Do jaké země s dětmi do resortu?

budouci_maminka
1. říj 2019

Prosím o tip na dovču na příští rok, pro 2 děti (roční a čtyřleté), ideálně někam do hezkého čistého (!!!) resortu, kde bude venku bazén, dětské hřiště, ideálně ještě herna uvnitř pod klimatizací. Animační program by byl bonus navíc. Buď s all inclusive, nebo (což bych byla ještě raději) snídaně večeře a nějaké nedaleké nákupní možnosti.
Období od dubna - září, max. 8 hodin cesty ve smyslu od letiště Praha do vchodu do hotelu v destinaci.
Co jsem tak koukala, tak nejlíp mi zatím vychází SAE, ale tam už se mi znovu nechce.
Turecko a Egypt nepřichází v úvahu.

díky moc

zelenaesmolda
14. říj 2019

@budouci_maminka
proc turecko a egypt neprichazi v uvahu?my jsme byli v pulce zari s 18m dcerou a byla to parada.turci deti miluji,ja jsem byla z jejich pristupu k male uplne na vetvi v dobrem slova smyslu a urcite muzu turecko s malym ditetem doporucit.

kometkak
14. říj 2019

Už jsme toho projeli hodně a stále u nás vede Řecko. Tam Korfu, Kos (byli jsme tam na mnoha strovech a třeba Kreta, Rhodos o dost slabší) Doporučuji třeba Alexandriu, která má podle mě nejlepší animační programy pro děti (taky jsme toho vyzkoušeli mnoho). Mě třeba baví i Rudé moře.. boží potápění, ale děcka bych do Egypta nevzala, jedině Izrael Eilat, coral beach, tam je bezpečno. Ale s dětmi bych stějně volila spíš Řecko. Bulharsko.. jako cena dobrý, voda čistá, ale meduzy, vlny, že plavčíci nedovolí koupání a tisíce lidí na jedné pláži, takže celkový dojem o 50% slabší. Itálie jih taky dobrý, nebo pak Sardinie, ale ta je zase dražší a složitější doprava.

aneta15
14. říj 2019

@zelenaesmolda Turci děti miluji a proto na ně hází bomby. Chápu zakladatelku taky bych tam nejela, nepodporovala bych jejich ekonomiku.

vendes
14. říj 2019

@zelenaesmolda Protože tím, že jedete do Turecka, dáváte peníze státu, který vyvražďuje jiné etnikum - Kurdy.

malanoha
14. říj 2019

Omán, Kanáry, Kapverdy.

Jinak bych asi neplanovala dlouhou zahraniční cestu, kdyz dite neni jeste ani na svete..

budouci_maminka
autor
14. říj 2019

@zelenaesmolda diskuzi jsem sice zakládala před delší dobou, nicméně čteš vůbec zprávy? Vážně se dnes ptáš proč Turecko nepřichází v úvahu a proč je odmítám podporovat byť i skrz cestovní ruch?

budouci_maminka
autor
14. říj 2019

@malanoha obě děti na světě jiz mame a doufám že třetí si (opet) z dovolené neprivezem 😀 Kapverdy jsou moc daleko. Z prahy to tam lítá oklikou, pod 12 hodin to nejde

pabka
14. říj 2019

@budouci_maminka Kapverdy z Prahy s cestovkou 5,5hod let přímo.

pabka
14. říj 2019

@budouci_maminka resp. 6,5 hodiny

budouci_maminka
autor
14. říj 2019

@pabka opravdu ne. Z prahy nejrychlejší spoj s 2 přestupy v Curychu a Lisabonu nebo Frankfurtu a Lisabonu. Kratší linka byla zrušena

pabka
14. říj 2019

@budouci_maminka tak to muselo být až letos, vloni tam byli sousedi a letěli tak.

pabka
14. říj 2019

@budouci_maminka teď koukám na Invii, odlet 29.10. 2019 last minute, jen tak namátkou vybrany první hotel pro představu, let 5,5hod. plus časový posun. Viz obrázek.

biedronka10
14. říj 2019

@budouci_maminka jsem rada, ze nejsem jedina, kdo ma na toto stejny nazor

marcicek84
15. říj 2019

@budouci_maminka Jezdim rada do Recka vzdy plaz oznacena modrou vlajkou cistoty,tedy bych doporucila Zakynthos Tsilivi Beach nebo Rhodos Kolymbia Irene Palace,pisecne plaze jsou ve Faliraki,nebo Kretu...za zminku stoji i Kypr (ne Turecka cast),z jinych destinaci pak asi i Mallorca a exotiku bych si nechala na pozdeji,az budou deti vetsi,prece jen to pak lepe snaseji...i kdyz mozna ty Kanarske ostrovy by taky sly...ji ak co se tyce animacnixh programu Fischer je mel hodne dobre a Alexandrii bych uz nejela nikdy nikam (,jejich klubove hotely jsou na nejhnusnejsim miste z ostrova napr. na Zakynthu jsme videli na vlastni oci)a jinak detske kluby ma i Cedok,ti maji zajimave first minute a hotely o desitku za zajezd vyjde min nez u Fischera a pak jeste Firo ma taky svuj klub.

babanci
15. říj 2019

@marcicek84 Řecko super, to je jasná zpráva. Rhodos - oblast Kolymbia taky můžu. Napravo od hlavní silnice malá písečná pláž pro děti ideální. A nebo autobusem k pláži Tsambika.

zmrz_lina
15. říj 2019

@budouci_maminka na Kapverdy ti přímo z Prahy lítají Smartwings, přímý let okolo 6 hodin, mají to jako linku mmj. pro cestovky. Já bych ale na Kapverdy s dětmi neletěla z jiných důvodu (hodně větrno, často velké vlny a nemožnost koupat se v moři).

budouci_maminka
autor
15. říj 2019

@pabka tak to invie nemá aktuální. Smartwings tam už neleta, lety zrušil. Ať zkusíš skycenner, student agency - zadny primy spoj. Na samotnych stránkach smartwings kapverdy take nejsou mezi jejich destinacemi. Navíc jsem našla tento clanek: https://zdopravy.cz/nejista-sezona-smartwings-k... takže fakt na kapverdy se v uvedeném časovém rozpětí fakt dostat nelze

budouci_maminka
autor
15. říj 2019

@zmrz_lina zas by to byla změna. Ale viz komentář výše, doba letu stejná jak na floridu a to raději bych volila usa..

dor
15. říj 2019

@marcicek84 Co ti vadí na Alexandrii?

marcicek84
16. říj 2019

@dor u prodeje zajezdu nam pred 5 lety lhali,byli jsme se slusne zeptat jake slevy plati a co muueme uplatnit a kdyz nam pani rekla ze vse tak jsme uzavreli cesrovni smlouvu,ale oak nam pani zacala po mesici volat,ze musime zmenit cwarovni smlouvu a zajezd navysit a kdyz jsem ji rikala,ze ne,ze teda odstoupime od smlouvy zak ze budeme platit za zruseni zajezdu,tak jsem se sekla,nebyla to nase chyba a jeste z nas udelala zlodeje,ze jsme ji udajne oklamali,nevim v cem.Pak nam nedali za to bonusove seky na dalsi zajezd a dali nam horsi pokoj v hotelu.Pritom tam byli lidi co platili jeste min jak my protoze jeli ma.super last minute. Vzhelem k tomu ze by nam.meli doplatir rozdil v cene tak na strankaxh nechalo cenu puvodni aby se lide neozvali,slevu davali pres zprostredkovatelske male CK,takze podvodnici na n-tou. Nakonec jejich klubove hotely jsou na spatnych mistech,proste v tech neudrzovanych castech a v horsich hotelech jenom tam daji detsky klub aby zajezdy prodali.Takze za me opravdu uz ne (a to jsme s nimi byli 3 x)

dor
16. říj 2019

Aha.... Já byla moc spokojená. Hotel nebyl luxusní, ale já popravdě moc nechápu rejpaly, kteří musí mít na dovolené vše nej a pak v recenzi zkritizují každé prd. To není na tebe, to je tak obecně a tato celá diskuze mi to potvrzuje, že spousta lidí vyzaduje, aby bylo vše bez chybičky a jakmile není, mají s tím velký problém, stěžují si a kritizují. Několik pisatelek je i na této diskuzi, jak jsem z jejich textů pochopila. Samozřejmě by mi také vadila třeba špína a protivný personál, na druhou stranu si jedu na dovolenou odpočinout a užít si, takže já bych se nenechala určitě rozhodit nějakými nedostatky 🙂 Já ani nechápu proč lidi potřebuji nějaký extrémní luxus , vždyť jedu kvůli moři, ale asi to mám nastavené jinak.

My jsme byli s Alexandrii letos, vybrala jsem si ji naslepo, prostě podle hotelu, do kterého jsem chtěla jet...a byla jsem opravdu spokojená. Chápu že člověk občas narazí na blbce....já narazila na paní, která mi pomohla s celou rezervaci a pak mi ještě týden před nástupem na dovolenou zařídila pokoj s vyhledem. Měli jsme opravdu krásný pokoj, i díky tomu, že je měli včasný nákup. A ty jejich animační kluby jsou prostě pecka, podle mě nejlepší mezi Čechy, i co jsem tak četla na netu.

dor
16. říj 2019

My jsme byli na Zakynthosu, moře bylo úžasné, poloha hotelu ideální....takže já určitě nesouhlasím, že Alexandria ma hotely na ošklivých místech.

Ale samozřejmě platí, že každý asi čeká od dovolené něco jiného.

marcicek84
16. říj 2019

@dor no právě z toho Zakynthosu mužů říct, že Tsilivi byl jejich klubový hotel na nejošklivějším místě celého ostrova, konec letoviska, kousek od hotelu stoka s potkany a po cestě na pláži nějaká smrdutá velká souže od té stoky, vlévalo se t do moře...děkovala jsem bohu, že jsme byli více v centru Tsilivi na druhé straně letoviska, kde byly nádherné pláže a opravdu čisto...jako možná to člověk kdo je někde ubytovaný tak nevnímá ale my viděli ten rozdíl, protože jsme prostě to místo měla o hodně krásnější...
Ale jinak ano, taky si nekazíme dovolenou malými nedostatky, jen mám tu zkušenost i co se týče těch prodejců zájezdů a osočovat se nenechám, přitom si myslím, že detailista nejsem. Je pravda, že každý by nejraději měl za málo peněz hodně muziky, ale obecně to takhle moc neplatí. Jinak do Řecka jezdím výhradně do 4 hv. hotelů, ty 3 hv. nebo něco mezi už na mě mají moc much, ale taky cenově jsou ty hotely taky níž. Příští rok pojedeme s Čedokem na Krétu do Malie, po klidném Rhodu manžel chce něco živějšího...už se moc těšíme.

zelenaesmolda
16. říj 2019

@budouci_maminka
a co maji ti obycejni lide,kteri pracuji v hotelech a restauracich a staraji se o turisty spolecneho s politikou?my jsme tam byli v pulce zari a byla to naprosta pohoda.nevim,proc maji nekteri porad potrebu tahat do svych dovolenych politiku,vsak u more nebezpecno neni

jade85
16. říj 2019

@zelenaesmolda ti lidé nic, ale z peněz, které tam turisti nechají profituje kromě obyčejných lidí i režim, který de facto aktuálně páchá genocidu na Kurdech. To není otázka tahání politiky do dovolené, to je čistě o svědomí. Taky bych tam nejela, i když mě jinak Turecko jako destinace láká.

dor
16. říj 2019

@marcicek84 Tak zrovna v Tsilivi jsou na západní straně města dost úzké pláže....

vendes
16. říj 2019

@zelenaesmolda Tady nejde přece o bezpečnost v zemi jako takovou. Ale o to, jaký režim výběrem dovolené podporuji/nepodporuji. Kdyby Erdoganovo Turecko alespoň trochu nedržela EU, určitě by si znovu rádi udělali výlet v plné polní k Moháči nebo k Vídni.

marcicek84
16. říj 2019

@dor Tak s tim bych nesouhlasila,jsou stredne siroke,coz ale pro me vyhoda,ze nemusim prochazet kolem neupravenych trav a hlavne tech stok na plazi,jak na druhe strane,siroka plaz neni vsechno,navic kdyz vis jak to tam vypada,pulka plaze zabordelena,dekuji nechci,rada ozelim...navic lehatek u nas bylo volnych vzdy dost a z more necouhaly skaly jak to bylo prave na te druhe strane...taky preferujeme hotel primo na plazi,nemam rada jit kilometry k mori,plaz v Tsilivi ma blue flag,ale jak jsem psala vyse,vsude rozhodne ne...kazdopadne at si kazdy vybere hotel dle libosti,dobre je cist pred nakupem recenze...

@jade85 jinak co se tyce Turecka taktez nehodlam tamni rezim nikterak podporovat,nesouhlasim s nim,teda zde rozhodne nepojedu,byt by me dovolena v petihnezde tam vysla oproti ctyrhvezde recku jen na 60-65procent celkove ceny

marcicek84
16. říj 2019

@zelenaesmolda no a k te bezpecnosti v turecku min. jednou tydne nekde bouchne kostelik,nepise se o tom,dovis se ze zahranicnich zprav u more drzi relativni klid...otazkou je co bude ted,kdyz se Turci angazuji v Syrii,rozhodne nedoporucuji jakkoli navstevovat zemi ktera je de facto ve valce,je plno duvodu a hlavne selsky rozum mi rika nikdy nevis kdy ye nekdo bude chtit pomstit,Turecku se pomsti i na turistech...vzhledem k tomu ze Erdogan provokova l Reky,tak ho nechali se vybit jinde,neni to spravne,ale pevne verim,ze tato zeme nikdy nebude celem EU...

alcar
16. říj 2019

My ted aktualne z financnich duvodu na dovolene neletame, ale s manzelem uz mame opravdu nekolik let jasno. Do zadne arabske, resp. muslimske zeme bychom nikdy nejeli. Moc moznosti tedy nemame, ale jeste porad se najdou hezke zeme i v Evrope. 🙂