Cestování nyní s 5měsíčním miminkem. Zkušenosti?

ivetabut
10. bře 2021

Ahojte, rádi cestujeme, nicméně doba je zla a navíc mame malý přírůstek 5 mesicu. Uvažujeme nad Tenerife. Přidáváme nyní už prikrmy. Nevím moc organizačně s jidlem, vodou. Pak otázky přechodu z tepla do chladna kvůli termoregulaci? Sluníčko? Mame zimni dite 😀 Změna prostředí a režimu? Letadlo a cestování autem, co autosedacka sebou? Kocarek?, postylka? Atd. Jaké mate současné zkusenosti?

ivetabut
autor
11. bře 2021

@klokanka31 to bude jiste tím 😀. Odjezd na dovolenou i příjezd je podmíněn testem. V některých zemích jsou testy několikrát za pobyt.

klokanka31
11. bře 2021

@ivetabut Tak ty testy asi taky nebudou 100% když ze Zanzibaru se sem dovezla ta africká mutace... 🤔

surikata131
11. bře 2021

Neletěla bych teď s takhle malým dítětem, co nemůže mít žádnou ochranu dýchacích cest (roušku, respirátor). Když si vezmeš, kolik lidí potkáš na letištích, v letadle, při transferu...ano, dělají se testy, ale ty mohou být v prvních dnech infekce ještě negativní a v letadle sedíš x hodin...když už, tak bych si aspoň zjistila, jak je to s lékařskou péčí v destinaci, pro všechny případy

zelenaesmolda
11. bře 2021

@jjasmina mazec.Co kdyz je nemaji?

chumlee71
11. bře 2021

@ivetabut jj určitě jih,je tam tepleji než na severu. Las Americas je super.

chumlee71
11. bře 2021

@neomenia a na sopku se může?

neomenia
11. bře 2021

@chumlee71 ano. Ale zrušili nám to kvůli větru, to se může stát. Ale nesmí tam děti do 3 let.

chumlee71
11. bře 2021

@ivetabut kdyby jste neměli mimco, tak vám doporučím mascu,ale to je túra kolem 4 hodin a bez kočárku.

blondynka400
11. bře 2021

@jjasmina
@zelenaesmolda když má člověk pojištění, které to obsahuje, tak pojišťovna. Zaplatí pobyt v hotelu s polopenzí (stejné specifikace jako byl člověk na dovolené, ale nemusí to být totožný hotel) + dopravu na zpět. V případě pobytu v Evropě může zabezpečit soukromý transfer do ČR (do ČR můžeš vstoupit i s pozitivním testem, není to tak, že by se nemohlo). Oproti běžnému cestovnímu pojištění to bylo dražší, ale nic tragického

zelenaesmolda
11. bře 2021

@blondynka400
Tak to pak jo 🙂

blondynka400
11. bře 2021

@neomenia díky za info 🙂, tak to Kanáry rovnou škrtám. Roušku venku fakt nosit nebudu, to mi přijde úplně mimo.... Jako nemám problém s respirátorem vevnitř, ale venku ani náhodou.

@klokanka31 tak ono to, že nemůžeš na procházku do vedlejšího města je taky nesmysl všech nesmyslů 😀 Jak sem můžeš něco dovézt, když musíš na test tam, další test po návratu (ze zemí mimo EU máš 5 dní karanténu a test až pátý den...)....

surikata131
12. bře 2021

@blondynka400 protože to všichni nedodržují, někdo ani nejde na testy, nedodrží karanténu, protože to prý nikdo pořádně nekontroluje (ještě se tím chlubí na fb v cestovatelských skupinách a radí ostatním). Ze zanzibaru někteří dovezli jihoafrickou mutaci...jako pokud je to povolené a dodrží pravidla, tak ať si jede každý kam chce, ale je to trochu paradox, že tady nemůžeš ani do vedlejšího města, natož třeba na chatu do jiného okresu, ale objet celý svět je ok

blondynka400
12. bře 2021

@surikata131 ono prý a skutečnost je trošku něco jiného. Negativní testy už kontrolují na letišti v místě odletu, když nemáš test, do letadla tě nepustí, to samé zde po příletu se test ukazoval při kontrole pasů a studoval to hodně podrobně. To samé chtěl vidět i QR kód z on line nahlášení. Tady věřím, že se dá podvádět a můžeš ukazovat pořád ten samý, protože ho nenačítají. Co a jak poté kontroluje hygiena netuším, já vše slušně dodala tak jak se má. Pořád ale i když někdo neudělá co má, tak si nemyslím, že by cestování bylo rizikovější, než pobyt v práci....
Ano, paradox to je, protože to omezení co teď platí je totálně mimo

malinkaelinka
13. bře 2021

V lednu jsme byli na Fuerteventure, dceři bylo 17 měsíců. Úplná paráda. Ale já se niceho nebala, covid jsme už měli ( manzel je zdravotnik a donesl z prace), s dcerou absolvuju pravidelně ctyrhodinove cesty vlakem, takže vím, že to zvládá, cestujeme od miminka, takže vím, že změna prostředí jí nedělá problém. S kočárkem neporadím, my hlavně nosíme, sedačku měli v autopujcovne solidní ( a vejce měli ještě lepší). Co se týče jídla, já krmim a od začátku jsem krmil metodou BLW, takže si prostě jako miminko si dala kus zeleniny od nás a jen jsem na cestach kojila, teď uz se v pohodě naji kdekoliv, minimálně nesolene prilohy nejsou problém téměř nikde. Já osobně na cestování s dítětem nevidím žádné komplikace, takový mrnous krome mamy, prsa a pliny nic nepotřebuje. V létě jsem s dcerou byla pět dni na táboře bez elektriky uprostřed lesů ( rocni byla), delali jsme spolu dvoudenní cundry, jen my dvě. Takže dovolena v hotelu s all inclusive mi přišla jako totální raj bez starostí 😅😅 navíc jsem končila první trimestr, ustoupily nevolnosti a celodenni pobyt venku, v lednu, kdy tady chumelilo, to bylo boží. Nebýt už teď tolik těhotná, mizím hned, klidně na měsíc 🤪🤪🤪

ivetabut
autor
13. bře 2021

@malinkaelinka odvážná, tak to ma byt. Metoda BLW, to jsem se nedávno dovedela prvně. Zajímavá myslenka. Kdy vase mala poprvé něco takto snedla? Co to bylo třeba? Když tedy odbocim. Kde na Fuerte jste byli?

lennus
13. bře 2021

@ivetabut Taky jsem u mladší praktikovala BLW a je to super, ušetří to čas i práci, super je knížka Vím, co mi chutná. Normálně jste mě tu motivovala na dovču. My cestovali s dětmi od mala, zvlášť se starším, ten miloval změny a lidi kolem, pokud si rodiče troufají, děti to zvládnou. Držím palce!

malinkaelinka
13. bře 2021

@ivetabut určitě po ukoncenem sestem měsíci a začínala jsem tuším batatem. Byli jsme v Costa Calma, celý ostrov jsme projeli a nejvíc se nám líbilo na severu Corralejo.

ivetabut
autor
17. bře 2021

@lennus no znejistila me nyní pediatricka, která je zásadně proti. Dite ze nemá rozvinutý imunitní systém a vzduch, který se dýchá v letadle je stejný a jednoduchý se nakazit čímkoliv, nachladit dýchací cesty či dostat průjem a to ze jsou pro miminko zásadní komplikace. No je to me první miminko, takže se ptám vás maminky, které jsou zvyklé cestovat od malička. Jakou mate zkusenost. Děkuji

lennus
17. bře 2021

@ivetabut Ahoj, vůbec nechci zpochybňovat, co tvrdí tvoje pediatrička, co se může stát, ale stát se může kdykoliv cokoliv. Je to hodně o tvé víře a nastavení. Pokud budeš ty v pohodě a věřit, že to zvládnete, tak to tak bude. Jestli kojíš, je to určitě plus, samozřejmě ne všespásné. Víš, já jsem typ, který si nic špatného nepřipouští, nepřitahuju si k sobě negativní věci, věřím hodně v pozitivní přístup a je fakt, že vše funguje dobře, děti ani nikdy nemarodily, jen běžná nachlazení. Je pravda, že se starším jsme letěli až v jeho roce a půl, ale od jeho pár měsíců jsme jezdili autem a vlakem i delší trasy, on miloval změny, zvládal to výborně. Starší letěla poprvé a naposledy v necelém půl roku do Londýna, cesta tam byla náročnější, protože byl večer a ona je od mala spáč, tak to měla narušené, zpět už celkem v pohodě. Jsou rodiče, kteří cestují opravdu od malička s dětmi, mám takové kamarádky, které třeba žijí v zahraničí, tak prostě cestovaly s maloškami, aby vůbec viděly svoji rodinu, třeba moje kamaráda ze SF, je tu jako czjana, už tedy ne aktivní, ale má tři děti a od malička od prvního cestovala do ČR, i sama, o žádných potížích nevím, jinak i různě po světě vždy cestovali - Izrael, Japonsko, pak i další kamarádky, i na dovolené. Osobně nemám ráda názory, že dítě si to neužije, ale jak říká můj muž, nežijeme jen ze vzpomínek, ale i daným okamžikem a tím si ten společný čas taky užíváme a budujeme vztahy, za mě je společné cestování úžasná zkušenost a děti si tím zvykají i do budoucna. Chápu, že u prvního dítěte prostě nevíš, ale dej na svoji intuici, hoď se do klidu a pokud to budeš cítit jako dobrou věc, tak to zvládnete, neboj, nebudeš první ani poslední, ani tady na MK.
Ještě něco ti napíšu, byli jsme se starším právě v SF u této kamarádky, když měl necelé tři roky a za necelé dva měsíce po návratu jsem předčasně porodila (malý bohužel zemřel), slyšela jsem i názory, že jsem neměla v těhotenství letět, byla jsem tedy v druhém trimestru, ale taky názory, že kor takto později po návratu to s tím nesouviselo, což si myslím i já a rozhodně bych nikoho neodrazovala a vím, že i v těhotenství ženy lítají a jsou takové, které jsou ok a takové, které to považují za hazard. Mimochodem zrovna v USA lítají ženy i kvůli práci ze státu do státu do poslední chvíle, kdyby to bylo tak moc nebezpečné obecně, tak se to nedoporučuje. A ještě něco - třeba u nás pediatři nedoporučují saunování do tří let, ale proto, že o tom nic moc neví, ale po zjištění, jak to chodí třeba ve Skandinávii, jsem se toho nebála a oba byly od roku v sauně, samozřejmě to chce dodržovat určitá pravidla. Jsou oblasti, ve kterých jsem v životě s dětmi flegmatická, pak takové, kde jsem přísná a beru je vážně a pak spousta takových, kde jsem v klidu a nic zlého si nepřipouštím. Každá jsme jiná, každá děláme to nejlepší, co myslíme, že je nejlepší pro naše děti, nikoho neodsuzuju.

blondynka400
17. bře 2021

@ivetabut není pediatrička trošku starší ročník? Plus by jsi měla asi zjistit, jak funguje vzduchotechnika v letadle. A z čeho má průjem z letadla dostat? 😀 Jako já nejsem pro cestování s malými dětmi na velké dálky a do exotických destinací. Ale Kanáry jsou stejné jako ČR, letadlo není nic špatného a není to dlouhý let (ok, můžou ho bolet ouška, ale s tím se dá pracovat).

lennus
17. bře 2021

@blondynka400 Přesně tak, s mrňousem bych do exotiky neletěla - vlastně i ze zdravotních důvodů tak do 5 let nechci, protože v pěti letech dozrává imunita, takže na toto si ještě kvůli mladší počkáme z vlastního přesvědčení, ale neodsuzuju to, každý, na co si troufá. Delší vzdálenost záleží, ale jak jsem psala, ta moje kamarádka létala se všemi třemi od malička SF - Praha a zvládaly to skvěle, no když chtěla vidět jednou za rok rodinu, nic jiného jí nezbývalo, její maminka ze zdravotních důvodů létat k ní bohužel nemohla, navíc je starší.

ivetabut
autor
17. bře 2021

@lennus děkuji za vyčerpávající názor. Jsem ti asi hodně podobná. Takže ano moje intuice říká, ses zvykla cestovat, milujes to, chybí ti to, tak si to všichni uzijeme a pojedeme 👍

ivetabut
autor
17. bře 2021

@blondynka400 ano je starší. Cirkulace stejného vzduchu bude asi pravda ne?

blondynka400
17. bře 2021

@ivetabut je a není. Hodně záleží na typu letadla a na letecké společnosti, zda dělá to co má. Každopádně je to srovnatelné s každou office budovou či obchodním centrem.

blondynka400
17. bře 2021

@lennus já to taky neodsuzuji, je to každého věc. Vždy se musí brát v potaz plusy a mínusy. Já to nikdy nebrala tak z pohledu imunity, ale spíš lékařské péče na místě kdyby něco a co to v tu dobu dítěti přineslo. A i teď je nehodlám vláčet 20 hodin letadlem, když za 10 hodin dostanu "stejné" služby. Navíc stejně preferuji Evropu a blízké okolí. Víc než týden v kuse na dovolenou nedám a nehodlám půlku dovolené strávit v letadle 🙂