Jaké máte zkušenosti s nakupováním potravin na internetu?

tesco_xenie
21. říj 2014

Zajímalo by mě, jaké potraviny nakupujete přes internet a ve kterých e-shopech. Jaká byla vaše zkušenost?

valonika
23. říj 2014

@malydelfin v Praze to asi musí být mazec, u nás v Hradci je to naštěstí OK. Před víkendem to chce objednat dva dny dopředu, ale objednávám nákupy raději po víkendu, je to levnější a volno je hned druhý den 🙂

tesco_xenie
autor
23. říj 2014

@maudn Funguje to tak, že si vyberete zboží na eshopu a vložíte do košíku. No konci objednávky se dostanete na stránku, kde si budete moci vybrat libovolné datum a čas z tabulky. Kliknutím na políčko se čas doručení zvýrazní a bude pro Vás rezervován 2 hodiny. Cena za dovážku se liší s ohledem na datum a čas. Pohybuje se mezi 49Kč a 99Kč.

berenika39
23. říj 2014

@tesco_xenie lepší je si zarezervovat čas dopředu, jde to🙂, protože se mi stalo, že jsme nakupovala, nakupovala, na pátek - a volný čas už nebyl🙂))))). to je i pro @maudn
snad nevadí, že reaguji🙂

tesco_xenie
autor
23. říj 2014

@rory_g
Dobry den, moc nás mrzí Vaše špatná zkušenost s nákupem. Obraťte se prosím na naši Infolinku 800 222 555, kde Vám poskytneme asistenci při řešení reklamace. A tím pádem budeme ihned informování o případných problémech.

tesco_xenie
autor
23. říj 2014

@berenika39 Děkuji za info. Protože máme hodně zákazníků po cele republice a protože nabízíme ty nejlepší ceny, potřebujeme aby objednávka byla uskutečněna aspoň jeden den předem. 🙂

malydelfin
23. říj 2014

@valonika Díky za typ. Asi to začnu taky tak dělat. Teď jsem se vrátila z nákupu jenom s jedním prckem a jsem zralá na mašli. Hold víkend se blíží a já musim z něčeho vařit.

valonika
23. říj 2014

@malydelfin to chápu, ale já přišla na to, že pokud nakupuji každý týden a začátkem týdne nebo i v půlce, a už vím, co budu o víkendu vařit, je to tak prostě nejlepší 🙂

valonika
23. říj 2014

@tesco_xenie A ještě jedna pozitivní věc! Pokud na něco zapomenu a je den před svozem, můžu objednávku libovolně měnit, což dělám prakticky pořád, klidně 10x 😀

malydelfin
23. říj 2014

@valonika to je právě to, zpravidla nevím co budu vařit ještě ten den ráno. Dokonce ani nevim co uvařit dneska - musim vymyslet něco na celý víkend. Nemáš nějakej nápad?

kajuska22
23. říj 2014

Já i manžel jsme maximálně spokojeni 🙂 já, že si v klidu rozmyslím a vyberu, co potřebuji a manžel, že nemusí do nákupáku 😀

beag
23. říj 2014

@tesco_xenie Naprosto souhlasím s @rory_g. Se závozem z Letňan jsem byla spokojená, ale co vozí Skalka, tak je zelenina i ovoce mnohem horší a minule mi přivezli zelené smradlavé maso. Dle obchodních podmínek lze reklamovat pouze v hypermarketu, což je .... jak to říct.... legrační. (Od teď si to budu opravdu kontrolovat, dokud tu bude řidič....) Ale abych byla spravedlivá, tak poté, co jsem poslala do Tesca mail, tak mi poslali ALESPOŇ kód na dopravu zdarma, což by bylo dobrý, kdybych ho potřebovala a neměla k dispozici jiné kódy (a navíc se mi ho nepodařilo zatím aktivovat - jeho nefunkčnost ještě budu řešit dál mailem...). Takže já mám konkrétní dotaz - kdy už zase budou rozvážet Letňany??

janule8
23. říj 2014

@tesco_xenie Pěkný den, chtěla bych se zeptat, pokud si objednám pečivo s dovozem druhý den večer, kdy bude pečivo pro mě připraveno. Je mi jasné, že ten den, kdy bude dovoz, ale zda ráno nebo až odpoledne či večer. A v čem je nákup přivezen? Předem děkuji za odpovědi.
Chystám se na první nákup u vás. 😉

tesco_xenie
autor
23. říj 2014

@beag Z Letňan začneme zase vozit na začátku příštího měsíce. Je mi líto, že jste mela špatnou zkušenost s nakupováním. Samozřejmě se nesnažíme si zákazníky odradit tím, že bychom jim schválně vozili nekvalitní zboží. Všichni naše pracovníci připravující Vaše nákupy jsou školeni, aby vždy vybírali produkty s nejdelší dobou trvanlivosti.
Pokud se stane, že s nákupem budete nespokojená, ihned nás prosím kontaktujte. Pokud máme zpětnou vazbu, víme jak situaci ovlivnit.

tesco_xenie
autor
23. říj 2014

@janule8 Objednávku připravujeme dopoledne v den dovozu. Nákup bude přivezen v igelitových taškach Tesco. Pro zákazníky eshopu jsou tašky zdarma 🙂

valonika
23. říj 2014

@malydelfin jooo tak to taky znám. Někdy ani nevařím, nestíhám to. Ale starší miluje noky s lososem a smetanovou omáčkou, respektive to chutná nám všem 🙂 Nebo pak třeba játra s rýží, hovězí s uho a knedlíkem… dělám mi falešnou svíčkovou, rizoto, brambory s mrkvičkou… v podstatě se mi hodně často recepty opakují, nemám moc nápady.

lantea
24. říj 2014

Zajímavé, že dost špatných zkušeností s masem je zrovna z Tesco Skalka... možná by to chtělo zlepšit tamní logistiku, chlazené zboží nemůže hodiny ležet někde v bedýnce připravené na naložení do auta (jak jedině lze vysvětlit "kvalitu" dovezeného)...mně ho přivezli zkažené dvakrát, podruhé v podstatě zelené! Hnus. Takže maso už neobjednávám. Objednání dalšího chlazeného zboží (sýry, šunky) se raději také vyhnu, pokud to jde, i šunka byla jednou zkažená. Co mi dál hodně vadí je neúplnost informací o výrobcích, někde chybí složení, u ovoce a zeleniny často země původu a v takovém případě zboží také raději neobjednám, nebudu platit za zajíce v pytli.

Abych jen nekritizovala, na ostatní zboží (nezkazitelné) je to skvělá služba a i ovoce a zelenina byly většinou ukázkové. Jen bych více uvítala moci nakoupit opravdu vše co potřebuji a nemuset se bát, co zase přivezou... Čili v praxi to vypadá tak, že po počátečním nadšení z této služby toho postupně mám odvahu nakupovat méně a méně... což je velká škoda. Nakupuji u itesco přibližně rok a půl.

lantea
24. říj 2014

Mimochodem, nedávno mi přišel email, že tesco zavádí nějaké recepty a typy co vařit, proto pro Vás, které jste zde psaly, že nevíte co zrovna vařit, doporučuju jejich návštěvu, já tam inspiraci našla. 😉 www.tescorecepty.cz

A koukám, že už je to tady i jedno z témat na fórum, tak to jsem nepřidala moc originální myšlenku... 🙂

lenickan
24. říj 2014

Zajímalo by mne zda tesco zaváží také města Divišov a Český ŠTERNBERK

lantea
24. říj 2014

@lenickan Stačí sem http://www2.itesco.cz/potraviny-on-line-overeni... zadat PSČ jmenovaných obcí a víte to hned.;)

coxa
24. říj 2014

Tak už jsem i já neodolala a vyzkoušela a maximální spokojenost! Nákup dovezli z Mladé Boleslavi a tak krásnou zeleninu a ovoce jsem fakt nečekala.
Jinak by se mi taky líbila nabídka dopravy zdarma při určité hodnotě nákupu - nevím, jestli je výhodou lovit někde kupony na slevu na dopravu... 😅

bera28
25. říj 2014

Taky jsem chtěla před nějakou dobou objednat nákup, ale když jsem zjistila, že není u výrobků uvedeno složení, tak tím je to pro mě passé. Syn má ABKM a intoleranci laktozy, takže bez možnosti zjistit složení nákup ani náhodou.

beag
28. říj 2014

@tesco_xenie Mají v Letňanech větší nabídku bio zeleniny a ovoce než na Skalce? Nyní vidím v nabídce jen tu Skalku, tak jenom jestli můžu čekat rozšíření sortimentu, až zase budete rozvážet z Letňan.
Jinak ještě ohledně té "výluky" Letňan... Přišlo mi docela nevhodné, že jste zákazníkům mailem oznamovali, že budou Letňany v rekonstrukci a že dojde k částečnému omezení sortimentu. Nebylo tam ale napsáno, že to je proto, že zavážky jsou z jiného marketu, to jsem se dozvěděla až na infolince. Vzhledem k tomu, že to má vliv na kvalitu potravin a také na obsazenosti termínů k rozvozu, bych očekávala, že se tuto informaci dozvím rovnou...

willow4
28. říj 2014

V Tescu občas nakupuji. Bohužel to neumím. Bezpochyby je doručení hned druhý den a přímo domů na jedničku, ale s výběrem zboží mám celkem problém. Málokdy se vejdu do termínu, kdy si rezervuji čas na začátku objednávky (do dvou hodin všechno, co potřebuji, do košíku naházet nestihnu 🙂)) A téměř vždy mám problém se zeleninou (brambory nebo kedlubna jsou malinké, jiný druh než byl v objednávce), ovocem (cena za kg melouna a ve výsledku melou na 100 Kč !), nejsem schopna nakoupit uzené maso nebo sýr vcelku (vždy mi dorazí krájené na plátky, i když si říkám, že teď už fakt objednávám dobře), sterilizované okurky nebo becherovka - často sáhnu vedle a přijde mi malá sklenička místo velké... Asi většina problémů je na mé straně, ale fakt se snažím a nějak mi to nejde 🙂 Takže ve výsledku většinou prodělám 🙂

kacenka1979
28. říj 2014

Ahoj super je rohlik vse cerstve pecivo jeste teple atd ....doprava zdarma ceny ok

tesco_xenie
autor
29. říj 2014

@lantea
Je nám to velice líto, že jste byla nespokojena. Samozřejmě se nesnažíme si zákazníky odradit tím, že bychom jim schválně vozili nekvalitní maso, kterému končí trvanlivosti. To bychom mohli rovnou naši službu zrušit. Všichni pracovníci připravující Vaše nákupy jsou školeni, aby vždy vybírali produkty s nejdelší dobou trvanlivosti a to nejčerstvější ovoce a zeleninu.

Pokud se tak nestalo, velice se omlouváme. Zpětná vazba byla předána na konkrétní obchod. Zároveň přeškolujeme naše zaměstnance připravující nákupy a klademe důraz na výběr náhrad a výběr produktů co nejvyšší kvality.

tesco_xenie
autor
29. říj 2014

@bera28 Složení výrobku je uvedeno na stránce konkrétního produktu. Uvádíme složení, výživové hodnoty, upozorněni pro alergiky a způsob skladování.

tesco_xenie
autor
29. říj 2014

@beag Děkuji za připomínku. Informaci jsem přeposlala kolegům z marketingu. Co se týká sortimentu, Letňany budou mít o něco širší nabídku sortimentu. Chceme otevřít Letňany příští měsíc. Sledujte náš web a těšte se. 🙂

beag
29. říj 2014

@tesco_xenie Děkuju za dosavadní odpovědi a ještě mám uživatelskou připomínku... Bylo by hodně užitečné, kdyby se v sekci Moje objednávky zobrazoval i obsah předchozích objednávek a v tomto seznamu by šly jednotlivé položky vložit do košíku. Nyní je to tak, že obsah se tam vůbec nezobrazuje a do košíku je možné vložit jen všechny položky z té objednávky... Už jsme se na tom shodly tři uživatelky vaší služby. 😉

sofie2
30. říj 2014

Na tesco online nakupuji od te doby, co byla tato sluzba zavedena.
Je to opravdu k nezaplaceni, jelikoz do Tesca musim jezdit autem a vzhledem k tomu, ze mam 2 male deti (2,5 a 1 rok), tak je u nas vetsi nakup prakticky nerealny. Takze nakupuji pracidelbe 1x tydne a pro pecivo a drobnosti si chodim s detmi do mistni jednoty.
Na tesco online mi chybi vetsi nabidka sortimentu vin a klidne bych nakupovala i znacku F&F online eshopem..
Celkove jsem s Tesco online hodne spokojena, takze budu dal vyuzivat! Setri mi to hlavne muj cas a nemusim nikam tahat deti mezi davy lidi.
Dalsi nakupy detskych veci nakupuji na feedo.cz a mall.cz.
Alko a tabakove veci (pro manzela) na hyveco.cz a tabakplus.cz (nejlepsi ceny a vyber sortimentu).

prcek21
31. říj 2014

Zkoušela jsem jedno přes tesco a vše celkem dobré, za chybějící zboží přivezou náhradu, kterou si nemusíte vzít, ale to maso kuřecí proboha!! :/'již to tu bylo řečeno... Nemůže se "válet" v bedně a čekat několik hodin, než mi nákup doručí:( maso nepoužitelné:( jinak ovoce a zeleninu přivezli krásnou...!určitě zase využijem, ale již vim, co si určitě dovážet nenechám.