Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

reninka81
5. čer 2007

Vercav a jak se dlouho snažíte?Já už chci taky hormonky a zkoušet!!!!

loss
5. čer 2007

ahoj baby ja idem na laparo 25.6 myslite ze to pomoze?

zanetik
5. čer 2007

Loss v to všichni doufáme 😉
Pavli tak to já ještě v pátek (nastupovala jsem ve středu,ve čtvrtek zákrok) jsem chodila s kabelkou (vývod z drenem), ale to všechno záleží co ti dělaj!

reninka81
5. čer 2007

Ahojda holky! Loss vůbec se ničeho neboj,nic hrozného to není.Kde ti to budou dělat? Holky,jaký se vám líbí tip kočárku?

reninka81
5. čer 2007

Si zahrajem na těhule🙂

pavlinka3
6. čer 2007

reni - je sice předčasné o tom mluvit, ale jsem si na 100% jistá, že každá z nás už má "vybráno" alespoň co se týče základních parametrů - já si nějak nemůžu zvyknout na ty tříkolky - líbí se mi spíš klasika alespoň ten první kočárek - pak až bude mimi větší, tak sportovní golfáče by mi jako tříkolka nevadili - ale hlavně se na výběru bude podílet i manžílek - to už je u nás jasné 😉

reninka81
6. čer 2007

Pavli,tak to já bych šla do Mutsy nebo Gesslein.Sice mě ten kočár příjde malej,ale strašně se mi libí.Ale jak ty říkáš,neee tříkolku.Já mám po synovi Inglesinu a taky nebyla špatná.Mám ho pořád schovaný,ale asi si koupím nový. A pokud to mimi nedopadne,tak si mimi adoptujem.

pavlinka3
6. čer 2007

reni - my už jsme se taky rozhodli, že když se nám do mých 30 let nepodaří mimi vlastní, tak půjdeme do adopce - manžel vůbec není proti, ale vzhledem k tomu, že v září mi bude 25 tak doufám, že se nám zadaří 😉

reninka81
6. čer 2007

Pavli,supr je,že jsi mladá a začala jsi to řešit už takhle brzy.To máš strašně velikou šanci,že se to povede.Kdy jdeš do práce po té laparce?

pavlinka3
6. čer 2007

reni já studuju VŠ (jsem v prváku v navazujícím studiu a příští rok bych měla dělat ING. státnice) ale ráda bych to vyměnila za těhu 🙂 - jinak mám (nebo spíš měla jsem) brigádku, kam sem docházela když oni potřebovali a já zrovna měla čas - bylo to na personálním a mzdovém oddělení, ale hlavně v březnu (uzávěrky a tak) - teď mě čeká v pondělí poslední zkouška z tohohle semestru a pak mám až do konce září prázdniny 😀

reninka81
6. čer 2007

No ty se máš 🙂 Hned bych měnila.Já jsem taky doma,ale z důvodu,že manžílek pracuje v zahraničí a já nemůžu na jednu směnu pořádně nic sehnat.Nemám funkční babičky a potřebuju práci takovou,abych si mohla sama odvést a sama vyzvednout Filípka.Ale od září už mám něco domluveného,tak snad to klapne.

dorin
6. čer 2007

Ahojte dievcata. Chcem sa spytat lekarka ma poslala na laparoskopiu a manzela na spermiogram, on sa vsak tomu dost brani. Spravia mi laparoskopiu aj bez jeho vysledkov zo spermiogramu? Vdaka za odpoed

katarina82
6. čer 2007

Dorin, tak to nevím, ale u nás to bylo tak, že nejdřív musel můj na spermiogram a když vyšel dobře, tak mě poslali na laparku. Ale kdyby dopadl blbě, tak do mě zbytečně řezat nebudou a nejdřív by léčili jeho. Proto se má nejdřív dělat spermiogram a pak teprve operace. Přece jenom ten spermiogram je proti operaci maličkost. A pokud tě chlap radši pošle do nemocnice než aby to jednou vydržel... Zkus mu domluvit.

mimmix
6. čer 2007

holky, jak dlouho jste po laparce byly v nemocnici?

katarina82
6. čer 2007

já nastoupila v neděli odpoledne, v pondělí ráno byl zákrok a ve středu dopoledně mě pustili domů. Pak jsem byla ještě tři týdny na nemocenské.

mimmix
6. čer 2007

katarino a měla jsi nějký potíže? bolesti nebo tak?
taky mě to čeká, ale potřebovala bych to co to půjde zkrátit, hlavně ten pobyt v nemocnici.

fialkas
6. čer 2007

mimmix, ja som objednana 10.7. (utorok) na nastup do nemocky, stredu bude zakrok a v piatok by som mala ist domov.
Katarina, preco si bol tak dlho na nemocenskej? ja pocitam s tym, ze jeden tyzden pobudnem doma a potom pojdem do prace 😅

katarina82
6. čer 2007

mim, ani ne, ono to samozřejmě trochu bolí, ale nic extra. Představovala jsem si to horší. Jinak nic. Na té nemocenské, pokud nebudeš mít nějaké potíže, nemusíš být tak dlouho. Já jsem to měla domluvené v práci, že budu tak dlouho pryč, tak jsem šla do práce, až ta moje náhrada odešla.

mimmix
6. čer 2007

aha, díky holky, fialkas tos mě potěšila, já mám nemocniční fobii 😝
v pondělí jsem byla na revizi po zamlklým těhu a na reverz mě pustili po pár hodinách domů.

katarina82
6. čer 2007

mim, já se taky bojím nemocnice. Byla jsem tam na té laparce poprvé v životě. A kvůli čemu tam jdeš?

mimmix
6. čer 2007

trpím chronickýma zánětama, už skoro 14 let, tak se dá očekávat, že nebude všechno v pořádku.
mám za sebou jedno IVF, předtím se vejcovody neprošetřovaly, tak mě to určitě čeká.
za jak dlouho se ti podařilo otěhotnět?

katarina82
6. čer 2007

Mim, mě primář nakázal se snažit hned po návratu z nemocnice a pokud do tří měsíců neotěhotním, tak hurá do CAR. Na laparce jsem byla koncem října a koncem ledna na první návštěvě v CAR. Měli jsme jet při další MS na hormonální profil a pak zkusit IUI, ale koncem února jsem zjistila, že jsem těhotná 😵

mimmix
6. čer 2007

super, gratuluju k holčičce! 😉
nám se IVF podařilo, ale radovali jsem se jenom 7 týdnů 😒
tak bych to ráda zkusila i přirozeně, i když má potíže i manžel, ale ne zase tak výrazný, aby to otěhotnění moc bránilo.
tobě laparo něco zjistilo?

katarina82
6. čer 2007

právě že ne. My jsme se snažili poctivě-BT,ovu testy, vitamínky.., přes rok, než to klaplo, všechny vyšetření jsme měli oba ok a přitom nic. Při te laparce taky všechno ok, jen malilinkaté ložisko endometriozy, ale tak malinke, že s tím ani nic nedělali.

mimmix
6. čer 2007

to je zvláštní, příroda nás někdy napíná 😉
my se snažili rok, pak rovnou na IVF a teď bysme to ještě rádi zkusili bez něj, myslím, že u mě laparka určitě něco prokáže.
když najdou srůsty nebo tak, asi je odstraňujou rovnou při operaci viď?

katarina82
6. čer 2007

Jo, srůsty by měli odstranit hned. Já jsem právě doufala, že mám srůsty a že by se konečně ukázalo, kde ten zakopanej pes byl, ale nic... Manža má blbej spermiogram? Moc?

mimmix
6. čer 2007

já po těch věčnejch zánětech srůsty taky předpokládám.
manža má snížený množství, pohyblivost i kvalitu dobrou, mojí péčí se nám to množství podařilo už skoro zdvojnásobit, takže by to nemělo bejt tak dramatický, snad...
jako normál se bere 20 milionů a on měl na začátku 6 a teď už 10, tak snad to nebude rozhodující.

katarina82
6. čer 2007

Tak to není tak hrozné, to by mohlo jít přirozeně. Já do svého cpala vitamíny horem spodem. Pro jistotu. A kdybys měla srůsty a odstranili je, tak by to bylo dobrý, to je veliká šance, že by to pak šlo. Budu ti držet palce. Kdy tam jdeš?

mimmix
6. čer 2007

ještě musím počkat, jsem teprve druhý den po revizi, takže bych to viděla tak za dva měsíce, jak poradí MUDr.
já taky vitamínů a podobnejch lahůdek beru spoustu, jenže zánětů se bohužel nemůžu zbavit ani za zlatý prasátko ☹
ještě jsem se rozhodla změnit gynekologa, třeba to taky k něčemu bude.

katarina82
6. čer 2007

Tak jsem to taky řešila. Moje gyndařka měla furt čas a všechno ji furt připadalo běžné, tak jsem přešla jinam a začalo se něco dít. Na záněty naštěstí netrpím, musí to být hrůza 😠