Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marvilka
21. pro 2010

ozaj kocky, este mi napadla otazka, ze skoro kazda pisete, ze vas bolia ramena? To ako je mozne? ;)

pici
21. pro 2010

@marvilka
lebo vysis dole hlavou :D

marvilka
21. pro 2010

@pici co?co? bud som tak omracena vianocnym stresom, alebo si to ozaj neviem predstavit :D

pici
21. pro 2010

@marvilka no tak mi povedal moj doky, ze preto ma bolia ramena, lebo som vysela dole hlavou... tak asi nie uplne dole hlavou ale nejako si asi natocena na tej koze.. to viem urcite ze tam nie si celu operaciu ako na vysetreni.. lebo mi menili kvoli tepu polohu.. a ramena bolia aj kvoli nafukncutiu plynu.. ja som mala pocit ze mam svalovicu ako z posilky

marvilka
21. pro 2010

@pici to su mi veci 🙂 no ok, tak este ze budem spinkat a oni nech si so mnou tocia ako chcu 🙂 som zvedava, ake pocity budem mat ja po operacii 🙂

pici
21. pro 2010

@marvilka
normalne.... ja som revala jak pavian... niekomu je zle.. niekto spi... kazdy inak...

ivca82
21. pro 2010

mne zase povedal môj dr. a aj v nemocke dr., že to je s plynu, ktorým počas laparky nafúknu brucho, a bolí to 2-3 dni (zase je to individuálne) kým vyprchá, bolesť je v ramenách a ako keby pod rebrami, ja som myslela chvíľkami, že umriem od bolesti, ako som zistila, treba hladať len polohu, v ktorej tá bolesť ustúpi 😅

pici
21. pro 2010

@ivca82
tak mozno ma ofintil ten moj :D ale mna nic nebolelo, len som bola jak rozbita z posilky.. najviac ma bolelo hrdlo,,, som myslela ze mece som v noci hltala...

ivca82
21. pro 2010

@pici no hrdlo mňa našťastie obišlo, len trošku škriabalo, ale keď som už mohla piť, tak to bolo ok. 😀 a k tej bolesti, no možno preto sa ma pýtali na predoperačných či sportujem, ale ja lemra lemravá nie, tak možno to preto tak bolelo (to si len ja takto vysvetlujem 😀 😀 )

marvilka
21. pro 2010

@ivca82 hehe, ja som na tom podobne 🙂 sport a ja nejdu moc dokopy 🙂))

piskotlea
21. pro 2010

@dasty79 Fakt neboj. Bude to v poho a my na tebe budeme myslet. V Ostravě byli všichni super a určitě jsou i jinde. 😉

jajuuus
21. pro 2010

@pici
áno, to 800 balenie je určite cenovo najvýhodnejšie, len je pravda, či sa to môže brať v tehotenstve... ak niečo zistíš, daj to prosím do éteru, nech vieme... 😉 ĎAKUJEM! 😵

@dasty79
zvládneš to!!! presne tak, pre mimísky urobíme všetko!!! 😉

brckava36
21. pro 2010

Ahojte, ja by som tiez mala ist na hysteroskopiu, lebo krvacam po styku a dr.nevie preco. Chcela som sa opytat, mam sa toho byt? Nic mi pri tom nehrozi? Kolko budem musiet byt na PN? Povzbudte ma trochu, lebo tam nepojdem..moc sa bojim :(

piskotlea
21. pro 2010

@brckava36 Ahojky. Opravdu to nic není. Někomu to dělali prý i ambulantně během pár minut. Mě to dělali při narkóze, protože mi pak ještě dělali laparoskopii. Doktor se ti podívá na dělohu a tak. Zjistí příčinu a může ji hned odstranit, pokud nějakou najde. Před narkozou ti píchnou do zadečku oblbovák a při narkoze nic necítíš. Probudíš se a vše je za tebou 🙂 Na druhý den tě pustí domů. Já šla sice až za dva dny, ale to jsem měla pár stehů po laparce. Fakt se neboj 😉 Já jsem ráda, že jsem to podstoupila. Nic mi nenašli 🙂 Tak snad za pár týdnů najdou nějakého prďolku 😀

pici
21. pro 2010

@brckava36
ahoj mne to robili ambulantne.. dostala som tramal a nieco , taky mix na uvolnenie svalov... cez krcok maternicu zavedu kanilu, to trochu stipkalo, potom ta pod tlakom napustia tekutinou... co je dost neprijemne a bolestive.. asi tak 10nasobny menzes a nasledne zrengenuju... podla rengenu vidia ci su vajcovody priechodne... chcelo sa mi revat ale drzala som jak kliest... este ze som tam bola s niekym... kto ma odviezol...

pici
21. pro 2010

@jajuuus
ja som si dneska kupila to balenie 200 to stihnem minut.. ale opytam sa na to ked budem v centre.. ked nezabudnem

pici
21. pro 2010

@brckava36 PN nebudes musiet byt vobec.. ak ti to budu robit zaziva ako mne.. ak ti to budu robit v ramci laparoskopie.. tak ja osobne odporucam PN aspon kym vyberu stichy, co je cca 10dni

dasty79
22. pro 2010

Holky děkuju za povbuzení - tak už se tolik nebojím.
Já se nebojím ani tak té operace -to budu spát.
Ale já jsem vybobkobaná z toho co najdou ☹ a z toho drenu,
který v HK dávaj ☹ to se asi podělám......
Jinak to snad přežiju,ale budou to po Novém roce pěkný nervy.
Ale co bych pro miminko neudělala 🙂

A já jsem ráda,že mě dr.udělá laparo+hystero dohromady.
Nechtěla bych podstupovat hystero za živa.....

Koho teď čeká laparka?Ať můžem držet pěstičky,ať nic nebolí 😎

marvilka
22. pro 2010

@dasty79 ahoj, mna caka 03 .01, takze mi mozes drzat palce 🙂 tiez mam obavy, ale hadam to zvladneme ;)

ivca82
22. pro 2010

@dasty79
@marvilka žienky držím palce, nech to máte čo najskôr za sebou, naozaj to nieje až také strašné, to len naše nery pracujú a ten stres je s toho asi najhorší 😉

dana333
22. pro 2010

ahojte babulky idem vás povzbudiť, aby ste sa nebáli, nie je to nič strašné. Ja som bola na laparoskopii a hysteroskopii dokopy vo februári 2009, lebo som nevedela 5 rokov otehotnieť a neprišli na nijakú príčinu. Dalo sa to prežiť v poho, len potom som mala skoro mesiac problémy s dýchaním, neviem prečo, ale nevedela som sa poriadne nadýchnuť, strašne ma to bolelo, dr. nevedel prečo, vraj možno pre ten plyn čo do mňa napumpovali. Ináč mi nič nebolo a počas najbližšej mrchy som hneď aj otehotnela, takže to pomohlo 😀 . Teraz sa už tešíme z našej princezničky 🙂 . tak vám všetkým prajem aby vám to tiež pomohlo a hneď po zakroku ste boli tehulkami 😵 😵 . Krásne Vianoce všetkým

marvilka
22. pro 2010

@dana333 krasny pribeh, az neuveritelne to znie, ze po takom dlhom snazeni sa to stalo, jedna operacia a sup babatko je na svete. Krasne, dufam, ze aj u nas to pojde tak hladko 😀

pici
22. pro 2010

@marvilka
@dasty79

JASNE ZE TO DATE... ked som to zvladla ja, zvladne to kazdy... a ked nieco najdu, bude sa to riesit.. aj to je cesta k babatku tak treba verit ze nic nenajdu a coskoro budete bruchane :D

piskotlea
22. pro 2010

Ráda čtu takové příběhy - s krásným koncem - nebo spíše začátkem další etapy života s dětma 🙂 Přeji všem, ať jsou - jak píše "pici" bruchané 😀
Pište pište dál 😉

dana333
22. pro 2010

@marvilka niekedy stačí pozitívne myslieť a všetko bude v pohode, ja som už neverila a podarilo sa bez pomoci umelého oplodnenia 😝

brckava36
22. pro 2010

@pici dakujem za vsetko 🙂 no,ja mam byt tiez v narkoze, ale doktorka mi vravela,ze nemusim byt na PN,co sa mi zda cudne..mam tam ist asi na dva dni a neviem si to vobec predstavit..chcela som sa tomu vyhnut,ale asi to nepojde :(

brckava36
22. pro 2010

@piskotlea aj tebe dakujem za povzbudenie..ja by som mozno aj bola rada, keby mi nieco nasli, lebo mam problemy uz asi dva roky a nikto nevie preco :(

jajuuus
22. pro 2010

@pici
a čo ťa vyšlo to 200 ks balenie? jasné, to stihneš, kým pôjdeš do centra... keď ich musíme zhltnúť aspoň 15 denne... 😀

@marvilka @dasty79 @brckava36
ZVLÁDNETE TO! budeme na vás myslieť, tak ako ostatné mysleli na nás, keď sme to absolvovali... 😉

@dana333
ja som už druhý týždeň po laparke a stále sa mi občas blbo dýcha... hlavne keď ležím, tak si musím nájsť vhodnú polohu... akoby mi niekto sedel na prsiach, tak mi je blbo... alebo ako keby som mala nejakú hrču v dýchacej trubici... ťažko sa to popisuje, ale tak nejako to cítim... asi to fakt bude ešte z toho plynu.... ☹ inak super, že sa ti potom podarilo tak rýchlo otehotnieť! 😉

bože babule, ja by som už tak rada snažilkovala.... ale ja neviem, či už môžme mať seeex.... trápne, ale v tom šoku som sa zabudla opýtať.... 😅

piskotlea
23. pro 2010

@jajuuus No já sa taky zabudla opýtať 😀 Ale trochu jsem špinila, pak byla vytáhnout stehy a pak dostala menses. Teď menses končí, tak se budeme snažit.
Krásně jsi to napsala....."ZVLÁDNETE TO! budeme na vás myslieť, tak ako ostatné mysleli na nás, keď sme to absolvovali"... ...JE TO TAK !!!

pici
23. pro 2010

@jajuuus
ked mas vybrate stichy a nemas bolesti mozes sexovat.. ja som sa pytala :D ale my sme asi mesiac nesexovali :D lebo takisto som bola tyzden ko, potom hned som sa bala potom menzes a az po tom.. :D

200 ks stalo tusim 32 eur, lebo za to 800 mi zadelila ze 115 a to som nemala tolko :D