Koberce vs. plovoucí podlaha – čemu dáváte v interiéru přednost?

mates_neato
3. dub 2017

Každá rekonstrukce nebo stavba vždy vyžaduje mnoho rozhodování jaký materiál, barvu nebo typ zvolit. Když jste se rozhodovali o podlahách pro Vaši domácnost, jaký druh podlahy u vás zvítězil nebo převažuje a proč?

luca16
3. dub 2017

Máme doma dřevěnou podlahu, dlažbu i koberce. Záleží na místnosti. V dětském pokoji se mi zdá praktický koberec, když děti spadnou, nespadnou na tvrdé, je teplejší, příjemnější na běhání apod. Naopak chodba, kuchyň - dlažba je skvělá možnost z důvodu údržby. V obýváku máme dřevěnou podlahu, je nádherná🙂

j.b.
3. dub 2017

Máme v novostavbe vinyl, dlazba (koupelna, wc, zádveří). A je to teda práce. Kazdy den celý barák vysavam a vytiram jednou tydne nebo víckrát podle potreby.Po vytreni sou na podlaze cmouhy.Jinak mám tři děti. 7,6 a miminko.

zak1991
3. dub 2017

Bydlíme v pronájmu, takže jsem si bohužel nemohli vybrat, jaká krytina bude na podlaze. Je tu lino, ale pod ním je jakási měkčící pěna. Takže stačí posunout křeslo a v lině je díra. Na údržbu je to příšerný materiál, přijde mi, jakoby tvořil prach sám ze sebe... a i kdybych vysávala třikrát za den a každý den vytírala, pořád lino není čisté. K tomu máme pejska, který pouští chlupy. Takže udržitelnost pořádku je hrozná. Začínám uvažovat o kobercích, třeba budou lepší na údržbu.

catf
3. dub 2017

@mates_neato máme všude masívní dřevěnou dubovou podlahu a dlažbu v koupelně. Koberce bych si nikam nedala, a to hlavně kvůli špíně, prachu a různé neviditelné havěti, která se v nich usazuje.

kami1984
3. dub 2017

My máme doma takový mišmaš - dlažbu, kamenný koberec, kusový koberec, dlažbu a plovoučku.)) Vše má své a proti..

stepkaa
3. dub 2017

U nás je to různorodé....v kuchyni máme dlažbu,v předsíní,koupelna a záchod dlažba.
Koberec je v ložnici a v dětském pokojíku pro pohodlí dětí.
Je prvda,že všechno musíte uklízetmat je to lino,plovoučka či koberec.O vše cno se člověk musí starat..Vše mám pro a proti..Někdo nemůže koberce z důvodu alergie....Udržuje v něm roztoči a prach.

properjoey
3. dub 2017

Když jsme dělali rekonstrukci,zvolili jsme všude lino,přišlo nám praktičtější než plovoucí podlaha a to hlavně kvůli dětem,když něco vylijí,není to problém,snadno se udržuje a je měkké a vcelku teplé.do dětského pokoje máme navíc pěnové puzzle,aby to bylo teplejší na sezení a v obýváku opět kvůli sezení na zemi máme menší kusový koberec.koupelna a WC mají dlažbu...

sarka49
3. dub 2017

My máme v kuchyni a koupelně dlažbu. Zbytek místnosti s laminem. Nyní měníme lamino za vinyl, tak snad vydrží déle..

mates_neato
autor
3. dub 2017

@sarka49 myslím že vinyl určitě vydrží déle. viděl jsem že teď už ho dělají jako desky se zámky, jako má plovoučka. budete dávat tento a nebo klasicky pokládaný?

mates_neato
autor
3. dub 2017

@catf jó dřevo to taky můžu a moc... na chalupě plánuji položit jen dřevěné desky jako za stara.....

mates_neato
autor
3. dub 2017

@zak1991 ono jen při kobercích by to nešlo asi tolik vidět jako teď na tom linu. Prachu v bytě bude pořád stejně, ale dá se to ovlivnit. Třeba taková sučiška, protože když se prádlo v ní suší, tak zachytává ty jemné vlákna, které pak nepadají v bytě, když se oblíkáš, tak jako u prádla sušeného na šňůře". Nebo samoržejmě 🙂 robotický vysavač, obzvlášť když máte doma pejska. To nebudeš věřit, jak ti to dokáže usnadnit a zpříjemnit život.... Lepší je si raději chvíli počkat a připlatit za kvalitu, protože pak je lepší účinnek a tvoje vyšší spokojenost. Taky se to pořizuje na více let.

elveren
3. dub 2017

Bydlíme ve starém baráčku, kde topíme pouze kamny se dřevem. Jakmile to šlo, zbavila jsem se koberce a položili jsme plouvoucí podlahu. Kvanta všudypřítomného prachu se alespoň trochu změnšila a nemusím vysávat skoro každý den. Jako alergik jsem to velmi ocenila. V kuchyni, předsíni a koupelně máme lino. Do podlah tady moc investovat nechceme - budeme stavět nový dům.
Teď budu kupovat ještě nějaký běhoun, ať se má malý kde válet 🙂

sarka49
3. dub 2017

@mates_neato chtěli bychom tento skládaný. Lamino nás stálo 650,- za metr a po pěti letech zničené vyhazujeme ☹

babunka1
3. dub 2017

My máme všude dlažbu, lino nebo vinyl. Říkala jsem si, že to bude pohoda na úklid. Ale teď bych občas ocenila i koberce, jelikož vysávání mě celkem baví. 🙂

vila_z_lesa
3. dub 2017

dlažba a parkety 🙂koberce už nikdy!

mississka11
3. dub 2017

Plovoucka a dlažba. Koverec s dětmi nechci 😀

konidana
3. dub 2017

Jsme v nájmu, kde je všude lino, v koupelně a na záchodě dlažba. V pokojíčku jsme dětem na lino dali ještě filc a koberec, hlavně kvůli odhlučnění sousedů pod námi. Ale na údržbu by rozhodně více praktické bylo jen to lino. Lino v kuchyni i chodbě mi celkem vyhovuje, akorát by už bylo potřeba nové (spáry se odchlipují a drolí a v povrchu jsou díry od stěhování a padajících hrnců). Ale asi to předělávat nebudem. Bylo by to strašně práce, na kterou není čas, prachy ani lidi.

zuzaaanka
3. dub 2017

My stavime a podlahy budou urcite dlazba, vinyl nebo lino, jak v ktere mistnosti, kvuli udrzbe. Ale kvuli detem i kusove koberce. Vse ma sve vyhody a nevyhody. Coz tak mit na zemi hlinu, jako nasi predci? 🙂 asi by se divili, jake mame povrchy na podlaze dnes. A nejen tam 🙂

slunea
3. dub 2017

Rekonstruujeme teď nový byt a budeme mít dřevo (obývák + kk), koberce (dětský pokoj, ložnice) a dlažbu (předsíň, koupelna). Koberce máme rádi, jsou příjemné na chození, pohodlné pro děti na hraní a padání a prach se na nich tolik nevíří jako na hladké podlaze.

magicaetezzz
3. dub 2017

U nas krom koupelny a wc je vsude plovouci podlaha sedy dub. Jelikoz a nami bydli 2 cerne psi obludy, denne luxuji. V kvetnu se nam narodi dalsi clen rodiny a silne uvazuji o robotaku. Jen vybrat ten spravny, aby zvladl hlavne ty psi chlupy 🙂

mische
4. dub 2017

Plovoučka a lino (marmoleum) pro mě nejlepší kombinace. Pokud je mi chladno, vezmu si ponožky nebo papuče 😀 ... s malým dítětem se nejlépe udržuje .... zametu, vysaju, vytřu a je to 🙂

junkka
4. dub 2017

Mame vsude vinyl (krome koupelen a zachodu, tma dlazbu) a pod tim vsude podlahove topeni a je to naprosto bozi. Vypada jak drevema podlaha, a vybrali jsme barvu , na ktere neni nic videt. Koberce mame pouze kusove, v obyvaku u sedacky a v detskem pokoji 🙂

maiasou
4. dub 2017

@junkka jakou mate presne barvu? 🙂

mpavlinka
4. dub 2017

Prosím o zkušenosti chovatele pejsků 🙂 Chystáme se měnit podlahy a máme v plánu plovoučku - lamino. Poradíte prosím s výběrem, předpokládám, že by to mělo být něco odolnějšího (viděla jsem podlahy určené pro komerční prostory s větším pohybem osob, ale ta cena je šílená)? Díky.

j.b.
4. dub 2017

@junkka a mohu se zeptat čím vinyl vytirate?

jardicka
4. dub 2017

máme doma převážně dřevěnou podlahu a v jedné mistnosti linoleum. Koberce jsou sice příjemné na chůzi, ale údržba je hrozná. Navíc já jsem alergik, takže jsem ráda, že koberce nemáme. V bytě máme pouze jeden koberec a to u syna v pokojíčku a je to pouze kusový koberec se silnicemi uprostřed místnosti. 🙂

35_a_budu_mamka
4. dub 2017

@mpavlinka Bála bych se, že to drápkama poškrábou, i když to bude sebevíc zátěžová podlaha. Pokud je to větší plemeno, tak jediná a nezničitelná podlaha je dlažba. Z vlastní zkušenosti - budeme po 3 letech muset vyměnit tehdy krásné a kvalitní, ale již zničené, lino za dlažbu s podlahovým topením.

mpavlinka
4. dub 2017

@35_a_budu_mamka jj souhlasím, dlažba je na psíky nej. Nicméně chceme teď něco dočasného na pár let, pak plánujeme generální rekonstrukci spodku. Máme střední plemeno. Ikdyž mi přijde, že možná víc než pes, dává podlaze (parketám) zabrat synovo lego 😀

35_a_budu_mamka
4. dub 2017

@mpavlinka To chápu😉 Jestli je to dočasné řešení, tak tam šoupněte tu normální plovoučku nebo lino, to míň klouže. Já dlažbu nechtěla, ale musíme, protože v tom linu máme dírky po drápkách, i když je zátěžové. Hezká dlažba s topením bude parádní na údržbu, takže jak jsem jí nechtěla, tak se na ní těším🐾🐾

junkka
4. dub 2017

@maiasou mame konkretne fatraclick dub cer hnědý. Rekla bych ze na zivo je kapanek svetlejsi nez na obrázku, ale vypada moc dobře. 🙂

@j.b. vytiram obyc savem bez chloru s kvetinovou vůní. A zadne smouhy jsem nezaznamenala. Ale asi je to tou podlahou, neni úplně hladka, ma strukturu spise jak drevo a neni na ni skoro nic videt. A to mame velka francouzska okna az k zemi na jih a je tu hodne svetla. 🙂