Halloween

tesco_xenie
31. říj 2014

Chystá se k vám dnes řidič služby Potraviny on-line? Rozsviťte mu dýni na cestu

lantea
1. lis 2014

Nechystáme, my žijeme v Čechách, nikoliv v Americe...

kvakuska
1. lis 2014

Kupon by mi byl k ničemu, když u nás služba Potraviny on-line není ...

symcca
1. lis 2014

Nesnáším po"američťování" českých svátků!!! Takže žádné dýně, žádný Santa, žádný Valentýn ...

g_m
1. lis 2014

symcca, lantea - problém je, že ani Halloween ani Valentýn není z Ameriky, ti to pouze zveličili... A na dýni nevidím nic špatného a děti se u toho dost pobaví.

kacca11
1. lis 2014

@symcca ony to ale nrjspu Americke svatky. Americky svatek je treba Dikuvzdani a ten tady neslavime. Kazdopadne nevidim nic spatneho na cizich svatcich, spousta z nich je mnohem lepsi nez svatky, co u nas slavime, napriklad Velikonoce.

hansed
1. lis 2014

@lantea, @symcca tohle ale není americký svátek, je to starý keltský zvyk 😉 americký svátek je třeba Den díkůvzdání a Den nezávislosti 😉

jinak my službu potraviny on-line nevyužijeme, i kdybychom chtěli.... u nás není pokrytí ☹

lu777
1. lis 2014

@symcca taky nesnáším poameričťování českých svátků... a to mám muže Američana 😅

ale Halloween je pěkný svátek, je to původně keltský svátek a ty dýně jsou super 🙂
ono děti přece jen těžko můžou slavit české Dušičky 😒 😅

jinak službu Tesco online taky nevyužívám, i když bych mohla, ale nechápu tu negativitu v některých komentářích tady... 😕
jde o reklamu, tak to tak berte, s rezervou 😉

lindaev
1. lis 2014

A proč tedy tyhle Keltské svátky slavíme až posledních deset let? Nebo vy jste jako malé vyřezávaly dýně a rozdávaly srdíčka na Valentýna? 🙂 To že to teď slavíme je jen důsledek globalizace, nejsou to naše svátky. Kdo chce, ať si je slaví, už si připomínáme dokonce i americký čtvrtý červenec, dejte Díkuvzdání pár let a budete taky vycpávat krocana. 😀 Holt ekonomika potřebuje aspoň jeden svátek měsíčně, aby to pěkně šlapalo, tak hurá ovce do toho! 😎

hojda
1. lis 2014

Dýně máme letos dvě - obě už plesnivé, takže nic nevyhrajou, jednu dlabaly děti ve školce a druhou jsem koupila na polívku a polovinu jsem zpracovala a druhá začala plesnivět, tak jsem jí včera přihodila k té první.-). Brzo ale budeme péct svatomartinskou husu, ale když se to upeče, tak se klidně může vydávat třeba za krocana na den díkůvzdání. Kupon na dopravu by se šikl, marodíme, tak nemůžeme do obchodu 😀 .

llluckaaa
1. lis 2014

My dýně nedlabeme, letos s dětmi vyrábíme věnečky na hrobečky 😀 Fotit nic nebudu, páč by mi výhra byla stejně na nic, naše tesco nedováží 😢
@hojda 😀 Hlasuju, abys vyhrála ty za nejvtipnější odpověď 😉

vera_vila
1. lis 2014

Dýně jsme měli k dispozici asi před měsícem... Teď už nejsou a ani nebudou... Navíc Tesco tu nemáme (zatím), takže bysme kupon stejně nevyužili... Ale aby se teda neřeklo, tak dávám ukázku našich "strašidel" - bez ohledu na nějaký Helloween, který neslavíme...

lenicka1133
1. lis 2014

tak to já bych dopravu zdarma ocenila
tak posílám foto našich dýniček - já a dcera teda nic moc,ale snaha se cení.Manžel se synem byli ,ale docela šikovní Sova a Drákula

uztotakbude
1. lis 2014

Proč neuděláte stejnou soutěž třeba s výrobou věnců na hroby?

rozzaarka
1. lis 2014

No jo, hlavne ne srdicka a dyne, ale co pizza, sushi, cina atd., to je v pohode ne? 🙂 🙂 🙂 Aneb vybereme si, co se nam z te globalizace hodi (nejen jidlo) a pak na ni budeme nadavat... 🙂 🙂

kija
2. lis 2014

Nerozumím tomu, proč je spousta lidí tak hrozně zabejčených proti tomu, aby se sem cokoli ze zahraničí dostalo. Společnost nestagnuje, rozvíjí se, proto je taky logické, že nějaké zvyky se dříve nedělaly nebo byly trochu jiné, byly jiné normy, vyznávaly se trochu jiné hodnoty.
Co je špatného na vydlabání dýně? Ničí nám to nějak naši kulturu, naše zvyky? Nemyslím si, památka zesnulých s tím nemá nic společného, nijak tím netrpí, navíc je jiný den. Neříkám, např. Santu Clause bych za Ježíška nevyměnila, to je přece jen naše nádherná česká tradice, ale tohle? Však zas o tolik nejde, je to jenom dýně, která je stejně většinou na zahrádce přebytková, kdo chce, vydlabe si ji, jeho věc, kdo ne, nemusí, zase jeho věc. A je přece úplně jedno, jestli žijeme v ČR, Americe, Irsku nebo kdovíkde.

zuzi.111
2. lis 2014

Ja teda na dynich nevidim nic spatneho. A jak se tu nekdo dotazoval, jestli jako male deti dlabaly dyne - jakoze urcite ne, protoze je to prece "americky" zvyk, tak musim rict, ze u nas na vesnici, odkud pochazim, se dyne dlabaly i za meho detstvi. Nepamatuji se, ze by to nekdo spojoval s halloweenenm, ale proste po vydlabani seminek se vyrezaly ksichtiky, pekne svitily na ozdobu a my, deti, z roho mely obrovskou radost.

mochenkaa
2. lis 2014

My jsme dyni nedlabali. V patek 31/10 uz Zlinake Tesco nemelo dyne na dlabani ale jen maslovky a podobne. No a jiny obchod mame daleko... Takze ac jsme tam kvuli dyni specialne sli,tak zbytecne

ladik1
2. lis 2014

My dlabeme každý rok, dětem se to líbí🙂 Letos si ho i pomalovali, je krásnej 😉 a neděláme to kvůli tomu, že by byl H., prostě co jsme žili v Irsku se nám to líbí, děti baví dlabat vnitřek, kreslit na to a ta rodost, když svíté na verandě! no a polívka za odměnu na závě pro zahřátí🙂

samasa
2. lis 2014
cincolina
2. lis 2014

Ve vesnici kde máme chalupu se dýně dlabou hromadně - v hasičské klubovně - večer je pak celá vesnice krásně rozsvícená. No a tohle je ta naše.

petula1981
3. lis 2014

Neřešíme, zda je nebo není Halloween, pro nás je období dýní a krom dýňové polévky, kterou mají moji kluci rádi, jsme zavedli zvyk dlabání dýní - děti to baví a večer nám pak na balkoně krásně svítí čarodějnice 🙂

krystynaraszkova
3. lis 2014

My jsme meli halloweena letos podruhe.Minuly rok akci pripravovala skolka,dceri se to moc libilo a protoze ve skolce letos nebyl tak jsme sli na tuto udalost do nedaleke restaurace.Deti dlabsly dyne,byla tam ochutnavka dynovych pokrmu a nakonec oceneni nej.kostymu a dyne...me osobne to nebralo ale mala mela obrovskou radost🙂 je mi jedno jaky svatek to je..pro ni vsechno..

zimkova
3. lis 2014

Dýňování ve školce Val. Senice

jimmy1
4. lis 2014