Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

luciah
13. led 2011

@pici veď už som to zabalila, kašlem na to 😝
@petula22 ja mám príjem 20.1 a zákrok 21.1. a ako sa dlho sa vy snažíte? a tiež ideš na diagnostickú a ostatné máte všetko OK?

luciah
13. led 2011

@neradka my máme ísť o týždeň po laparo na firemný ples, na ktorý by som veľmi chcela ísť, tak uvidím, ale prekladať to kvôli plesu nebudem 😉 chcem to mať čím skôr za sebou, nech viem, na čom som, príp. nech sa hneď zadarí 😉

petula22
13. led 2011

@luciah Snažíme se už 4 roky, jsme oba podle testů v pořádku, takže jen ta laparka, jestli tam něco není. Pak už nás poženou na umělko.

luciah
13. led 2011

@petula22 bože, že 4 roky ☹ to by som sa asi zbláznila ☹ a prečo si neišla skôr? mne moja dr. hneď povedala, že ak sa nepodarí teraz 2 mesiace s clostilom, ideme na to, nemáme na čo čakať, roky utekajú 😝

petula22
13. led 2011

@luciah No, my už to skoro 3 roky řešíme, chvilku mě zlobila štítná žláza, tak mě dávali dohromady, pak, že to máme zkoušet a ono to docela utíká než se k něčemu dostaneš.

luciah
13. led 2011

@petula22 a čo všetko s tebou zatiaľ robili počas tých 3 rokov? nevadí, že sa tak moc vypytujem?

petula22
13. led 2011

@luciah V pohodě, začalo se něco řešit až po roce, takže krev, spermiogram, sledování ovoluce, to je zhruba tak půl roku, pak CAR, znovu všechna vyšetření, protože chtějí svoje výsledky, tam zjistili, že se mi zhoršila štítná, takže léčení štítné, to trvalo skoro 9 měsíců, pak než tě zase objednají do CARu, znovu vyšetření, objednání na lapaku, na kterou čekám už 3 měsíce, u nás jsou šílené objednací lhůty. Ono se to nezdá a najednou je to už doba...

neradka
13. led 2011

@luciah No myslim, ze to je ale velky rozdiel, stat na lyziach v Talianskych Alpach, alebo byt na plese kde si mozes aj trosku oddychnut. Urcite to zvladnes, su tu aj baby, ktore pisala, ze islo takmer hned do prace 😉 Budem drzat palceky 😀

luciah
13. led 2011

@petula22 obdivujem ťa že to takto zvládaš a si trpezlivá, ale pre mimi urobíme asi všetko, že? ja som už kľudnejšia, bola za mnou jedna známa, robí sestričku na internom a mi poterala tie výsledky a že všetko mám ok a ten bilirubín má každý druhý človek zvýšený, takže pohoda. normálne mi odľahlo 😉
@neradka jasné, to sa nedá porovnovať a aspoň budem mať motiváciu dať sa čím skôr dokopy
😀

pici
13. led 2011

@luciah ja mam bilirubin zvyseny cely zivot, prekonala som mononukleozu to preto..... idem si lahnut, zahtra alebo vecer vas docitam. trhali mi dve osmicky tak som trosku ko...

luciah
13. led 2011

@pici ja už neriešim ani bulirubín, mi známa sestrička z ineterného povedala, že to má každý druhý človek, tak som kľudná 😉 oj, a osmičky, to poznám, tak oddychuj 😉

piskotlea
13. led 2011

@pici Kokos, nekokos, kosti nekosti, to tu nevedeme 😀 Tak Ordináciu, čo je aj u vás a pak ještě idé seriály, tak to bude asi niečo podobné 🙂
@luciah Tak tak, moc ty výsledku nestuduj, fakt ti to hovno pomůže 😎 ako pravila pici 😀

luciah
13. led 2011

@piskotlea už neštudujem, už mi to jedna známa sestrička z interného objasnila a všetko je ok 😉

cvana
13. led 2011

@pici -kéž by to slo tak rychle čekam na vysledky z magnetické a ještě musím na rektoskopii-na magneticke uz jsem byla ale zatim mi nikdo nic nerekl az 1.2.jdu k primari

piskotlea
13. led 2011

@luciah To je príma, když to objasní. Člověku se hned jaksi uleví, když tomu trochu porozumí a zjistí, že je to ok 🙂
Já jsem z toho všechno jelen. Čím víc nad tím přemýšlím, tak tím si víc zakazuji nad tím přemýšlet a vlastně zjišťuji, že vím, že nic nevím 😒

jajuuus
13. led 2011

ahojte kočeny... no kým som vás ja dočítala... normálne popcorn si k PC zoberiem nabudúce... 😀
mne dnes prišla mrcha, tak už mám v sebe jeden brufen... 😠

@pici
aaau... no nezávidím ti moja... zuby sú potvora... 😖

@luciah
no vidíš, tak krv máš ok a to je veľmi dôležité! 😉

@petula22
taktiež ťa obdivujem, ale je to tak, ako napísala @piskotlea , že trpezlivosť bábätká prináša... 😀

@neradka
tebe sa ako darí? 😉

@piskotlea
kokos, nekokos, kosti, nekosti.... 😀 😀 😀 no som sa dobre zasmiala... 😀

@cvana
kvôli čomu si bola na magnetickej? a čo je prosím ťa rektoskopia? 😨

majka21
13. led 2011

Ahojte kočky.
Chodí z vás niektorá do Heliosu-Martin?
Čaká ma hysteroskopia a možno aj laparoskopia, chcela by som sa len spýtať či sú to platené zákroky alebo to hradí poisťovňa? Ďakujem.

pici
13. led 2011

@majka21 ahoj maji neviem ako v heliose, ja som bola na laparke dvakrat v galante a bol to zakrok hradeny poistovnou :D

pici
13. led 2011

ahojte opicky moje... tak zuby vytrhnute. akurat som si dala tabletku a idem spat lebo ma boli cela hlava...

jajuuus
13. led 2011

@majka21
ahoj Majka, ja som bola na laparke v Lipt. Mikuláši a tiež mi to všetko hradila poisťovňa... 🙂

@pici
tak si oddýchni, nech si zajtra fit a môžeš tu s nami ďobkať! 😉

piskotlea
13. led 2011

@jajuuus Aktualizujuuuuuu 😀 hele, co máš za popcorn, slaný nebo sladký? 😀 😀
@jmajka21 No já za laparku ani hysteroskopii taky nic neplatila 😉 Ani nevím, na kolik to přijde, no ale není problém si nechat poslat výpis ze zdravotní pojišťovny.
@pici Drž se! Mě trhali loni, ale prvně jeden a pak za dva týdny druhý. Třetí mě čeká, ale ať si ještě počká. Přeji klidnou noc 😎 a zítra v plné polní tady 😀 No já až večer, lebo som zajtra celý den v práci 😒 Ale aj pracovat se někedy musí. Naozaj. Ty už budeš ale pracovat až doma s bábetkom a pisat a uklidňovat nás tady 🙂
@elena Halo halo, kdepak jsi tak dlouho Eli?

jajuuus
13. led 2011

@piskotlea
nemám momentálne žiadny popcorn, ale najradšej mám maslovýýýýýýýý... 😀

ja som tiež zvedavá, koľko ten celý zákrok stál... o dva mesiace si dám urobiť elektronický výpis z poisťovne, tak potom vám napíšem, že čo som stála moju poisťovňu.... 😀 😀

osmičky to sú zuby múdrosti????? 😕

pici
14. led 2011

@piskotlea no kiez by :D to by bolo fajn. ja idem teraz vybavovat a vecer mam robotu, tiez niekto musi robit :D aspon obcas.. predtym som mala dve roboty. teraz mam len tuto jednu... tak dneska zajtra makam....

pici
14. led 2011

@jajuuus maslovyyyyyyyyyyyyy to je mojeeeeeeeeeeee.

osmicky su zuby mudrosti... uz mam len jednu hore.. juchu...

petula22
14. led 2011

@pici Já už nemám žádnou osmičku, mě je brali operativně už v 18, že by s nimi byl problém, že se mi nevejdou a posunulo by mi to všechny zuby. Mám fakt klid 😀

petula22
14. led 2011

@jajuuus Jednou to přijít musí a jestli ne, tak adoptujeme. Manžel si z toho dělá srandu a říká, že kdyžtak pořídíme dalšího psa 😅 .

luciah
14. led 2011

@piskotlea @jajuuus fakt mi normálne odľahlo, že tá krv je ok a dnes idem poobede okolo tretej na interné, to mi tiež vybavila, tak už len v pondelok anesteziologické a behnem za mojou operatérkou dohonúť posledné detaily a môžem ísť 😉 ináč takto o týždeň dúfam, že už bude po tom a budem vám opisovať moje zážitky, keďže si beriem aj notebook do nemocky 😝

cvana
14. led 2011

@jajuuus kvuli endometrioze..a rektoskopie?to mi asi prohlídnou zadek..:(jestli to nemam i ve streve..no a k tem vašim osmičkám ja mela i devítky:D tak jsem je byla trhat!:Ddivy sveta se dejí:D

wewulka
14. led 2011

ahojte, slubila som, ze sa ozvem, ked bude po. V stredu som sa vratila z nemocnice, takze laparku uz mam za sebou. nebolo to take strasne ako ten stres pred tym.

gvendi
14. led 2011

ahojte, chcela by som sa Vas spytat, ake ste mali priznaky pri endometrioze? Ja uz dlhodobo trpim bolestami v podbrusku, v krizoch a pri pohl.styku. Taktiez ma trapi mimomenstruacne krvacanie (hlavne v obdobi od ovulacie az po menstruaciu) a obcas aj krvacanie po styku. Na CT mi nasli mi zrasty na pravom vajecniku, co by mohol byt dosledok endometriozy a asi ma caka aj laparoskopia. Vsetko ostatne mam uz povysetrovane, uz neviem co by to mohlo byt...