Čínská medicína k léčbě neplodnosti, máte zkušenost?

jajda2011
25. čer 2012

Ahojte máte někdo zkušenost s ,,čínskou medicínou,, ???

efijil
7. únor 2017

@fandysek_1 posiluje ji právě tou akupunkturou....

fandysek_1
7. únor 2017

@efijil no jsem na to zvědavá. Zkusím omezit mléko, mléčné výrobky a maso a třeba i to pomůže.

kristynahn
7. únor 2017

@fandysek_1 Jojo, měla jsem problém s oslabenými ledvinami, nadměrný stres, strach atd..Musela jsem přestat jíst syrovou zeleninu a ovoce, pouze teplně upravené, přestat pít a jíst cokoliv studeného, vše min. pokojová teplota, žádná zmrzlina atd. (bylo to v květnu, takže jsem moc radost neměla, no, ale držela jsem to docela striktně). Musela jsem začít hodně pít, až 5 litrů za den, každý den ráno začít horkou vodou s citronem, večer těsně před usnutím taky šálek úplně horké vody (to bylo taky náročné🙂). Vynechat kávu, mléčné výrobky, tuším čaje černé a zelené..Už si to taky moc přesně nepamatuju. Najela jsem na teplé snídaně (kaše) a vývary s bylinnou směsí obnova základu 5x denně. Ví c si asi nevzpomenu🙂

fandysek_1
7. únor 2017

@kristynahn díky za vyčerpávající informace 🙂

hojda
7. únor 2017

@fandysek_1 Ale jde, oni se snaží dostat celé tělo do rovnováhy a dieta tomu hodně pomůže, pak byliny a akupunktura. To omezení mléčných výrobků všeobecně jsem myslela z pohledu čínské medicíny. Podle klasické medicíny je to spíše naopak, ta do nás cpe mléčné výrobky horem dolem.

lydiee
5. kvě 2017

Ahoj děvčata. Podstupuji už několikátá IVF a vždy bez úspěchu, tedy kromě 1 pokusu, kdy se těhoteneství zdařilo, ale o miminko jsem v 1. trimestru přišla. Vždy je vše v nejlepším pořádku-u mě i u embryjek. Chci začít užívat Nápoj nebeské víly a Probuzení šípkové princezny. Máte s těmito nápiji některá zkušenost?? Děkuji

fandysek_1
5. kvě 2017

@lydiee ahoj, nemám s tímto zkušenost. Měla jsem udělané odvary speciálně na míru dle mých problémů + jsem si koupila Zvelebení rumělkové pole (bylo tam obsažených hodně bylin z těch odvarů). Prošla jsem několika biochemickými těhu, dle čínské doktorky šlo o oslabenou dráhu ledvin, jater a hlavy. Po první kůře jsem otěhotněla a končím první trimestr.
Prošla si nějakou konzultací u čínského doktora?

kristynahn
5. kvě 2017

@lydiee ahoj, Nápoj nebeské víly jsem pila taky, ale probuzení šípkové princezny mi nic neříká.. Každopádně sama bych si nic neordinovala, příčina může být různá, to si myslím dokáže určit jen terapeut čínské medicíny..Navíc ony ty bylinky a nápoje nejsou zrovna nejlevnější tak by to taky mohly být vyhozené peníze..

lydiee
5. kvě 2017

@fandysek_1
@kristynahn Ahoj holky, děkuji za odpovědi. No, už mám bylinky koupené, ta princezna je novinka. U žádného číňana jsem nebyla, nevím, ani kde nějaký ve Zlínském kraji je. Dělala jsem si testy na stránkách TCM Mudr. Hoffmanna a tyto mi vyšly, i co se týče mých problémů gynekologických a i jiných by to mělo odpovídat...tak nevím...myslíte radši nebrat???

fandysek_1
5. kvě 2017

@lydiee já radím udělat si výlet do Prahy k dr. Zhang a ta ti během konzultace řekne, co máš za problém a co bude nejvhodnější. Je nejlepší v léčbě neplodnosti. Konzultace stojí 800,- Kč + další peníze byliny, ale stojí to za to. My se snažili téměř 4 roky a pak během měsíce jsem otěhotněla. Když si spočítám kolik peněz jsem vyhodila během těch 4 let za vitamíny, testy tak je to jen zlomek toho, co jsem zaplatila jí. Je to centrum tradiční čínské medicíny Národní Praha 1. Mě to sezení pomohlo i psychicky.

kristynahn
6. kvě 2017

@lydiee taky radim spíše tu konzultaci, určité je někdo i v Brně. Já jsem si taky dělala Hoffmanuv test a vyšlo mi něco úplně jiného než mi potom dala terapeutka.většinou totiž gynekologické problémy způsobují oslabené ledviny, já jsem to tak mela a myslím ze i hodně holek tady psalo, te to byla příčina a to je potom úplně jiná léčba.. A přesně jak píše @fandysek_1,když si vezmu,kolik peněz jsem vyhodila za Gynexy a podobné nesmysly tak ta konzultace primo u terapeuta není tak draha🙂Moc držím pěsti at to dobře dopadne🍀

boure888
8. kvě 2017

@fandysek_1 zaujalo mě alternativní medicína než hormony,které mi nepomáhají ani na ovulaci,uvidím jak tento měsíc...Přemýšlím o té doktorce z číny.Mám nejspíše PCO,jinak naprosto zdravá..Kolik jsi dala za bylinky?a celkově za návštěvu a za jak dlouho se k paní doktorce dostala???Jinak gratuluji k otěhotnění a pěkný článek 🙂

fandysek_1
9. kvě 2017

@boure888 díky moc 🙂. Za hodinovou konzultaci 800,- Kč a kůra na celý cyklus 2400,- Kč (je to individuální, někdo může mít levnější někdo zase více drahý). Je to hodně, ale během těch 4 let je to pakatel toho, co jsem dala za ostatní preparáty a testy. Během 14 dnů jsem dostala termín. Objednala jsem se přes jejich kontaktní formulář a pak mi volali. Řekla jsem jí celou minulost veškerou léčbu, manžela problémy a pak mě vyšetřila. Je u toho překladatelka. Velice milá slečna. Odešla jsem s dobrým pocitem a výsledek znáš 🙂. Přeji ti hodně štěstí a věřím, že toto je dobrá cesta🍀

wercs
9. kvě 2017

Pridavam svuj příběh, dlouho se nam nedarilo otěhotnět a potom bylo první tehu jeste ke vsemi zamlkle v 8 tydnu. Začala jsem navstevovat "kliniku" čínské mediciny kde mi predepsali bylinky. Podruhe se mi podarilo otehotnet hned 3mesice po revizi, cele tehu jsem chodila na akupunkturu a brala bylinky a ted nam v postylce uz spinka 5mesicni chlapecek.

boure888
9. kvě 2017

@fandysek_1 děkuji a dává jen čaje nebo i tabletky???a zakazuje některá jídla???Já o tom popřemýšlím a eventuelně objednám, zkusit se má vše 🙂

fandysek_1
9. kvě 2017

@boure888 tabletky nevím, ale zobala jsem i globulky, které si můžeš objednat na netu, ale to, až po té konzultaci, když jsem věděla na co se mám zaměřit. To není ani o zákazu jídla, ale spíš o omezení. Musela jsem omezit ostrá jídla, mléčné výrobky a sladké. Milovala chilli, ale opravdu jsem to omezila a ládovala jsem se mléčnými výrobky od rána do večera a také jsem to vyřadila. Občas si dám jogurt, kakao, ale ne ve velkém. Chilli jednou týdně. To omezení jídla je opět dle problémů a každý to má jinak.

boure888
1. čer 2017

Našla jsem čínskou medicínu v Poděbradech a objednala jsem se.budu věřit že je to správná cesta.

makuli09
15. čer 2017

Ahoj holky, my uz se snazime 3 roky a stale nic... akupuntkuru uz jsem chtela vyzkouset kdysi davno, ale tak nejak jsem to furt oddalovala, uz jsem byla ze vseho unavena, jak nic nefunguje, tak jsem si rikala, ze prdim i na tohle....ale nahoda tomu chtela jinak a kdyz jsem si sla vyzvednout zapomenute slunecni bryle do svatebniho salonu, tak meli zavrino i kdyz na netu maji, ze meli mit otevreno a cestou tam jsem si vsimla cedule o cinske medicine, tak si rikam, ze tam zajdu, kdyz uz jsem tam byla a sla jsem, bydlime v UK, takze pani byla primo Cinanka, zkontrolovala mi tep a jazyk, jakmile se dotkla mych rukou rikala ze jsou ledove a ze budu mit ledovou i delohu, ze to muze byt pricina. Jeste se me ptala na ms, prvni dva dny mam dost srazenin, rikala, ze to neni dobre a ze by krev mela byt cervena. Vzala me hned tak mam za sebou prvni kuru a dneska jdu na druhou, tak jsem na to zvedava, dneska ocekavam prvni ms. Domu se sebou jsem si odnesla pilulky (asi misto caju), ktere beru rano a vecer. Kazdopadne jsem se potom citila uplne zrelaxovane a uzasne. Moc drzim vsem palecky, snad se brzy dockame. Rada bych take podekovala holkam ktere prispeli prispevky, drzi me to nad vodou a dokazuje, ze je stale nejaka nadeje 🙂

jitiss
15. čer 2017

@makuli09 a muzu se zeptat, kde jste byla? Taky otom premyslim.... mam za sebou dva potraty...

makuli09
15. čer 2017

A odkud jsi? My zijeme v Anglii, tak nevim jestli to pomuze 🙂 ale rada poskytnu adresu, neni problem 🙂

1slunicko1
15. čer 2017

Ja dochazi k panu Kolarovi na Andelu v Praze. Konzultace u nej jsou dost levne 350 a 400 Kc. Bylinky napise a cena je +/- 1700,- odvary, 800,- tabletky. Byla jsem u nej jiz 4x, velmi mily a
pozorny a hlavne! diky jeho lecitelstvi mam aktualne menstruaci pravidelnou. Momentalne mi zlepsuje cinnost jater a sleziny, ledviny nemam take dobre. Brala jsem 13 let antikoncepci, bylo jasne, ze problem vystane. ☹ kdybyste chtely, mohu doporucit...!

efijil
15. čer 2017

Holky, za sebe také píšu velmi kladné odezvy na tradiční čínskou medicínu. Jak píše @1slunicko1 - u mě to má taky zásadní vliv na menses a především i na psychiku. Vařím si odvary, měřím si BT, chodím na akupunkturu. Zkusila jsem i Reiki a musím říct, že je to také bezva. Hlavně žasnu, jak obě paní, ke kterým chodím, to berou celostně a v rámci celého tělo - nikoliv jenom v oblasti gynekologie. Také doporučuji!! Hodně štěstí 🍀

fandysek_1
16. čer 2017

Ahoj holky, jak zde zaznělo i já nedám na čínskou medicínu dopustit. Také mi pomohla i psychicky. Většinou je to o oslabené dráze ledvin, která souvisí s otěhotněním. Zkuste si i najít cviky na ledviny na netu. Je toho docela dost a můžete je cvičit několikrát za den třeba i v práci, nejsou vůbec složité. Já si cvičím i teď v těhotenství a mažu zahřívacím gelem. Hodně štěstí 🙂

jitiss
18. čer 2017

@1slunicko1 muzu poprosit? Nejake blizsi informace?

aptacek
23. srp 2017

Holky jak jste pily ty odvary? To je příšernost 😵 vůbec nevím jak to ten měsíc vydržím. Asi sem citlivka, ale úplně se mi z toho chce brečet, to je strasna chuť 😖

1slunicko1
23. srp 2017

Není to uplne dobre, ale mela jsem dva mesice tablety a tech jsem polykala dvacet a efekt je pomalejsi. Takze jsem se s radosti vratila k odvarum 🙂 Zalezi, co mas namichano, ale dam si to a na dva loky, max. tri to mam pryc 🙂 Takze vydrz, bude to lepsi.

A od koho to mas?

aptacek
23. srp 2017

@1slunicko1 vůbec mi to nejde pít, zapijim džusem,ale zvedá se mi žaludek 😖
Piju to fakt po troškách. Od doktorky Zhang TČM Národní..
Moc díky, snad si na to nějak zvyknu ☹

fandysek_1
23. srp 2017

@aptacek je to lepší, když si ten odvar zaleješ vlažnou vodou, čajem nebo tak. Ta chuť je pak lepší, když to není úplně studené. Já měla pocit, že piju magi bez soli. Vše vypít co nejrychleji. Vydrž za to miminko to stojí. Já, už jsem ve 28 týdnu.

aptacek
23. srp 2017

@fandysek_1 to zkusím, zalít něčím.. Joo vydržím, iui nevyšlo, teď poslední šance TČM, než půjdu na IVF.
Moc děkuji za podporu, jsi mi dokonalým příkladem 🙂 paaani,to je krásný! Tak to máš za pár 🙂

1slunicko1
28. srp 2017

@aptacek Jak si pripravujes odvary? Ja vzdy zaliji horkou vodou, necham chvilku odstat, preleju do sklenicky a pote bud zvladnu (teplotne) vypit a nebo mirne redim studenou vodou. Verim, ze uz sis na chut lehce zvykla. Ikdyz je pravda, ze mne spis ke konci vse prislo horsi a horsi. Ted cekam na odvary, tak po tabletkach budu opet najizdet 😉 @fandysek_1 moc a moc gratuluji.. Pro mne je ted uspech pravidelna MS, ale nezlobila bych se, kdyby se vse posunulo dal 🙂