Čekací doba na spermiogram, máte zkušenost?

motec
2. zář 2016

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s čekací dobou na spermiogram. Snažíme se o mimčo, ale zatím nic a proto bych si chtěl nechat udělat spermiogram. Samozřejmě co nejdřív. Děkuji za odpovědi 🙂

lenusaak
2. zář 2016

@motec Když se objednáte na kliniku, určitě na vyšetření půjdete do pár dní. Objednavací doba na spermio není dlouhá. Co se týká výsledků, ty bývají cca sice do 10dnů, ale obejdnání na konzultaci k lékaři bude delší doba. To bude zaležet podle toho, kdy dotyčný doktor bude mít čas. Na konzultaci se obvykle čeká cca měsíc. Záleží jak moc je centrum a dotyčný lékař vytížen.

lenusaak
2. zář 2016

@motec Ještě bych tedy dodala, když jde o kvalitni spermiogram. Někdy je možné udělat spermio ,, na počkání" ale to není tak důsledně provedené.

motec
autor
2. zář 2016

Moc děkuji za radu, zkusím tedy obvolat nějaké kliniky a uvidíme

lenusaak
2. zář 2016

@motec nejlepe kdyby partnerka/ manželka dostala od svého gynekologa žádanku na provedení spermiogramu, potom byste si to neplatili. Jinak některá cena, pokud jdete ,,na vlastní pěst" vás budou brát jako samoplátce a to se může vyšplhat klidně na 1000,- 🙂

lenusaak
2. zář 2016

centra*

lenickakl
2. zář 2016

Objednací dobu jsme měli pár dní a výsledky do hodiny

motec
autor
2. zář 2016

@lenickakl a jaké to bylo centrum?

lenickakl
2. zář 2016

@motec sanatorium ART České Budějovice. A jsou tam i v sobotu dopoledne. V týdnu bychom se tam nedostali

motec
autor
2. zář 2016

@lenickakl To je dost daleko. Já zkusím něco v Praze, tak snad tam nebudou moc dlouhé čekací doby

pradlenka
4. zář 2016

My jsme byli v Plzni v natalartu. Objednali "nás" za 10 dní a na výsledky jsme si pak hned počkali hodinku a půl. Nabídli nám pockat nebo si je nechat poslat poštou. Počkali jsme a dr. náš pak ještě vzala do ordinace a celé výsledky nám hezky srozumitelně pretlumocila a vysvětlila 😉

motec
autor
4. zář 2016

@pradlenka moc děkuji za radu, zkusím to tam, čekací doba zní rozumně a i ten přístup vypadá dobře 🙂

pradlenka
14. zář 2016

@motec tak jak jste dopadli?už to máte za sebou?

motec
autor
14. zář 2016

@pradlenka ještě ne. Jdu do Motole. Objednání bylo telefonicky a první termín byl 9 dní po objednání. Výsledky 10 až 14 dní.

pradlenka
14. zář 2016

@motec ty jo,tak to u vás trvá teda docela dlouho. My je měli během hodiny a půl! A to si nemyslím že by plzeňský natalart neměl co na práci tak na to mají čas.... docela by mě zajímalo čím to že někde to jde hned a jinde cekas na výsledky 14 dní...přitom ale "zkoumat" to musejí hned po odběru...

motec
autor
15. zář 2016

@pradlenka no já se také ptal na výsledky, zda by nešli dřív nebo alespoň předběžně. Prý ne, že se na to musí udělat celková zpráva. Výsledky si zkusím vyzvednout za 10 dní, tak uvidíme. Jinak dnes jsem tam byl a šlo to poměrně rychle. Za 5 minut vyřízené papíry a pak už jen kabinka.

lenusaak
15. zář 2016

http://www.sanatoriumhelios.cz/diskuze/za-jak-d... tady je třeba vysvetlení naši kliniky. A opravdu ( nemluvím jen ted o spermiogramu, ale celkově co souvisi s vyšetřenim ohledne nejakého problému tykajícího se neplodnosti) je lepši nic neuspěchat a mit vše pečlivě vyšetřené. Pokud se objeví nějaký problém, je lepši vycházet z pořádných výsledků, protože pak je to hodne nejenom o penezich, ale i o psychice, tak at je to podstivě vyšetřený .... trpělivost růže přináši a čekat na vysledek spermiogramu 10 dni např. neni zase tak strašná doba..

motec
autor
15. zář 2016

@lenusaak tak i já budu radši, když to udělají pořádně a nebude se to muset opakovat, ale taky bych chtěl co nejdříve znát výsledky

pradlenka
17. zář 2016

@lenusaak to máš sice pravdu,ale to sperma tam nezkoumaji dva týdny.... maji na to čas v řádu max tak dvou hodin bych řekla a pak už je jim k ničemu. I když tam teda pisou dobu za jakou zkapalní tak jedině že by někdo měl "extra trvanlivé" 😀

lenusaak
17. zář 2016

@pradlenka o dvou týdnech tady nebyla řeč. Viz výše muj odkaz na mou kliniku, která to jasně popisuje. 🙂
Snažim se tu pánovi spíš vysvětlit to, že pokud vybral CAR, kde výsledky nejsou na počkáni, tak zřejmě postupuji dle WHO a tlačit na ně s urychlením, je prostě nesmysl. Pokud chce mít kvalitní výsledek od kliniky, kterou si vybral, musí tolerovat jeji postup a musi si prostě těch pár dní počkat...ne tydnu, měsíců...to snad neni tak hrozný....
Podstupuju druhé IVF vim co je to za hromadu nervů i když je teda problém u mě, často se stává, že je chyba u muže. Nedej bože kdyby je čekalo něco podobného ( nikomu nepřeju) pak je lepší mít tu trpělivost ve všem...začínajíc už u toho spermoše

lenusaak
17. zář 2016

@pradlenka každopádně hláška,, extrá trvanlivé "mě pobavila 😀 musím mrknout, jak trvanlivý je ten můj chlapák 😀

motec
autor
24. zář 2016

Tak spermiogram byl za 7 dní a to dle norem WHO. Podle výsledků všechno dopadlo dobře.