Let letadlem s 14m dítětem, když je nemocné

dznet
17. pro 2018

Prosím prosim o rady.. Máme letět ve stresu ráno na dovolenou 6 hodin.syn má ale teď dost silnou rýmu a ještě začíná trochu chrchlat. Mám strach letět s tou rýmou hlavně. Tak přemýšlím zda dovolenou nezrusot. Popřípadě jestli máte zkušenosti s rýmou a dovolenou s malým dítětem, jak jste řešily odsávání? V hotelu.. My používáme doma odsávačku na vysavač.
Dekuju moc za příspěvky

olga_
17. pro 2018

@dznet Hodně bych si tu cestu rozmyslela, zvlášť pokud letíte někam do tepla.

brookmichaela
17. pro 2018

Já mam s malym nalitano hodne, na let je zvykly takze jsem posledne s nim letela i kdyz mel rymu. Ukazoval tedy pri vzletu na ouska ale neplakal. Leteli jsme 11h vkuse. Mela jsem sebou odsavacku na vysavac. Takze jsem mu nosik odsavala. 3dny pred odletem jsem ale byla za dr a ta mi dala kapky do nosu i do usi. Nevim jak je Vas malej zvyklej na letani. Musite asi sama posoudit zda by cestu zvladl. Drzim pesti 🙂

jaja01k
17. pro 2018

Já bych se bála hlavně toho letu. Jednou jsem letěla s rýmou a bylo to pro mě utrpení. Jak jsem měla ucpané dutiny, při vzletu a přistání jsem brečela bolestí, fakt se to nedalo vydržet, myslela jsem, že mi snad praskne hlava. Já už bych s rýmou do letadla nevlezla.
Navíc pokud letíte někam dál, když si představím několik hodin v letadle s batoletem, kterému není dobře...
A ještě bych se bála, že se to na dovolené třeba zhorší a budeme tam běhat po doktorech.
Je to blbý, ale já bych dovolenou spíš zrušila.

germaine
17. pro 2018

Já poslední den dovolený dostala rýmu, myslela jsem že mi prasknou při letu uši, bolest byla strašná! Takže já bych hodně, hodně zvážila...

dvojka
17. pro 2018

tak zajdi k dětskýmu a uvidíš co ti řekne on (a). 🙂

leniczka23
17. pro 2018

Presne tak, zasla bych k doktorce a prodiskutovala to sni..

bayt
17. pro 2018

@dznet S rýmou bych s takto malým dítětem nejela v žádném případě. Může ho strašně bolet hlava a uši. Já jsem to zažila na jednom letu jednou v životě a dodnes si pamatuju tu nesnesitelnou bolest. Opravdu jsem myslela, že mi to snad roztrhne hlavu. Dítě bych tomu vystavovat nechtěla. Pokud by měl mírnou rýmu a bez teplot, tak SNAD. Ale musela by to být uvolnitelná rýma odsávačkou a mořskou vodou. Jinak my používáme elektronickou odsávačku, ta se dá použít kdekoliv a kdykoliv, je na baterky.

marketa1218
18. pro 2018

@dznet Já bych vůbec s takovým mrňouskem neletěla ani kdyby byl zdravý, takže za mě ne.

bayt
18. pro 2018

@marketa1218 proč bys neletěla s ročním dítětem?

leniczka23
18. pro 2018

@marketa1218 no tak to uz je trosku prehnany..nemuzes soudit cizi deti..to ze to treba nezvlada tvoje dite neznamena ze to nezvladaji ostatni..