Plánujete letos dovolenou i přes to, že jste těhotné?

pasteta
2. kvě 2017

Ahoj holky,je tu některá, které plánujete letos dovolenou i přesto,že je v očekávání? Uvažujeme s manželem o poslední dovolené ve dvou, letecky u moře, ale v diskuzích jsem četla,že doktoři nedoporučují chodit do bazénů, někdo má problémy i v letadle.. Tak nevím, jestli to radši nechat být a vyrazit jen po Čr? V době dovolené už budu po prvním trimestru.

lovely_creature
2. kvě 2017

V prvním trimestru se nikde necourej pokud máš komplikace, ve druhým si dělej co chceš, ve třetím tě už nebudou chtít vzít do letadla🙂

Veřejný bazeny mužou být problém...

misa1106
2. kvě 2017

My jsme měli naplánovanou dovču ještě předtím, než jsem otěhotněla, budu v té době ve 20.tt. Doktorka mi řekla, že když mi bude dobře proč ne. Samozřejmě žádný doktor neřekne "hurá do toho, létejte po světě". Ale když se budeš cítit dobře, proč ne. My jsme si pro jistotu jen zlepšili pojistku a v případě zrušení ze zdravotních důvodů dostaneme vše zpět, i za letenky 😉

ivis_b
2. kvě 2017

Já byla v 7. měsíci v Rakousku a už to nebylo nic moc, břicho už bylo znát, moc jsem toho neušla atd. Měli jsme pokračovat ještě do Itálie a nakonec jsme to vzdali, protože jsem nějak míň cítila pohyby a dostala jsem strach. Po 24tt tě pojistí jen Evropská pojišťovna, tak bacha na to. Ve druhým trimestru jsem byla po Čechách a bylo to v pohodě, takže za mě pokud někam jet, tak ve 2. trimestru. Do veřejnýho bazénu bych nešla - hodně jsem v těhotenství trpěla na infekce, ale to je individuální. A taky se v těhotenství nemá opalovat bříško, tak zvaž, jestli tě to i tak bude u moře bavit - já jsem opalovací typ, mě by štvalo, že musím být zalezlá ve stínu 😀

misa1106
2. kvě 2017

A jinak co se týče bazénů, tomu se asi raději opravdu vyhnu, byla jsem vždy dost háklivá na všelijaké infekce. Takže do moře! 😀

kassandra1
2. kvě 2017

@pasteta Letěla jsem v prvním i druhém trimestru, létání bez problémů. Do bazénů jsem taky chodila, opět bez problémů.

petrahorkava
2. kvě 2017

Ahoj, keď som čakala dcérku (bola som v 10 týždni cca), leteli sme na Sardiniu. Ja som sa cítila ok a doktor to nezakazoval🙂, tak nebol dôvod neisť. Pri druhom som sedela doma a potratila som. Takže neovplyvniš. Užite si dovču🙂

tekame
2. kvě 2017

My jsme se vrátili z Egypta před týdnem a to jsem byla v 28. týdnu a letadlo mi nedělalo vůbec nic a moře jsme si úplně úžasně užili. Do bazénů jsem kvůli tříleťákovi musela taky a žádný problém. 😉

pasteta
autor
2. kvě 2017

@lovely_creature
@misa1106
@ivis_b
@kassandra1
@petrahorkava
@tekame
Děkuji Vám všem za postřehy. Pokud se nebudu cítit dobře, tak samozřejmě nebudu nic riskovat, ale cítím se líp než když jsem nebyla těhotná,tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Podle toho se rozhodneme.Naposledy jsme taky koupili last minute a za tři dny odlet:0))

michelette
2. kvě 2017

Já jsem jela v 10 týdnu autobusem do Chorvatska. Doktor mi tenkrát řekl, že jsem těhotná, ne nemocná. Je pravda, že jsem neměla žádné nevolnosti ani nic, takže dlouhá cesta busem se dala zvládnout. Měla jsem celkem strach, ale nakonec to byla super dovča. 😊

pasteta
autor
2. kvě 2017

@michelette Právě autobusem bych se bála víc než v letadle. Dvě hodinky v letadle utečou ale 15hodin busem už je něco jiného.

michelette
2. kvě 2017

Taky jsem se strašně dlouho rozhodovala jestli jet nebo ne. Dovolena byla koupená jeste pred otehotnenim. Nakonec jsem si zjistila vse potrebne info, jak daleko je nemocnice atd a po dlouhem rozhodovani nakonec jela. Letadlem to mate sup, sup a more si paradne uzijete. A pokud mate obavy z bazenu, daji se poridit tampony pro tehule 😊

hanve
2. kvě 2017

Ja letela ve 3.mesici na Tenerife na chodici dovolenou,doktorka rekla v pohode. A to jsem mela dost nevolnosti,ale let mi nic nedelam,spis cestovani autobusem,to bylo peklo. A v 7.mesici autem na hory do Italie,a to uz bylo horsi,ale taky se dalo..

ivis_b
2. kvě 2017

Tak nevolnosti se dají přežít, spíš je potřeba zvážit nějaké potenciální komplikace. Mně třeba někdy v 5. měsíci doktorka řekla, že mám krátký čípek, takže jsem musela nějakou dobu polehávat - to je s dovolenou problém. Pak jsem na té dovče přestala cítit pohyby, takže jsme se vraceli domů a jeli rovnou do nemocnici, aby mi udělali ultrazvuk. No zkrátka jsem si tu dovolenou stejně moc neužila 🙂 Ale každý je jiný a jsou ženský, co to neřeší a cestují až do porodu naprosto normálně.

journals
2. kvě 2017

Já létala v prvním trimestru hodně, nejdelší let byl cca 11 hodin a bohužel to nedopadlo dobře. Samozřejmě nikdo neřekne co se stalo, ale buď opatrná. Teď už bych tak daleko nelétala. Ale jestli někdo lítá jen po Evropě, tak to bude asi ok...

lovely_creature
3. kvě 2017

@pasteta jediný co bych možná zvážila, mrkni se doma v klidu kde máš nejbližší nemocnici nebo gyndu a měj podle toho i pojištění... kdyby se něco přuhodilo at nemusíš na wifině hledat na mobilu doktora 🙂

lassii
3. kvě 2017

My pojedeme jen po ČR, max. kousek za hranice, ale jen autem. Dr mi letadlo vůbec nedoporučila. Škoda no, ale co bysme pro mimi neudělaly, že 😉

jitulka89
3. kvě 2017

@pasteta ahoj my se chystáme za měsíc a půl na Sardinii a v tu dobu budu začínat 13.tt 🙂 v pátek jdu k Dr tak se ji na to ještě radši zeptám 🙂

babanci
4. kvě 2017

Už se mě to dávno netýká, ale když jsem byla posledně těhotná, byla jsem v 6. měsíci letecky v Řecku. A bylo to báječné.

ivet1987
4. kvě 2017

Minulé tehu jsem byla u moře, letos jedeme dvakrát, cestu snad přežiju 😀

plkdd
4. kvě 2017

Ja jsem letela do Bulharska ve 2.trimestru a vzlet a přistání letadla mi delalo pěkně zle, ten tlak, bala jsem se, ze mi praskne voda, po ceste tam se mi ani nechtelo letět zpet. Asi je to individuální, ale ja bych uz neletela. A to jsem jinak vsechny tri těhotenství mela vse v pohode.

evusha28
4. kvě 2017

Ja byla v patem mesici v Londyne, hodne chozeni a uplna pohoda. Neletela bych dlouhy let. A co se tyce bazenu tak to sem ve druhem tehu chodila pravidelne od zacatku az do porodu na plavani s dcerku. Ale to je vsechno hrozne individulani. Nic mene bych se letu nebala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru