Čínská medicína k léčbě neplodnosti, máte zkušenost?

jajda2011
25. čer 2012

Ahojte máte někdo zkušenost s ,,čínskou medicínou,, ???

olik76
21. črc 2014

Ahoj holky, můžete doporučit někoho na TČM v Brně? Děkuji.

salot
24. črc 2014

Sama tyto zkušenosti (bohudík) nemám, ale narazila jsem na krásný článek. Paní lékaři již "odsouzená" k neplodnosti má díky bylinkám dítě: http://magazin.aktualne.cz/gabriela-vagnerova-r...

janunulinka
15. dub 2015

Minulý týden jsem byla poprvé u paní co dělá čínskou medicínu a jsem velice nadšená. Pomohla někomu k otěhotnění?

kristynahn
5. srp 2015

Tak já za sebe přidám pozitivní zkušenost. 15 měsíců se nám nedařilo otěhotnět, nechtěla jsem to řešit přes doktory a chemii, protože na konci loňského roku do mě třikrát po sobě rvali antibiotika, až jsem skončila ve špitále, urolog i gynekolog mi tvrdili, že jsem naprosto v pořádku a že žádné problémy nemám a já stejně měla pořád divné bolesti. Tak jsem dostala od kolegyně kontakt na paní, která se právě věnuje TČM. Začali jsme baňkování, bylinky, akupunktura. Přesně jak psaly holky výše, měla jsem velmi oslabené ledviny, které jsou podle TCM pro početí nejdůležitější. No, abych to zkrátila, nyní jsem v 9tt, stále jsem pod jejím dohledem, beru i nyní bylinnou směs Růst hory Tchaj, která mi hodně ulevila od nevolností. Od 4 měsíce hodlám pokračovat i v akupunktuře, abychom předešli případným zánětům močáku, na které dost trpím, no a nejraději bych ji měla i u porodu. Přeji všem, aby měli stejnou zkušenost jako já a pro nás doufám, že těhotenství bude bezproblémové a budeme mít zdravé děťátko.

karlos12
1. zář 2015

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na toto téma a jsem Vám moc vděčná.S manželem se snažíme o miminko asi 20 měsíců.Dle lékařů jsem zdravá a manžel též.Už jsem měla nakročeno na IUI, ale dnes jsem si řekla že to prostě nechci.Že bych něco přírodního.A chvíli po mém rozhodnutí jsem našla Vás.Moc děkuji 🙂

kecka28
1. zář 2015

Také bych se ráda přidala... jen by to chtělo nějaké doporučení, ti chopní léčitelé asi na stromech nerostou ☹

karlos12
1. zář 2015

@kecka28 já už jsem si našla to TCM, je tady někde i adresa, ale je to v Praze.

wercs
8. zář 2015

Ahoj, můžete mi doporučit někoho na léčení neplodnosti v Praze? Mockrat dekuju

hojda
8. zář 2015

@wercs TČM Bohemia u Národního divadla, ale konkrétně na neplodnost ti neporadím.

tehulka12
8. zář 2015

@wercs Jo souhlasim s
@hojda je to myslim www.tcmclinic.cz a tam Dr Zhang. Je opravdu uzasna.Sice mluvi cinsky,ale je tam tlumocnik.

zabzulka
8. zář 2015

ahoj, měla jsem srůsty po revizi, podstoupila dvě hysteroskopie a nechala se vyšetřit u dr. Hoffmana..Brala jsem Zklidnění zčeřené hladiny, Zvelebení rumělkového pole a Nápoj nebeské víly. Otěhotněla jsem do tří měsíců..

pekkaa
15. lis 2015

Ahoj, podelim se o svou zkusenost.
Ve zkratce, po vysazeni HAK jsem nemela menstruaci. Trapila jsem se tim 2 roky. Menstruace pak uz zacala, ale byla hodne nepravidelna. Zacali jsme pomalu chtit mimi, ale bala jsem se, ze to nepujde☹..
Cele ty 2 roky jsme se nechranili, protoze jsme si rikali, ze i kdyby se "neco" stalo, tak uz v podstate budeme radi.
Nic se ale nestalo.. V podstate ani nemohlo, kdyz jsem nemela poradnou menstruaci.
Pak mi tchyne (ktera se tim taky trochu zabyva) doporucila doktora cinske mediciny.
Po mesicni kure jsem otehotnela🙂. Nahoda? Mozna.. Ale asi to pomohlo🙂
Doktor je v Praze a jmenuje se Hubert Čížek

mirja85
18. led 2016

@kristynahn můžu se prosím zeptat na kontatk na paní, co se zabývá TČM? děkuji

kristynahn
18. led 2016
mirja85
18. led 2016

@kristynahn Děkuji 😉

dashala
27. únor 2016

Ahoj děvčata, náhodně čtu vaší diskuzi o čínské medicíně a neplodnosti. Navštěvuji Centrum čínské medicíny v Praze v Revoluční ulici s jiným zdravotním problémem, ale vím, že se tam na těhotenství specializují dvě terapeutky čm. Mají tam nástěnku se spoustou miminek, které se jim už po léčbě narodili. Tak jen takový tip pro toho, kdo neví kam zajít

pghg
8. říj 2016

@dashi ahoj,mohla bych se prosím zeptat,jak jsi dopadla u MUDr. Hoffmanna 🙂 mám za sebou také pokusy IVF, neúspěšně, takže teď už jen doufám v zázrak a proto jsem se objednala k tomuto MUDr.
Děkuji za případnou odpověď, jsem tu nova tak píšu e-mail i sem nevím jestli se ti někde zobrazí petra.nomayer@seznam.cz

bledulka84
22. pro 2016

@kristynahn sice jde uz o starsi diskusi, ale chtela bych se zeptat na to Rust hory tchaj, opravdu pomaha na tehu nevolnosti? Mam je celodenni, tak bych nejakou zachranu potrebovala. A to davkovani je pak 3x denne 4 tbl? A do ktereho tydnu tak uzivat? Beres je i ted v tehotenstvi?

kristynahn
22. pro 2016

@bledulka84 No mě bylo v prním těhotenství dost špatně, nikdy jsem ale nezvracela, když jsem začala brát Růst hory tchaj, tak se mi dost ulevilo. Nemůžu říct, že by nevolnosti úplně přešly, ale tak o 40% to bylo lepší..Teď jsem otěhotněla aniž bychom to plánovali, takž bez akupunktury a momentálně nechodím k žádnému terapeutovi, takže teď ty bylinky neberu. Původně jsem myslela, že je automaticky nasadím, ale nevolnosti nebyly tak hrozné, tak jsem to zatím zvládla bez toho..Pokud by ale začala nějaká chodokrevnost nebo mi začalo být hůř, tak pro ně hned běžím..🙂

kleriska
4. led 2017

Ahoj holky, jen chci připojit svoji zkušenost. U mě zjištěná alergie na sperma, dále alergie zona pelucida. Manžel nic moc spermiogram. Už jsme chtěli podstoupit IVF (jde jen ICSI), když jsem otěhotněla přirozeně. Co mi pomohlo je užívání doplňků v centru detoxikace v Brně - kapky dle Jonáše (pražský Mudr). V Brně mají pobočku. Své dělá také psychika, ale ne na to nemyslet, to ani nejde, pokud máte vysněné mimi a snažíte co o něho dlouho, ale spíš zklidnění a říkání si, že nyní děláte maximum, co můžete pro miminko. Nyní začínám 6 měsíc, tak nám držte palce, ať vše dobře dopadne. Doporučuji vyzkoušet, i já sama hledala pomoc na internetu, bohužel na toto téma tam moc není...

antoaneta
26. led 2017

@olik76 Dobrý den, pročítala jsem starší příspěvky a hledala nějaké rady, zkušenosti s tradiční čínskou medicínou, akupunkturou a pod. Chceme dítě a řešíme že podstoupíme další IVF. Rádi bychom ale buď tuto možnost úplně odvrátili, nebo ji maximálně pomohli. Mohu se zeptat, hledala jste nějaké doporučení a ptala jste se na Brno. I já se obracím se stejným dotazem. Našla jste něco v Brně? Zkoušela jste? Pomohlo? Prosím, budu moc ráda, za odpověď. Děkuji

fandysek_1
7. únor 2017

@antoaneta Ahoj, s Brnem ti nepomůžu, ale zkus Prahu dr. Zhang. Kamarádka otěhotněla s šílenou diagnózou. Teď tam také chodím a uvidíme jaký bude výsledek. Z první návštěvy jsem byla nadšená, protože jsem si to pak četla zpětně na netu všechny ty věci, které mi řekla a docela dost to na mě sedí. Bylo to i takové psychologické okénko.

efijil
7. únor 2017

AHojky, i já přidávám svoji troškou do mlýna. Za sebe připadávám určitě pozitivní příspěvek. Máte pravdu, že na toto téma toho moc člověk nenajde. TČM se zabývám od ledna tohoto roku, měla jsem tři sezení a zároveň tři akupunktury. Piji čaj dle cyklu. A výsledek? Zpět se mi vrátila pravidelnost do cyklu, MS má úplně jiný charakter - krvácím méně, barva je světlejší, sraženin je tam o dost méně. Hodně se cítím dobře po psychické stránce, moc mi to pomohlo. Celkově jsem se zklidnila, vyrovnala, beru teďka vše tak trochu jinak. Paní doktrorka se mi max. věnuje, což tolika pozornosti za 2 roky snažení o mimi se mi fakt nedostalo nikde. Snad se brzy zadaří!! Holky, hodně štěstí🍀

fandysek_1
7. únor 2017

@efijil to je skvělé to číst. Můžu se zeptat co máš oslabené? Já mám dráhu ledvin, hlavy, játra. Také se chystám na akupunkturu a připravují mi čaje.

kristynahn
7. únor 2017

Holky, v Brně měla jednou za 14 dní ordinaci moje terapeutka http://janamaresova.webnode.cz. Nevím, jak to má teď sordinací. Já u ní otěhotněla snad po měsíci🙂

fandysek_1
7. únor 2017

@kristynahn To je super, že ta léčba pomohla. Četla jsem ve tvém příspěvku, že si měla oslabené ledviny. Dostala si také doporučení, že máš omezit mléko a mléčné výrobky? Případně jaké rady si dostala. Díky za odpověď.

hojda
7. únor 2017

@fandysek_1 Mléčné výrobky se doporučují omezit všebecně, zahleňuje to celý organizmus.

fandysek_1
7. únor 2017

@hojda Mám na to jiný názor, ale to je teď vedlejší. Chtěla jsem vědět, co bylo řečeno paní. Zde nejde o zahleňování organismu.

efijil
7. únor 2017

@fandysek_1 Ano, ano, doufám a spoléhám na to, že mi paní doktorka pomůže. Říkala, že je nutné posilovat dráhu ledvin, což je klíčový orgán z hlediska plodnosti. Takže posiluje hlavně je 🙂 Z aku jsem měla strach, ale nakonec je to docela příjemná záležitost 🙂 Ať se brzy zadaří 🙂

fandysek_1
7. únor 2017

@efijil a jakým způsobem posilovat tu dráhu?