Peníze, ochranná lhůta 180 dní, těhotenství. Kdy chodí peníze?

sofie452
24. čer 2022

Dobrý den, mám důležitou otázku a potřebuji vaši radu. Jsem v 21tt a jsem v ochranné lhůtě 180 dní na kterou mám nárok mám víc jak 3 roky odpracované. Mám to potvrzené i sociálkou. Jenomže moje práce skončila posledním dnem v dubnu a od května jsem v té ochranné lhůtě a moje otázka zní. Kdy chodí peníze? Už jsem z toho vážně nesvá, což asi chápete. Nevím jestli jsem se měla ještě někde evidovat bylo mi řečeno že nic dělat nemám. Tak ale potom nechápu proč mi ještě peníze nepřišli.

jjasmina
24. čer 2022

@sofie452 mě chodila nemocenská poslední tyden v měsíci nebo zkusit zavolat na socualku jestli mají všechny podklady

elwe
24. čer 2022

@sofie452 pleteš víc věcí dohromady. Ochranná lhůta je pro nárok na mateřskou. Na tu se nastupuje nejdříve 8 týdnu před porodem, peníze dostaneš až potom, formulář ti dá tvůj gynekolog až to bude aktuální. Momentálně ti ale z ochranné lhůty žádné peníze neplynou. Ale je možne že jsi na neschpence ( to bys měla vědět ty) a dostaneš peníze za ni. Nebo se můžeš registrovat na úřad práce, hledat práci a dostávat podporu v nezaměstnanosti.

sofie452
autor
24. čer 2022

Jsem bez práce, ale od začátku dubna na neschopence a to bylo v průběhu ještě zaměstnání.

sofie452
autor
24. čer 2022

A neschopenku jsem nezrušila.

drep
24. čer 2022

@sofie452 a doktor ti ji neukončil? Neschopenku nerušíš ty, ale doktor. Posílá lístky na peníze?

nikoulinka
24. čer 2022

@sofie452 tak pokud jsi od dubna, měla jsi dostat nemocenskou už v květnu. Pokud nepřišla, volala bych prvně doktorovi, který má tvou nemocenskou, zda odeslal lístek na peníze. Pokud tam vše bude v pořádku, tak pak volat jediné na OSSZ, zda tam mají vše v pořádku a kde to vázne. U manžela se tak jednou stalo, dva měsíce jsme čekali, nemocenská nikde. Tak volal. Odpověděli, že nevěděli kam to mají poslat 🤦 číslo účtu jsme tam zapsáno měli, ale neudělal před něj křížek

sofie452
autor
24. čer 2022

@drep Neschopenku ukončenou nemám, ta stále trvá. Jen si mě ale převzala teď v úterý gynekoložka pod sebe.

sofie452
autor
24. čer 2022

@nikoulinka 5.5. mi přišla nemocenská od ČSSZ.

majena39
24. čer 2022

@sofie452 tak zaovlat na socialku. Mne dva měsíce taky nepřišly peníze a pak jsem se dozvěděla, že neposlali lístek na peníze. Opakovaně jsem je zadala o odeslání a prostě ne. Nedošel tam. Nakonec museli vyplnit klasický papírový po staru a pak konečně přišly peníze za oba měsíce najednou 🙄 Prý s těma elektronickýma neschopenkama pořád nekamaradi mi řekli.... To mi ale nájem nezaplatí viď 🙈 To jsem byla tenkrát nasr... Pane bože!

sofie452
autor
24. čer 2022

@majena39 Zkusím v pondělí zavolat nebo se zastavit, Dnes je všude zavřeno :/ No přesně jak má člověk platit důležité věci když nemá pomalu z čeho. To já začínám být teď taky :/

martulka88
24. čer 2022

@sofie452 Zavolej na ČSSZ, že ti nedošly peníze. A ona uvidí v systému, zda byl "odeslán lístek na peníze" či nikoliv. Řešila jsem to takto několikrát. Ono se občas systém sekne a ikdyž to doktor odešle, tak to nedojde. A okud na ČSSZ řekne, že byl odeslán naposledy v dubnu, budeš muset volat mudr, aby to hned udělali.

sofie452
autor
24. čer 2022

@martulka88 Akorát jsem se dovolala na ČSSZ, bohužel zapomněli peníze poslat. A kdyby nepřišly tak si mám do týdne zavolat znovu. ale prý je to ve stavu vyřizování. Tak vám moc děkuji hlavně vám, ale i ostatním za radu a pomoc. Mějte hezký den. 🙂

majena39
24. čer 2022

@sofie452 ted koukam, že vám jde vlastně jen o peníze za květen. Ze za duben jste dostala. V tom případě mají ale ještě dostatek času na odeslání. Někdy chodí dřív, někdy později ale do limitu se stále ještě vejdou 🤷‍♀️

sofie452
autor
24. čer 2022

@majena39 Už to mám vyřešené byl problém v tom že to odeslali teprve 3 dny zpět.. :/

sofie452
autor
24. čer 2022

Jaký je prosím vás limit? 🙂

majena39
24. čer 2022

@sofie452 mám pocit, že říkali do 30 dnů od přijmuti lístku na peníze. Většinou se odesílá na konci měsíce tak cca do konce dalšího měsíce by to mělo dojít. 🙂

sofie452
autor
24. čer 2022

@majena39 Supr, děkuji.. hezký den 🙂

martulka88
24. čer 2022

@sofie452 Není zač. Stalo se mi to několikrát. A peníze většinou chodí ve stejný den každý měsíc, tak doporučuji hlídat. Kdyby nepřišly, opět ČSSZ - tam vidí právě to, zda ten lístek poslali. Jinak je potřeba vždy na konci měsíce raději se ozvat lékaři - většina to nedělá automaticky.