Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

hariet
6. črc 2011

@ma77 juj moja nebud smutna... Je to pochopitelne, ze ste cakali..ved sa vam uz raz podarilo, je normalne, ze ste tomu nechavali cas. Myslim, ze vela zien by sa zachovalo uplne rovnako. Pozri, zacali ste riesit a to je dolezite, nie? 🙂 tak hlavu hore, depkovanie nam snazilkam predsa neprospieva 🙂

mamartinka
6. črc 2011

@verry ahoj.Ako sa mavas?Ako pokracujete po laparke?Podarilo sa?Nas caka asistovana reprodukcia.Cakame co nam ziadost schvalia.Ozvi sa ak bude cas 😉

verry
6. črc 2011

@mamartinka Ahojky, no my byli minulý měsíc na IUI, ale nezavedlo se. Teď v pátek jedeme na UTZ a v pondělí nejspíš IUI 😵 dáváme tomu asi poslední šanci přes IUI. Bude to teď 4.pokus. Jinak si vyžádám testy na imunologii a genetiku a až podle těchto testů uvidíme asi bysme pak šli taky rovnou IVF.
Ty joo, a proč hned IVF u vás?? proč nezkusíte IUI???

mamartinka
6. črc 2011

@verry Tak to mi je luto ze to nevyslo.No to nam navrhli v centre ze je pre nas moznost taka ked sa nam na 5 rok nedari.A ako to prebieha vsetko?Naco sa mam pripravit ci to schvalia vobec.Drzim palce nech sa tiez mimiska dockate. 😉

verry
6. črc 2011

@mamartinka nevím přesně jak probíhá IVF, to se zeptej holek na jiné diskuzi. IUI (inseminace) je ale v pohodě. Podle UTZ zjistí jak ti narůstají foliky a sliznice, pak dostaneš injekci na spuštění ovulace a přijedeš další den a oni ti takovou tenkou kanylou vstříknou spermie. Nebolí to nic to není. a pak za 14 dnů uděláš test. 😵
A takže jdete opravdu hned do IVF? škoda, já bych bejt váma vyzkoušela IUI. Jinak mi se v listopadu snažíme už taky 4 roky... 😖

mamartinka
6. črc 2011

To je v tom aky rozdiel?Ja sa tomu nerozumiem.Len nam gyn povedala ze nam navrhuje asistovanu reprodukciu.Ale mozno to bude aj to co pises ty.Lebo mi vravela ze budem brat aj inekcie do brucha.Tak neviem.A ze sa tam musi aspon 3 krat potom ist.Prvy krat asi pocas injekcii ci sa mi netvoria cisty ci co potom 2 krat uz neviem a 3 krat asi na vlozenie.Neviem vobec co nas caka.A to aj uspavaju na to vlozenie?

ma77
6. črc 2011

@hariet Dakujem za povzbudive slova 😉 len škoda že aj môj vek hra proti mne ☹ keby som tak mala 25😲 😲 😲

verry
7. črc 2011

@mamartinka ty půjdeš podle těch injekcí asi na IVF, nevím přesně ale píchají se nějaký injekce-hormony do břicha aby se ti vytvořilo dostatek foliku, pak asi pregnyl a pak půjdeš na OPU-to tě uspí a vytahnout vejce a pak je oplodní mimo a až to bude tak zas příjdeš a oni je do tebe dají....tak zhruba co vímm
při IUI jak chodím, to je uplně v pohodě, je to jak na gyn.prohlídce, jen si lehneš dr to do tebe vstříkne ležíš 10min, a jdeš domů.

naty1987
7. črc 2011

aahoj baby chcem sa vas spytat vas dr. kedy poslal na laparku??
my sa snazime uz vyse 2rokov mala som aj na laparku ist ale potom som bola tehu ale o mimi sme prisli a teraz po dlhom case mavam neskutocne strasne bolesti okolo laveho vajecnika tak neviem ci mam dr. poprosit o lapraku alebo cakat co mi navrhne???

verry
7. črc 2011

@naty1987 ahoj, no mě třeba poslali v CARu po 2 neuspěšných IUI na laparku. A jsem ráda, aspon to skoukli a profoukli 🙂 a snad je i větší šance na těhu.. 😵

naty1987
7. črc 2011

@verry a nasli ti nieco ci si ok???
no ja asi dr. poprosim ze nech nieco vymysli lebo ma asi poraziiii ☹

naty1987
7. črc 2011

@verry a kedy budes testovat?? drzim palceky aby vam to uz vyslo 🙂

verry
7. črc 2011

@naty1987 no skoukli mi vaječníky a vejcovody, prý vše ok. jen mi našli drobná ložiska endometriozy mezi dělohou a střevem-prý to ale přímý vliv na těhu nemá.. my pak zkusili 3.IUI ale nevyšlo. tak jdeme do 4.IUI. Stále doufám a věřímmm 🙂
nech si poradit od DR. ten stejně ví nejlíp co potrebuješ 🙂 taky drřím pěstě!

mamartinka
7. črc 2011

@verry Neblazni.Zas uspata.To uz ma nebavi fakt stale uspavana,Kolkokrat este ma to bude cakat ☹

naty1987
8. črc 2011

@verry no urcite zajdem k dr. ja som s tym mala uz davnejsie problemy a potom to preslo odrazu a teraz zas sa tie bolesti vratili
no drzim palceky aby vam to uz vyslo a prid sa potom pochvalit 🙂

piskotlea
16. črc 2011

@verry Jednou to vyjde !
Držím všem pěsti 🙂

piskotlea
1. srp 2011

občas tady kouknu a stále a stále to tu spí.... 🙄

hariet
21. srp 2011

Ahojte dievcata! Neverim, ze to sem pisem, ale vyzera to, ze konecne skoro po 2,5 roku snazenia nam to vyslo!! V noci o pol druhej som mala nutkanie ist si spravit test - a tam sa ukazali take silne // , ze som skoro spadla z noh....predychavala som to este nejaky cas a napokon som sla zobudit aj muza , ze aha, dve ciarky!! a on chudacik moj rozospaty sa ma opytal, ze ci tam nemaju byt tri 🙂 Sme v soku, ale stastni prestastni - ja som uz do rana nespala....Zatial to vyzera na 5.tt, v pondelok zavolam lekarke co a ako... Na laparke som bola na konci juna - aj ked mi nic nezistili, ale asi mi to tam pekne prefukli a podarilo sa!! Viem, ze este nie je vyhrate a je velmi skoro sa tesit, ale potrebovala som sa s vami takto podelit a dodat nam vsetkym nadej, ze napokon sa nam nase sny byt mamami splnia!

pici
21. srp 2011

@hariet gratulujem, po takom case je to skutocne viac ako zasluzene...

hariet
21. srp 2011

@pici dakujem 🙂 naozaj po takom dlhom case je to neuveritelne... ale tesime sa obaja o to viac!! 🙂

pici
21. srp 2011

@hariet ved to je mi jasne. aj my sme tomu po druhej laparke dali priestor na prirodzene oplodnenie, ibaze sa nekonalo, tak sme navstivili centrum

hariet
21. srp 2011

@pici a uz mate za sebou nieco v tom centre? Velmi ti drzim palce!!

pici
21. srp 2011

@hariet ano dve neuspesne IUI, prve IVF neuspesne ET , aj neuspesny KET, teraz ideme na treti vklad v oktobri a ten uspesny urcite bude... 😉

hariet
22. srp 2011

tak to uz musi!! velmi ti to prajem a aj kazdej jednej, co tuzi konecne uvidiet | | na teste ...

ftinka
30. srp 2011

@hariet ahoj, nahodou si tu citam info o laparke, pretoze by som na nu tiez chcela casom ist a tu sa docitam, ze vam to tak pekne vyslo 🙂 juj, nepoznam ta, ale drzim ti palce, lebo si do mna vliala pozitivnu energiu, ze po 2,5 roku a tak to krasne vyslo. my mame za sebou 19 mesiacov a verim, ze nam laparka tiez pomoze 🙂

hariet
30. srp 2011

@ftinka Ahojky! Budem ti velmi drzat palce aby to vyslo po tej laparke! 🙂 mne doktorka povedala, ze vela parom to prave po laparke vyjde - aj ked nic nenajdu, ze to odbura stres zo snazenia, ked si baby myslia, ze to pomohlo. Ja si fakt myslim, ze pomohla laparka - ale nie je pravda, zeby mi to odburalo stres! Skor to tam ozaj dobre prefuklo a vajku sa lahsie putovalo 🙂 Velmi velmi to kazdej co tuzi - ako som tuzila dlhy cas ja -prajem. Pokial clovek ten pocit sam neprezije, ake to je tazke tuzit a trapit sa - bez vysledku -, tak to sa snad neda ani pochopit. O to viac ti drzim palce! a posielam hug. Raz to MUSI vyjst. <3

gabinka41
31. srp 2011

Ahojte baby. Ja som bola na diagnostickej laparoskopii 9.8.2011. Po 3 týždňoch som bola na kontrole u mojej doktorky a tá mi zistila zväčšený pravý vaječník kvôli cyste o veľkosti 4 cm. Máte niektorá s tým skúsenosti. Ja som bola veľmi prekvapená,keďže výsledky mám v poriadku. 🙂)

jajuuus
31. srp 2011

@hariet gratulujem kočka! 😉 😵

buba13
2. zář 2011

@ hariet gratulujem moc k tehu 🙂

mamartinka
2. zář 2011

@hariet Blahozelam.No mne to teda laparka nepomohla k nicomu.Aj prefuk mi robily a vsetko v poriadku.Obaja sme zdravy a nejde to ani tak.Buduci tyzden piatok zaciname prve IVF v Iscare.