Kočárek Valco Snap 4 nebo něco podobného, máte zkušenost?

msimankova
17. led 2017

Prosim o radu ohledne vyberu sportaku - mam Cam Cortinu a laka mne neco mensiho a skladnejsiho, ale nechci zatim nic jako golfky. Koukam po Valcu Snap 4, jake s nim mate zkusenosti? Nebo doprucite neco podobneho? Dekuji!

astyna
17. led 2017

ahoj, já ho mám asi 2 měsíce. Valco snap 4 tailor denim.

+ - váha, necelý 7 kg, úžasné, obsluha kočárku, docela velký košík (ikdyž se to na první pohled nezdá), lehká manipulace

- v zimě jsme vytáhli zase náš s nafukovačkama, protože na ledových zmrzlíkách to hrozně drncalo a špatně jelo

Já jsem s ním spokojená, musela jsem se naučit dělat menší kroky, protože jsem pořád drkala do spodní brzdy, ale to se brzo poddalo 🙂 dávali jsme za něj asi 6600 Kč + k tomu byl rukávník zdarma.

My jsme hledali kočík na cestování a na rychlé manévry po městě, takže pro nás to byla jasná volba. Ještě jsme měli v záloze Oyster zero, ale k tomu zase byly malé recenze.

kaztov
18. led 2017

My mame Valco snap 4 uz skoro 2 roky a jsme maximalne spokojeni. Samozrejme kazdy kocarek ma sve mouchy, ale zalezi, co od kocarku cekas. Me vyhovovala vaha (predtim jsem mela Quinny Speedi a to byla silene tezka krava), strecha, ktera je hodne dlouha a ma okynko, polohovani nozicek a moznost dat do lehu. Nevyhodou muze byt nemoznost vyskove nastavit madlo, ale ja merim 168 cm a jezdeni je v pohode 🙂. Cena pro me byla taky fajn, tehdy jsme v akci dali neco kolem 4700,- Kč. Letos uz moc nejezdime, ale lonskou zimu jsme jezdili a zvladli jsme i snih, bydlime teda ve meste. Za me je to moc fajn kocarek a urcite nam odvozi i druheho prcka. Navic ted bych si koupila variantu denim, moc se mi libi, ta tehdy k dispozici nebyla.

msimankova
autor
18. led 2017

@kaztov Mne uz prave ta tezka krava zlobi taky 🙂 Merim uplne stejne, takze by mi to madlo nemelo vadit taky 🙂 Diky.

muhehehe
19. led 2017

Mám Snap 4 s nafukovačkama (do těch pěnových koleček se mi nechtělo... aby z toho pak ve výsledku nebyly právě ty hrkací golfky, protože kočárek nemá vůbec žádné odpružení) a oceňuji na něm hlavně hmotnost, protože ho velmi často skládám a zvedám do auta, plus tedy košík je pěkně prostorný a stříška taky pořádná.. jo a polohování až do úplného lehu taky není samozřejmost u tohoto typu kočárku, takže to je velikánské plus. pro někoho kdo chce něco lehčího, ale ne golfky, myslím dobrý- i já kočárek pořizovala s tímto účelem. ale chce to zkusit- jestli nekopeš do brzdy při chůzi (já nekopu; a kdybych kopala, tak do toho nejdu, určitě bych nechtěla přizpůsobovat délku kroku) a to ani z kopce, zda vyhovuje výška madla. Měřím 165 cm a madlo bych měla raději o něco níž, než je, ale dá se to. Jinak předtím jsem používala sporťák Casualplay S4, váha asi 12 kg, a musím říci, že při jízdě prakticky rozdíl nepoznám, i když je 5 kg... protože v našem původním kočárku dítě sedělo níž a jak je níž těžiště, tak to pocitově při jízdě hodně ulehčí. Tak abys nebyla zklamaná třeba z tohohle (netuším, jak to má Cam Cortina). Mě to až tak neva, já jsem hlavně potřebovala abych nezvedala tolik kg několikrát za den při skládání do auta- a tam to samozřejmě poznám. Ale kdybych měla kočárkem jen jezdit, tak by ten rozdíl až tak moc nebyl a asi bych ho ani nepořizovala. Zkus si půjčit od někoho z okolí, je to hodně rozšířený kočárek, vyzkoušej si...

karlajasmine
19. led 2017

Mám valco snap 4 a úplně super.. Syn je v něm spokojený, je lehounky, sama s tím sejdu schody nebo zvednu do staré tramvaje, kočárek zvládne v pohodě i sníh (máme pěnový kolečka), nákupní košík je velký a dobře přístupný.. Jinak já měřím 169 cm a sedí mi.

alubif
19. led 2017

Mám ho rok a něco, jsem hodně vysoká a do brzdy nekopu, chdím úplně normálně. Zvladne i horší terén.co na něm rachrá je pojistka proti složení, dá se podlepit, takže oproti klasickým golfáčům je tomtichý kočárek. I nás byla rozhodujícim váha (střídám ves/město), auto/mhd... Vynést plně naložený kočár s děckem sama do trolejáku, ktery není pro handikepované není problém. Třeba i potahy z kterých je udělaný mi příjdou lepší než britax, určitě nevybledne barva naboudě. Celký kočár můžes vysléct a vyprat.
Jediná věc comi vadí je že se madlo lehce zužije, tak má člověk ruce nepřirozeně blízko u sebe. A to madlo před dítětem je z pěny, takže když má ruce od jídla, zasycgá to v porech a neda se to jen tak otřít - ale nechala jsem si ušít potah.

lichtakova
19. led 2017

Mam Valco Quad-to je skoro jako Snap s nafuk.kolama,akorat ze je i polohovaci madlo a asi je o neco vyssi,coz vyhovuje manzelovi. Jsem moc spokojena.

kachnicky
19. led 2017

Snap je nejlepsi koupe, co jsem kdy udelala.. jsem spokojena ve vsech smerech,myslim ze nema konkurenci ☺

lucyp13
19. led 2017

Já bych do snapa nesla,nejen že ho mají vsichni,je to takove hrkatko,blednou tomu hrozne potahy a nevypadá to dobře, osobne bych jukla na oyster zero nebo me se hrozne libi Green tom,

msimankova
autor
19. led 2017

@muhehehe na jezdeni je Cortina super, teziste je take nizko a celkove je to tank. Jde mi prave o to tahani - kazdy den MHD, se sport. nastavbou se nam slozeny kocar nevejde do auta a tak.

Vsem diky za zkusenosti!

kattyd
19. led 2017

Taky jsem s Valco snap 4 maximalne spokojena. Hledala jsem sportak s co mozna nejnizsi vahou a aby se dobře skladal do auta. Super na nem je ted v zime ze když tam mam fusak a skladam jej tak ten fusak zavru jakoby dovnitř kocarku a neuspini se mi v kufru auta kde je bordel z kolecek (většina podobných kocarku se sklada vnitrkem ven). Mame penova kolecka a projedu i sněhem, na madlo před dítětem jsem dala potah z predesleho sportaku tak když to upatle vyperu. V recenzích hodne lidi psalo ze kopou do brzdy, bala jsem se toho a fakt nechapu, ja do ni vůbec nekopu a to chodim celkem rychle a i delší kroky delam. Merim 172cm a vyska madla mi vyhovuje.

muhehehe
19. led 2017

@msimankova tak to pak jo, to máš podobně jak já, ty důvody, takže si myslím, že by snap pro tebe mohl být fakt dobrá volba ;) Složený je jak nic, pohodlně přeneseš jednou rukou, nezabere prostor...

katerina1106
19. led 2017

Vše o Valco Snap už snad bylo řečeno 😀 Se vším souhlasím a přidávám se k nadšeným uživatelkám 🙂
Když jsem před 1,5 rokem řekla před manželem že chci nový kočár tak moc nadšený nebyl. Ale prosadila jsem si ho a nelituji ani den.

astyna
19. led 2017

@kattyd

Tak ono stačí být vyšší a děláš delší kroky běžně. Já 180, manžel 196 cm a paradoxně jsem to byla já, kdo do brzdy víc kopal. Předtím jsme měli Babydesign lupo a ten je konstruován tak, že ani při metrových krocích do brzdy nekopeš. Denně jsem dobíhala bus a nikdy jsem se o něj nepřerazila jako o Valco nespočetněkrát 😀 Na mě je to fakt blízko - madlo a brzda. Proto je lepší si to vyzkoušet.

Já jsem taky zpočátku valco nechtěla, protože tady s ním jezdí půlka prahy 8, nicméně je to fakt dobrý kočárek (do super mu ještě něco chybí), takže jsme se pro něj rozhodli i my.

Za mě by mohl mít ještě delší sedací část pro dítě, aby mi prcek pořád neklouzal dolů. Ale všude se najde něco 🙂

Někdo tu psal, že projel i sníh. Kolečka se mi ve sněhu protáčela, spíš jsem valco táhla, než aby jel sám, drncalo to tak, že jsem to hned otočila pro náš starý s nafukovačkama 😀 Ale ten vází zase skoro 17 kg, Valco 7 kg a to je sakra rozdíl.

A co je asi nejvíc super - je skládání - když nemůžu někam s kočárkem, vyndám prcka, jednou rukou složím kočárek, vezmu prcka do náručí, na rameno kočárek a jdu 🙂

danieladurdikova
20. srp 2017

Ahoj holky,
Prosím o radu, nebo spíš info.
Koupila jsem si Valco snap 4 sport 2016 - jízda paráda, řídí se jednou rukou... jen nevím, zda mám v pořádku pásy:
Je tam ten 5-ti bodový systém kdy se do horního pásu přicvakne boční a oba se pak nacvaknou do středu. Na jedné straně se mi ten bok s tím horním pásem secvakne a pak funguje jako jeden díl, ale na té druhé ne... Tam to pořád ze sebe vypadává. To asi není v pořádku že? Máte některá zkušenost?
Kočárek je úplně nový a tak bych případně pás reklamovala.
Moc díky za info všem...

msimankova
autor
20. srp 2017

@danieladurdikova no vypadavat by urcite nic nemelo, ja mam zacatek roku 15 a vse je napevno... Na FB je skupina My mame Valco, tam vi ledacos, ale asi bych reklamovala.

linee
5. pro 2017

Holky obnovuji dotaz - jaky je rozdil mezi valco baby quad x a snap 4 sport s nafukovacimi koly? Jde mi hlavne o vahu, skladnost a sjizdnost terenu. Moc dekuji