Masáž ako cesta rituálu, ktorá poteší – čo poviete na tento koncept?

patricia_trinity
Moderátor
30. led 2018

Neodmysliteľnou súčasťou hotelových služieb sú aj masáže. Novovybudované útulne priestory sú základ, naši kolegovia z Day Spa však chceli viac a to pretvoriť masáž na zážitok a posilniť tak relaxačný a ozdravujúci účel masáže. A preto sa rozhodli vrátiť pár krokov späť, oboznámiť sa s tradičnou formou pomoci prostredníctvom sily prírody. Vznikla tak rada prírodnej kozmetiky 4 ELEMENTS DAY SPA z liečivých bylín, ktorých účinky sú overené rokmi a nás nový koncept masáži inšpirovaný vplyvom tradičných 4 živlov.

Poďme však k predstaveniu celého procesu, pretože nás zaujíma váš názor 😊

4 ELEMENTS DAY SPA definuje masáž ako cestu rituálu, ktorú si vyberie klient sám. Čo si pod týmto rituálom môžete predstaviť?

Rituál je založený na liečivých účinkoch bylín, na ktoré už ľudia pozabudli. Tak ako sme už spomínali, vraciame sa k tradičnej ceste k uzdraveniu využívaním pre nás prirodzených produktov z našich slovenských bylín, ktoré sú nám najbližšie. Všetky naše produkty ako oleje, peelingy a podobne, sú vytvorené z týchto našich bylín ako je šalvia, levanduľa, nechtík. Klientom tak dávame niečo nové ale zároveň tradičné a overené.

Cesta rituálu, ktorú si klient sám zostaví sa tak začína už na recepcii, kedy si klient vyberá masážny olej či už podľa želaného účinku danej byliny, jej vône a podobne. Naši recepčný sú taktiež povolaním maséri a teda vedia klientovi poradiť.

Masáž začína postupnou prípravou klienta na tento zážitok. Už pri vkročení do masážnej miestnosti sa stretáva s vôňou oleja, ktorú si vybral vopred. Pred masážou sa klientovi najprv prikladá teplý uterák, aby sa uvoľnilo nielen telo ale aj myseľ. V kombinácii vône ale aj hudby, ktorú si rovnako klient sám vybral, je v kombinácii s príjemným teplom docielený rituál prvotného uvoľnenia pred masážou.

Poslednou zastávkou rituálu je samotné ukončenie, kedy klient neodchádza ihneď. Po masáži si vychutná šálku dobrého čaju z bylín, ktorých vône a účinok už zažil počas masáži. Zážitok z rituálu tak dotvára posledný zmysel v podobe chuti.

makynaeliska
30. led 2018

To zni moc dobre,to by ocenil manzel(ne ze ja bych taky nezasla na masaz,v zivote jsem nebyla😂),ale manzel on hraje fotbal a prijde mi ze je z toho totalne znicenej ,takze tohle by byl super relax pro nej 😊

patricia_trinity
autorModerátor
30. led 2018

@makynaeliska skuste svoje stastie v nasej sutazi o pobyt, v cene pobytu je aj masaz pre dve osoby. Ja som takto prvykrat vyskusala masaz az v nasich hoteloch prave na tomto type pobytu 🙂

nikolettab
30. led 2018

Já si přišla "zrelaxovaná" už jen z toho čtení 🙂 Zní to skvěle. Já si na masáž zajdu ráda ale většinou někde na dovče, jelikož když jsem vyzkoušela masáže v okolí tak jsem nebyla nadšená, většinou hodně provizorní, neútulné prostory, pak vám ledovýma rukama "rozpatlají" po zádech něco co vlastně vůbec nevíte co je ale smrdíte tím ještě týden. To pak člověk teda vůbec není odpočatý a zregenerovaný a pozbývá to jakýkoliv smysl :/ :/

makynaeliska
30. led 2018

@patricia_trinity uz jsem zkusila ,moc dekuji 😊Vazne?Ja myslela ze jsem snad jedinej clovek na svete co nebyl na masazi 😊

vendelinka08
30. led 2018

Masaze miluju...dokazu se pri nich natolik uvolnit..ze citim pouze doteky a uzivam si je. Nevadi mi ani lehka bolest...kdyz vim.kde mam problemove partie. Dokazala bych si vychutnavat masaz kazdy tyden..kdyby byl cas. Rada zkousim ruzne druhy masazi. Je to uzasny relax. Tak sama delam masaze druhym a naplnuje me tato prace..kdyz vidim..jak lide relaxuji a uzivaji si moje doteky.

bimmka
30. led 2018

hm to zní velmi lákavě, nikdy jsem masáž profi nezkoušela, ale když by člověk vypnul tak to je skvělá představa.

misisska
30. led 2018

To musím někdy vyzkoušet 😍 to bych po týdnu probděných nocí a dvou měsících, co se u nás střídá nemoc za nemocí, ocenila nejvíc 👍🏻

xyz123xyz
Moderátor
30. led 2018

Páťo, musím se ti přiznat, že masáže jsou jedno z mála, co jsme ani v Sitnu ani na Senci nestihli využít/vyzkoušet. Manžel si narychlo skočil do sauny, ale já jí ráda nemám, takže ani to ne 🙂 Mám na tebe možná směšný dotaz 🙂 Jsou v Trinity hotelech maséři i masérky? Na masáži jsem párkrát byla a ve výsledku jsem zjistila, že mi v určitých případech nebylo příjemné, že mě masíruje cizí muž. Je třeba možné si dopředu objednat o masáž od ženy/muže? Nejsem žádný puritán, někdy mi naopak silné chlapské ruce byly příjemné, ale ve většině případů (tedy u masáží) preferuji ženy 🙂 🙂 🙂
Jinak ten postup, co popisuješ, to zní tedy víc než dobře 🙂

klaryk01
31. led 2018

Mmmm, zní to lákavě, určitě bych se u Vás nechala ráda rozmazlovat! 🙂

babunka1
31. led 2018

Tak to vypadá úžasně 😍. Hned bych šla na takovou masáž. Masáže miluju. Sice si je nedopřávám pravidelně, ale od manželovy maminky většinou dostávám poukaz na masáž k narozeninám či vánocům a jednou za čas zajedeme s manželem na wellness víkend, kde na masáž zajdu. Ale nikde zatím nebyla masáž pojatá jako rituál. A navíc dle fotek vypadá prostředí nádherně.

tereza2016h
31. led 2018

Bože, úplně jsem ai představila, za tam lezim🙂)

patricia_trinity
autorModerátor
31. led 2018

@xyz123xyz Verčo, u nás dokonca v skladbe masérov dominújú ženy, konkrétne 7 žien a 2 muži.

Vzhľadom na ten čas kedy sa nevieme odtrhnúť od deti, čo je aj môj prípad a aj v tomto máme riešenie.... 😎

Pre nás mamičky je tzv. double masáž, ktorú si môžeme užiť práve s našim najmenším. Ja som ju vyskúšala minulý rok pravé počas Dny s Trinity - sama som bola prekvapená, ako si moja Tinka masáž užívala. Reagovala na vôňu oleja, páčilo sa jej, keď mohla voňať rôzne oleje a úsmevom a odtlačením dávala najavo, čo jej sedí a čo nie 😊 ....pre mňa bol väčší zážitok vidieť ju ako spoznáva zapojenie viacerých zmyslov počas tohto zážitku naraz (vône, haptiku – dotyky a relaxačnú hudbu). Masážnych terapeutov máme naozaj skúsených, takže vedia poradiť a prispôsobiť masáž potrebám klienta. V hoteli Sitno máme najstabilnejší tím, kde masérky u nás pracujú cez 8 rokov...

posielam zopár foto zo spoločnej masáže v Sitne

xyz123xyz
Moderátor
31. led 2018

@patricia_trinity Tak to nemá chybu 🙂 Věřím, že to by se Samíkovi taky líbilo 🙂 Theo je živel, který vydrží sedět max. 10 minut a to ještě u jídla, takže to bych nervy masérek nepokoušela 🙂 Ale Samík je přeci jen už rozumnější a lákají ho nové věci 🙂 🙂 🙂

sitemaka
31. led 2018

Nádherná představa 😍😍😍chodím na masáže sporadicky,ale jsem po nich jak znovuzrozná.A moji starší kluci,už masáž okusili,jeden jim naprosto propadl a sem tam za mnou zajde s masážním olejem a chce masírovat a druhý to úplně nesnáší :D

kami1984
4. únor 2018

To vypadá skvěle. Krásné prostředí, mně by stačilo jen tak tam relaxovat🙂)
Zkoušela jsem masáž od ženy i od muže, byla jsem v lázních a měla ji celkem 8x a musím říct, že jsem měla štěstí na šikovné muže. Z masáže jsem měla daleko lepší pocit než od ženy a přitom zase preferuji lékařky🙂)
Tak je otázka do pranice, kdo by mi vyhovoval třeba v Seneci🙂

jiji1
4. únor 2018

Jedním slovem úžasné co víc si přát.😉To by si asi nechal líbít skoro každý...já děkuji za krásné soutěže,úplně mě to chytlo