Dovolená u moře. Mallorca nebo Bulharsko?

annacb
23. čer 2022

Ahoj, mám dotaz, mám skoro dvou letou holčičku a chceme k moři 🙂 rozhodujeme se mezi Mallorkou a Bulharskem. V Řecku jsem totiž byla už dvakrát Kréta a Kos - bylo to fajn ale přišlo mi to takový podobný 🙂 Egypt atd s malou úplně nechci 🙂 Taky jestli jste někdo byl a řekne zkušenosti 🙂 Děkuji

kometkak
23. čer 2022

Z těch dvou určitě Malorka. Pokud jste byli v Řecku, z Bulharka budete hodně zklamaní.. Vše je tam teda hodně levné (kromě slunečníku.. stávalo pujčovné set dvě lehátka a slunečník 500kč na den), ale moře strašně málo slané, narváno slunečník na slunecníku a mezi dekama 10cm místo.. lidi si vzájemně šlapou po věcech. Toalety, sprchy na pláži prakticky žádné. Všude u moře otravní plavčíci.. kteří pořád na někoho pískají píšťalkou a to posloucháte celý den..Diskotéky řvou na plážích. Často vás plavčíci ani nepustí do moře.. ani na kraj, když jsou vlny (červená vlajka).. u menších vln zakázané nafukovací matračky, kruhy, pokud je větrno.. máte prostě smůlu. Pak jsou všichni hosté narvaní v hotelovém bazénu. Hotely teda krásné (4 a 5 hvězd) čisté, jíslo horší jak v Řecku. Znovu bych tam nejela.. Egypt moře krásné, ale ne moc pro děti, jedině 5 hvězd, a Egypťani jsou strašná prasata. Je to zaostalá země třetího světa a k tomu islámská. S malými dětmi bych tam nejela.. Rozumná je Italie, třeba Sardinie, Rěcko celé, Španělsko, Kanáry, Mallorka a popřípadě Chorvatsko (pořád lepší jak Bulharsko).

ellyem
23. čer 2022

My se vrátili před pár týdny z Mallorcy. Byli jsme se synem (10M) a úplně super 🙂.

gracinka7
23. čer 2022

@annacb volila bych malorcu, tam je nádherně. My teda letos zkusíme to Bulharsko, protože vyjde levněji.
@kometkak ty jo, nestraš, za mě i Řecko byla hnusná špína. Nedovedu si představit, jestli je Bulharsko horší.

mollyweasley
23. čer 2022

@kometkak no, naše pláž loni o prázdninách vypadala takto. Takže tenhle všeobecný popis asi nebude úplně přesný. Někdo jezdí do hotelů u pláže na profláknutých místech, a pak trpí, někdo umí najít i jiné možnosti.
Bulharsko je super možnost pro opravdu levnou dovolenou, dva týdny nás loni ve čtyřko vyšly i s útratou a výlety na 35 tisíc. Každý den ryby nebo maso, děti vyplavané a vypískované, spokojené. Nicméně pokud bych na peníze hledět nemusela, zvolila bych Mallorcu.

ella65
23. čer 2022

@annacb Ahoj, ja jsem byla i na Mallorce i v Bulharsku, a kazda z krajin ma sve vyhody.
Mallorca je krasna, pro deti fajn diky mori, byli jsme na severu, coz je vhodnejsi pro rodiny s detmi nez jih, kde je to spis pro mlade, kteri vyhledavaju zabavu a party. Jidlo bylo prijatelne v ramci polopenze, pitnou vodu si musis kupovat. Obecne je tam trochu drazsi zivot nez tady.
Bulharsko je ok, more hezke, priroda taky, obcas na muj vkus velke vlny, mistni lidi mili, jidlo v restauracich skvele, levne a krasne ovoce a zelenina v lete, ale je to takova z meho pohledu zaostalejsi zeme, hlavne mimo turistickych oblasti, je tam relativne levne.
Vybrala bych si Mallorku, ale doporucuji klidnejsi oblasti stvorene pro rodinnou dovolenou s mensimi detmi..

blondynka400
23. čer 2022

@gracinka7 Bulharsko hrozně záleží kam přesně jedete a na výběru hotelu. Zdaleka to nemusí být tak jak je zde popisováno, naopak, mnohdy to může být lepší než celá Mallorca

@annacb Bulharsko je jak píšu výše hodně o výběru, něco je fakt nic moc a něco je fajn. Poměr cena výkon vychází hodně pěkně. Mallorcu bych osobně nevolila, když už Baleáry, tak Ibizu a nebo Menorcu, je to někde jinde než Mallorca. Špatné není ani pevninské Španělsko, záleží co přesně očekáváš. Nebo IT Sardinii jak tu někdo zmiňoval, tak je úplně super, ale cenově je to úplně někde jinde.

jjasmina
24. čer 2022

@annacb tak to spíš Mallorca, Bulharsko velké vlny, kolikrát zákaz koupání apod. Kor pro děti. Mallorca luxus, ale počítej, že dražší dvojnásob

vikinkav
24. čer 2022

Loni jsme byli s detma 2 a 3 roky na Mallorce a letos letime opet, navic s 9 mesicnim mimcem. Loni jsme byla nadsena, tak uz se tesim - krasne plaze, ciste more, minimalni vlny, tepla voda, uplne uzasne pro deticky 👍 nalakali jsme i svagra a svagrovou s detma, tak snad se bude vsem libit. Ale je to drazsi, to rozhodne.

luci1207
24. čer 2022

@ellyem kde presne jste prosim byli? Jaka byla plaz a vstup do more byl pozvolný?

janina228
24. čer 2022

@annacb nerozmýšlela bych a brala bych Mallorku. A jak píše @ella65 - jen bych si ověřila kam.. takový například S'Arenal v sezóně člověk fakt nechce🙈

jjasmina
24. čer 2022

@janina228 my byli v Sillot krásné moře, lehké vlny, pozvolny vstup, Písek, prostě nádhera

ellyem
24. čer 2022

@luci1207 Byli jsme oblast Calas de Mallorca. Kukni sem, zde mám vše popsané + fotky 🙂 https://www.worldee.com/trip/detail?tripId=287705

janina228
24. čer 2022

@jjasmina to rozhodně 😊.. z mého pohledu nejsou úplně ok v sezóně na Mallorce jen dvě destinace, a to právě Arenal (převážně pro německou klientelu) a Magaluf (pro anglicky mluvící).. na párty možná dobrý,ale s dětmi bych jela přesně někam tam jak píšeš 😉.

jjasmina
24. čer 2022

@janina228 bylo to super, jako venku to asi taky trochu žilo, ale dobrý ❤️ předpokládám, že na dovči bych stejně s malou nešla spat v 8 večer 😃

janina228
24. čer 2022

@jjasmina to určitě 😄.. a ono ve Španělsku mají tak nějak celkově posunutou večerku mi přišlo, takže by to bylo stejně jedno 😄. Já všeobecně Mallorku mám opravdu ráda, nabízí prakticky všechno na co si člověk vzpomene🙂.. jen jsem to psala proto, jaký destinace raději v létě nebrat, protože tam to bývá jedna velká párty od rána do rána a sama bych se těmto místům s dětmi určitě vyhnula 🙂

pettrus1210
24. čer 2022

@kometkak Mám ráda moře v Řecku, ale s ubytováním je to tam hodně slabé, byli jsme několikrát v Řecku i v Bulharsku, hotely 5 hvězd a nedá se to porovnat

pettrus1210
24. čer 2022

@annacb Mallorca s Bulharskem se nedá moc porovnavat, každé má svý a my milujeme obě země. V Bulharsku máte výběr letovisek, od poklidnych až po divocinu na zlatých piskach🙂
Pokud vás netlačí peníze, tak bych asi vybrala Mallorca, kvůli nadhernemu moři a bílým plazim, ale i v Bulharsku je hezky

beck90
25. čer 2022

@annacb teď jsme se vrátili s Tuniska a bylo to naprosto skvělý....hlavně pro děti...resort parádní, jídlo a pití 24/7, spousta míst pro děti, moře asi 50 metrů jen po kolena, sprchy hned u pláže, všichni neskutečne milý a jídlo parádní. Vše dělali zásadně z balené vody tak sem se ani jako těhotná nemusela bát a nikdo z nás na hajzlik nebehal.

beck90
25. čer 2022

@beck90 ještě teda je fajn že let trvá 2hodiny 10 minut, pokoje jsou malé bungalovi takže se člověk neupeče a má trochu soukromí. Je tam i koutek kde prtě pohlídali, skvělý animátoři. Jako vážně jsme moc spokojeni🙂

annacb
autor
25. čer 2022

Děkuju holky za diskusi, Přečetla jsem si komentáře 🙂 o peníze nejde 🙂 komentář, že Bulharsko s Mallorkou se nedá porovnat - Nikdo nic neporovnává ;) Jen prostě Egypt a Tunis jsem řekla ne, v Řecku jsem byla už 2x tak bych radši něco jiného. Za zbylé komentáře děkuji 😉

gigi2
26. čer 2022

V Bulharsku jsem byla v posledních letech 2x jen proto,že to byla dovolená za hubičku na LM…s malým děckem bych tam z mnoha důvodů nejela…naopak na Mallorcu bych jela hned,to je úplně jiná liga…pláže,moře,jídlo,hotely,zaměŕení na děti,atd..pokud nebudete chtit s malým děckem cestovat,tak bych se zaměřila na zvolení dobré oblasti na pobyt,aby to pro něj i vás splnilo,co očekáváte..my byli na Mallorce Sa Coma a spokojenost..

meyryen
26. čer 2022

@beck90 máš prosím tip na hotel? Diky

sylvusska
26. čer 2022

Malorku neznam, ale manzel byl nadovolenych Thajsko, Zanzibar, Brazilie, spolu jsme byli Maledivy. Ja Sardinie, Chorvatsko, Recko. S detma 1,5 a 3,5 let jsme pred 3 roky byli v Bulharsku a i manzel tvrdi dodnes - ze nejhezci prostredi, dovolena. Urcite se tam vratime. Super jidlo, more, aquapark. Byli jsme nadseni a to jsme tam jeli az v zari. Porad krasne teplo i voda.

lilian2111
26. čer 2022

Byli jame X krát v Bulharsku, Itálie, Řecko,…. Za mě Bulharsko je skvělý pro děti. 🙂 jídlo dobrý, lidi hodný, děti milujou, pláže jsme měli poloprázdný, vlny skoro vůbec. Fakt pohodova dovolená. Jezdíme primorsko.

blka
26. čer 2022

@beck90 můžu taky poprosit tip na ubytování, kde jste byli?

endy85
26. čer 2022

@vikinkav prosím kde přesně jste byli?

vikinkav
26. čer 2022

@endy85 nejvic se nam libila Cala Murada na vychodnim pobrezi Mallorcy, ale hodne jsme se presouvali. Ted letime zase, bydlime trochu vic ve vnitrozemi a budeme jezdit po ruznych mistech a plazich.

ivikkuc
26. čer 2022

@annacb já byla v Bulharsku dvakrát, podruhé s tříletým synem, a super dovolená. Byli jsme ve Španělsku, Řecku a to mě hodně zklamalo. Já na Bulharsko nedám dopustit. Jediná věc, sprchy a WC na pláži nebyly. Jinak co se týče moře, pozvolný vstup do moře, takže pro děti super. A jak tady někdo psal ohledně plavčíků, nejsou tam jen pro parádu, je to práce a moře je tam dost zrádné. Ne nadarmo je jeho název černé. Takže za mě nej dovča a to hlavně pro prcky. Jídla mraky, ale samozřejmě, je to taky o tom, kdo jak je náročný.

jaja01k
26. čer 2022

@annacb Za mě je Bulharsko fajn. Byla jsem tam několikrát, s cestovkou v hotelu i na vlastní pěst s ubytováním v privátu. Vždy bylo hezké moře s přístupem vhodným pro děti, čistá pláž, dobré jídlo, milí lidé. Mallorcu neznám. Řecko mě moc nenadchlo. Moje zamilované jsou Kanáry.

mmmmmartinka
26. čer 2022

@vikinkav a muzu se zeptat v jakem hotelu jste byli takle spokojeni.diky za tip 🙂