Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

nadis.h
2. lis 2009

Bubu já jsem měla přijít hned jakmile mi skončila mrcha a následující týden jsem šla na příjem

olusenka
2. lis 2009

Bubulka, mě se nikdo na termín poslední MS neptal. Termín mi napsali takový, jaký se mi hodil. Pak mi stejně před operací můj gynekolog MS vyvolával injekcí, tak jsem šla max. týden po MS.

bubulka722
2. lis 2009

Díkes! Nemám predstavu koľko sa zvykne dávať do obálky???

nadis.h
3. lis 2009

Bubu a myslíš si,že je to nutné? Mě teda nenapadlo doktora uplatit a i tak jsem měla výbornou péči.

olusenka
3. lis 2009

To už se snad dneska ani nedělá, ne? Za komunismu asi často ale dneska? Stejně pak není jistota, že ten konkrétní doktor tě bude operovat, ne? Já bych nikomu nic nedávala.

nadis.h
3. lis 2009

Olus souhlasím. Já bych taky nic nedala. Stejně není jistota,že i kdyby třeba se zaplatil konkrétní doktor,že to udělá dobře.

bubulka722
3. lis 2009

Nemyslím, objednať si nejakého doktora na vykonanie LSK, len nehcem aby bol nejaký problém. Neviem, ja som bola na laparke v 2002. a vtedy som dala 1000,- Sk. Neviem ako to beží teraz, preto prosím o radu. Ktovie ako je to na Slovensku, možno je viac skorumpované, neviem.

erytrea
4. lis 2009

za laparoskopiu v nemocnici sa neplati nic, iba na sukromnych klinikach sa plati podla ich cennika ale lacne to nie je, no je tam nadstandart co sa tyka sluzieb a starostlivosti ja osobne som bola v mediklinik Levice a nemozem sa stazovat 😉

babule ked sa mozem spytat aky dlhy cyklus ste mali po laparke?

bobi3
4. lis 2009

tak ja som platila 166,- EUR (5.000Sk), bola som operovaná v septembri na Antolskej v BA...
"všimné" som nedávala, aj keď doktor bol skvelý
no vraj z tej sumy, ktorú som platila, ide niečo aj jemu, za to, že som si ho vybrala...

bubulka722
5. lis 2009

Bobi prečo si platila, veď Antolská nie je súkromná klinika, ale fakultná nemocka.

bobi3
6. lis 2009

vraj za výber lekára 😒 môj gynekológ mi ho odporučil, tak som už priamo potom šla za ním
ale neľutujem, bol fakt skvelý... ešte keby tak sa nám teraz aj mimi podarilo 😖

bobi3
6. lis 2009

erytrea, mne laparka cyklus vôbec nenabúrala, dostala som mrchu tak ako som mala... ale to závisí asi aj od toho, čo ti robia..

angelily
6. lis 2009

ahojte kočky, ktorá nastupujete 12.11. na laparku do ružinovskej nemocnice?

petinax
8. lis 2009

ahojky holky ted 4.11 jsem byla na laparoskopii,normalni maly zakrok ze ktereho nemusite mit strach.sice me operovali 2 a půl hodiny trochu dýl ale jinak ok.akorat nevim za jak dlouho po tomto vykonu mužeme opět s přítelem sexovat,nějak jsem se zapomněla zeptat.nevíte někdo?

olusenka
9. lis 2009

Petinax: to je různé, aspoň vím, že každému to říkají jinak. Zeptej se za pár dní, až půjdeš na stehy, většinou se chodí za cca 8 dní. Mě doktor řekl že asi za 14dní od operace můžeme, jak se prý budu cítit. Jiným holkám v nemocnici říkali třeba i šest neděl. Pokud nemáš velký zákrok a bude ti ok, myslím, že ty dva týdny jsou tak akorát.

nadis.h
9. lis 2009

Peti mě taky doktor řekl,že prvních 14 dní nemám dělat nic namáhavého (sexovat,skákat apod ) a pak že můžu opatrně dle mého momentálního stavu. brali mi oba vejcovody a odstranili hodně srůstů...Ale zeptala jsem se ještě při stehách pak kdy mě doktor prohlédl jak to vypadá a bylo vše ok tak jsme mohli.Ono to sama vycítíš jak Ti bude. Já měla dlouho bolesti tak to u nás trvalo víc jak měsíc a půl než byl 1 sex po laparce.

jane86
14. lis 2009

Ahojky je mezi Vámi někdo kdo o Laparce otěhotněl?

nadis.h
14. lis 2009

Ahoj Jane,

já myslím,že holek komu se podařilo po laparce je plno.Přece jen to tam hezky vyčistí a dají pryč co tam nemá co dělat. 😉

azalka22
16. lis 2009

ahojte,chcem sa len spytat, ake kontrolne vysetrenia vam robili po laparke. mne len vybrali stehy a nic viac. ze sa mozme lubit uz aj hned. ze tam nie je nic,co by sa malo hojit.

jane86
16. lis 2009

azalka22 já byla na kontrole dnes. Sice mě prohlížela, ale také mi řekla, že po sexuální stránce můžeme hned. Spíš prý jde o to jestli se na to cítím....
nadis.h tak snad máš pravdu a budu mít taky takové štěstí, ikdyž tomu moc nevěřím...

nadis.h
17. lis 2009

Azalko já když šla po laparce na stehy, tak mě gyndr udělal utz i prohlídku.

Jane musíš tomu věřit. 🙂 Oni to tam vyčistí a dají pryč vše špatné co tam nemá dělat a je tam pěkně uklizeno v pokojíčku pro dětičky. 😵

hiva
17. lis 2009

ahojte....tak mne po laparke tiez ziadnu kontrolu nerobil...iba vybral stehy a hotovo....a co sa tyka platenia, my sme platili 165 EUR za vyber lekara....a robili mi ju v Ruzinovkej nemocnici....uz som treti cyklus po laparke a tehula zatial nie som, ale laparka mi pomohla, lebo predtym som nemavala ovulaciu vobec a teraz som ju mala uz druhy cyklus za sebou 😉

jane86
18. lis 2009

nadis.h. Ahojky a ty jsi po Laparce otěhotněla ? Nebo jak??? 🙂) 🙂

nadis.h
19. lis 2009

Ahoj Jane, no mě to nějak po laparce nevyšlo. 🙄 byla jsem na ní v březnu a vzali mi vejcovody oba neprůchodné.A byla jsem obejdananá hned na začátek dubna do CARu,ale vyšla mi špatně krev..FSH hormon co souvisí s tvorbou vajíček. Takže jsem pak chodila každý měsíc na nový odběr zda se to umoudří,pak v červnu to bylo dobré jenže jsem zas nereagovala vůbec na Fostimon. 🙄 Takže mi to stopli a zase nanovo s odběrem na FSH každý měsíc. Pak mi v září vzali krev na jiný spešl hormon,aby se prokázalo zda mi jdou do důchodu vaječníky a ten mi vyšel dobře.Takže jsem začala znova stimulovat až v říjnu a bylo to napínavé až do OPU.Páč to byl risk.Na utz jsem měla 2-3 folíky max,ale nakonec jich bylo 14 a z toho 14 vajuch. A povedlo se pak na poprvé. Takže po laparce já neotěhotněla.

matiasko
19. lis 2009

ahoj nadis 🙂
zlaticko ty si po laparke ani prirodzenou cestou otehotniet nemohla, vsak ty vyberali vajickovody 😕
a bez tych sa neda oteho. 😉
a samozrejme musia byt funkcne a samozrejme prechodne 🙂

nadis.h
19. lis 2009

Mati no to samozřejmě. 😀 Já to nebrala tu otázku jako že zda jsem otěhu přirozeně po laparce, ale celkově at už z umělka či přirozeně. Ono si myslím to výjde na stejno,že někomu laparka pomohla,že otěhu doma, ale i holkám co se jim nepovedlo IVF a po laparce pak ano.

matiasko
19. lis 2009

aha uz som sa nalakala 😉
tak ze som na najlepsej ceste za nasim stastim som totiz 7 den po laparo 😀
a zajtra idem na stehy a vypisat ziadost na 2. IVF tak som zvedava a zaroven sa aj bojim dalsieho sklamania 😔

nadis.h
19. lis 2009

Mati já jsem už jsem asi tak zblbá díky těm věčným návštěvám CARu,že nedělám rozdíl v početí doma a v CAR. 😀 Ono výsledek je stejný ne? 😅
Mati tak to mooooc držím palečky,aby Ti to klaplo. 😉

matiasko
19. lis 2009

ano vysledok je stejny 😀
ale na koniku sme vselijake aj menej skusene( nie je to moj pripad) 😀
dufam ze si to pochopila 😀 😀 😀
velmi pekne ti dakujem si zlata 😉

nadis.h
19. lis 2009

Mati chápu chápu. 😀 Já to tady vyfrkla už tak nějak automaticky. 😀
A laparka klapla dobře? 😉