Laparoskopické vyšetření

achaila
21. črc 2016

Dobrý den,

mám podstoupit laparoskopické vyšetření průchodnosti vejcovodů. Od doktora vím, že tam mám jít po menstruaci a rovnou mi naplánoval termín. Napadlo mě však, co když do té doby otěhotním? Vyšetření je prováděno z důvodu nemožnosti otěhotnění. V rodině se však vyskytlo i několik onemocnění (cysty). Je možné a bezpečné podstoupit toto vyšetření v případě těhotenství? Máte s tím zkušenosti (doktor má teď dovolenou, tak si nemohu ověřit).

A jak je to se sexem po zákroku, někde sem četla, že by se mělo dodržet šestinedělí, jinde zase, že po zákroku je největší šance na otěhotnění.

Děkuji

misula29
27. črc 2016

@m4rtin4 to je jasný, člověk je vždycky nervozní. Jdeš jen na diagnostickou?

m4rtin4
27. črc 2016

@popelucha Jj co jsem četla že když nic nenajdou tak pouštějí druhý den domů. Moc děkuji za rady

m4rtin4
27. črc 2016

@misula29 jdu na laparoskopickou zjistit jestli tam není něco špatně

misula29
27. črc 2016

@m4rtin4 tak tfuj,tfuj 🙂

achaila
autor
5. srp 2016

@m4rtin4 úplně chápu tvoje obavy. Taky jdu poprvé do nemocnice a hned při úplném uspání 🙂
Taky jdu jen na vyšetření a jsem taková nesvá. A když se uklidním, tak se najde něco co mě trochu rozhodí :D
Už to máš za sebou?

m4rtin4
8. srp 2016

@achaila už jsem se trochu uklidnila. Jdu až v září, takže si myslím že pak teprve přijdou nervy :D

m4rtin4
8. srp 2016

@achaila a kdy jdeš ty?

kaaacaaatkooo
10. srp 2016

@m4rtin4

@achaila Holky, já jdu taky, na konci srpna, a vůbec z toho nemám radost :( , byla jsem v nemocnici naposledy před 20 lety 🙂 Ale aspoň zjistíme, kde je zakopaný pes :-/

m4rtin4
10. srp 2016

@kaaacaaatkooo tak budu držet palce a pak napiš. A kam jdeš?

ivatko0406
10. srp 2016

@kaaacaaatkooo neboj. Je to opruz byt v nemocnici, ale tohle je otazka par dni a je hotovo 🙂. A budes moudrejsi.

kaaacaaatkooo
10. srp 2016

Je to opruz a hlavně je to poslední den srpna a já mám jít 1.9. do práce vítat nové dětičky 🙂 , tak doufám, že mi nebude blbě. První dojem je první dojem 😀

ivatko0406
11. srp 2016

@kaaacaaatkooo nooo tak to nevim teda 🙂. Ja jsem byla celkem ok, mne nic nenasli. Ale spolulezici nasli endometriozu, takze ji odstranovali rovnou nekolik lozisek a te teda moc do zpevu nebylo. Az tak treti den. Ja bych si to asi netroufla, prece jen jsem taky byla zpitomnela po narkoze....a nafoukla. Ale nijak extra zle mi nebylo.

achaila
autor
11. srp 2016

@m4rtin4 tak já byla objednaná na 8.8. na zákrok jsem šla 9.8. v pondělí mi dali oběd (poživatelný 🙂 ) kolem 16 hod klystýr yal a případně oholit, vydesinfikovat pupík. píchli mi něco na ředění krve. Klystýr úplně v pohodě, ven to bylo horší :D Co mě překvapilo bylo, že mi dali klystýr den předem a ještě mě poslali na večeři. Ráno mě teda ta večeře proháněla. Jo po obědě a večeři mi dali espumizan.
V úterý ráno mi dali zase espumizan, heparin a cosi aby se mi netvořili sliny a nedusila se jim při anestezii. Musela sem se ještě ráno umýt jakýmsi jejich gelem a pak se šlo na věc.
Co si pamatuju tak se mě pořád ptal každý zvlášť jestli nejsem alergická na léky. Anesteziolog mě oslovoval křestním jménem, což bylo příjemné. Dokonce se mu podařilo najít žílu 🙂 Pak mi dávali kyslík a prý jak se cítím, tak sem jen nevěřícně koukala protože už sem měla tak sucho v krku, že sem nemohla mluvit (prý bych se měla cítit jak po panáku slivovice :D). Potom sem jim chtěla říct, že mě trochu tlačí v nose, ale to už sem neměla sílu a usla sem.
Po narkoze mě probudila bolest, jakoby taková hodně silná menstruační bolest, to sem kňourala akorát (kvůli suchu v puse), tak mi dali něco na bolest a zase sem usla. Potom sem se probudila a říkala sem, jestli se můžu napít, tam mi řekli, že ještě ne.

pro pobavení, prý když mě vezli ze sálu tak sem se jim jakoby probouzela a chtěla odejít a vůbec nevěděli jak mě přemluvit abych zůstala a zamotala sem se jim do hadiček :D to se jim ještě nestalo.

Asi kolem 12:30 mě vezli na pokoj protože sem tam měla manžela. Toho sem skoro nevnímala 🙂 a odpoledne už sem byla vzhůru a sestra mě tahala do sprchy. Tam se mi udělalo nevolno, tak sem si musela sednout (myslím, že to bylo brzo, kdyby třeba ještě 2 hodinky počkali). A pořád chtěli vědět, jestli sem byla čůrat. To mě jedna sestra nutila a to ze mě vypadli jen 3 kapky. O půl hodiny později už sem chodila a čůrala sama (první močení je celkem nepříjemný jak to bolí) a všude se tahá ta lahvička s drenem, tak je to otravné.

Hadičku s drenem vytahují druhý den. Není to nic příjemného, resp. vytáhnutí v pohodě, ale pak přijde mírná bolest.

Já se hrozně bála, ale nakonec to bylo v pohodě. Jeden vejcovod byl trošku zúžený, tak to opravili a odstranili mi dva myomy. 14 dní klidový režim, nic těžkého nezvedat, hodně pít a pouze se sprchovat. cca měsíc bez sexu 🙂 a trochu podrážděný krk od intubace, ale to prý do pár dnů ustane

To sem se rozepsala :D ale není se čeho bát

@kaaacaaatkooo no nevím, mě pustili ve středu a dneska sem šla do práce a nic moc a to akorát sedím. Cítím se taková malátná

achaila
autor
11. srp 2016

a jedna paní mi říkala, že už na tom byla vícekrát a ať v sobě nezadržuju větry, když to přijde tak prostě pustit, jinak to bude pěkně nepříjemné a budu mít tvrdý břicho.
A stolice druhý den bez bolestí ;)

kaaacaaatkooo
11. srp 2016

Holky, já se bojíííííím, má jít o banalitu, ale nějaké klistýry?? Cožeeee???

popelucha
11. srp 2016

@kaaacaaatkooo klystýr je úplně v pohodě. Taky jsem si říkala, ale nic na to není a pro ně to je rutina, abys měla prázdná střeva. U mě byla sranda v tom, že jsem pak měla přejít celou dlouhou chodbu do svého pokoje :D

m4rtin4
11. srp 2016

@achaila uuuffff, pěkně vyčerpávající popis 🙂 já mám jít v pátek stim že cca 4dny před mám dietu a ve čtvrtek mám začít pít projimadlo. V pátek ráno se tam mám dostavit a pak mi udělají ten zákrok. A doktorka říkala že když budu hodně chtít tak mě večer pustí domu. Tak nevím. Jináč v sobotu ráno. Uvidíme uvidíme. A jináč počítám stim že budu doma 14dní. Mám namahavou práci tak nechci něco pokazit. A hlavně se těším že budu doma ;)

kaaacaaatkooo
11. srp 2016

Ale mně nikdo o klistýru nic neříkal, jenom, že od půlnoci nemám kouřit 😀 a pít a jíst... tak asi to nebude taková hrůza, ne? Hej, já už to tu nebudu část 😀

ivatko0406
11. srp 2016

@kaaacaaatkooo to jsem dopredu taky nevedela. Ale maji pak prehlednejsi "teren" kdyz jaou prazdna streva. V utery byl nastup, obed jen polivka a pak uz nic a klystyr. Ve stredu zakrok a ve ct rano jsem sla domu.

achaila
autor
12. srp 2016

@kaaacaaatkooo klystýru sem sem bála víc než celého zákroku, ale je to naprosto v pohodě. Když to aplikovala tak sem to skoro necítila a pak akorát je nutkání jít na záchod, ale není to takové, jako že bys to nedoběhla 🙂

kaaacaaatkooo
12. srp 2016

@ivatko0406 Uáááááá!!! 😀 Už to nečtu! 🙂)

m4rtin4
18. zář 2016

Tak holky mám to za sebou. Bylo to v pohodě ;) čekala jsem to daleko horší. Klidně bych šla ten den domů ale nechali si mě tam do rána. Udělali mi díru do pupíku a jednu mám na levé straně. Skoro to nebolí. Nejhorší je pořád ležet. Strašně mě bolí záda. A co našli? No skoro nic, jen že levý vejcovod je asi neprustupny. Ale pravý je úplně v pohodě. Takže těhotenství nic nebrání. Ve čtvrtek jdu na stehy tak uvidíme co mi řeknou dal.

m4rtin4
5. říj 2016

@kaaacaaatkooo tak jak vám dopadla operace?

kaaacaaatkooo
5. říj 2016

@m4rtin4 Nakonec jsem byla ne na laparoskopii, ale na hysteroskopii 🙂 Takže pohoda 🙂 Výsledky nepřekvapily, tak jsem dostala tabletky a teď zrovna mám období, kdy by konečně mohla být ta ovulace... tak držte pěsti 🙂) V půlce listopadu kontrola na gyndě a v případě neúspěchu bychom to řešili dál...

m4rtin4
5. říj 2016

@kaaacaaatkooo je tak to je v pohodě že nebyla operace. A co vám tedy našli? Já jdu asi za 4 dny na hormonální obraz a pak 10-12 DC na ultrazvuk a manžel na spermiogram a prý rovnou iui tak jsem zvědavá

m4rtin4
5. říj 2016

@kaaacaaatkooo a pěsti určitě držet budu ;)