Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

misanda
9. zář 2009

bubli...ten cyklus mám taky tak..někdy 31, někdy 33, ale většinou 30 co porozuju poslení dobou...takže neboj, ona určitě dorazí...

my se už nesnažíme..neni proč. navíc dostanu napsanou buď antikoncepci, nebo hormony...aby se ty ložiska lehce stáhly a tělo se nabudilo na stimulaci 🙂

bublinka11
9. zář 2009

Jaj ozaj, prepac, som si to neuvedomila...
Akurat mi sef oznamil, ze mam planovanu sluzobku v zahranici a pri mojom stasti sa bude prelinat s laparkou...
Takze uvidim, mozno sa fakt teraz stresujem zbytocne a nakoniec to budem musiet presuvat ☹

misanda
9. zář 2009

bubli...ta služebka je naléhavá? já bych teda radši rušila služebku s tím, že jdu na neodkladnou operaci do nemocnice...fakt už mám tak nějak práci na háku..jsou důležitější věci...

bublinka11
9. zář 2009

Ta sluzobka je dost dolezita a i ked chcem z prace odist, toto by som este asi mala a aj chcela absolvovat pre mozno nejaku buducu karieru, ak teda nejaka bude...
A ja sa tak bojim laparky, ze urcite bude toto pre mna dovod na premyslanie a prelozenie o mesiac. Ved mesiac hore dole..nie? Uvidim, mozno mi to vyjde tak, ze stihnem aj aj...

misanda
9. zář 2009

bubli...nj, sice je to jenom měsíc, ale ono se to pak nasčítá a máš z toho několik let...bacha na to 😉...ale musíš se prostě fakt cítit...a chtít...

fakt se neni čeho bát...stejně před narkozou tě oblbnou, mě se to líbilo..připadala jsem si jak kdybych v sobě měla dvě flašky vína 🙂 narkoza je taky v pohodě...já už byla tak nějak vzhůru když už jsem jela na pokoj zpátky...pak prospíš stejně ještě celej den...a když tě bude bolet břuch, tak ti daj injekci a nebudeš nic cítit 🙂...stehy mě bolely cca 3 dny...pak už jsem normálně i vstávala a nemusela jsem se přidržovat atd 🙂

bublinka11
9. zář 2009

Misandi a kolko si bola PN? Ja som este nikdy na PNke nebola, tak este toto si musim zistit, lebo nechcem si cerpat dovolenku, asi by mi to ani nevyslo a chcem si nechat nieco na Vianoce.
Ked ja to inak vobec tak necitim, ze to chcem...ja neviem preco, vzdy som sa na to spoliehala, ze ked neotehotniem do konca leta, idem na laparku a tak som sa ukludnovala a zrazu to ma prist a ja to vobec nechcem... ☹

misanda
9. zář 2009

já jsem nastoupila do nemocnice v pondělí, v úterý byla laparka...domů jsem šla ve čtvrtek a do práce další úterý, takže PN včetně víkendu 9dní.

uvidíš, že až budeš mít laparku za sebou, tak budeš ráda a třeba tam fakt něco najdou proč to nejde a odstraní to, nebo potom podle toho budete postupovat a půjde to všechno rychlejš a snáz...

bublinka11
9. zář 2009

Dakujem Misanda za podporu...este si dam tyzden "psychicku" pauzu a ten dalsi zacnem vybavovat predoperacne vysetrenia...

ogeletka
9. zář 2009

Ahojte.Vedeli ste že v novej nemocnici v KE sa na plánovanú laparku čaká aj mesiac a viac?Od istej poisťovne,ktorá si na to dáva 30dňovú lehotu na odpoveď??Normálne vraj do 30dní Vám dajú vedieť na kedy ste objednaná!Ide o poisťovňu,ktorá si robí v telke veľkú reklamu ako jej lekári veľmi dôverujú.

mooncaa
9. zář 2009

Tak jsem dneska byla v nemocnici si domluvit termín. Jdu v úterý 22.9. v pondělí nastupuji a už ve středu bych mohla jít domů.

Já se snad na tu laparku budu těšit a to jsem to v pondělí, kdy jsem se dověděla, že na ní jdu, nemohla rozdejchat.

Nevíte jak je teď placená nemocenská? 1. 3 dny nic a co víkend proplácí? V pondělí je svátek, to bych radši už výplatu, to je lépe placené než nemocenská. Ale jestli to jde ukončit v neděli?

nadis.h
9. zář 2009

Monco nemocenská se vyplatí nejlíp po měsíci marodění. Teď je to na prd jak je to nově udělané. Já byla nemocná od ledna do května. Za prvních 14 dní dostala od zaměstnavatele 1800 korun. 😝 Až pak to bylo fajný po tom měsíci a více...To jsem měla čistého 12 tis...Jinak ukončit Ti to může v neděli např doktor ve špitále.Jinak po laparce jsi poslaná nejčastěji ke svému gyndr či obvodákovi...

dada1171
10. zář 2009

.chcem sa opytat ked som mala menstruaciu 5.8.2009 po nej som mala 14.8.20069 laparoskopiu -prefuk vajcovodov a hned po laparoskopii so skusala na dietatko ...menzes nedosiel robila som test tehotnosti vysiel negativny 2krat , sla so k lekarovi pozrel ma a povedal ,ze niesom tehotna ,ze mam tak nieco co musi puknut neviem ci sa jedna o cystu alebo folikul neviem presnepichnul mi vyvolacku na menzes...a nenzes nikde co mam robit? Mate niektora take skusenosti...?

dada1171
10. zář 2009

je tu niekto...

misanda
10. zář 2009

ahooj holky 🙂

dada : s vyvolávačkou zkušenosti nemám ☹ takže neporadím ☹ každopádně si myslim, že by ti už měl vyjít pozitivní test ne? je to dýl jak měsíc od poslední MS...kdy ti píchli tu injekci na vyvolání? někdy to prý může trvat i týden než MS dorazí...

olusenka
10. zář 2009

Tak to tu čtu, laparka mě asi taky čeká. Hlavně co píše "misanda" mě moc nepotěšilo. Bohužel. 😒 Když já zatím celou diagnózu nevím, ta se stejně asi projeví při té laparce. zatím doufám, že se jí nějak vyhnu, ale nevím nevím.
Před čtyřmi roky jsem na ní byla poprvé - žlučník. Nebyla to teda taková procházka růžovým sadem, jak se tu píše. Vadily mi nejvíc dvě věci. Ten vzduch, co zbyde v těle, nedá se vytlačit všechen, se mi vrazil do ramen a šíleně ale šíleně to bolelo, že se to nedalo vydržet. Bolest vydržela celou noc. Nespala jsem, jen se modilal aby to už přestalo. Nic na bolest mi dát nemohli, to jsem nesnášela a zvracela. 🙂

olusenka
10. zář 2009

dada1171: přijde na to jaká vyvovílvačka. Znám jen Agolutin. MS má přijít +- po týdnu, ale ani 10dní není výjimka. Asi tak. Mám osobní zkušenosti, dostala jsem ji asi 3x.

misanda
10. zář 2009

olusenko, co tě konkrétně nepotěšilo?

jinak já teda plyn v sobě vůůbec neměla...nevim jak je to možný, ale nikudy mi neutíkal 🙂

neme
10. zář 2009

ahoj holky,
já byla na laparo včera ráno.dneska mě pustili. souhlasím s tím, že neni bolestivá samotná operace, pokud vám něco neodstraňují, ale co je hrozné je ten plyn. Od včerejška do ted a prý ještě aspon dva dny mě šíleně bolí ramena a píchá mě po celém těle ten plyn. nespala jsem v nemocici dve noci ani přes den to nejde. dali mi čípek na bolest,ale ten nezabírá na ten plyn.takže to člověk musí prostě vydržet.ale na druhou stranu jsem před rokem byla na laparo, kdy mi odebírali vejcovod (mimoděložní těhu) a ta bolest potom byla mnohem horší.dneska, den po operaci jsem doma, odpočívám,ale kromě toho plynu mi není nic.nebojte se toho, hlavně to budete mít za sebou a budete vědět, na čem jste.chtěla jsem vás jen povzbudit.

bublinka11
10. zář 2009

Ahoj Neme...to ta tak skoro pustili? Mne tiez laparka vychadza na stredu, ale vraj ma pustia az v piatok domov...
Ten plyn, to je ten vzduch, co do teba pumpovali, pravda? Vela dievcat sa stazovalo na bolest ako by ich presiel parny valec, hlavne na bolest klucnych kosti...

olusenka
11. zář 2009

Misanda: píšu do IP.

olusenka
11. zář 2009

Bublinka11: ano, při operaci-laparoskopii napustí břicho nějakým plynem, aby se odlepila břišní stěna od vnitřních orgánů, byl tam větší prostor a oni viděli a mohli operovat. Po operaci ten plyn zase vypustí a trochu vytlačí ven. Ale nikdy to nejde na 100%. Vždycky tam nějaký plyn v těle zůstane a má se nějak vstřebat. Mě se vnitřkem těla dostal do ramenou a do zad, a jak jsem už psala, bolelo to šíleně. Nejhorší bylo, že to prostě nepřestávalo, nešlo při tom spát a nezbývalo než čekat do rána. Pak už to celkem šlo, ale první noc, pro mě hrůza. Toho se děsím, že to bude stejné.

dada1171
11. zář 2009

Ahoj olusenka , mala som ju pichnutu v pondelok 7.9.2009...volala sa Agulin...ja som bola tiez na laparoskopii , brucho ma nebolelo ...ale hrozne ma boleli klucne kosti ...tak ako by mi ich niekto zaziva lamal.... ☹ au bolest trvala tak asi mesiac....

misanda
11. zář 2009

holky, tak ze mě plyn nešel vůůůbec 🙂

nadis.h
11. zář 2009

Holky jo ten plyn byl hnusný. Mě nejen bolelo břicho,žebra a rameno...Ale nemohla jsem vůbec dýchat až jsem volala vyjančená sestru, že co se to děje... 😝

dada1171
11. zář 2009

...ale da s to vydrzat.... 😉

misanda
11. zář 2009

holky, tak tohle já vůbec neznám!! ty jo, jsem asi šťastnej člověk, asi to ze mě všechno vypustili 🙂...já nebyla ani nafouklá když se probrala, nic...

mmmk
11. zář 2009

Misando, nebolelo te v ramenou tak prvni den? To je pry ten plyn, jinak ja ho taky jinak nepocitila.

misanda
11. zář 2009

mě nebolelo ani v ramenou, prostě nic. jediný co mě bolelo, tak bylo to, jak mi odstaňovali tu endometriozu a to je vše...

govinda
11. zář 2009

ahojte kočky. Mne robili laparku teraz v stredu, dnes ma prepustili domov a musím povedať, že ma neskutočne potom boleli plecia a krk, ale už to trochu prestáva a prechádza, tak fajn. Inak som bolesti nemala, len samozrejme stehy, ale to sa dalo čakať, nie?
Len som sa akosi zabudla spýtať, kedy sa môžem tak normálne osprchovať 😀
Jo, a pýtala som sa na sex, takže určite počkať do vybratia stehov a potom v pohode, samozrejme ak pri tom nie sú bolesti.

misanda
11. zář 2009

govinda : já se sprchovala hned další den po laparce...sestřička mi i řekla, že si ty stehy mám vzít pořádně mýdlem a houbičkou, ať se z toho dostane ta zaschlá krev...no, na těch vaječníkách jsem to udělala, v pupíku ne, takže tam mám teď lehce zánět ☹