Trojkolka do sněhu. Máte zkušenost?
Holky, budeme mít ledňáčka a mám zatím vybraný Cam Cortinu X3 a nevim, jak se s tím dá krosit v zimě. Nemáte některá zkušenost s trojkolkama? 😀
Stručné shrnutí
- Trojkolky lze používat ve sněhu, pokud je přední kolečko aretovatelné; v diskusi byly jako příklady pro zimní použití zmíněny modely Cam Cortina X3, Jane Slalom Pro, Peg Perego GT3 a X-lander.
- Hlavní omezení trojkolek jsou horší manipulace v MHD a při najíždění do/při sjíždění ze schodů nebo obrubníků, včetně opakovaných hlášení o klonění či částečném převážení při najíždění ze strany.
- Při výběru kočárku doporučují porovnat typ kol (nafukovací vs gumová), rozměry korby a sedáku (korba cca 80 x 35 cm, hloubka sedu 21–24 cm, šířka sedu min. 35 cm, výška zádové opěrky min. 38–50 cm) a zvážit délku korby u modelů X-lander a délku/funkce u sportovních verzí.
Nejčastější otázky
Q: Jsou trojkolky vhodné do sněhu?
A: Ano; v diskusi několik rodiček uvádělo, že modely jako Jane Slalom Pro, Cam Cortina X3, Peg Perego GT3 nebo X-lander fungovaly v zimě bez problémů, pokud bylo přední kolečko zaaretováno.
Q: Jaké jsou hlavní nevýhody trojkolek v městském prostředí?
A: Trojkolky se hůře manipulují v MHD a při schodech; několik účastnic popisovalo, že již 1–2 schody způsobily kolísání kočárku a že nastupování na obrubník ze strany může vést k převážení.
Q: Jaký typ kol je lepší do terénu a do sněhu — nafukovací nebo gumová?
A: Nafukovací kola mají lepší jízdní vlastnosti v terénu podle některých rodiček, ale vyžadují pravidelnou kontrolu a hrozí průraz; gumová (pevná) kola jsou bezúdržbová a někteří rodiče je preferují pro praktičtější provoz.
Q: Na jaké rozměry korby a sedáku si dát pozor při koupi kočárku pro zimní dítě?
A: Doporučené rozměry zmíněné v diskusi jsou korba cca 80 x 35 cm; hloubka sedu cca 21–24 cm; šířka sedu min. 35 cm; výška zádové opěrky min. 38 cm, ideálně až 50 cm.
Q: Hrozí u trojkolek převrácení dítěte v kočárku?
A: Ano; v diskusi byly popsané případy, kdy se kočárek začal převážet při najíždění na chodník ze strany, a jedna uživatelka uvedla, že se jí to stalo dvakrát, proto doporučují opatrnost a správný způsob najíždění (přímo proti obrubníku).
Q: Které konkrétní modely byly v diskusi označeny jako vhodné do terénu či do hor?
A: Jako terénně vhodné nebo do hor byly v diskusi jmenovány X-lander (vč. XT/XA), Hartan Skater a TFK Joggster Twist; u X-landeru bylo zmíněno, že novější kolekce mají delší a širší korbu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Trojkolky mohou fungovat v zimě, pokud se zaaretuje přední kolečko.
- Trojkolky jsou obecně hůře ovladatelné při schodech a v MHD než čtyřkolky.
- Při výběru je klíčový typ kol, rozměry korby/sedáku a možnost aretace předního kola.
Sporné názory
- Někteří rodiče považují vystrčené přední kolečko u Cam Cortina X3 za problém; jiní s ním problém neměli a považují Cortinu za dobře ovladatelnou.
- Někteří chválí nafukovací kola (lepší v terénu a ve sněhu, např. Peg Perego), jiní preferují gumová kola kvůli bezúdržbovosti a obavám z defektů.
Otevřené otázky
- Jak velký praktický rozdíl v chování ve sněhu udělají konkrétní typy nafukovacích kol mezi modely jako Peg Perego GT3 a X-lander?
- Do jaké míry ovlivní zimní fusak využitelnost a rozměrové požadavky korby u modelů s kratší korbou (např. některé X-lander verze)?
Zmíněné značky a firmy
Cam Cortina X3, Jané Slalom Pro, X-lander, X-lander XT, X-lander XA, Peg Perego GT3, Peg Perego, Hartan Skater, MUTSY, TFK Joggster Twist, Casualplay S4, Malvik, Darababy, Dětský ráj, Buggy.de, Superbaby, Modrý koník
Zmíněné produkty a metody
Cam Cortina X3, Jané Slalom Pro, X-lander XT, X-lander XA, Peg Perego GT3 Completo, Hartan Skater, MUTSY, TFK Joggster Twist, Casualplay S4, nafukovací kola, gumová kola, aretace předního kola, fusak, korba 80 x 35 cm, hloubka sedu 21–24 cm, šířka sedu min. 35 cm, výška zádové opěrky 38–50 cm
Místa a osoby
Liberec, Plzeň, Praha, Beroun
ahojky holky,jsem z Plzně a čekáme baby taky v lednu.Kočárků mam plnou hlavu jaký koupit.Nejste některá z Plzně?
sarikk, koukám, že máš stejný termín 😉 , bohužel z Plzně nejsem. Jak se vám povedlo zjistit pohlaví? 😀 My byli už dvakrát a pořád nic...
Ahoj Sarrik, v Plzni mate super obchod s kocarky www.superbaby.cz Je to u vypadovky na Prahu za Tescem. My jsme sice z Prahy, ale po kocar (TFK) jsme jeli taky tam. A mam dve kamaradky z Plzne a Berouna, co tam taky kupovali kocarek. Tak hodne stesti pri vyberu!!
Jinak máme koupenou trojkolku TFK Joggster Twist a jsem sama zvědavá jak budem drandit v zimě 🙂 Až budu mít nějaké zkušenosti tak napíšu.
Ahoj holky. Taky přidám svou trošku do mlýna. Na prvního prcka jsem měla po ségře kočát TFK a byla jsem s ním maximálně spokojená. Jen měl ještě trošku jinou konstrukci (slabší trubky) a vzadu ná praskla. Teď už jsem koukala,že jí podstatně zesílili,tak snad bude v pohodě. Já jsem se pro tento kočár už 100% rozhodla.Jsem z hor a ve sněhu jsem němla jediný problém. V lese jsme s ním jezdili i po skalkách a v pohodě. Dá se krásně složit a hlavně se s ním dá jezdit na bruslích. Mám doma ten starší v barvě limetkové a tak asi půjdu do černé,abych mohla eventuelně kombinovat. Výhoda taky je, že se dá hodit do pračky a vyprat. Fusak,který k tomu nabízejí taky vypadá moc hezky. Navíc korbičku má opravdu pěkně velikou. Po složení kočárku ho můžeš hodit i na rameno. Krásně se vejde do auta a když ne, dají se super sundat kola. Jen se teď rozhoduju,zda nepůjdu do 16" kol. U prvního jsem měla 12", ale ten s 12" se dá zase přidělat za kolo jako vozík.
Takže shrnuto: Mám s ním zkušenost a jdu do něj opět.Je to bezva sportovní kočár. Přikládám odkaz na německé stránky, kde jsou bezva videa.
http://www.buggy.de/produkte.php
Ahoj holky, měla bych ještě dotaz ohledně trojkolky, zda je možné, že se i s dítětem může převážit a tím pádem převrátit. Jsou tyto kočárky dostatečně stabilní? A ještě by mne zajímalo, když se s tím kočárkem najíždí například na vyvýšený chodník, zda ho i s dítětem udržím, přeci jen to kolečko je vepředu jen jedno, vůbec si to nedokáži představit. Děkuji za odpověď.
Ahoj flumino,
vystihla jsi to přesně. My máme trojkolku Cortinu. Pro mě je to teda problém i když couvám s kočárem do schodů, udržet ten kočárek. Ale když najíždím jen na chodník (musím ale přímo proti chodníku ne ze strany) to je O.K., jen ty schody, obzvlášť, když jsou prudký, tak to je potíž. A s tím převážením, stalo se mi to už dvakrát, špatně jsem naklonila kočárek při najíždění ze strany na chodník a začal se převažovat a měla jsem co dělat, abych ho udržela. Teď už si dávám pozor. Nevím, jestli bych šla znovu do trojkolky, sice se ovládá úplně super ( z toho jsem fakt nadšená), daleko lépe než čtyřkolky. No je to vše asi o zvyku.

tady je ten odkaz https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
😀