Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dasty79
29. pro 2010

Ahoj holky.
Já už jsem připravená - už mám taky WOBENZYM 😀 a až se vrátím z nemocnice,tak ho hned budu brát.
Příští týden jdu na předoperační.... Teď se mě pere župánek....

Byly jste všechny na neschopence???a jak dlouho?

andara
29. pro 2010

@dasty79 ja jsem na materske, takze neschopenku nepotrebuju, ale myslim, ze urcite min.2tydny doma budes. 😉
Jinak holky, nejak se mi nechce docitat, proc jste vlastne byly, nebo jdete na laparku atd?
ja jsem psala, ze sem mela cysty na vajecniku a podezreni na endometriozu.

consti
29. pro 2010

@dasty79 já byla na neschopence 6 týdnů. Ale nakonec jsem měla klasickou operaci. Není kam spěchat, práce neuteče a zdraví máš jen jedno 😎 !

elana
29. pro 2010

@dasty79 já na neschopence po laparce nebyla, vzala jsem si jen týden dovolenou, ale technicky vzato by nebyl problém po víkendu jít dělat

po laparotomii (velký řez) kvůli mimoděložnímu jsem byla týden v nemocnici, týden doma a pak jsme jeli do Rakouska na dovolenou do hor

záleží na tom, jak se hojíš, já dobře, nemělo smysl hnít doma...ale to uvidíš sama, jak Ti bude 😉 a taky je rozdíl jestli stojíš 8h u stroje nebo sedíš v teplým kanclíku

dasty79
29. pro 2010

Mě právě dr. říkala,že se většinou dává 2 týdny neschopenka.
Ale v práci sedím na zadku v kanclíku -tak uvidím.
Doma se mě nechce být - předloni jsem byla asi 6 týdnů doma po revizi
a loni asi měsíc po a před IVF.....
No uvidím,jak se budu cítit 😒

dlabinecka
29. pro 2010

@dasty79 Já byla na operaci ve středu a v pondělí jsem šla do práce - pracovala jsem jako servírka, takže cca 16 hodin na nohách a byla jsem uplně v pohodě 😉

elana
29. pro 2010

@dasty79 uvidíš, každý bolest snáší jinak a hojíme se taky každá jinak, ale obecně si myslím, že zrovna laparku fakt netřeba dramatizovat 😉 pokud se člověk cítí dobře, tak co, ono si tělo kdyžtak řekne, ale předem počítat s nějakou hrůzou je zbytečný, v 80% případů jsi za pár dnů fit

dlabinecka
29. pro 2010

@dasty79 naprosto souhlasím s @elana , já byla dokonce v sobotu po operaci pařit, takže fakt není co řešit. Nedobře mi bylo jen den po operaci, pak už jsem byla fit!!! Porod je horší 😉

dasty79
29. pro 2010

@dlabinecka - to seš teda dobrá - pár dnů po laparce 16h na nohách 🙂 To teda klobouk dolů 🙂

Jo jasně - nic nedramatizovat a uvidíme......

dasty79
29. pro 2010

Tak to věřím,že porod je horší....
Ale za to s krásným výsledkem 😵

dlabinecka
29. pro 2010

@dasty79 nemyslím, že bych byla dobrá, ono mi fakt nic nebylo 😉 Uvidíš sama, že to opravdu nic není. nejhorší je to, že jsi nafouklá tim plynem, až ten odejde, tak je to v pohodě. O jizvičkách jsem ani nevěděla, břicho mě nebolelo vůbec 😉

marvilka
29. pro 2010

@dasty79 jasne, ja som sice vcera dostala mierne depky, ked som si bola vybavovat predoperacne, ale uz som zase v poho a mylim pozitivne 🙂 len si hlavne davaj pozor aby si neochorela, ja som ako na potvoru prechladla a vianoce som stravila v posteli, ale uz mi je ok. este ze som sa stihla preliecit a hadam do nedele ma uz nic neprekvapi 🙂

dlabinecka
29. pro 2010

@dasty79 To máš pravdu, ale když si to vezmu suma sumárum, tak nebyt laparo není porod, takže zásluhu na mojí malé má oboje!! Ber to jako trenink na porod 🙂

consti
29. pro 2010

Teda po pár dnech jít pařit a pracovat? No já to po laparce vidím tak na těch 14 dní, to už mi bylo relativně líp, ale slabá jsem se cítila ještě docela dlouho. Navíc se i po těchto operacích dodržuje tuším šestinedělí, nic těžkého netahat atd. Lepší je si nehrát na hrdinku a pořádně se uzdravit, zahojit atd. Ale to je jen můj názor, každý si se svým zdravím a tělem může zacházet jak chce 😎 .

dasty79
29. pro 2010

@dlabinecka - máš krásnou prinzezničku 😵
A tobě laparo pomohla k otěhu????

@marvilka - to já budu mít depku asi den předtím ☹
Ale co, musíme to zvládnout - jsme statečný ženský 😎
Jo to mě říkali, nikde nenastydnout ...

dasty79
29. pro 2010

Já vám pak napíšu,jak jsem to zvládla a jak jsem byla dlouho doma

elana
29. pro 2010

s tím dnem po operaci má @dlabinecka pravdu, ten není nicc moc 🙂 , ne teda bolest, ale bylo mi šoufl po narkoze a klepaly se nožičky 😅 , ale to přejde brzo

ovšem 4 dny po lap jít běhat na plac, to je teda výkon 😀 u mě si ťukali na čelo s tím Rakouskem, když jsem měla šlic jak po císaři, ale bylo to v poho, absolvovala jsem x stovek schodů v ledové jeskyni (ale to už teda jsem se proklínala 😉 😅 ), ale taky se dalo, jediný kam mě muž nepustil, byly solný doly, kde se jezdilo šupem na těch vozících

fakt to nechci zlehčovat, ale pokud se nestane nic mimořádnýho, tak na celé laparce je největší záhul ta narkoza a to ve chvíli, kdy se vzbudíte, tak už je po riziku 🙂 , takže to spíš jako povzbuzení, že fakt strach není na místě, i když obavy z neznáma jsou běžný

dlabinecka
29. pro 2010

@consti No já nevim, myslím že jsem si nijak nezahrávala. šestinedělí určitě ne, asi záleží na tom, co se při laparo dělá!!!! Já byla za šest týdnů po operaci už těhotná!!!!
@dasty79 Děkuju, je to můj největší poklad na světě. Jj, otehotněla jsem hned v dalším cyklu!!! Takže držím palečky, aby i Tobě pomohla!!!!!
@elana no já nevim, mě ten v té práci už opravdu nebylo vůbec nic, nebyla jsem ani zesláblá ani bolavá - nic!!! Fakt jen ten jeden den, a jak píšeš- to bylo narkozou a tim sílenym plynem!!!

consti
29. pro 2010

@dlabinecka záleží na tom zákroku, na doporučení lékařů a na tom, jak se kdo cítí. Já jsem asi přehnaně opatrná, ale po mých zkušenostech si opravdu na zdraví dávám dost pozor 😉 . Nepřecházím pomalu ani nachlazení a jak po operaci, tak pak po laparce jsem se prostě necítila moc ok. Laparka teda byla proti operaci naprosto v pohodě, ale i tak jsem byla docela dlouho doma 😉 . Po operaci jsem nesměla otěhotnět půl roku, po laparce jsem měla počkat ten jeden cyklus. Těhu zatím ale stále nejsem 😝 😅 .

marvilka
29. pro 2010

@dlabinecka na teba a tvoj pribeh budem mysliet, ked ma budu operovat a budem pod narkozou 🙂)))) a ked sa zobudim, chcem mat taky isty krasny nasledujuci priebeh 🙂))

elana
29. pro 2010

já to taky nevidím jako hraní si na hrdinku, proč bych měla sedět doma a litovat se, jak jsem nemocná, když se cítím dobře 😕 jako kdo je slabej atd., tak samozřejmě jít nikam nemusí, ale myslím že tělo je chytrý dost na to, aby řeklo stop a to dřív, než si ublíží 😉

a do týhle diskuze přijde většina holek vyklepaná a bojí se, tak myslím že je jen dobře, když vidí, že většina (a fakt si troufám říct že většina, za ty roky co tu straším) je opravdu do týdne fit.

elana
29. pro 2010

ostatně manžel se šel na to Rakousko zeptat doktora, když mě propouštěli a sám řekl, že mi vzduch a aktivita jen prospěje...

consti
29. pro 2010

@elana jak jsem už psala výše. Záleží na každém a na doktorech. Mně doktor sám řekl, že není třeba to pokoušet a je lepší, aby se vše pořádně zahojilo...

consti
29. pro 2010

A jinak si myslím, že holky tu spíš mají strach z té operace, než z toho, jak dlouho budou doma 😉 .

dlabinecka
29. pro 2010

@consti Přesně tak, myslím si, že je to hrozně individuální. Byla to jediná operace v mém životě ( potom jsem teda ještě musela na operaci po porodu ) a celkově nemám se zdravím problémy, ale každý to snáší jinak, každé tělo je jiné a rozhodně je dobře, že jsi na sebe opatrná!! Já se cítila dobře. Do práce jsem měla povoleno jít a dr. věděl co dělám a pohl. styk jsme měli zakázaný asi týden a to mi dělali najednou laparo i hysteroskopii. Myslím, že opravdu hrozně záleží na tom, co dělájí, mě dělali drilling vaječníku... Jinak je mi líto, že se ještě nezadařilo. v čem je problém? určitě to vyjde!!!!!!
@marvilka Držím palečky!!!! Vím jaké to je toužit po miminku a jak je člověku smutno, když nepřichází, ale zázraky se fakt dějí!!!! určitě se miminka brzy dočkáš!!!! Co máš za problémy?

dlabinecka
29. pro 2010

@elana přesně tak. V práci věděli, že jsem po operaci a kolega byl na telefonu, kdyby mi opravdu nebylo dobře, ale já jsem o nějaké operaci už ani nevěděla. Myslím, že u většiny "nemocí" je ideální na to nemyslet, ač je to teda většinou nemožné!!
@consti a ona se dasty ptala na tu neschopenku po operaci 😉

elana
29. pro 2010

@consti no jasně, Ty jsi měla operaci přímo v děloze a řízli i do ní, mně brali vejcovod a ten řez byl jen proto, že mi to prasklo a v břiše byla krev, tak aby se to rychleji odsálo.

ale co se laparky týče, za tím si stojím, že u norm. průběhu víc jak týden být doma je zbytečný, jsou to v podstatě vpichy, sami doktoři tomu ani řez neříkají. Ale znova-komu je slabo, kdo se nehojí, ať je doma třeba rok.

marvilka
29. pro 2010

@dlabinecka dakujem za povzbudenie, este zatial nevieme. Genetika, ovulacia vsetko ok, chodila som asi pol roka na folikulometriu, snazili sme sa to tymto sposobom planovat, ale nezadarilo sa. Celokovo sa snazime rok a pol. Tak preto idem na laparo a hysterskopiu, aby zistili pricinu. Ja len dufam, ze mi to pomooze a nebude tam ziadny velky problem. lebo uz som mala hlavu v smutku, co sa moze diat, obavam sa toho, co mi oznamia po operacii. ale tak hadam mi nezdelia nic zle ;)

consti
29. pro 2010

@dlabinecka vše mám v albu. Oba jsme zdraví, ale já jsem měla myom, malinko komplikovanější operaci a pak jsem musela po cca 5 měsících na kontrolní laparku. No a teď teda čekáme, kdy se zadaří 😅 ...

consti
29. pro 2010

@marvilka a partner je v pořádku? Jak dlouho se snažíte? My se před operací snažili přes rok a nic 😝 .