Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dckami
11. dub 2008

mě píchalo jako pod žebry, bylo to hnusný, ale po týden to zmizelo. 😉 Tak odpočívej a bude líp, uvidíš. 😅

marione74
11. dub 2008

ahojte dievcata, som 4 dni po laparke a prave som chcela napisat na tuto temicku. Klistyr, samotnu laparku, a polhodinovu nevolnost som prezila celkom ok, ale na druhy den po laparke som dostala hrozne bolesti. Lekarka sa este cudovala, ci prehadam (som sa citila ako simulant) ale ja mna nenormalne pichalo pod hrudnym kosom, v okolo krku, chrbtice a mala som pocit ze mam opuchnuty krk a nohy.
Teraz tu citam ze som nebola jedina, co ma trocha povzbudzuje 😉 nic zlom. Ale fakt som bola v panike hlavne z toho pichania pod rebrami, ze urcite mam akutny zapal zlcnika alebo co tak radsej nejem ziadne vajicka.
Dnes uz je to lepsie, ale aj tak stale beriem analgetika, ktore mimochodom ten druhy den po laparke vobec nezaberali myslela som ze asi pojdem na pohotovost.

Rioko, aj mna bolel krk, trocha ako angina ale po jednom dni to preslo. A nadychnut som sa vobec nemohla mala som pocit ze sa zadusim, vazne, len malilinky pohyb mi robil nenormalne bolesti.

Takze vyzera ze je to normalne, tak nech nam to cim skor prejde vsetkym 🙂
A toto holky je len po laparke alebo kazdej narkoze? dik

campi
11. dub 2008

Mela jsem stejne potize - s pichanim a bodanim v ruznych castech tela. Je to zpusobene plynem, ktery do cloveka napumpujou, aby se dobre dostali k organum. Byla jsem na to upozornena, ale stejne me to dost nemile zaskocilo. Obcas jsem mela pocit, ze me chyta infarkt🙂. Plyn odchazel asi 5 dni a pak to bylo zase ok.

marione74
11. dub 2008

ja som pocula ze ma bude z toho plynu boliet brucho, ale brucho nic, uplna pohodka, tiez som bola v soku ze co to je.
Campi teba chytal infarkt, mna zlcnik, skoda ze som si tuto temicku nestihla precitat este pred laparkou, nebola by som taka sokovana ze co to so mnou je 😉

marione74
11. dub 2008

Dievcata chcem sa este opytat, moja diagnoza znie nepriechodne vajcovody. ☹ Chystam sa na 2 ivf, ale cakala som ze mi ich prefuknu, ale doki mi dnes v centre povedal ze to sa uz nerobi, hned sa ide na ivf.
Som z toho sklamana, fakt som cakala ze mi ich nejak prespricuju aby este bola sanca na prirodzene tehu.
Prefukovali vam niektorej vajcovody? dik

martina.bebe
12. dub 2008

rioko:mě bolelo v krku po laparce ještě 5 den bylo to hrozný tlačil mě plyn i jako když mě pálí žáha sestra mi poradila na ten krk nanuka no prostě něco studenýho a do dalšího dne to pomohlo tak že mě to přestalo bolet až6 den po laparo a ten plyn tlačí dost a taky mě dost bolelo rameno ☹ ☹

rioko
12. dub 2008

holky prosím vás můžete mi poradit? jsem 4 den po laparce, jedej den po ní jsem lehce krvácelo a pak to ustalo. Dnes v noci jsem ale začala zase krvácet - jsem 12 DC a jsem z toho trochu mimo, protože nevím jestli je to normální nebo je někde problém. Máte někdo stejnou zkušenost?

martina.bebe
12. dub 2008

já myslím když to není nějaký velký krvácení tak je to normální já krvácela po laparce 6 dní 😉 😉 😉

martulina
12. dub 2008

Ahoj, ja se po laparoskopii cítila v pohodě. žádné bolesti...nic. i menstruaci jsem dostala tak jak měla být.....braly mi zlobivou cystu.....jen jsem pak byla asi tak týden unavená a šetřila jsem se 😀 .
Ta bolest v krku může podle mě být reakce na narkozu, pokud před tím byla angína klidně se to moho vrátit, podráždil se krk a začalo se dařit bacilům....
Myslím, že to krvácení je možné, třeba nějak škrábli do sliznice a ta trošku krvácí... pokud to není nějak hodně a je to jen slabé asi bych to neřešila..... 😉 i

dckami
12. dub 2008

Rioko, já jsem také krvácela asi 5 dní po laparce, ale potom to přestalo. MS přišla přesně na čas, ale jak jsem zde již psala, byla to hrůza 😠 , strašně silné krvácení.

rioko
12. dub 2008

už je mi líp, sice ještě špiním ale snad se to už nerozjede...už se těším na IUI
kami jak se cítíš? kdy máš testovat? já už se nemůžu dočkat až budu mít zase nějakou naději

dckami
12. dub 2008

Mě není vůbec nic 😉 , testovat se mám 21.4., takže času dost. Ale jak jsem už někde psala, moc tomu tentokrát nevěřím: ovulka byla zřejmě dřív, do toho já i manža bereme antibiotika na chlamydie 😖, které mi zjistili při laparce ( teda až 14 dní poté, když byly výsledky) tak uvidíme... V květnu tomu dáme čas a nic nepodnikáme, stejně jedem na hory s kolama a další pokus IUI necháme na červen. Je to prostě bh na dlouhou trať..... 😉

rioko
12. dub 2008

já chci zkusit IUI v květnu a pokud to nevyjde tak v červnu IVF, už se mi nechce to pořád zkoušet a i docent říkal, že IVF je větší šance - pokud mám nějaké míň kvalitní vajíčka
prosím Tě a kdy jste to zkoušely po laparce přirozeně? teda pokud jste to zkoušely... já mám tak za týden mít teoreticky ovu tak přemýšlím jestli to máme zkoušet, ale zase abych si nějak neublížila

dckami
12. dub 2008

My to vyzkoušeli asi o 14 dnech, protože ve středu mě pustili z nemocnice a já to v neděli dostala, takže týden nic ☹ Ale řeknu ti - sexík nic moc ☹ , nevím, jaké máš jizvičky a kde tě fikli, já mám jizvu v pupku, další kolmo dole pod pupkem,ale hodně nízko ukrytou pod kalhotkama a třetí vlevo od ní. Ta dole uprostřed při styku hodně bolí i teď.
Tímtě nechci ztrašit, prostě to vyzkoušejte a pokud to bude bolestivé, tak to nemá cenu...

marione74
12. dub 2008

nam doki povedal ze sa ma sexovat az po dalsej menstruacii aby tie plyny boli uplne prec a minimalne 2-3 tyzdne po laparke by som aj tak mohla dostat infekciu - teda mne robili aj hysteroskopiu takze preto. Niekde som citala ze to baby skusali par dni po laparke co ma zarazilo lebo mne vyslovene povedali ze tie 2-3 tyzdne ziadny sex

dckami
12. dub 2008

Mě nic nezakázali, naopak tím, že mi dělali drilling ovárií tvrdili, že na to náme hned vlítnout 😀 😀 😀 Myslím, že záleží, co konkrétně při laparce zjistili a jak moc byl zákrok náročný.

rioko
12. dub 2008

já byla taky i na hysteroskopii a jizvy mám dvě, jednu pod pupkem a druhou hodně dole nad podbříškem, no uvidíme, já jen jestli není škoda nevyužít dobu kdy bych měla mít ovu,ale pokud to bude bolet tak asi nic. zeptám se ještě ve čtvrtek v CAR , jdu na stehy

marione74
12. dub 2008

rioko tak daj vediet co Ti povedali, mne doki vyslovene povedal (este pred laparkou, ked sme nevedeli ze mam upchate vajcovody ☹ ) ze hned ten mesiac urcite nemame skusat a vcera mi moj CAR doki povedal ze ivf urobime az po dvoch menstruciach po laparoskopii aby bolo telo uz ok

rioko
12. dub 2008

tak to mě říkal že bych na IVF mohla hned další měsíc, ale já nemám srostlé vejcovody a kromě odstranění malé endometriozy mi tam nic neoperovali

marione74
12. dub 2008

holky hovorite ze ste menstruaciu dostlali tak ako obycajne po laparke? lebo niektore baby pisali ze im meskala, tak bojim bojim, lebo ak mi bude meskat tak nestihnem ivf v juni, potom je v CARe dovolenka a to by som musela cakat do augusta co su 4 mesiace ☹

marione74
12. dub 2008

tak to je super rioko ze vas vajcovody ok, tak drzim palce nech to vyjde prirodzene

rioko
12. dub 2008

díky jinak jsem taky zvědaví kdy dostanu menzes, měla bych 1.5 a chtěla bych jít na IUI tak doufám že to bude včas. A Tobě držím pěsti aby Ti to taky vyšlo 😉

marione74
12. dub 2008

dakujem rioko, nech sme uz co najskor tehule 🙂 🙂

palvap
13. dub 2008

Holky prosím prosím o radu.
Který den MS se chodí na tyto výkony nebo to je jedno? Může se ihned po IVF i když ještě přetrvává utlumení ze stimulace (úplně se nevstřebaly léky?) Díky P.

rioko
13. dub 2008

palvap : u nás se chodí tak v půlce cyklu, měla jsem zavolat první den menzes a podle toho mě objednali. s tím IVF nemám ale zkušenosti,ale kamarádka na laparku šla hned další měsíc po nevydařené IFV

palvap
13. dub 2008

díky díky, to ze mě bude mít zas doktor radost, co jsem si vymyslela.
A jde tedy sfouknout Laparoskopie i hysteroskopie najednou, pochopila jsem to tady dobře z vašeho povídání?

rioko
13. dub 2008

jo mě taky dělali oboje najednou, myslím že to dělají tak často

palvap
13. dub 2008

A chápu to teda dobře, že hysteroskopie zjistí, zda není v děloze něco o by bránilo uhnízdění embryí? Laparka pro IVF není zas až tak důležitá, ale ta hysteroskopie asi ano. Navíc si myslím, že i když po dávném císaři by byla asi na místě. Ty jo, tuhle oblast ještě nemám prozkoumanou, tak se omlouvám za tisíc dotazů. A Rioko ta kamarádka po IVF šla pak hned do dalšího pokusu?

rioko
13. dub 2008

jo přesně tak, při hysteroskopii se podívají do dělohy a pročistí ji a vezmou vzorek. kamarádka měla mrazáčky a další měsíc šla na transfer

palvap
13. dub 2008

No super, to jsem chtěla slyšet 😀 Teď otázka co mi na to řekne doktor. Já jsem teda ještě přemýšlela, že bych po hysteroskopii dala ještě lázně a pak na KET, tak jak na to budou reagovat mudrcové 😀 Děkuju moc za info