Depo provera - nevyhovuje mi, kdy dojde MS

krystofovaa
21. kvě 2019

Holky jakou antikoncepci po porodu?Já šla do depo provera a jsem nešťastná. Máte některá zkušenosti kdy vám došla MS po vysazení?

nikyselen
21. kvě 2019

asi po pul roce uz jsem chtela na vyvolavacku..des..uz nikdy

slun1cko
21. kvě 2019

Depo Provera sedne jen několika procentům žen. Já s ní byla dlouhodobě spokojená, dokud jsem i přes ni neotěhotněla. Sestra u mého doktora mi říkala, že to není možné a doteď si mě kvůli tomu pamatuje (a je to asi 6 let). Jinak když jsem ji plánovaně vysazovala na 3 měsíce jednou za rok (abych dala tělu odpočinout od hormonů), většinou se cyklus obnovil těsně před další aplikací.
Jinak jsem teď necelé 3 měsíce po porodu, mám pilulky Azalia. První MS zatím ještě nepřišla, ale jinak žádné nepříjemnosti ani vedlejší účinky spojené s užíváním.

krystofovaa
autor
21. kvě 2019

No já jsem si ji nechala píchnout už 2x a posledních pár dní mě dost bolí podbřiško. A co jsem četla v letáku jako nežádoucí účinky tak vše mám! Měla bych jít příští měsíc, ale nejdu. Raději buď jiné nebo žádné a manžel půjde pod kudlu

jannym
22. kvě 2019

Pred prvním tehu jsem ji měla 6 let,super žádné mesicky žádný PMS, po prvním tehu děs, furt jsem spinila psychika byla jak horská dráha, myslím ze se nesnese moc s hormonama co se vyplavuji díky mateřství...

krystofovaa
autor
22. kvě 2019

@jannym vidíš a mne řekla sestra, že se to predepisuje hlavně maminkám o už nechtějí mimino

jannym
22. kvě 2019

@krystofovaa no předepisuje se maminka protože je jedna z malá, která se muže při kojení, ale mě to extra nesedlo a kdybych ji nebrala předním tak bych tomu diametralnimu rozdílu ani nevěřila...

barumat
22. kvě 2019

Já ji brala přes rok a byla nadšená, že je to JEDINÁ antikoncepce, po které nešpiním. Pak jsem vysadila, protože mi při kontrole vyšlo nějak divně řídnutí kostí (to se pak lepším vyšetřením vyvrátilo), a než jsem se k tomu mohla vrátit, začala jsem velmi překvapivě hubnout jedno kilo za druhým - myslela jsem, že přibírám, protože věk a manželství a večeře a bábovky, a ono prdlajs, osm kilo jen z provery. Takže díky, nechci.

krystofovaa
autor
22. kvě 2019

@barumat je fakt, že teď mám úplně výkyvy nálad, pořád nervózní a ty chutě šílené 🤦