Cestování nyní s 5měsíčním miminkem. Zkušenosti?

ivetabut
10. bře 2021

Ahojte, rádi cestujeme, nicméně doba je zla a navíc mame malý přírůstek 5 mesicu. Uvažujeme nad Tenerife. Přidáváme nyní už prikrmy. Nevím moc organizačně s jidlem, vodou. Pak otázky přechodu z tepla do chladna kvůli termoregulaci? Sluníčko? Mame zimni dite 😀 Změna prostředí a režimu? Letadlo a cestování autem, co autosedacka sebou? Kocarek?, postylka? Atd. Jaké mate současné zkusenosti?

ivetabut
autor
11. bře 2021

@luhana vaše škoda, že jste se tím tak nechala ovlivnit. Nebuďte smutná, bude líp.

ivetabut
autor
11. bře 2021

@me_druhe_ja děkuji za odpověď. Brala byste sport, když ještě nesedí? Je o dost skladnější to je fakt. Co pomáhá ještě na ty uši kromě kojení? Ublížit mimču to zase nemůže ne? Nosítko vezmu taky určitě. Krém 50 asi že? S tím Kauflandem je to trefné. Nemluvě o tom, že si člověk platí na vlastní náklady testy před i po. Vnukla jste mi nyní myšlenku Grand Canaria, doporučila byste spíše než Tenerife?

ivetabut
autor
11. bře 2021

@jjasmina chápu vás, je to někdy náročné, když malá pláče celou cestu, ale říkám si zase ať si zvyká, já to beru sportovně.

ivetabut
autor
11. bře 2021

@chumlee71 Právě proto, minimum nakažených. Snad se brzy taky vydáte.

blondynka400
11. bře 2021

@zelenaesmolda to není vůbec pravda. Když si vybereš kvalitní autopůjčovnu, mají autosedačky úplně v pohodě. Dokonce si někde můžeš vybrat i přesný typ. Hold to nechce brát lowcost .-)

ivetabut
autor
11. bře 2021

@chumlee71 pravda těch 5,5 hodiny se obávám. Nicméně pořád je to snesitelné. Horší to bude pro spolucestující, pokud by malá plakala. Nad tím sporťákem uvažuji. Korbu máme opravdu velikou. Režim jsem si říkala, jestli nenaruší jiná postel, počasí... co já vím.... Skleničky tedy radši vezmu odsud. Chceme jet alespoň na 2 týdny. Ubytko ještě nemáme, je místo, které byste doporučila, na procházky vhodné právě s kočárkem?

ivetabut
autor
11. bře 2021

@areh o to právě jde, být spolu jako rodina a vypnout. Skleničky to uveze, jen nevím jestli si nachystat své či koupit.

ivetabut
autor
11. bře 2021

@mouss přesně tak, jak říkáte. Test před a po je povinný. Kdyby si tak dělal každý pravidelně před a po nákupu v obchodě 🙂.....sranda samozřejmě......

ivetabut
autor
11. bře 2021

@empik ano přesně tak. Spousta věcí je právě v hlavě.

kevi1
11. bře 2021

@ivetabut my sme isli v 5. mesiasoch uz so sportiakom, predtym som letela s malym len s nositkom. Korbu by som nevlacila osobne 🙂

ivetabut
autor
11. bře 2021

@kevi1 na Male bych taky jela, ale na to už si asi netroufám skrz délku letu, proto Kanáry, jsou relativně blízko a pořád Evropa, kdyby se cokoliv stalo.

blondynka400
11. bře 2021

@ivetabut tak domácí zavařené skleničky se dají vzít. Ale jestli jsi zvyklá vařit, tak tam koupíš vše, ještě v lepší kvalitě než u nás. Navíc předpokládám, že v 5m ti toho stejně moc nejí ne? Oblečení tak akorát, když nebude, tak vždy můžeš přeprat, max se dá vždy koupit nové. Ale já jsem v tomto směru taková neřešící, a co nemám, tak prostě koupím na místě 🙂 Jen jeď a užij si to, ono zase takto malé miminko je u moře v pohodě, jak pak začne lézt, to je spíš za trest.
Já teď taky přemýšlím, kam na Velikonoce pojedu. Před týdnem jsem se vrátila z lyžování, byla to naprostá bomba, restaurace, bary, wellness, vše otevřené, ač by mne jinak tato destinace ani nenapadla... A teď řeším nějaké moře, Kanáry mám taky v hledáčku (jen na mne je tam maličko zima a pro děti studená voda), možná Egypt.... Mám jenom týden a chci normální dovolenou 😀
@neomenia jak je to teď na Kanárech s rouškama, obchody, restaurace, aquapark a pod. funguje vše normálně? Předem díky za info 🙂

ivetabut
autor
11. bře 2021

@neomenia jé super. Mohla bych z vás vyčerpat nějaké informace? Co doporučujete? Místo apod.

xleni
11. bře 2021

@ivetabut Určitě leťte. Je tam úžasně, byli jsme před Vánoci. Létame se synem na Kanáry od miminka. Teď budeme mít druhé a v listopadu/prosinci se chytáme, bude mít taky těch 5 měsíců. Letadlo vám prospí. Jen pozor na nutnost testu PCR do letadla a zpět je to teďka myslim antigen a po návratu PCR. Ale to vám všechno řeknou v cestovce. Přechod počasí je v pohodě, možná horší nazpět. Jednou jsme přijeli z 30 °C do -10°C, ale bylo z toho jen lehké nachlazení pro me a manžela, syn v pohodě. Tenerife je teďka vážně super volba. V prosinci jsme byli v hotelu HD Pargue Christobal a můžu doporučit. Co se týká covidu, tak u nás je bohužel mnohem větší šance ho chytit. Uvidíte sama, jak jsou na Kanárech dodržována opatření. A potom ten rozdíl u nás. :(

neomenia
11. bře 2021

@ivetabut tak s malým miminkem asi moc do hor a na výlety do přírody chodt nebudete, bude to pro vás spíš plážová dovolená,? Pokud ano, nejlepší je jih kdekoliv, kvůli stabilnějšímu počasí.

klokanka31
11. bře 2021

@blondynka400 Já teda tohle osobně taky nechápu, nemůžeme ani na procházku do sousedního města, ale cestovat po světě se může. Pak se sem furt nemají tahat mutace 🤔

neomenia
11. bře 2021

@blondynka400 roušky se nosí na ulicích, hřiště, parky... Všude. Na pláži a na treku v horách nemusíš. Ve vnitřním prostoru také. Restaurace skoro všechny otevřené. Aquapark nevím, některé zavřené, i ta velká zoo Loro park je zavřená. Ale několik menších je otevřeno. Celkově o dost lepší než ČR. Ale na rozdíl od ČR lidé opravdu ty roušky venku nosí. Možná proto jsme tam, kde jsme.

madamas
11. bře 2021

Covid jsem měla a ne zrovna bezpříznakový. Přesto bych teď nejradši někam na chvíli vypadla, kamkoliv do tepla. Bohužel jsem na rizikovém těhotenství. Manžel pracovně objíždí podniky o stovkách zaměstnanců, takže si myslím že více v bezpečí bychom byli někde na vzduchu u moře než doma 😉 Jeden typ: v cestovce zjistit dostupnost dětského lékaře. Neříkám že se něco stane, ale ten pocit že případná pomoc je zajištěna a na blízku je určitě dobrý.

xleni
11. bře 2021

@neomenia junglepark a monkey park je otevřen. Tam můžete vyrazit. A souhlasím s vámi, určitě jih, kvůli počasí.

me_druhe_ja
11. bře 2021

@ivetabut Já letěla zatím s klukem celkem 4x, ale teda jen krátkou vzdálenost Paříž-Praha. 🙂 Poprvé letěl kolem 9m a naposledy těsně před 12m. 🙂 Na první dvě cesty ještě neseděl, ale přesto jsem brala sporťák - koupila jsem hodně skladnej a lehkej, kterej jde do lehu. Myslím, že to v žádným případě nijak neublíží. 🙂 A fakt ta korba je taková nepraktická. 5m mimi už není úplnej prcek. Korbu bych táhla tak do 3m, pak už ne. Já jsem je i přemluvila a 3x mi vzali kočárek i na palubu. Zas výhoda, že teď nikdo nelita a je místo. 😀 protože jsem letěla vždycky sama a už jsem byla těhotná podruhé a nechtěla jsem syna dlouho tahat v náručí, protože po přistání kočárek vydají až u nadměrných zavazadel. Už jsem nekojila a na vzlet dostal jen dudlík a na přistání mlíčko v lahvi/kapsičku. A zas dudlík. Nicméně synovi to vůbec nevadilo - vůbec ho uši nebolely a neplakal. Ublížit to nemůže, jen je to nepříjemný. A pak pláčou a tím si ten tlak uvolní. 🙂 Krém urco 50. A samozřejmě nenechávat na sluníčku. :D já byla na Grand a na Tenerife jen na výletě. Ono záleží, jak moc chcete cestovat. Tenerife je hezčí z hlediska přírody a výletů. A Grand je takový víc komerční a flakaci. 🙂 Ale jsou tam písečné duny. 😀 pokud máte pohodové miminko, je to asi jedno. Každopádně pokud můžete, klidně jedte. Já bych letela hned. 😀 ale mám dvě moc malý děti. :D Musím tomu druhýmu vyřídit OP a doufat, že od nás zase zprovozní v létě lety do Prahy a budem moct do ČR na léto. 🙂 Protože do Paříže se mi už cestovat nechce.

felixfelicis
11. bře 2021

Byli jsme u moře s půlročním a miminko to zvladlo daleko lépe než starší sourozenci, kteří byli zezacatku rozhozeni. Nedala bych na reci, ze si to neuzijete, naopak dokud je v kočárku a nemá tendenci nekam zdrhat samo, tak je to pohodová dovolená🙂 Jedte a užijte si to, my se v lete zase chystáme.

chumlee71
11. bře 2021

@ivetabut a na jaké místo by jste chtěli?

jjasmina
11. bře 2021

Já bych jinak taky hned letěla , ale taky vzít v potaz, že kámoška je třeba na Malefldivach už skoro měsíc, kvůli pozitivnímu testu na covid a nemůžou odletět

malanoha
11. bře 2021

@janinasm A loni v breznu to sem zavlekli lyzari z Italie, co? 😁 Uplne mimo takove příspěvky. Vsude jinde je bezpecneji nez u nas a pri kazdem navratu z ciziny jsou testy a karanteny, tak co. At jedou, ja jim to preju.

zelenaesmolda
11. bře 2021

@jjasmina
A kdo jim to plati?

jjasmina
11. bře 2021

@zelenaesmolda to jsem se jí opravdu neptala, jen mi to psala , že můžou odletět až s negat testem

zelenaesmolda
11. bře 2021

@jjasmina
A muzes se ji zeptat?Me by zajimalo jak se to v takovych situacich resi 🙂

kevi1
11. bře 2021

@jjasmina prave kvoli tomuto si hovorim, ze mi mozno osud ten pozitivny test poslal, aby som tam nezostala trcat 2 mesiace a isla az s protilatkami 😁 to proste nechces byt na ostrove 0.5km2 zatvoreny 2 mesiace

jjasmina
11. bře 2021

@zelenaesmolda tak již při cestě na Maledivy jim bylo dooruceno mít sebou finanční rezervu 4500 dolarů v případě pozit testu spojené s náklady na ubytovani, převoz apod

ivetabut
autor
11. bře 2021

@neomenia ano spíše procházky a pláž.