Těhotná letos letecky k moři?

lenkalechnyrova83
26. črc 2016

Ahoj holky,
chtela jsem se zeptat, zda nektera letite v zari k mori i pres hrozby viru Zika? My jsme v lednu letos objednali letecky tyden na Ibize a v dubnu jsem otehotnela. V zari tedy budu v patem mesici, ale porad nevim, zda letet nebo ne. Je tu nekdo takovy, kdo leti?

lenkalechnyrova83
autor
31. črc 2016

@denousek vzdyt se ti stejne tak muze stat neco doma jako jinde, takze spis proc sedet doma? Ale samizrejme to je kazdeho vec a kazdeho rozhodnuti.

denousek
31. črc 2016

@lenkalechnyrova83 jasne ale kdyz doma,tak si to do smrti nebudu vycitat 😊

michaela___
31. črc 2016

Letěla jsem zcela bez starostí ve 20ttna Maltu a měli jsme v plánu ještě Sardinii. 😉 Co se týče víru Zika, vyvarovali bych se Jižní Americe. 😉 Aco se týče cestování jako takového ho, nevidím v něm problém, pokud je zdravotní stav těhotné zcela v pořádku a lékař nemá námitky. 😉 I když člověk nevycestuje, tak se mu může něco stát i u nás v CR.

michaela___
31. črc 2016

@denousek Když jste doma, můžete dělat tisíc jiných věcí,po kterých se Vám může pritizit a budete si to vyčítat. 😉 Já se po celou dobu těhotenství cítím skvěle a dle toho se chovám,funguji naprosto bez problémů, cestují atp. Při běžné kontrole se zjistilo, že jsem na 2cm otevřená a jsem v nemocnici. Co za to může? Denní rutina, víkendový úklid, turistická dovolená v CR, geneticky předpoklad (mamka měla stejný problém) atp? 😉 Tím chci říci, že se dost věcí neovlivní a jestliže se mají stát, tak se stanou. 😉

lenkalechnyrova83
autor
31. črc 2016

@michaela___ souhlas 🙂

lenkalechnyrova83
autor
31. črc 2016

@denousek presne jak pise michaela, doma muzete udelat cokoliv, po cem se muze pritizit a pak si to budete vycitat a take verim v osud. Pokud se mimco ma narodit, narodi se a vse bude ok a nic to neovlivni.

astyna
20. srp 2016

@denousek

Teď jsem to četla, byla v 7.měsíci, to už bych nikam neletěla 😀

lenkalechnyrova83
autor
20. srp 2016

Presne tak, v sedmem uz bych taky neletela, to uz i letecke spolecnosti chteji lekarske potvrzeni a stejne vas muzou odmitnout. My uz letime za mesic, vse jsem jeste konzultovala s dr a more mi jen doporucil, letadla se bat nemam, kor kdyz jsou to dve hodky letu, takze uz se tesime.

denousek
21. srp 2016

@astyna jo jo v sedmem ale stat se to muze kdykoliv,do 24t t potrat,po 24t t predcasny porod . . .kazdy sveho stesti strujcem . . .

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@denousek zenska, vas bych chtela mit doma, rozena optimistka 😄😉😉😉😉

astyna
21. srp 2016

@lenkalechnyrova83

jak mi řekla gynekoložka, porodnice mají všude 😀

brokovich
21. srp 2016

To záleží na tobě. Vzdy někdo řekne ano a někdo ne. Já bych treba neletěla. Ve 34 tt masivní krvácení a porod. Nechtela bych byt v tu dobu kdekoliv, kde by se mi nemuselo dostat okamžitě lékařské pece na vynikající úrovni. Tim nechci strašit, jen vycházím ze sve zkušenosti. Některá třeba letěla i v 8. měsíci a vse bylo ok a ta ti zas řekne leť.

astyna
21. srp 2016

@brokovich

Ve 34.tt tě např. Tunisian airways na palubu nevezmou. Na mě koukali skepticky v 5.měsíci, protože mi během dovči bříško hodně vykouklo. Osobně bych letěla do toho 6.měsíce, pak už i to, že těhotenství už "více vadí", tak jsem už ráda funěla doma 😀

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@astyna presne tak, ted i vsude na hotelech jsou 24 hodin nonstop lekari, takze kolikrat ae k vam pomoc dostane i driv nez doma 🙂

denousek
21. srp 2016

@lenkalechnyrova83 optimistka asi proto ze uz jsem si zazila sve jak ja tak osoby v mem okoli takze ja se radsi drzim zpatky no , . .ale uzijte si to nerikam ze se neco stane jen reaguji na otazku ze za me ne . .

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@denousek to me samozrejme mrzi, jestli se stalo neco zleho, ale ja taky nemela zivot zrovna prochazku ruzovym sadem a prave kvuli tomu uz jsem si rekla, ze si ho musim zacit uzivat a pokud jsou rizika nizka a i dr cestu doporucuje, nemam duvod k pesimismu. To by fakt clovek prece nemohl delat nic.

astyna
21. srp 2016

@lenkalechnyrova83

Já mám kamarádku, co byla stejně těhotná jako já. Bála se všeho - nechodila po schodech, pod žebříkem, nepracovala, byla na nemocenské, prostě jen pro vlastní pocit. Porodila 6týdnů před porodem - odtrhla se jí placenta. Celé těhotenství se všeho bála. Vůbec si nic neužila.

arielka222
21. srp 2016

Tyjo rešim to samé 3.9 mame letet k mori a to budu v 10tt a v prosinci jsme si zamluvili thajsko a to bych mela byt už v 5 měsíci. Dr říkala že klidne mužů letet, ale my jsme na vážkách, už jsem po jednom SP. Tak nevím...ale zatim to vypadá, že nepoletíme nikam. .přece kdyby se něco stalo tak hledat nemocnice v zahraničí je nepříjemné...a to jsme docela dobrodruzi a létame cca 5× do roka, ale v tomhle případě asi nebudeme osud pokoušet...

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@arielka222 tak osobne v tom prvnim trimestru bych asi taky neletela, preci jenom je to nejrizikovejsi obdobi celeho tehu a to vseobecne a v tom prosinci by me spis odrazovala vzdalenost, tedy delka letu.

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@astyna tak to jsme na tom stejne, taky mam kamaradku, ktera se bala vseho, resila, ze si nesmi dat hermelin, ze se nesmi koupat v bazenu, proste ze vseho hrozny obavy, klucina se narodil se zuzenou trubici mocoveho mechyre, ale vse se urovnalo po porodu, jenze kamaradka se tak strasne zmenila, hrozny stavy uzkosti, prehnana hygiena, malej je rozmachanej. Nerikam ohrozit dite, ale prehnany strach taky neni dobry a muj dr rika, ze by tehotna mela delat vse, na co se citi, protoze ona jedina zna sve telo nejlepe. Takze mi prijde blbost, pokud je mi dobre a je vse ok neletet jen kvuli tomu, ze by se mohlo neco stat. To se mi muze stat i doma.

puresin
21. srp 2016

@lenkalechnyrova83 Byla jsem v cervenci na Sardinii, v 5. mesici. Taky jsem to tu resila, a nakonec jsem tam za celou dobu komara ani nezahlidla. Ovsem vybavena jsem jela zodpovedne: pet repelentu do tropu a do kazde mistnosti jeden Raid odparovac. 😀

elekthra
21. srp 2016

Letěla jsem letos v červnu do Tuniska (já těhotná tuším to byl 5. měsíc), syn v té době 22 měsíců a manžel.... úplná pohoda (a to bych neřekla, že jsem nějak nezdopovědná) a jedna z nejlepších dovolených ever!! 😀

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@puresin taky mam dva repelenty delane do bushe s 99% te ucinne slozky a raidy do zasuvky dva 🙂

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@elekthra super, taky budu v patem mesici a jsem rada, ze nejsem sama, kdo to tak bere. Taky bych nerekla, ze se chovam nejak nezodpovedne.

somalicats
21. srp 2016

@lenkalechnyrova83 Ja byla s druhatkem v 5.mesici tyden v Chorvatsku. Jak jsem v te dobe doma jeste blila, tak tam jsem se u more citila vyborne, bylo mi dobre. Jen jsem se neopalovala, ale valela se na plazi ve stinu. Ale byla to super dovca.

lenkalechnyrova83
autor
21. srp 2016

@somalicats tak ja se take urcite nechystam se opalovat, chceme byt u more, delat vylety po ostrove a hlavne relaxovat, uzit si klid a odpocinout si od prace 🙂

lenkalechnyrova83
autor
11. zář 2016

Holky, ktere jste byli tehotne u more, prosim, meli jste s sebou nejaky papir od doktora, ktery by se eventuelne predkladal kdyby jste potrebovali lekarskou peci v zahranici? Ja si s sebou urcite beru tehu prukazku.

jirikova
11. zář 2016

@lenkalechnyrova83 měla jsem sebou jen průkazku, jinak nic..

lenkalechnyrova83
autor
11. zář 2016

@jirikova super, dekuji.