2. trimestr - na dovču letecky?

tretera
22. únor 2017

Ahoj ženy, chci se zeptat, zda se někdo chystáte, nebo jste byl na dovolené letecky v druhém trimestru. Ráda bych letos ještě někam letěla, třeba někdy v dubnu, to budu cca 22 - 23tt. Co vám na to řekl doktor? Případně kam jste se vydaly? Díky

absintka19
22. únor 2017

@tretera pokud nemas zadne problemy je to v pohode, jen nezapomen na pojisteni, pozor na jidlo i vodu (k piti i umyvani nebo koupani) at neco nechytnes 🙂

luska__
22. únor 2017

@tretera já jsem asi největší střelec.
18.1 mi doktor potvrdil těhotenství v děloze
19.1 odlet do Vietnamu a do Kambodži - řekl mi, že pokud se má udržet, nemá na to vliv cestování. Jen prostě jsem se neopalovala plnohodnotně, bříško vůbec, a koupala se s tamponem v bazéně.
Nyní jsem v 11tt a snad vše v pořádku.
Kdybych se cítila dobře, klidně bych letěla. Ale už né tak daleko, protože 15h v letadle je hodně. Takže spíš jen někde po Evropě 🙂 a druhý trimestr je na cestování prý nejbezpečnější 🙂

tretera
autor
22. únor 2017

@luska__ Ale to je trosku něco jiného, v prvním je to nejvic riskantni, my měli když jsem byla v prvním letenky do milána a nechali jsme to propadnout protože jsem z toho nemela dobrej pocit, ale v tom druhym bych se uz asi tolik nebala ...

tretera
autor
22. únor 2017

@luska__ my bychom urcite neletely nekam daleko ale tedka je tolik letenek všude ze je to fatk lakavy a rada bych ještě "naposledy" nekam vyrazila

vanea
22. únor 2017

@tretera Ahoj, vím o tom jen to, že je třeba si pohlídat pojištění - těhuli nepojistí většina pojišťoven od 24-26 tt, některé pojištovny už od 20tt. Ale je jedna, co pojišťuje, jen nevím jaké má podmínky. Jinak je to zcela na tvém uvážení... rizika jsou kvůli tlaku v letadle. Většina doktorů ti řekne, že je to na tvém uvážení, zcela nevhodný je první a třetí trimestr. V tom druhém by to mělo být nejbezpečnější🙂 ale spoléhat se na to samozřejmě nedá

fallingstars
22. únor 2017

@tretera Letěla jsem v prvním a v druhém bych letěla taky. Vůbec bych neváhala. Doktor mi řekl jen, abych se občas šla projít a hodně pila. Což bylo snadné, jak jsem hodně pila, chodila jsem pořád na záchod 😀 Kamarádka letěla v pátém měsíci na Kanárské ostrovy a bez problémů.
Známá má hodně akční zaměstnání a létá několikrát do měsíce od začátku těhotenství, termín má za měsíc...😉

olsett
22. únor 2017

V druhém trimestru jsem byla v Singapuru a na lodi po středomoří, to je nejbezpečnější část kdy cestovat! Za mě určitě🙂

orvokki
22. únor 2017

Bola som letecky aj v prvom (Španielsko - to som ešte nevedela, že už som tehotná, Škótsko - 11tt) aj v druhom (Filipíny - 21-22tt) trimestri. 🙂 Doktorka mi to schválila, nemala som žiadne komplikácie. Tie Filipíny akurát boli na dlho, najdlhší let trval 13 hodín, potom tri menšie, takže veľa prestupov. Nohy natiekli, tomu sa vyhnúť nedalo pri tak dlhom lete a lietadlo bolo preklimatizované, takže som mala dve deky. Inak stačilo sa viac prechádzať, piť viac vody a mať so sebou aj vlastné jedlo. Záleží, či ti bude bývať ešte zle, alebo už nie a ako ti sadne to, čo podávajú v lietadle. Mne to nestačilo. 😀
Takže ak nemáš zdravotné komplikácie, určite sa nie je čoho obávať. Odporúčam ešte čo najpohodlnšie oblečenie a vrstviť.
V treťom trimestri by som už nešla, ale len kvôli nepohodliu. Bruško je veľké a dlhšie sedenie na nepohodlnej sedačke by mi spôsobilo bolesť v krížoch, teraz mi vadí aj hodina v aute. 🙂

craki
22. únor 2017

Byla jsem v Moskve, 5mesic tam, sesty zpatky. Vse provehlo v pohode.
Jen si musis davat pozor do ktereho tt prevazi letecka spolecnost a do kdy plati standartni cestovni pripojisteni.

Jinak moje dr mi rekla, ze lepsi pro telo jsou delsi lety (treba ty 2,5h do Moskvy) protoze nejvetsi zatez je start a pristani a osobne nerada vidi tehotnou naor litat po Evrope. Ale to je vec kazdeho svedomi 😉

eva_marie
22. únor 2017

@vanea letěla jsem dva dny po potvrzení tehu na Kubu a měla jsem to posvěcene doktorem , říkal ze riziko je až po tom 23.tt. Přesně jak říkáte pojišťovny od určitého týdne nepojistuji a letecké spol. Myslím taky mají omezení na přepravu těhotných od určitého tt.Já osobně bych už asi teď neletela. Přeci jen jsem teď trochu plasan😄

vanea
22. únor 2017

@eva_marie já obdivuju každého, kdo má na to koule:D jsem srab, prostě bych se bála, už jen kdybych začala špinit, nebo krvácet a neměla bych tam toho svého doktora, co ví historii a nějaké zdravotní věci...nevím no...asi zbytečně plaším🙂 ale nejsem ten typ🙂

milius
22. únor 2017

Ja letela v sestem mesici do Parize. A vse v pohode. Jen jsem si koupila stahovaci podkolenky. Spis bylo zabavne sledovat lidi na letisti,jak ziraji,ze s nimi poleti tehotna ☺ co kdybych porodila na palube 😀😁

tretera
autor
23. únor 2017

@orvokki ahoj, dekuji za vycepravajici odpověď, me nastesti zle moc nebylo a ted uz není skoro vůbec a komplikace nemam, navíc bychom leteli mac na mallorcu nebo tak něco blizko tak ze by to asi nemel byt problém 🙂 zdravotni potize nemam.

tretera
autor
23. únor 2017

@milius 🙂 .. kompresní punčošky doma mám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru