Kam se chodí na spermiogram a co vše to obnáší?

hopisek
1. bře 2012

Ahojky.Chtěla jsem se zeptet na to,kam se chodí na spermiogram a co vše to obnáší.Myslím i finančně.Děkuji moc za odpovědi.

hanka99
6. bře 2012

@gable - aha, ale to neva hlavní je že se zadařilo 😉
@hopisek - nejdŕív vyśetŕí partnera ,to ho zavŕou s kelímkem do takové místnosti a tam bude muset vyprodukovat vzorek 🙂 když bude ok,tak se vrhnou na tebe,jestli máś pravidelný cylkus,nasadí néjaké hormony tak na 3 mésíce a budete se staźit doma,když nic tak nasadí silnéjśí jormony a půjdete na IUI to se délá 6x a neplatí se jen ty hormony. IUI je,že odeberou spermie poćkají na tvojí ovulku a pak ti je tam ,,fouknou,, 😀 a nechají to na pŕírodě,kdyź se nezadaŕí můźeš jít na další IUI nebo rovnou na IVF ale tak daleko jsem se nedostala ikdyź jsem neovulovala zdaźilo se hnadka po prvním IUI 😉 ale vśude to dělají jinak 😉 když pojedete do Prahy doporućuji GEST 😵

gable
6. bře 2012

Já jsem zase milovala bylinky a z těch, co se doporučují na otěhotnění mi bylo blijno 🙂 takže jsme oba zobali vitamin E. A doktor mi doporučil pro přítele Argin in.... ten jsme ale nikdy nekoupili, je dost drahý.

hopisek
autor
6. bře 2012

@hanka99 Jé děkuji moc za podrobné info.I za doporučení 🙂 .Já tedy doufám,že snad tak daleko to třeba nedojde. To jsem tohle vůbec nevěděla.
Proto se vlastně ptám.Viď? 🙂

@gable Vitamín E zobe přítel.Jaké ty bylinky doporučuješ?

gable
6. bře 2012

@hopisek pila jsem kotvičník, kontryhel a jsou i homeopatika,kapečky,které ti namíchají přímo na míru. Dělá je paní Podhorná a jmenují se Naděje.... zkus zagůglit

hanka99
6. bře 2012

@hopisek - nemáś zać 😉 jediné vyśtŕení co délali mé,tak jestli mám průchodné vejcovody,vleześ si na kozu 😅 strčí ti tam hadićku a pouští tekutinu a na UTZ koukají kam až se dostane,našťéstí jsem je měla průchodné 😅 takže vajíćko mohlo do dělohy 😉

hanka99
6. bře 2012

@hopisek - já jsem po roce snažení ćetla a ćetla a pak jsem se dostala na tyhle uźasný stránky a naśla taky spŕízněné duše i kamarádky 😵 do té doby jsem si myslela,že ovulaćní teplota méří v podpaždí 😀

hopisek
autor
6. bře 2012

@gable Jé tak kotvičník mi mamina přiveze zítra 🙂 a kontryhel už piju.A moc mi chutná.

@hanka99 A jaký to je,když tam cpe tu hadičku?Já jen otom čtu a svírá se mi spodek 😒 .Takž e spíš jdou po partnerovi?Jako testy myslím 🙂

hanka99
6. bře 2012

@hopisek - je to nepŕíjemné ale dá se to vydržet, hlavné o tom nic nećti 😀 já taky ćetla a pak jsem tam málem nešla 😝 prvního vyśetří partnera,protože u néj je jen jedna pŕíčina neplodnosti 😉 a to spermíci 🙂 u ženy je toho víc,neprůchodné vejcovody,neovulace, protlátky proti spermíkům a bůh ví co ještě 😖

hopisek
autor
6. bře 2012

@hanka99 Já tedy o teplotě už slyšela ještě zkraje mé první MS (kolem 11let).Ale nevěděla jsem pořádně na co se měří 🙂 .Ale díky vám jsem na tom se znalostma lépe,ale i duševně. Přesně jak píšeš.Kamarádky,se kterýma můžeš probrat vše. Jsem opravdu ráda,že jste tu.

hopisek
autor
6. bře 2012

@hanka99 Hold se nechám překvapit,jak to bude.Ale pro mimi uděláme dost.

hanka99
6. bře 2012

@hopisek - podívej se tady jestli tu není kategorie snažíme se o miminko nebo tak néco tŕeba tam bude i nékdo z KH, je to super si pokecat,hlavné si o tom můžeś povídat až do zblbnutí a nikdo ti tu neŕekne už to neřeš 😠 😉 spíš té podrží a hlavně doma je to pak klidnějśí,když jsem naśla tyhle stránky doma byla pohoda já neprudila byla jsem vykecaná taky a bylo to super 😀

hopisek
autor
6. bře 2012

@hanka99 Jé to máš naprostou pravdu.Doma je větší pohoda.Nezatěžuji moc přítele.Tedy on to prožívá se mnou,ale takové některé věci jako např. hlen,tak to moc rád nemá 🙂 .Takže jsem ráda,když to mohu s někým probrat detajlně 🙂 .Děkuji.Přeji hezkou noc.Zatím papa

ivetka77
9. bře 2012

@hopisek Ahoj,PGD je prenatalni geneticka diagnostika, vysetruji, jestli ma embyjko vporadku chromozomy. Jsou dve metody jakyma se to dela.V nasem CARu uz pouzivaji i tu novou metodu,ktera umi vysetrit vsecky chromozomy-tu nam prave dali.Dokonce nam to zaplatila pojistovna,takze super (ale myslim, ze v jinych carech si to musis platit sama)...proste konecne se usmalo stesti,doufam, ze to vydrzi 😵 ....o vikendu si zkusim udelat testik...Urcite delaji IVF i nesezdanym parum,vim ze kamaradka byla se svym pritelem take na IVF a vziti nejsou... 😉

jananovacek
10. bře 2012

@hopisek Ahojky, nam delali spermiogram taky zadarmo. Delaji ho uplne vsude, v kazdem centru, tech center je strane moc, urcite najdes i neco blizko u vas. My chodime do Heliosu v Brne. Rok sice neni tak hrozne dlouha doba, ale na druhou stranu, vysetreni spermii rozhodne neboli, nic to nestoji a aspon budes vedet, jestli je tvuj v poradku nebo se naopak snazite zbytecne. Hodne casto holky resi, ze je leci jejich gyndarka, ale problem je nakonec v chlapovi, ktery dojde na radu az po nekolika letech...Zkus nekam zavolat a zeptat se, urcite bych do toho vysetreni sla 😉

hopisek
autor
11. bře 2012

@ivetka77 Ahojky .Děkuji ti. Mimochodem,už jsi dělala testík?
Chce se poptat u našich pojišťoven radši.Viď?

@jananovacek Ahojky.Děkuji i tobě. Snáma tedy hlavně semnou doktorka zatím vůbec nedělala.Prý až po roce.Jasně,že rok nic není.Ale když se na to upneš,tak stačí jen doba od ovu do MS. ☹ . Já mám MS mít kolem 15.3.,nebo 16.3..Potom jdu za doktorkou.A budu vyzvídat 😀 . Máš pravdu,že je lepší najít příčinu a zaměřit se ní a né "na zbytečnosti" a ztrácet čas.

ivetka77
11. bře 2012

@hopisek No,ja myslim, ze Ti to reknou i v tom CARu,kam pujdes,ale neboj,myslim, ze ten spermiogram budes mit na pojistovnu vsude, nebo by to tak alespon melo byt...
Testovala jsem dneska rano a je tam takovy slaby duch,tak ja nevim, jestli je to jako pozitivni, nebo co?Nechci se radovat predcasne...

hopisek
autor
11. bře 2012

@ivetka77 Tak to potichonku gratuluji 🙂. To by bylo supér!
Já si myslím také,že snad všude to dělá pojišťovna,ale co mě tak napadlo. A nevíš náhodou zda nevadí i to,že jsme každý u jiný pojišťovny?

ivetka77
12. bře 2012

@hopisek Dekuji, rano jsme t to zopakla a zesililo to, uz tam mam krasne dve carky, musim to zatukat 🙂 To je urcite jedno-ja mam vseobecnou,manza oborovou zdravotni 🙂 A nevadilo to 😉 Tak kdy jdete?

hopisek
autor
12. bře 2012

@ivetka77 Ahojky 🙂 .To je tak nádherná zpráva po ránu! 🙂 Moc gratuluji! Hlavně ať všechno probíhá tak jak má.
Děkuji ti.My ještě nejdeme. Teprve po Ms (má přijít kolem 15.3. nemusela by 🙂 ) jdu k doktorce. Já scháním informace.Ať pak nečučím jak bulik.A jsem trochu připravená.

ivetka77
12. bře 2012

@hopisek Dobře děláš...dělala jsem to taky tak 😀

hopisek
autor
12. bře 2012

@ivetka77 Já musím být trochu připravená,neboť jsem i zjistila,že mám takových dotazů na doktorku a vzpoměla jsem si až doma 🙂 .
Tak si to teď i píšu 🙂 . A co se týče některejch tehle věcí,tak alespoň trochu budu vědět do předu a budu popřípadě na to moct reagovat hned.

ivetka77
12. bře 2012

@hopisek Dobře děláš..jestli chceš, můžeš se zeptat i mě-něco už přece jen vim,tak mi klidne pisni do osobni pošty;)

hopisek
autor
12. bře 2012

@ivetka77 to je ta IP osobní pošta?

ivetka77
12. bře 2012

Ja nevim,asi jo, osobni postu mas nahore v listne vedle sveho prihlasovaciho jmena (mezi jmenem a fotoblogem), mas tam takovou obalku jako 🙂

motley
30. čer 2012

Ahoj všem, včera jsme obdrželi výsledky spermiogramu:
Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita
Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc

jennyska
24. dub 2013

Ahoj všem! 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti se Spermiogramem a co vše obnáší, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/diagnosticke-metody-u....

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

kolmenka
20. říj 2015

Holky jak se jmenuje dr. co dělá vyšetření spermiogram? Vůbec nevím co na netu hledat. Potřebuji něco nejlépe v mladé boleslavi . Předem děkuji

bobinka1987
20. říj 2015

@motley nám dr. říkal, že jde hlavně o to, kolilk jich je normálních - u vás 7% a jestli jsou dobře pohyblivý (motilita)

prvotrida
5. led 2016

Dobrý den chci se zeptat manžel má jít na spermograf a jak to tam přímo chodí?

koncita
5. led 2016

@prvotrida spermiogram. Přijde tam, proběhne malé papírování, dostane kalíšek a půjde sám do odběrové místnosti. Tam si musí pomoci sám. Kelímek potom odevzdá (většinou) do okýnka, kde si ho hned pracovník vezme (není to z ruky do ruky, aby se nemusel stydět). To je vše.