Těhotenská rhinitida. Co na ni pomáhá?

kristinandbaby
Moderátor
22. únor 2020

Těhotenská rýma se může objevit v kterékoliv fázi jiného stavu, nejčastější je však na jeho konci, ve třetím trimestru. Na vině jsou změny v hladinách ženských pohlavních hormonů (estrogenu a progesteronu), které mimo jiné zvyšují tvorbu hlenu, podporují větší prokrvení nosní sliznice, a vedou tak k jejímu zduření a pocitu ucpaného nosu. Vzhledem k její příčině bývá rýma, která podle provedených studií trápí 11–23 % těhotných žen, označována také jako rýma hormonální.

Setkala jste se s ní některá? A víte, že na její úlevu může pomoci oranžový Stérimar na ucpaný nos? 🙂

malenka3
22. únor 2020

Jo, já jí měla. Vopruz neskutečnej 🙈🙈🙈 když mi po třech týdnech nezmizela, začala jsem pátrat a zjistila, že něco takového jako těhotenská rýma existuje. Mořská voda mi ale ulevila vždy jen na chvilku, rýmy mě to nezbavilo, na to pomohl až porod.

silvinek
22. únor 2020

Já mám teda rýmu skoro celoročně, ale v těhotenství jsem měla několik měsíců ucpaný nos a na to mi nejvíc pomáhala kombinace Stérimaru s Eucasolem od Justu 👍

zavodnice
22. únor 2020

Těhotenskou rýmu jsem taky měla už od druhého trimestru. Dvakrát denně se mi úplně zabetonoval nos. Pomohl jen Olynth. Ptala jsem se doktora na dlouhodobé používání a na těhotenství to prý nemá vliv, akorát ztenčuje nosní sliznici a ta může krvacet. Tak jsem mu rekla, že to je mi úplně jedno, hlavně když budu moct dýchat. Zkoušela jsem vincentku, Quixx na doporučení lékarnice, ten akorát děsně pálí, nos úplně ucpaný.

amazonkajanik
22. únor 2020

Jj,taky jsem si tím prošla. A bylo to dost nepříjemné, obzvlášť, když na rýmu téměř netrpím a když už,tak je max za 5dní pryč,bez potřeby nějakých kapek.U té těhotenské jsem měla zabetonováno 4 měsíce, bez Sterimaru ani krok a na noc stále otevřenou ventilačku,jinak jsem se dusila (i když byl třeba leden/únor)

linee
22. únor 2020

POznam dobre u obou tehotenstvi:( trpim na polypy sliznice, takze jsem na kortikoidech a nevyhla jsem se tomu ani v tehotenstvi. Skoda, ze uz to nebylo pred dvema lety

aklin
22. únor 2020

Nejvetsi humus. Trpela jsem tim od 2. trimestru. V noci jsem kvuli tomu nedokazala spat. Morska voda vubec nepomahala. Jednou v tydnu jsem si strikla do nosu proti alergii, abych se aspon konecne vyspala. Jestli to budu mit u druheho zaridim se jinak.

kristinandbaby
autorModerátor
22. únor 2020

@aklin A zkusila jsi i tuhle oranzovou na ucpany nos?

penelopaw
22. únor 2020

A já si říkala, že je to rýma alergická... každopádně dobrý tip!

pipicek2
22. únor 2020

Taky jsem zažila u obou těhotenství, nic jinýho než Olynth nepomáhalo. Užívala jsem ho vzdy nekolik měsíců a na mimčo to vliv nemělo. Po porodu jako když utne, mazec 😄

bufobufo
22. únor 2020

Jediné, co pomohlo, byly klasické dekongesční kapky. Po domluvě s ORL jsem kapala dětský Nasivin. Bez něj bych jen dýchala pusou a byla nonstop schvácená.

tercula
22. únor 2020

wooow a já už dva týdny přemýšlím, proč nemůžu hlavně v noci dýchat nosem, přitom jakoby rýmu nemám (jsem 8tt) 😅 takže to si asi ještě užiju, když ji mám hned od prvního trimestru...

cikitkapb
22. únor 2020

Já měla před prvním těhotenstvím rýmu asi 3 týdny, když jsem to chtěla začít řešit, doktor na ORL řekl, že mi nemůže pomoct, protože mám těhotenskou rýmu. 🤷🏻‍♀️ Mořská voda nepomáhala ani náhodou, tak mi doktor dovolil Nasivin pro novošky. V tý době jsem o Sterimaru neměla nejmenší tušení a ani v lékárně mi ho nedoporučili. Že prý jen mořskou vodu. 🤷🏻‍♀️

aklin
22. únor 2020

@kristinandbaby to uz je 5 let co jsem naposledy byla tehotna. Za tu dobu je tolik vychytavek.

zrzeckas
22. únor 2020

Bylo to desne 😩 obe tehotenstvi ryma a s porodem vysvobozeni 😃 pri prvnim jsem se obavala jen toho, zda jde s ucpanym nosem vbc rodit, kdyz jsem sotva dychala 😃 nastesti pri porodu to bylo v pohode 😃😃😃

houfinka
23. únor 2020

S rýmou bojuji celý život a i v obou těhotenstvích to nebylo jinak. Konvičkování, Vincentka, stérimar hodně pomohly.

pennya
23. únor 2020

Taky mi poslední dobou teče z nosu, a často se lehce spouští i krev. A už musím v noci dývhat pusou, jak mám pocit ucpaného nosu. Možná je to i kombinací normální rýmy. Je chřipková epidemie, že..