Vyhrajte 400 Kč – Jak plánujete rodinné nákupy?

bara_itesco
17. zář 2015

Nakupování pro celou rodinu je náročné – nezapomenout žádnou ingredienci na plánované vaření, nakoupit vše na snídaně a svačiny, nekupovat pořád to samé, stále myslet na to, co má kdo rád… Je toho spousta. Jak si organizujete rodinné nákupy vy? Pište nám své tipy do soboty 19. 9. do 9:00. Ten nejzajímavější následně odměníme slevovým e-kupónem na nákup prostřednictvím Tesco Potraviny on-line v hodnotě 400 Kč.

Nákupní seznam je obrovským pomocníkem a ještě víc pomáhá nákupní seznam, který si můžete vytvořit prostřednictvím služby Tesco Potraviny on-line. Máte ho stále aktuální, zboží přidáváte a ubíráte, kdykoli potřebujete, můžete si vytvořit několik seznamů dle potřeby a hlavně – stačí jeden klik a vše máte v nákupním košíku. Už jste to zkusily? http://jaknakupovat.itesco.cz

adrianka1712
17. zář 2015

My si děláme "plán" vaření na celý týden, já sepíšu co vše budeme potřebovat a pak to jen naklikáme na itesco 🙂 Průběžne přes týden ještě manžel kupuje cestou z práce rohlíky a sladkosti 😝 Děláme tyto nákupy přes itesco každý týden a moc mi to vyhovuje. 🙂

lucianapolis
17. zář 2015

Plán na velký nákup mám v režii pokaždé já. K přítelově samozřejmé nelibosti, jak pro jeho nervy tak i peněženku 🙂 ale pokročila jsem natolik, že mám nákup na papírku psaný popořadě podle regálů v obchodě. Takže alespoň nekličkujeme zběsile sem a tam 🙂

benjik
17. zář 2015

U nás nákup diktuje zčásti naše 6leta dcerka.Část plánuji podle akční nabídky a zbytek podle chuti. A opravdu je to velká pomoc, i když zaplatim plnou cenu dopravy,stojí mě nákup míň než když o půjdu di obchodu kde stejně nahazin do košíku vic věci než jsem chtěla

lv
17. zář 2015

vím, co jíme, kontroluju spíž a lednici a podle toho píšu. Akce využiju, když jsou na věci ne vyhraněné, které musíme mít svoji značku (třeba Barilla těstoviny, jiné nekoupím, i když stojí desetinu ceny).

monunkaaa
17. zář 2015

Priznam se,ze nakupy moc neplanuju a ani je nevyhledavam. Ale s ohledem na manzelovu praci nakupuju ja. Nakup planuju,kdyz chystam oslavu,jedeme na chatu nebo makame na baracku proste vzdycky,kdyz potrebuju perfektni pripravu 🙂

tria002
17. zář 2015

Planuju tak, ze obejdu rodinku, poslu sama sobe smsku, abych nezapomnela manzelovi polomacenky a pudinky holce..
Jinak mam fakt seznam oblibenych v tesco aplikaci pro android, a tu vyuzivam.
Pekne si objednam z postele, kdyz kojim. Nikam nemusim, a kdyz si na neco, v noci, vzpomenu, tak doobjednam a je 🙂

lenkasubrtova
17. zář 2015

Projedu všechny kategorie a vyberu co mi do ,,oka,, padne 😀

pajdula
17. zář 2015

Já obejdu spíž, lednici a co chybí dopíšu, některé potraviny máme svoje oblíbené, jiné bereme třeba na vyzkoušení. Připisuji k seznamu a jednou za týden udělám větší nákup. A pak s papírkem vyrážím, bez seznamu ani ránu.

verkaunka
17. zář 2015

Rodinne nakupy planuji ja a to vetsinou bez manzela.manzel nema moc prehled co kde chybi,tak vetsinou vidi finalni seznam a ja se ho pak jeste ptam,na co ma chut co by chtel koupit...a nekdy,kdyz vidi akce,tak mi je pripomene...pro vyjimecne situace (oslavy,vanoce atd) planujeme tak nejak spolecne nebo mu reknu seznam a manzel doplni...hold nekdy ja a nekdy tymova spoluprace.🙂

sisina28
18. zář 2015

já teda rozhodně žádný seznam nemám....obdivuju ale lidi, co mají🙂...pokud nakupuju osobně v krámu, tak jdu regál po regálu a pokud online tak projdu všechny kategorie...také tím i někdy zjistím, že některé věc, které máme rádi a i je nutně nepotřebujeme jsou např. ve slevě a kdybych to kupovala jenom dle toho co chybí, tak bych se k tomu nedostala...ano, někdo může namítat, že koupím kopu věcí navíc...ale třeba takové tuňáky, nebo olej atď. se nikdy neztratí. Mimo jiné se takto málokdy podaří na něco/někoho zapomenout🙂

bara_itesco
autor
18. zář 2015

@lucianapolis Děkujeme za tip! Toto vždy dělávala moje maminka a je to moc praktické, ale mně to nějak nikdy nešlo 🙂 Můj seznam vzniká hodně průběžně, často si na něco vzpomenu během dne. Právě toto neustálé doplňování je u on-line seznamu o něco výhodnější, obzvlášť když ho mám pořád u sebe v mobilu 😉

bara_itesco
autor
18. zář 2015

@tria002 Posílat si sama sobě e-mail, to je celkem běžné, ale smsku jsem si snad nikdy neposílala. Určitě o tom popřemýšlím! 😀

jeen
18. zář 2015

Nákup děláme s manželem společně. Mám na lednici lístek, kam připisuji co aktuálně potřebuji koupit, k tomu přidám suroviny podle jídelníčku a trvanlivé věci, co jsou v akci a už jsem to měla tak vypilované, že jsem měla vše podle regálů v obchodě. Proto mě vždycky naštve, když se obchod rozhodne přeorganizovat regály a já strávím nákupem dvojnásobek času. To naštěstí na internetu nehrozí. Nakonec přihodíme něco na mls, to nesmí chybět.

nuninove
18. zář 2015

Pri nakupech vzdy velim JA :D sednu k pc, otevru si letak Tesca a sepisuji na papirek co by tak ty nase zmlsane jazycky snedly 🙂 pote co mam vybrano z letaku tak se teprve zeptam manzela co by si dal nebo co mam jeste pripsat..U toho asistuje i nas maly raubir ktery nadsene hlasi ze chce koupit bobonky a šušunky :D nasedneme do auta a frcime do tesca, pro autickovy kosik a nakupujem 🙂 takze u nas asi tak 🙂

mina_
18. zář 2015

Základní nástřel potřebných položek většinou děláme večer v posteli, když je chvilka klidu, to dáme tak z 80% a pak přichází na řadu procházení spíže a poličky s kořením a oleji a podrobné dopisování seznamu. Pokud nás zaujme něco v letáku doplníme seznam o letákovky. Minule jsme brali vepřové plátky a bylo to velice pěkné masíko 🙂 Velice se nám taky osvědčila mobilní aplikace v chytrém telefonu, kdy základní seznam klidně naklepe manžel při volné chvilci přes oběd, nebo na pískovišti s děckama a pak se jen doma doladí detaily. Protože uložený nákup "vydrží" v košíku ať se člověk přihlásí přes mobil nebo pak večer doma, což je super, pak jen vybereme termín dopravy a zaplatíme kartu a je to... Oblíbili jsme si termín závozu na sobotu ráno, kdy nám autíčko doveze čerstvou snídani 🙂 I náš malý syn už spolehlivě pozná dodávku itesco a křičí na celou ulici, když nějaké auto potkáme "papá jede".... takže proč mu nedopřát tu legraci s dovozem jídla až dom. 😀 😀 😝

kh
18. zář 2015

Nakupujeme vetsi nakup pravidelne v sobotu, kdy jedem na nakup autem cela rodina, ale plan vpodstate nemame zadny. Vzdycky se divime, kolik penez tech par hlouposti stalo a ze za dva dny je lednicka prazdna 🙂 vetsinou se jedna jen o par jogurtu, sladkosti, a syru.
Na nakup, z kterého opravdu něco uvarim a podle planu a s rozmyslem, co budu varit, chodim několikrát v tydnu ja do mistniho Tesca expres. Dost casto v nem ale hodne věci nemaji - cerstve pecivo, maso, zeleninu a ovoce - vse je bud stare nebo tak 2. - 3. jakost (proadavana jako první). Takze bud na miste akcne menim plan nebo musim do malych prodejen pro kazdou věc zvlast a litat po cele ctvrti. Bohuzel v blizkem okoli není jina poradnejsi prodejna potravin, kde by bylo maso i zelenina i bezne potraviny. A nepomohl ani pruzkum spokojenosti v této prodejne ☹
Velke a tezke nakupy pak delam občas u itesca (praci prasky, lahve, pliny).
No a poslední dobou, pokud nemam moznost malého strcit do nákupního vozicku, nakupuje suverene i syn - z regalu vezme do kosiku lizatko, bonbonky, jogurty, do ruky rohlik k okamzite spotrebe na prodejne. A ma nakoupeno 🙂

bara_itesco
autor
18. zář 2015

@mina_ Jsme moc rádi, že dovoz nákupů dělá radost celé vaší rodině 🙂 Snazší nákupy vám, mobilní aplikace manželovi, auto iTesco synovi a čerstvá sobotní snídaně snad všem 😉

nipeal
18. zář 2015

u nás to ještě nefunguje 😔 ale bylo by to prima, nevíte kdy bude Písek?

bara_itesco
autor
18. zář 2015

@nipeal Děkujeme vám za zájem o naši službu! Naším cílem je rozvážet vám nákupy po celé ČR, ale konkrétní termín zavedení služby v Písku vám zatím sdělit nedokážeme. Můžete se u nás na webových stránkách předregistrovat, a jakmile k vám začneme jezdit, budeme vás informovat: http://www2.itesco.cz/potraviny-on-line-predreg...

bara_itesco
autor
18. zář 2015

Moc všem děkuji za příspěvky do dnešní diskuse! Ráda slyším, že u mnoha z vás se jedná skutečně o rodinné nákupy, na jejichž přípravě se podílí celá rodina 🙂

Všem přeji krásný páteční večer a příjemný začátek víkendu! Zítra se na vás budu opět těšit! A pokud se o víkendu chystáte vyzkoušet nakupování s Tesco Potraviny on-line, můžete využít náš speciální slevový e-kupón na první nákup.

mariti
18. zář 2015

Nákupy mám v naší rodině na starosti já. Bydlíme na vesnici a zvláště od té doby, co mám dvě děti, jsem ráda, pokud mi někdo nákup doveze (itesco, farmářské bedýnky). Tyto dvě služby kombinuji a doplňuji občasnou docházkou do zdejšího malého obchůdku nebo Zdravé výživy (to pokud jedu do města). Občas zkouším něco nového, ale jinak jedu naší zajetou klasiku. A píšu si cedulky na ledničku, abych nezapomněla.
Nákupní seznam na itesco jsem vyzkoušela, ale zase tak moc mě neoslovil.

kacinda
18. zář 2015

Tak co se tyce vetsich nakupu, nerada chodim s manzelem, protoze ten tyto pochuzky po obchodnaku moc nemusi a me akorat rozciluje, takze s nim nikdy nenakoupim vsechno, co potrebuji. Naopak zase vyhodou kdyz je se mnou je, ze ty tezke tasky odnosi pekne domu 😉 seznamy si nedelam, ale obejdu cely obchodak a nakupuji podle toho co v zasobe chci mit a tak nejak si myslim, ze kazda zenska ma prehled o tom, co doma zhruba ma a co je treba dokoupit. Kdyz uz jsem si kolikrat seznam.napsala, tak jsem ho stejne zapomela doma a tam mi byl houby platny, tak uz to nedelam 🙂 sveho dvouleteho syna ale beru s sebou na nakup vzdy a ten samozrejme zase doplnuje zasoby z oblasti sladkosti 🙂 priblizne jednou za mesic pak beru do tesca i mamku, aby si taky udelala vetsi nakup

sarriku
18. zář 2015

U nas se nakupuje velmi planovane protoze kdyz se nakupuje bez jidelniho listku tak to je vetsinou stykem hlad ma velke oci😉. Takze si vzdycky projdu vsechny skrinky lednici a projdu zkratka zasoby. Zjistim co chybi a nechybi a podle toho pisu listek. Pak si nad nim s manzelem sedneme a s ohledem uz i na to co je doma sepiseme jidelni listek varenych jidel na tyden dopredu. Potom mam opravdu jistotu ze nic jinyho v obchode kupovat nebudeme😉 a kdyz na to musim hodne myslet tak si davam nakupni seznam na nastenku do kzchyne nebo mame jeste prilepeny kolicek na dverich od bytu a tam si muzu pricvaknout vlastne cokoli😉

misel2410
18. zář 2015

No většinou nemám čas si nějaký nákup napsat, takže když nakupuji prostě jedu přes všechny kateorie a hážu a hážu do košíku.Je pravda, že potom se občas divím, kolik to stojí 😀 ale není divu když vykoupím celé Tesco.Což vám jistě vadit nebude 😀

bara_itesco
autor
19. zář 2015

Moc vám děkuji za všechny vaše tipy na to, jak si co nejlépe zorganizovat rodinné nákupy, ať už prostřednictvím nákupních seznamů, on-line aplikací, upomínek nebo prostě systémem nakupování. Slevový e-kupón na 400 Kč od nás získává @sarriku . Milá výherkyně, napište nám prosím do soukromé zprávy svou e-mailovou adresu.

A pokud jste právě dopsaly svůj nákupní seznam a chcete nakoupit co nejrychleji, můžete se hned vydat na on-line nákupy! Pro ty, které budou nakupovat přes Tesco Potraviny on-line poprvé, máme speciální slevový e-kupón na první nákup. Přeji krásný víkend! 🙂

pernicek1
20. zář 2015

Máme excelovou tabulku, ve které máme rozpočítané ceny několika desítek jídel. A vždycky když chceme nakupovat, tak vybereme taková jídla, abychom se celkovou cenou vlezli do týdenního rozpočtu. Pak jen naklikáme suroviny, které máme vypsané u každého jídla a necháme si nákup dovést až do kuchyně 🙂

manma
22. zář 2015

Nákupy vymýšlím a plánuji já, podle toho, co se chystám vařit. Napíši příteli seznam věcí, které potřebuji na A4 a on je z toho na zhroucení. Je mi ho líto, ale jíst se přece musí 🙂...