Vyhrajte 400 Kč – Jaký máte začátek školního roku?

bara_itesco
14. zář 2015

Uteklo to jako voda a prázdniny jsou zase za námi. Kdo u vás doma nese začátek školního roku statečněji – vy nebo děti? Podělte se s námi o své tipy, jak v rámci ranního shonu vše v klidu zvládnout. Nejzajímavější radu odměníme slevovým e-kupónem na nákup prostřednictvím Tesco Potraviny on-line v hodnotě 400 Kč.

A i my pro vás máme jeden tip, jak si usnadnit návrat do pravidelného kolečka brzkého vstávání, oblékání, příprav domácích úkolů a chystání svačin. Ušetřete čas a nechte si se službou Tesco Potraviny on-line dovézt potraviny až domů. Funguje to opravdu snadno: http://jaknakupovat.itesco.cz

beruska_zuzanka
14. zář 2015

Tak vzhledem k tomu, že mám doma prvňáčka, tak je pro ni všechno nové. Aby ráno vše stihla potřebuje vstávat o hodinku dřív. Jinak je vše nahonem a to doma něco nechá atp.

bara_itesco
autor
14. zář 2015

@beruska_zuzanka Je to určitě náročná změna pro vás obě a na tu je potřeba čas. Brzy se rozkouká a vše jí půjde rychleji. Tak hlavně ať se jí ve škole líbí!

monnane
14. zář 2015

Nový školní rok je startem jak pro mě (po RD), tak pro dcerku (MŠ). Ale chystáme si všechno večer před spaním, takže ráno se jen najíme, oblečeme a můžeme vyrazit 🙂

kh
14. zář 2015

U nas probiha vse nejlepe. když se moc nepripravujeme (nerikat dopředu malému, ze se musíme vypravit) - vstát, hned se bez zbytečného prodleni obleci a vyrazit. Jak moc dlouho resime, ze musíme jit, jak ma chvilku na hrani nebo svůj program, je pak problém se obleci, a vyrazit na cas.

pafca4
14. zář 2015

Zatím ještě prvnáčka nemám, ale až půjde chodit do školy on, budu i já chodit do školy. Pracuji totiž jako učitelka 🙂 V září tudíž půjdeme po prázdninách do školy oba. Jaký je recept na klidné ráno? Nevstávat na poslední chvíli. Jít si lehnout o půl hodinky dříve, abysme i o půl hodinky dříve mohli vstát. Malého nebudit budíkem, ale jemným pohlazením a pusinkou na čelíčko. To se hned vstává lépe,než když vám u ucha drnčí budík (nebo v současné době mobil). Proto pro sebe na mobilu zvolím alespon nějakou příjemnou, klidnou melodii. Ráno je fajn zahájit klidnou vydatnou snídaní, protože snídaně je základ. Teplé kakao pro malého a voňavá kávička pro mě určitě udělá vstávání příjemnějším 🙂 Při snídani je určitě dobré popovídat si o tom,co nás ten den čeká a najít na celém dni dvě pozitivní věci, na které se těšíme. A hlavně, vždy vykročit pravou nohou 🙂

tria002
14. zář 2015

Kdyz sla dcera do skoly, byla jsem jeste doma, to bylo fajn.
Ale,kdyz jsem zacala chodit do prace, dcera se vypravovala sama. Byla ve druhe tride. Moc nam pomohl seznam, co vse ma rano udelat. Visel na lednicce. Bylo tam vse od oblekani, myti, po svacinu a zamknuti domu.

bobulinka
14. zář 2015

Tento školní rok jsem v sedmém nebi. Syn se na třetí pokus dostal do jediné státní školky v naší pražské čtvrti. Odpadlo to šílené dojíždění, které mi denně zabralo i tři hodiny. ☹ Nemluvě o finanční zátěži. Vstáváme sice v šest, kdy se budí naše nejmladší, ale s úsměvem na rtech obléknu obě děti a hurá za tři minuty stojíme u vrátek. Kdo si to nezažil tak to asi nepochopí. Sice mě občas jímá hrůza, že si to dáme ještě jednou z dcerkou, ale to bude až za dva roky tak zatím naberu síly 😉

zimkova
14. zář 2015

Náš Kubíček je předškoláček. Do školky se strašně těšil, proto spěchal rychle do postýlky, aby byl čilý jako rybička. Ale ranní vstávání mu nedělá evidentně dobře, proto vždy ještě zhluboka dlouho hloubá. Máme přicházet do 8hod. ráno a pravidelně chodíme pár minut po osmé. Je to fajn, že nemusíme snídat, že se napapá ve školce, jinak bychom to už opravdu nestihli vůbec. Přípravu do školy si nedokážu představit, bude muset jezdit autobusem sám, já půjdu už po MD do práce a mladší bráška do školky. Bude to veselé. Rok uteče jako voda, a my si 100% budeme chystat vše předem a to večer před spaním, abychom ráno všechno zvládli. .)

germaine
14. zář 2015

U nás je vše náročnější, že jsou u nás na vypravování kousky dva (ať už na oblékání, mytí nebo snídání)...větší a menší...menšího je potřeba obstarat komplíto, větší už zvládá hodně věcí sám, ale občas se sekne a nechce dělat vůbec nic, stejně jako brácha...to pak většinou stačí říct, že ve školce už je Terezka (jeho milovaná kamarádka) a že si hraje s ostatníma klukama a to pak jsou mety, že se nestačím divit 😀

A v souvislosti s ranním vstáváním mám historku, sice už z loňska, ale stále mi vykouzlí smích na tváři, když si na ní vzpomenu...

Chvátali jsme do školky, protože jsme ten den pozdě vstali...doběhnem všichni tři uřícení do třídy, kde nás paní učitelka vítá, a protože Štěpa většinou sedne a nechá se obskakovat - sundat bundu, boty, navlíct bačkorky apod...a Matouš leze do třídy, brává si ho na tu chvilku paní učitelka do třídy, mezi děti, kde je rád...doupravím Štěpu, pusu, šoupnu ho do třídy, kývnu na pozdrav a utíkám dolů...vylezu před školku, nadechnu se..........a v tom mi dojde, že jsem sama 😅 😀 malýho jsem jim tam nechala...tak znovu, vyběhnu do patra, otevírám dveře, kam mi už jde naproti p. učitelka s Máťou 😀 prej jsem byla tak rozjetá, že nestihla říct ani ťuk 😀

hojda
14. zář 2015

Tak u nás funguje pečlivá VEČERNÍ PŘÍPRAVA - kromě tašky s učením, je to oblečení do školy a před příprava svačiny tj. promyslet, co bude na svačinu a zkontrolovat, že máme doma potřebné suroviny. A jako druhý důležitý bod je RANNÍ RUTINA - pokud se každé ráno jede podle stejného vzorce, tak je to pro všechny snadnější 😀 . Je to sice nuda, ale bez nervů 🙂 .

laska.nezna.hranic
14. zář 2015

u nás to určitě lépe snášejí děti. jednak je nerada svěřuji cizím 😅, druhak jsem sova, takže mi ranní vstávání nedělá dobře. ale snažím se být statečná 😀

co se týče přípravy, děti si své povinnosti plní hned po příchodu domů - pro našeho prvňáka otázka několika minut. po zbytek dne si pak mohou hrát, respektive malovat, protože jsou neúnavní kreativci.
zbytek nachystám večer já, když usnou a ráno už jen rychle překontroluji, než se děti nasnídají. o oblečení rozespalé obvykle nediskutují, tak to mám snadné - připravím kopičky a oni už do toho jen naskáčou. co se týče jídla, před spaním mi sdělí, na co mají chuť, abychom se ráno nezdržovali vymýšlením a dohady.

itany
14. zář 2015

Také i nám začal školní rok s prvnáčkem...máme brzské vstávání protože naše princezna se musí náležitě vyšnořit🙂
Pak jí za pul hodky musím donutit se nasnídat vyčistit zuby a alou do školy...
Ze školy a to je tam teprve 14 dni zapomíná nosit učebnice...dnes pro jistotu tam nechala všechny...No a statečněji to u nás přežívá Verunka protože já jsem přeci máma a o vše se postarám... 🙂
A rada nakonec? Budík nařídit o něco dřív a kontrolovat aktovku🙂

megy
15. zář 2015

kolečko brzkého vstávání? Myslím, že u nás nehrozí zaspat 🙂 Starší chodí do školky a je vzhůru od narození pravidelně o půl sedmé někdy dříve, takže náš rituál je jasný, převléknout, nasnídat umýt zoubky a hajdy do školičky. Mladšího ani nemusí budit, neb má asi šestý smysl, že zůstane v pokojíčku sám a do pěti minut kolem lítají oba 🙂 takže vlastně dělám vše dvojmo.
Myslím, že nejstatečnější je ten nejmladší, neb ten kolikrát musí vydržet brzkou ranní jízdu v kočáře, kde nechce být 😀

gab7
15. zář 2015

Ahoj,mám kluky ve 3. a 6. třídě.Tedy už "mazáky" školní 🙂 Jako vše má dvě strany (rub a líc...),tak i tady v tom případě to tak je.Kluci už vědí do čeho jdou,co je čeká.Už je to pro nás taková rutina.Večer připravné aktovky s učením na další den (jsou schopni nosit úplně všechno učení),připravené svačiny a pití,na židli připravené hromádky s oblečením 🙂 Tedy my už v tom jedeme🙂
Chtěla bych popřát všem rodičům,prvňáčkům : užívejte si ty chvíle,kdy jsou děti mnohdy trochu nervózní z p.uč.,z ostatních nových dětí,bojí se aby měly napsán nejlíp úkol,aby tam neměly chyby.A hlavně když přijdete z práce poseďte s nimi,popovídejte,ale hlavně vyslechněte.Oni toho v těch svých hlavinkách mají tolik,co potřebují sdělit 🙂
Já na první třídu svých kluků vzpomínám moc ráda....A to povídání u nás zůstalo do dneška....Přijedu z práce a už se na mě hrnou včetněj manžela,aby mi všichni řekli jak se mělo,co je ten den potkalo😀
Mějte se všichni pohodově a zbytečně se nerozčilujte,nestojí to za to🙂 Hezký den.Gábina

ladik1
15. zář 2015

Nám vzali do školky jen jedno dítko, takže nejhorší je každé ráno vysvětlit tomu druhému, že má smůlu 😒 a pak v práci přežít celý den s holčičkou... Jinak základem klidného rána je vstávat alespoň o dvě hodiny dřív a mít ke snídani oblíbené mňamky (což je u syna hlavně paštika a jablíčka, ideálně něco pečeného, co si sami večer ukuchtili). A každé ráno dělat všechno stejně: zazpívat vstávej semínko holala, obléknout se, jít si sednout ke stolu, v klidu se nasnídat, umýt se, zabalit psa, pláštěnky a botky a vyrazit do školky. S holčičkou a psem ze školky rovnou na procházku, domů zaparkovat psa a jet autem do práce... takhle sepsané to vypadá hekticky, ale většinou je to v klidu 🙂 Nejdůležitější rada: když je v klidu máma, jsou v klidu děti 😀

bara_itesco
autor
15. zář 2015

@pafca4 Děkujeme vám za moc pěkné tipy! U vás doma se musí vstávat jedna radost 🙂

bara_itesco
autor
15. zář 2015

@zimkova Je to pro synka obrovská změna, ale jistě si na ranní vstávání časem zvykne a do školy už to bude stíhat na čas před 8. hodinou, určitě ještě s předstihem 🙂 Tak ať se Kubíčkovi ve školce líbí a tento zatím školkový rok je pro vás všechny příjemný!

bara_itesco
autor
15. zář 2015

@germaine U vás doma je ale veselo! 🙂 Věřím, že jak vám děti porostou, tak podobných veselých příhod bude jen přibývat. 🙂

bara_itesco
autor
15. zář 2015

@gab7 Moc vám děkujeme za krásné přání všem rodičům prvňáčků!! Je krásné, že vám to povídání zůstalo a že si povídáte celá rodina. Tak snad jim stihnete i vy povyprávět, jaký jste měla den 🙂

pavlikovarenata
15. zář 2015

Tak u nás ještě školáka nemáme, ale obě děti zatím vstávají před šestou...takže pokud jim to vydrží, tak jsem v klidu 😀 I když teď bych si raději přispala 😀 Dnes třeba budíček 5:13 😀 Ráno jsem se ale tolik nesmála 😀

akaczenkaa
15. zář 2015

U nás včera dcera nastoupila do školky, statečněji to teda nese ona, já zatím brečím hned po tom, co jí zamávám. 😀
A tip jak vše v klidu ráno zvládnout? Tak já ranní rituály přehodila na tatínka a mám klid - jednoduché a účinné 😀

marketa11112
15. zář 2015

u nas to neseme statecne všichni... prcek je ještě maly, ale az zacne chodit do skoly, bude to narez...

bara_itesco
autor
15. zář 2015

@ladik1 To musí být opravdu těžké vysvětlovat vaší holčičce, proč do školky nemůže 😒 Ale vaše tipy jsou moc pěkné, zvláště příprava vlastní snídaně a ranní zpívání 🙂 Tak ať to neustále zvládáte v klidu a držím palce, aby i dcerka mohla začít chodit do školky!

gab7
15. zář 2015

@bara_itesco Víte,rodina,domov to je moje království,a vedu k tomu i děti.V tom dnešním světě je to to nejdůležitější co máme...sami sebe a naše nejbližší🙂.Doma je pro nás zázemí,kde se můžeme stulit,postěžovat si,pobrečet si,svěřit se s průserem🙂 ,když je třeba.
Mě pak vyslechne manžel...😀 ,teda někdy....pracuji na onkologii,a nerad poslouchá o nemocech a utrpeních.Což samozřejmě chápu.
Hezký den.G.

verkaunka
15. zář 2015

Zdravíme, my ještě dítko školou povinné nemáme, ani ve školce, ale mám jasnou představu, jak naše rána s velkým R budou probíhat.... malá je neskutečně živé dítě, a ještě než otevře oči, tak už se usmívá, a jestli jí to vydrží až do školky a pak do školy, tak máme o jednu starost míň, já vstanu aspoň o hodku a půl dřív než bych musela, a tatínek o 15 min. dýl, než má a začne kolotoč... já připravená až moc, tatínek absolutně nepřipraven a dítko vysmáté, ať se děje co se děje 😀, prostě úsměvná rána, a doufám, ze jich bude hooodně, myslíme si, že se bude těšit a to pak bude těšit i nás....

irenoslava
16. zář 2015

tak u nás je ještě jedno jestli jsou prázdniny nebo školní den, malý má jen rok a půl a ještě si chvilku počkáme, jsem zvědavá jak to všechno zvládneme

kmotrice
16. zář 2015

ahojky, my sice ještě nemáme školáčka ale první den ve školce jsme po prázdninách zvládli velmi dobře. Malý je společenský tvor a bylo vidět, že mu ty dva měsíce spolužáci chybí. Od půlky srpna se ptal kdy už půjde do školky a těšil se i na nové paní učitelky. Jediné negativum bylo že jelikož něktěří kamarádi jsou už předškoláčci tak byla třída rozdělena. Chviličku byl smutný ale třídy chodí spolu ven,takže je s kamarády předškoláky stále v kontaktu. Jen bráška to první týden nesl docela těžce. I když je mu teprve rok, uvědomovl si, že dopoledne mu bráška chybí při roštárnách. O to veselejší odpoledne to bylo pro mě, protože si dopolední deficit hravě vynahrazovali a vynahrazují do ted. A moj.e rada jak zvládat ranní schon? Zapojit tatínka, ten náš sice chvilku bručel ale už to bere sportovně. A jelikož školku milujeme, u nás žádný problém se vstáváním není. Problém mám spíš já, protože ranní vstávání moc nemusím. Ale to naše rádio mě vždy zaručeně probere

hnandezz
16. zář 2015

ahojte. noo, vse zvladnout jde.,🙂)), mame 2.mesicni miminko 2,5 roku.holcicku. taakze rano ditko.do kocarku, druhe za rucicku a jdeme. ale jako vstavam.vzdycky o hodinku driv pred detma,abych.nachystala vse potrebne pred odchodem do skolky. abysme se jen oblekli a.sli. zadne.vykecavani.:-)

bara_itesco
autor
16. zář 2015

@verkaunka Není nad vstávání s úsměvem! 🙂 Přeju, ať jsou vaše rána stále tak usměvavá, ať budete vstávat do školky, do školy, nebo třeba jen s tatínkem do práce!