Sociální podpora. Jak to bude po narození dítěte?

pasilda
12. dub 2021

Ahojte holky chtěla jsem se zeptat jak je to s těma prispevkami když se narodí prvním dítě? Jsem momentálně bez práce a pobírám soc. Příspěvky na byt a jídlo.. takže být mám celej zaplacenej a na jídlo životní minimum. Jak to bude po narození děťátka když budu brát rodičovský příspěvek? Myslím s tím bytem a minimem na jidlo? Jsem sama takže tatínek nam finančně nepomůže a já jsem odkázána na tyhle státní podpory... Už teď se hrozim jak to všechno zvládnu...

zelenaesmolda
12. dub 2021

@pasilda
Tatinek bude muset platit alimenty ne?
Jako fakt super poridit si dite v situaci kdy sama sotva vyzijes...

hezz17
12. dub 2021

To je zase troll 🙄

makkyv
12. dub 2021

@pasilda Tak myslím si, že odsouzení paní slyset nepotřebuje, spíš povzbudit. Mohla s tím pockat, ale stalo se a nic se nezmění. Určitě budeš mít nárok na příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a pokud i to bude málo pomáhá hmotná nouze tzv. doplatek na bydlení, doplatek životního minima. Jsou to strašný litacky, vše vim od kamarádky, která na to je jako ty. 😊 Ale když se na to vrhneš ihned, tak do konce měsíce budeš vědět co a jak. Poptej se a oni ti poradi. Drzim pesti. 😊

klokanka31
12. dub 2021

@pasilda Hlavně pan otec ať se stará ne?

nita1984
12. dub 2021

@makkyv dítě samo nevznikne a ne, nebaví mě platit někomu byt a jídlo. My se o svoje bydlení a děti také musíme postarat sami

klokanka31
12. dub 2021

@nita1984 Já nechci být na nikoho hnusná, ale můj manžel se o mě a naší malou taky musí postarat sám... Tak ať se postará o zakladatelku ten, kdo si chtěl užívat. Házet zodpovědnost na stát, to fakt miluju 😣

nita1984
12. dub 2021

@klokanka31 bohužel, je to tu dnes a denně. Já se nebudu rozčilovat, to nemá smysl

hezz17
12. dub 2021

@makkyv si aai neuvedomuje, ze to co mame vsichni stržene na vyplatni pasce jde podobným lidem. Jak nechapu, proc bychom se (dlpuhodobe) nekomu meli skladat na bydleni. Jako dobry, par mesicu, par let, nez se nejak stabilizuje... ale vetsina takovych pobira davky dlouhodobe, roky a roky. Snaha zadna, na co, kdyz se postara stat.

makkyv
12. dub 2021

@nita1984
@hezz17
Holky já to chápu, taky mě štve, ze daně jdou pak na toto a my co jsme si buď šetřily nebo pracovaly jak to šlo, abysme měly i krásnou mateřskou třeba a tak, je těžce vydřeno. A oni mají na vše nárok a to když to tak řeknu blbě se s někým jen vyspali.. to víte, že mě to strašně štve.. já jsem třeba též samozivitelka, otec nepřispívá.. ale mám krásnou mateřskou a brigádu abych prave nedopadla takto a mala měla vše jako teď.. moc moc vám rozumím, ale vezmeme to tak, že neresme paní, ale miminko... ty příspěvky jsou hlavně pro něj, ať je má a miminko je zdravé a spokojené, než aby sla třeba na potrat.. víte jak to myslím 😔 ale rozumím vám a v tomto ohledu beru to miminko jako prioritu..

zelenaesmolda
12. dub 2021

@makkyv
a co az ty prispevky skonci?myslis,ze pak pujde do prace,aby diteti doprala co je treba?

letalnica
12. dub 2021

@zelenaesmolda Bude další miminko, ne? Takhle se to dělá.

klokanka31
12. dub 2021

@letalnica A nejlépe zase s jiným chlapem. Aby bylo i co nejvíc alimentů.

makkyv
12. dub 2021

@zelenaesmolda no to jsem sama zvědavá, to bude muset. Dítě je na celý život a bude muset hodně máknout, nebude moct si dovolit být doma.. pokud teda nenajde někoho kdo ji bude živit. 😡

hezz17
12. dub 2021

@makkyv no vidis a v mem blizkem okoli znam jednu, ktera je na dite sama a prave proto ze je sama preci nemuze chodit jeste do prace...

makkyv
12. dub 2021

@hezz17 to mi hlava nebere, já jsem taky sama a brigadnicim.. protože mě to baví a protože chci dat malé vše.. tyhle ženský nepochopím. To same když jsem otěhotněla a hned jestli budu doma, říkám na co? Jsem zdravá, mala také, nejsem nemocná a pracovala jsem až do 7. měsíce, pak už jsem byla dost unavená a nezvladala to.. nechápu opravdu 🤔

lovemusicsun
12. dub 2021

Nevím jestli je to troll, každopádně pokud ano, tak dostal co chtěl - pár matek bublajících vzteky. A to vše na základě několika řádků, aniž bychom znaly okolnosti, za kterých se pisatelka do situace dostala.. Ačkoli se s ní těžko ztotožňuji a na sociální dávky mám svůj názor, myslím, že by neškodilo trochu empatie a pokory, nikdy člověk neví do jakých problemů se dostane.
@pasilda Já o tom nic nevím, ale napíšu co bych dělala já. Sedni k internetu a nastuduj co můžeš. Pak zavolej na sociálku a doptej se dál. Vždy je ale lepší už něco předem vědět, abys chápala o čem mluví. Dej dohromady příjmy a výdaje, mrkni kde můžeš ušetřit a začni s tím, pokud to jde. Miminko toho moc nepotřebuje, ale samozřejmě to něco stojí. Zauvažovala bych nad stěhováním k rodičům, pokud to jde. No a v neposlední řadě bych se zajímala o otce dítěte a jeho postoj a zájem o dítě. Samozřejmě by měl platit alimenty..

pasilda
autor
15. kvě 2021

@makkyv a to brigadnicis s tím dítětem na zádech ? Chytracko? Pracovala bych taky ráda ale mám rizikové těhotenství a už od 16 TT musím jel ležet. Tak a na to mi povíš teda co? Každá dobrá matka chce své dítě zabezpečit ale když nemůže tak prostě nemůže !!!někdo nemá takovou rodinu která by chlidala chápeš !! Nikomu nepřejí nic špatného ale Takovým chytrolinkam bych přála se dostat do podobné situace. !!! Hvězdo

tynka9
15. kvě 2021

@pasilda Tyjo, tak @makkyv se tě tady jako snad jediná zastává, a ty ji tu takhle “seřveš” a urážíš? Dost silný kafe....

somalicats
15. kvě 2021

@pasilda No nevim, kdo tu chrapal s dvema chlapama najednou, ani poradne nevi, kdo je otec... Byt Tebou, tak se radsi moc neozyvam.

lachtanice86
15. kvě 2021

@pasilda mas rizikové od 16tt, aktuálně si 18tt, tedy pred tim si jistě chodila do práce, zařídila sis finanční prostředky, jo vlastně nezaridila. Takže si po porodu zaridis alimenty od otce dítěte, pokud víš kdo to je, dostaneš rodičák a můžeš si najít brigádu. A jdou dělat brigády i s miminem, tak se zase nevymlouvej

makkyv
15. kvě 2021

@pasilda Princezno, já jsem ti tady napsala, na co budeš a nebudeš mít nárok a snažila se ti pomoct, jenomže ty máš v hlavě očividně nasráno a zastávat se tě už určitě nebudu.
Já makala co to šlo a ano brigádničim s dcerou z domova a vydělávám tolik, abych malá měla vše a neskončila na pracáku jako ty. Takže se hoď do latě a bav se takhle s těmi co ti pomohli otěhotnět a ne se mnou, která se ti snažila pomoct.

20190418
15. kvě 2021

@pasilda jsem taky samozivitelka a svými daněmi podporuji parazity jako ty. Brigadnicit s miminkem za zády můžeš i bez hlídání. Třeba úklidy nebo roznos posty/letáků... Když se chce, tak to jde. Ale ty nechceš, jediné co tě zajímá je, jak vysavat stát. Mně úplně fascinuje, jak si pipiny jako ty mysli, ze tady narazi na nějake mateřské spiklenectvi, díky kterému se dozví, jak se mít dobře bez toho aniž by hnuly prstem. Představ si, že většina lidí si umí spočítat 1+1 a nemá sebemenší důvod te nějak litovat nebo ti fandit. To totiž nejsou nějaké anonymní dávky státu, ale peníze, které mu i ostatní matky vč. samozivitelek odvádějí