙂 Ono i přes rok dostávají děti určitě dárečků hodně.

konidana
14. lis 2016

Asi tak 4 dárky každý. Něco co chtějí, nějaké oblečení a další drobnosti. Pak mají tak 1 až 2 dárky ještě u babiček, něco z toho kupujeme také my. Takže celkem asi 5-8 dárků, něco hračky, něco knížky a něco potřebné věci.

properjoey
14. lis 2016

U nas letos k vanocum asi tak 4-5darecku a to vetsi spolecne a jinak kazdy svuj velky darek. K narozeninam dostavaji 2darky,jako od kazdeho rodice a ted pridame i neco od sourozence. Jinak babicky darkama prehlcuji a neptaji se moc,co my na to.deti jsou akorat unavene a stejne si vyberou 1 vec a s tou si hraji.takze i oslavy delame zvlast,abychom si to uzili my po svem a babicky taky po svem...

kacernice
14. lis 2016

Naše děti (3 a 6 let) doma dostanou asi 5 dárků. Každý jednu hračku, knížku, stavebnici nebo něco k malování a tvoření, oblečení a nějakou dobnost nebo sladkost. Moje mamka dárky kupuje podle toho, co děti řeknou, že si přejí + neco, co potřebují a tchýně dá peníze ať se postaráme.

babanci
14. lis 2016

Vždycky jsme to hrozně přeháněli a už to tak dál nešlo. 😀 Takže jsem to zkorigovali na 7 kousků pro každého. Asi tak. Nebo víc? Takže... to stejně přeháníme. 😀

drzticka81
14. lis 2016

tak od nas dostanou jeden velky spolecny darek (muz vyrabi kuchynku) a k tomu asi tak 6 darku (je v tom knizka, cepice, syna zajimaji uz spis spolecenske hry-tak ty, dcera dostane panenku, povleceni, kufrik-proste i prakticke darky).......babicy daji taky tak ze tri 4 darky -vybiram je ja, co by se detem hodilo)...

nunacek
14. lis 2016

@monika_pinkorblue Letos každé dítě 3 dárky, plus 2 dárky společné dohromady. Od babiček a dědečků každé dítě 3 dárky, od tet a strejdů každé dítě 1 dárek. Všichni se radí, co mají našim dětem koupit.

monika51
14. lis 2016

Snažíme se držet na 2-3 dárkách. Většinou je jeden větší a pak nějaká drobnost. Pamatuji si, když jsem já dostávala horu dárků, a ani už jsem z toho neměla radost. Většina z nich skončila ve skříni a pak v kontejneru. Snažíme se držet toho, že Vánoce nejsou o kvantitě a drahých dárcích. Samozřejmě, že úsměv a moment překvapení vylouzlit chceme, o to víc se musíme snažit správně vybrat 🙂
S babičkama a dědečkama je to horší. I když jim dáme možnosti co by se hodilo, a líbilo, tak to končí tak, že přivezou tašky dárků, a nakonec stejně podle sebe... A můžeme to opakovat stále dokola.. 😞 To co mrňousovi pak "chybí" dokupujeme v lednu. A jak to teď píšu, tak už se začínám bát jak to letos zase dopadne, a jestli to odrážedlo nakonec dostane a nebo pro něj v lednu pofrčíme 😉

elu
14. lis 2016

hodně, hodně jako my za mlada...cca 10-20, ale je tam zabaleno úplně vše včetně třeba šamponu nebo spodního prádla, milujeme rozbalování 🙂

babanci
14. lis 2016

@elu My balíme i velkou Nuttelu. Taky to máme rádi. 😀

tedichka
14. lis 2016

my se tento rok domluvili s pritelem ze to nebudeme prehanet.maly loni dostal vice nez 10 darku a vubec ho to nezajmalo.to asi protoze mel rok.Ted koupime tak max 4 darky a konec.babicky a dedove nedavaji nic.ja jsem bulharka a on je slovak.takze rodice mame vzahranici.takze vse je na nas co koupime 🙂

uglyduckling
14. lis 2016

Říkám si, že toho moc kupovat nebudeme. Jednak proto, že už má hromady hraček, které mu kupuji jen tak, v průběhu roku a jednak proto, že z toho asi stejně ještě nebude mít moc rozum. JENŽE.... Pak vidím to a to a to a nejraději bch mu pořídila všechno 😀 Vím, že to není o tom, aby mělo dítě všechno, co si zamane, ale když já mám silně vyvinutou slabou vůli a tááák těžko odolávám 😀 😎 😀

soleilll
14. lis 2016

Počty dárků bych nejradšji velmi seškrtala, bohužel v rámci příbuzenstva to nejde. Obvykle totiž slavíme troje Vánoce a každý chce děti maximálně podle svého potěšit, ideálně dárkem s "wow efektem" - tedy co nejvíc ohromit. S částí Ježíšků se domluvit dá, s částí ne... Děsím se situace, kdy za pár let už nebude co dětem dát, protože budou mít všechno a my se v domě pro všechny ty krámy nehneme. Každopádně Vánoce (ale třeba i narozeniny) nejsou dle mého o počtu nebo nominální hodnotě dárků, ale o tom, nakolik potěší, i kdyby šlo třeba o sponky do vlasů nebo leporelo za 50,- Kč. Bohužel některým prarodičům to nevysvětlím.

babanci
14. lis 2016

@soleilll Jsem prarodič, takže potvrzuji, že jsme taky natvrdlí. 😀 Akorát v poslední době upřednostňujeme zážitky, že jim třeba dáme poukaz na nějaký opravdu peckový zážitek. 😀

soleilll
14. lis 2016

@babanci Ale to bych ocenila, protože ten zážitek se dá prožít s odstupem od vánoc a můžu si vybrat, s kým ho dítě absolvuje, žeano? Nicméně mé děti jsou na to ještě malé, takže zatím vítězí 326. autíčko, 184. dinosaurus atd. 🙂

bimmka
14. lis 2016

bohužel našim řeknu, co bych si přála, ale stejně koupí podobné a v horší kvalitě. Nebo mě bohužel předběhnou, když o tom mluvím, že to pořídíme a koupí rychleji a plast místo dřeva, například. takže je jasné, že za měsíc je to zničené. Pro jejich oči bych nejraději koupila celý obchod, ale dostávají ta 3, aby si jich užili a vyháli si s něma a nebyli zahrnutí a nevěděli, co dřív.

babanci
14. lis 2016

@soleilll Je mi to jasné. My se jednou nedomluvili, jako myslím dědečkové a babičky a pradědečkové a prababičky, musím ale zdůraznit, že to bylo měsíc poté, co naše vnučka ztratila maminku a koupili jsme 4 živé pejsky. Chtěli jsem, aby měla krásné Vánoce... ale byla to hloupost.

babanci
14. lis 2016

@soleilll Ono to rychle utíká...u nás jim udělá radost, že je vezme babča na Kubu. 😀

papucka_27
14. lis 2016

@soleilll Takhle přesně to mám taky. Od nás mají děti každý asi 3 dárky (1 velký, 1x knížka, 1x drobnost), s mými rodiči se domlouvám, většinou i koupím a mamka mi to proplatí, vesměs se jedná o kvalitní oblečení od českých výrobců. Horší to je z manželovy strany, tam se jede na kvantitu, ne na kvalitu. Když řeknu co, stejně vyberou po svém.... Oblečení diametrálně odlišné od mého vkusu a nekvalitní, hračky plastové, čím větší tím lepší, že to nemáme kde mít, nevysvětlím.... Už se děsím, čím zavalí děti letos. Pak mají u babičky 26.12. bohatší Vánoce než na Štědrý den doma....

domka01
14. lis 2016

Každý dostane jeden velký dárek ( dcera kočárek, syn dřevěnou vlackodrahu ) a pak maji jeden spolecny- albi tužku a knížky! ( tužka nám byla doporucena logopedkou, tak uvidíme zda splní účel)! Moji rodiče chtějí at si dárky kupujeme pro děti sami ( jsem za to rada ), takže od nich dostanou asi lego a letos chtějí i rodiče od manžela at jim něco koupime a tam to vidím asi na knížky, jelikož tech máme porad malo 😀

krystalka
14. lis 2016

Syn obvykle tak kolem 6 - 7 dárků....jeden z toho bývá nějaký dražší, takový ten nejvíc vytoužený (loni třeba foťák, letos nějakou sadu Lega), minimálně jeden z toho je knížka a pak nějaké drobnosti - výtvarné potřeby, nějaký doplněk do pokojíčku, plyšák, pěkné tričko apod....plus pak něco dostane ještě u prarodičů - ti se s námi většinou domlouvají, co přesně mají koupit....

brendamonique
14. lis 2016

Náš starší Arne to má možná trochu horší v tom, že má 22.12. (2002) narozeniny, takže je vlastně ošizen o dárky k narozeninám. Kupujeme pouze dort a nějaký z dárků k Vánocům dostane od dva dny dříve (ale i tak jich má hodně) letos bude mít asi on nejvíce dárků, jelikož už s emu kupí takové ty praktické na jeho pubertální pleť různé kosmetické přípravky a hlavně hodně oblečení, z dětského nám vyrostl, takže pánské S ko už není zrovna levná záležitost. Náš menší Damiánek (2 roky) dostane především hračky a to jeho oblíbené traktory, se kterými (bohužel :D ) musíme i spát a autodráhy 🙂 .. jelikož dárečky nakupuji postupně už od léta (těch penízků na MD není moc) tak to vidím na cca 10 kousků pro každého.