Holky ja se zblázním...asi mám rakovinu deložního čípku😥

28. říj 2023

Ahoj holky,

ja se tak strasne bojim…porodila jsem v roce 2021 v breznu…tesne pred nez jsem zjistila, ze jsem tehotna mi na rocni prohlidce na gynde rekli, ze cytologie vysla jinak a za pul roku na kontrolu znovu. Takhle jsem az do porodu byla kontrolovana, zmeny byly ale nemenili se…po porodu jsem byla poslana do onkogynekologicke poradny.
V srpnu 2021 probehla biopsie ktera prokazala lehke zmeny ktere nejsou na zadny zakrok a jen se sleduji a to mam az do ted. Chodim co pul roku na onkogyndu kde mi delaji cytolku a sleduji cipek, naposledy jsem byla ted v zari a pry cipek vypada dobre, doktor doporucil Delfagyn pred dalsi kontrolou. Jenze ted jsem posledni dva cykli mela kratsi nez normalne misto 28-30dni jen 22 a 24dni…navic menstruace je slabsi nez normalne jsem mela…

Takze uz jsem z toho v prdeli protoze se bojim, ze se neco deje a ze jsme zanedbala, zacala jsem googlit a nasla nejake pribehy kdy zeny i s lehkym nalezem sli radsi na konizaci…jenze me na ni nikdo neposlal😥bojim se, ze jsem neco zanedbala pritom…nasla jsem pribehy kde zeny pisou ze dali na svuj instikt😥ja asi zadnej nemam ja poslechla doktory, ze kdyz je to mirny nalez a je v olanu jeste tehotenstvi tak se to jen sleduje co 6mesicu😞😥

merope
28. říj 2023

Já se jenom zeptám - kolik ti je let? Zkracování cyklu můžou být první známky přechodu a třeba já měla zkrácené cykly už někdy kolem 40ky a teď ve 47-48 už jich začlo být opravdu vícero a tam teprve vidím, že to asi ten přechod je (přitom gynekologicko-laboratorně jsou hormony pořád ještě v normě). Některé holky jsou v přechodu už třeba kolem těch 40-45, takže tyhle zkracování cyklů klidně můžou mít i ve 30-35 letech.

sinicka
28. říj 2023

1) negoogli. Nikdy. Mně nic není, ale kdybych googlila, mám rozhodně 4 rakoviny, mrtvičku a černý kašel.
2) objednej se na onkogyndu co nejdrive, sděl jim svoje obavy
3) doktori studovali 6 let a celozivotne se dovzdělávají, opravdu ví, co dělají, čeští lékaři jsou špičky v oboru
4) pribehy z internetu neber jako bernou minci pro tvuj zdravotni stav
Chapu, ze te to vystrasilo, vystresovalo, soucitim s tebou. Objednej se v pondeli k lekari a zkus se hodit do klidu..

autor
28. říj 2023

Je mi cerstvych 32😥objednam ale ja budu v Cesku az za tyden do ty doby mi urcite preskoci🙈😓

janule0123
28. říj 2023

Klid… doktoři tohle vesměs nepodceňuju, takže jak chodíš na kontroly bude to ok, jinak me se takhle blbě lusknutim prstu změnil cyklus lehce před tricitkou… přechod z toho teda nebyl ještě 🤣 ale možná se me hur těhotnelo než před změnou, srovnání nemám 🙂

autor
28. říj 2023

@janule0123 taky si to mela z niceho nic ? Ja nemela jikdy pravidelny cyklus, kdyz byl stres tak klidne i 35 dnu, jindy zase jak hodinky po 28….ale vetsinou tech 30dni…kdyz se to stalo minule rikala jsem si ok jeden mesic to nic nebude ale ted zase a jeste o dva dny driv😥jako uklidnuju se tim, ze proste jsem tam byla zacatkem zari i cytolku delali a nikdo nevolal kdyby bylo jo zhorseni tak volaji…ale proste strach mam neskutecny potom co jsem cetla na netu o tech zenskych ze meli ty karcinomy schovany v cipku😥

lencaa11
28. říj 2023

Sedla bych si v klidu a nehledala tyhle sracky Ms může bejt od stresu pokud chodite na onkogynekologii a máte test HPV ? Je možné že konizace časem přijde když se na čípku něco ukáže ale určitě teď to není rakovina když máte změnu Ms to by vypadalo úplně jinak

autor
28. říj 2023

@lencaa11 jo delali mi hov i biopsii v sprnu/2021…tam prave vysli jen nejaky dribny zmeny hodny sledovani…😥od ty doby chodim co pul roku na kontroly a pokazde lepsi cytologie, ted naposledy taky a nikdo nevolal takze asi zadna zmena, napoled cipek pry hezky😥ja prave nevim jestli zmena cyklu s timhle muze souviset🙈

lencaa11
28. říj 2023

1 klasická cytlogie stojí za dvě věci pro vás klid bych si platila lepší cytlogie je lepší pokud vám dělali biopsii tak ok a HPV vám dělali test ?? Chodite na Onkogynekologii nebo jen na vaší gynekologii jinak já měla změny Ms a bylo to od hormonů atd ...urcite to není s čípkem jsem po konizaci + hysterektomii a nic takového jako změna Ms není tělo někdy jede si svoje k rakovině čípku to jde x let ne z měsíce na měsíc

autor
28. říj 2023

@lencaa11 na onkogynde mi delaji lepsi stery, test na hpv delali ale vysledek nevim, doufam ze kdyby byl spatny tak me poslal na konizaci prece😥chodim primo do centra onkogynekologicke prevence…

callipsa
28. říj 2023

Mě třeba v tehu po testu na HPV vyšlo že je pozitivni .chodila jsem na kontroly ,teď jsem byla po porodu na kontrolu,brala mi vzorky a prý tam mám taky drobné predrakovinove změny .. říkala že uvidíme příště ,mám si koupit ten gel ,může se to zlepšit ,být to stejné nebo by sme udělali prý menší konizaci.

autor
28. říj 2023

@callipsa no na taky od porodu dochazim, a ja byla naprosto v klidu nez se tyhle dva cykli zblaznili a prisli tak brzo😥

callipsa
28. říj 2023

Já to dostala dneska zrovna poprvé ,ale nemyslím si že by to mělo něco společného s cyklem ne? Taky nepočítám že to budu mít hned pravidelně

autor
28. říj 2023

@callipsa jo ale ty ses chvilku po porodu ja uz 2,5 roku…😞

lencaa11
28. říj 2023

Určitě vás hlídají opravdo změna cyklu s cipkem nesouvisí zeptej se se ještě na HPV zda vám vyšlo a kdyby jo tak který to je taky dulezity jinak ty gely jsou na dvě věci vyhozene peníze pomáhají houby na netu se dají objednat a hlavně klid tohle je úplně zbytečný spíš bych řešila hormony vaše a nebo vytaminy na Ms ...

4formy
28. říj 2023

Taky jsem chodila co pul roku ze tam neco bylo jinak...vse ale v poradku a zmenila jsem dr a svete div se vse ok 🤷 hlavne nic necti jsi hlidana tak klid..ver ze kdyby se jim neco nezdalo neskonci to jen u citologie jednou za pul roku...

callipsa
28. říj 2023

@lencaa11 můžu se zeptat jaké houby?

lencaa11
28. říj 2023
autor
28. říj 2023

@lencaa11 ja nejaky vitaminy ted beru hlivu, cecko a tak ale moc to taky nemaka, manzel mel rymu a smaozrejme sem to chytla od nej🙈

Takze ted k tomu vsemu mam jeste nudlu a prskam🙈jako ja uz premyslim i nad uplnyma hovadarnama…o houbach jsem slysela a mam v planu az se vratim do Česka koupit. Jinak ja jsem prelom srpna a zari mela jeste normalni ms a v tu dobu jsem mela silenej stres! Mela jsem jeden vecer i takovej ten zachvat paniky, zhubla jsem behem zari 4kg, ( stres a snazila jsem se jist zdraveji) synovi totiz nejak blbe vysla krev a muj tatinek zemrel na nemoc krve…to je rok a pul dozadu😥takze proste to nejak dolehlo, taky jsem mela behem zari strevni virozu, a letela jsem poprve se synem sama na dovcu do zahranici a to teda byl taky prvni den neskutecny stres….pak jsme odjeli za majzelem na mesic do zahranici, takze nas pobalit, prestehovat…jako mne i napadlo jestli to co jsem mela na konci zari a zacatku října, nebylo jen nejaky spineni…bylo to strasne slaboucky vlastne jen kdyz jsem sla na zachod…a nemela jsem ani to svoje jako bolest prsou, bricha…to mam az ted, a ted mam bych rekla tak nejak normalne silnou.. Jenze to bych mela menstruaci z po 46 dnech plu nejaky divni spineni/krvaceni uprostred cyklu…nikdy jsme nemela cyklis delsi nez 37dni…ja sem zeala na panaka damy🙈😂

lencaa11
28. říj 2023

Pokud tak to máte Ms tak se ani nedivím vaše tělo je mimo provoz chce to z vaší strany se dát do klidu ono imunita je od narození každému už předána a veškeré preparáty jsou jen doplňky ty houby hodně ženy chvali právě skrz hpv a po konizaci atd ..ale hlavně musíte začít u sebe přestat vidět rakovinu jen za tím že máte bordel v Ms ...tělo z vás cítí že nejste ok a proto ta Ms ještě doporučuji na Ms Gynex ,kontryhel ,Drmek atd ....

callipsa
28. říj 2023

Tohle jsem našla ,jestli žiješ v zahraničí

autor
28. říj 2023

@lencaa11 dekuju jste strasne hodna!❤️💐 uz jsem se docela uklidnila rano jsem prorvala…ted jsem si umyla oblicej a rekla si, ze proste pockam, koupím nejaky vitaminy na srovnani cyklu…a po navratu do ceska se stavim na gynde to prokonzultovat, urcite ale nechci zadny hormony nebo tak…

autor
28. říj 2023

@callipsa dekuju mrknu na to☺️

lencaa11
28. říj 2023

Tady třeba paní má vážně už rakovinu u vás to opravdu je jen cyklus chce to klid a dát se dohromady zapracovat na sobě hlavně

autor
28. říj 2023

@lencaa11 chudak pani😥😞no ja byla na kolposkopii prave zacatkem zari a tam mi rekli, ze to vypada dobre…ja uprimne z toho co jsem procetla vsechno v noci jsme uz tak zmatena, ze proste uz nic cist nebudu jinak by mi vazne hrablo! Predtim me ani nenapdlo neduverovat doktorovi svemu ale ted ta zmen ms, proste jsem v tom labilni ja to vim😞

lencaa11
28. říj 2023

Právě vem te si že paní byla jen na tom vyšetření a už ji řekli že tam má nález což u vás neni a hlavně změna Ms opravdu je příčina jinde a hlavně u vás musite bejt v klidu tělo se dá do klidu a vaše Ms též ...💜☘️☘️☘️

lencaa11
28. říj 2023

@callipsa https://facebook.com/groups/970050296407151/ tady vám poradí i skrz ty houby atd ...

autor
28. říj 2023

@lencaa11 dekuju jeste jednou ❤️💐strasne jste mi pomohla☺️

callipsa
28. říj 2023

@lencaa11 děkuji

europa00
28. říj 2023

Noc di nezanedbala nevysiluj… zakezi vždy ba agresivitě a typu viru očividně mas fakt lehčí formu vzhledem k tvému věku s ze budes chtít třeba druhé dítě tsk se pokud to není nutné konizace hned nedělá… pokud jsi sledovaná na onkogynekologii buď v klidu teď predrakovinyvh stadií je hodně. Co půl roku vyšetření stačí tvůj stav mají pod dohledem kdyby se ne o zhoršovalo určitě vy té informovali

autor
10. lis 2023

Holky tak sem pro jistotu byla vcera na gynde….rikala, ze cipek na pohled vypada supr, delala mi ultrazvuk a rikala ze dneska nebo zitra to vypada na ovulaci, ze vidi nejakej folikul ci co…ze vajecniky vypadaji taky ok, zadny cysty nic…mam byt v klidu a casem se to vsechno srovna pry…