Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

matiasko
19. lis 2009

nooo laparka tak ako som ocakavala nefunkcny vajickovod ale nemusela ho vybrat ale iba poriadne zasvorkovala
aby sa nevorila tekutina 😉
a kooopec zrastou az materica o stenu zaludka alebo tak nejak strasne zrasty pri peceni ale tam sa mi radsej ani
nehrabala ale co sa dalo odstranila az na tu pecen 😝
brusko este pobolieva hlavne pre tie husne zrasty
zajtra idem do car na stehy a vypisat ziadost . 🙂
ale este sa dam vypisat od mojej doktorky obvodnej ta mi pisala pn 😀
a ty sa citis ako? uzivas si to 😵 😵 😵

nadis.h
19. lis 2009

Jojo taky jsem měla srůsty.Od pánve až po játra. Vše se jim podařilo odstranit naštěstí a vejcovody jsem vzít chtěla, když byly neprůchodné. A bolest to byla teda pekelná. 😒 A dost dlouho jsem byla nefunkční. 😝

Já se cítím,že nic necítím zatím. 😅 Jako ze špíčku co jsem měla se stal takový malý těhušpíček tak se mi na sebe kouká lépe do zrcadla. Ale jinak nic ještě,tak mi to občas ani nedojde. Ale ještě mám dlooouho do 1 utz.Jdu až 4.12. tak je to takové mrtvé teď.

matiasko
19. lis 2009

neboj rychlo to ubehne 😵 😵 😵
a vsetko ude ok 😉
je zaujimave ako na vsetko clovek caka
na ivf
na opu tokolko asi bude vajicok
kolko bude embryjok
podari sa to po et
bude srdiecko
kedy sa to uz narodi
a tak dookola 😀

nadis.h
19. lis 2009

To máš pravdu. 😀 A vždycky si člověk pak řekne. Noo tak až budu mít za sebou tohle, tak budu klidná a nebudu se stresovat. A jakmile máš ten krok za sebou tak už se zase nerví na další krok. 😀

Ale ve finále pak když se člověk ohlédne tak si řekne jak rychle to uteklo.

matiasko
19. lis 2009

tak to ano ale my zeny cely zivot na nieco cakame 😝
😀

azalka22
20. lis 2009

dievcata, ako dlho vambolo tak na nic? ako dlho ste boli PN a vobec nefunkcne?
ja som dnes 10.den po laparke [spolu s prefukmi] a stale mi nie je OK. nizky tlak atd atd

nadis.h
20. lis 2009

Azalko mě teda bolelo břicho skoro měsíc. 14 dní po to bylo nejhorší.To jsem jen ležela a šourala se po bytě jako smrtka. 😝 Pořád v předklonu.Nemohla jsem ani pšíkat. A nemohla jsem chodit sama venku. To jsem se rozhodla jít do krámu,ale nedošla tam a ani nemohla zpátky domů. Seděla jsem na lavičce a čekala že omdlím. 😝 Ale pak už se to rychle zlepšovalo. A na PN jsem byla do konce dubna.A laparku jsem měla 13 března.

matiasko
20. lis 2009

ahojte baby 🙂
nadis co je to psikat? 😕
azalka ja som dnes 8 den po laparke vyberali mi stehy ale ja mam tiez este bolesti v brusku
mala som velmi vela zrastou tak z tohoale ja som este na pn cely dalsi tyzden 😉

nadis.h
20. lis 2009

Mati ahojky. 😀 😀 hehe pšikat znamená kýchat. 😀 Jak je to po Vašem? 😅
Mati já jak šla na vyndání stehů, tak jsem měla vylézt na kozu a vůbec jsem se nemohla položit kvůli tomu jak jsem musela zatnout břišní svaly. 😀 Tak se mi doktor smál. 🙄 😀

matiasko
20. lis 2009

po nasom kychat 😀 😀
aj som si myslela ale mm mi nechcel verit 😕
ach ty muzi.
tak ze ja mam uz vypisanu ziadost a v pondelok sa posiela jupiiiiiiiiiiiiiiii 😵
a potom mi budu volat ked bude schvalena 🙂
babulky neviete ja by som tiez chcela uzivat ten prednison
ale neviem ci mi ho dokina da treba nejake zvlastne vysetrenia
ja len tak prevent. by som chcela vsak skoro vsetky po nom boli tehule 😉

nadis.h
20. lis 2009

Jej to mě fakt rozesmálo.Obě země si rozumíme, ale na druhou stranu také jsem občas v lese cože je to za slovo,když něčemu nerozumím. 😀

Mati Prednison ve většině CAR dávají..preventivně..Já také imuno neměla udělané a bylo to 1 ivf a dostala jsem ho. Ale jsou i některé CAR kde s tím dělají štráchy.. 😝 A co budeš mít za injekce už víš?

matiasko
20. lis 2009

ano tak ako 1. IVF
Decapeptyl ,Fostimon,Pregnyl,Utrogestan 🙂
dnes sm sa akurat o tom rozpravala s dr. a povedala ze som velmi dobre reagovala na tieto lieky
ani mi nemuseli znizovat ani zvysovat davky pocas stimulky tak som povedala ze mozu byt 🙂
brala som len 150 fostimon t.j. 2 ampulky 😉
a ten Prednison treba nejako zvlast brat?
myslim ci skor ason cca mesiac pred stimukou? alebo nie

nadis.h
20. lis 2009

Mati já měla prvně Fostimon taky.4 ampulky,ale mám skákavé FSH tak mi stimulku stopli.Ale myslím si, že to stopli moc brzy a že by folíci ještě narostli.A kdo ví.Už jsem mohla třeba být těhu od června.Teď mě také nechali stimulovat déle a klaplo to. 😵
Já jsem ten Prednison dostala až po OPU.Začala jsem ho brát ráno den po OPU.Beru půlku z 5 mg jednou denně.Takže si myslím,že není důvod ho brát dříve. Ono je jiná,když máš udělanou imunologii a je tam nějaký problém,tak se to tím Prednisonem léčí.

matiasko
20. lis 2009

aha tak ze to by mi stacilo spomenut doktorke ked pojdem pre recety.
ale neviem ci mi ho da lebo ja som uz bola 2x tehu prirodzene
1x cysta na vajecniku a muselo aj babatko prec s cystou
2x mimomaternicove
ale aj si myslim ze by mi to mohla dat vsak ET dve 100 bunk. embryjka a nic
KET 1 silne 100 bunk. a dve slabie ale tiez po pk tak 3 embryjka a nic.
teraz som rozmyslala ze si asi nedam ani PK ani Hatching a uvidime ci sa podari.
vtedy som urobila vsetko co sa dalo a predsa nic 😝
vsak v CAR mi hovorili ze na druhu stranu najlepsi inkubator pre embryjka je maternica tak uvidime

nadis.h
20. lis 2009

Mati tak mohla by už proto Ti ho dát preventivně,když jsi těhu byla a nedopadlo to. Možná že na té imunitě něco budeš mít.Např tvořit protilátky proti embryjku. Určitě jí o něj popros.

A s PK naprosto souhlas!!!! Já jsem jí také nechtěla a neměla!!! Pořád říkám,že v bříšku jim je lépe než v misce! 😉

matiasko
20. lis 2009

a on je vlastne na co ?
ako ho znasas nie je ti po nom zle alebo nieco?

nadis.h
20. lis 2009

Mati mě po něm nic není. Já mám nějaké tělo divné.Celkově na mě léky působí méně než na ostatní lidi. 😅 I jak říkají holky,že jsou ospalé po Utrogestanu tak já vůbec.

A prednison je na imunitu. Právě na potíže s protálatkami,které mohou zabíjet embryjko,na alergii na sperma apod.

matiasko
20. lis 2009

tak ja jej ho spomeniem a som zvedava ci mi ho da 😕

nadis.h
20. lis 2009

Měla by! Sama od sebe by Ti ho měla naordinovat po Tvých "zkušenostech".. 😒

matiasko
20. lis 2009

vsak uvidim ale hned ako tam pridem sa jej na to opytam
ci by mi ho mohla dat prevent.
vies v kazdom CAR je to inak tu v GF v Bratisalve ho hned nedavaju 😨

nadis.h
20. lis 2009

Mati vím. Tady u nás také je CAR kde ho nechtějí dávat jen tak.

matiasko
20. lis 2009

idem pozriet co je v telke 😉
tak zatial pekny vikendik 😵
zajtra sa vidime 😀

nadis.h
20. lis 2009

Mati Tobě též hezký večer. 🙂

sedmitecka
23. lis 2009

ahoj všem, ráda bych se zeptala, jestli jste některá podstoupila laparku v Gyncentru v Praze - Hloubětíně? Čeká mě asi v lednu a váhám, jestli si mám vybrat Podolí nebo radši soukromé Gyncentrum, poradíte? Děkuji moc 😉

nadis.h
23. lis 2009

Sedmitecko ahojky. V gyncentru podstoupila laparku Larri. Písnu jí do IP ať Ti příjde poreferovat. 😉

larri
23. lis 2009

Sedmitecko,ja byla na laparce vloni v prosinci a jsem mooooc spokojena.Na JIPce skvely pristup,sestricka se o nas starala celou noc vzorove.

Nepoznala jsem vubec bolest a mela jsem problemy-dost jsem zvracela,kdykoliv pribehla a byla u mne nez se mi ulevilo.
Mne operovala moje gynekolozka,takze presne vi co tam videla.

Jedine co,platila jsem za noc,ale ted bych ti lhala presne kolik to bylo.

Ted jsem podstupovala v lete laparku u Apolinare a trpela jsem jako zvire.Sestra mi nedala od bolesti nic,jen cipek,ktery jsem si mela zavest sama,ale diky tomu,ze mi neco udelala k ranu s drenem,tak jsem nezvedla levou nohu.Bylo to priserne a nekonecne.

Pokud budes chtit vedet vic,ted podstoupila laparku IVOMAL ze spolubojovnic,tak by ti asi poradila.Nebo dej vedet mne a ja ti odepisu.

Jo ja nenapsala,byla jsem v Hloubetine v gyncentru. 😉

ivomal
23. lis 2009

Souhlasím naprosto s Larri, celou noc se o mě starala sestřička vzorově. Mě špatně nebylo, ale paní vedle ano a pokaždé hned byla sestřička u ní a trpělivě ji pomáhala....Mě se po probuzení nechtělo moc zhluboka dýchat, tak mi dali hned trochu kyslíku na povzbuzení a když se mi chtělo na wc, tak jsem dostala na výběr zda mísu, či si dojdu se sestřičkou jako jištění (mísu jsem odmítla, i když to prý bylo hodně brzy na to abych mohla jít pěšky). Jinak se ptali, zda mě něco nebolí, jestli nechci něco na bolest, na spaní, fakt super. Doporučuji.

polesuvka
24. lis 2009

Ahoj holky můžu se zeptat mě laparoskopie teprve čeká a chtěla bych jíd hned jak to pujde po svátcích, a šla bych do Zlína do Caru.
Holky chci se zeptat jak dlouho jste byly v nemocnici a jak dlouho doma.
Moc dík za odpověď

bubulka722
24. lis 2009

Ahojte kočky! Tak 3.12. nastupujem do nemocnice a 4.12. mi budú robiť laparku. Strašne som zvedavá na výsledky a verím, že bude všetko o.k.!!!

nadis.h
24. lis 2009

Poles já jsem nastoupila ve čtvrtek,v pátek laparka a domů jsem zdrhla v neděli na vlastní žádost,ale jinak by mě tam nechali min do úterý. A doma jsem byla pak ještě víc jak měsíc. Ale normálně je prý PN tak 14 dní po zákroku.Záleží jak se kdo cítí.

Bubu držím palce! 😉