Mám obavy s otěhotnění. Má někdo podobně?

zdenik7
22. srp 2022

Ahoj chci se jen vypovídat....
Delší dobu jsem nedbala moc na gynekologické prohlídky ( nemám ráda lékaře a už vůbec ne když se mi koukají dolů... No ale odhodlala sem se tam dojít
Zjistili mi vadu dělohy mám dvě dělohy dva čípky a poševní přepážku po diskuzi z lékařkou mi řekla že v by těhotenství bylo bez problémů ale zřejmě porod by byl císařským řezem... Je to něco čeho se opravdu bojím a nevím teď zda mám chuť otěhotnět.... ☹️ Setkal se z tím někdo tady že by porod byl přirozený a nebo nějaké komplikace

lencaa11
22. srp 2022

@zdenik7 císařský řez je to nejmenší po tom co bude potom krásné zdravé miminko je více žen které mají to snad co vy myslim že je zbytečne a škoda skrz to nemít mimnko ☘️☘️

zdenik7
autor
22. srp 2022

@lencaa11 právě že mě ten císař děsí... známe co měli císaře měli daleko horší šestinedělí apod. Docela doufám že se ty pragnostiky ještě změní

lencaa11
22. srp 2022

@zdenik7 každá žena je jiná kazda proziva porod ,nebo císařský řez jinak nemůže člověk srovnávat se známá mohla mít šestinedělí jiné než vy atd je toho víc uvidíte třeba se opravdu vše změní a budete moc mít klasický porod

zdenik7
autor
22. srp 2022

@lencaa11 asi snad vyalechnu ješte nějaký názor jiného lékaře než se opravdu začneme snažit....

levandule_k
22. srp 2022

Vyslechla bych si názor i jiného lékaře. Navíc lékařka říká zřejmě by byl císař. To zřejmě dává jistou naději. Takže bych se snažila hodit do perfektní kondice, procvičila bych si svaly pánevního dna. Našla si fyzio, která s tím umí pracovat, aby nebyly moc tuhé, ale ani moc povolené.
Nejsem zastáncem císaře na přání, ale jsou chvíle, kdy má smysl a zachraňuje životy matky i dítěte. Připravila bych se na to psychicky, zpracovala si svůj strach z psychologem eventuálně dulou, prostě s kýmkoliv u koho budu cítit, že mi pomůže. Psychika dělá hodně. Snažila bych si najít pozitivní zkušenosti s císařem. Sepsala bych porodní přání a bonding miminka by byl s partnerem. Našla si bylinky podporující hojení. Měla v záloze laktační poradkyni.

Já jsem laik, zajímalo by mě proč ne přirozený porod, docela ráda bych věděla důvod.

Císař není jediný faktor mající vliv na šestinedělí. Někdo měl císaře v pohodě, někdo měl náročné období po císaři, někdo měl přirozený porod v pohodě a někdo se měl náročné období po přirozeném porodu. Příběhů tady jsou mraky.

zdenik7
autor
22. srp 2022

@levandule_k bavila sem se z Dr a pry by to doporučila jako žena že by mohl být přirozeny porod z komplikaci a prý hodně velké poranění.

marcicek84
22. srp 2022

@zdenik7 jestli hrozo hodne velke poraneni,rekonvalescence by byla jeste delsi a jeste horsi nez po cisari,do toho bych nesla,ja po prvnich cisari byla ok do 10 dnu,i holky s nastrihy byly jeste v haji a podruhe,uz bylo 37 let tak to trvalo 14 dni,ale taky oproti nastrihu,kdy se to hoji 3 tydny zlaty cisar...
Na tvem miste se hodim do pohody a porod resim az nasledne,je to tak mala cast zivota i s rekonvalescenci,oproti zivotu s ditetem,ze si myslim,ze by to mela resit az se bude blizit porod...

zdenik7
autor
22. srp 2022

@marcicek84 řeším to ještě předtím než se začneme víc snažit... Ať vím jestli je naděje na normální porod nebo to raději vzdám

evilin
22. srp 2022

Jsem po 2 císařských řezech. První byl akutní, pro nepostupující porod. Tam to bylo horší. Druhý byl bohužel plánovaný i když jsem chtěla přirozeně, malý se otočil na šikmo 🥺. Ale u plánovaného bylo vše absolutně v pohodě. I když jste si jistá, že půjdete rodit přirozeně, tak nikdy nevíte, jak to nakonec dopadne. Obě operace byly však to nejmenší. Nikdy bych nezahodila šanci mít dítě, i kdybych věděla jaké porody mě čekají. Ona ta péče a starosti s miminkem je daleko těžší a delší než jedna operace. To krásné zdravé dítě stojí za to.

martulka88
22. srp 2022

@zdenik7 Zažila jsem vyvolávaný porod a císaře. První musel být vyvolávaný pro úmrtí syna - tableta zavedena v 8 a syna jsem porodila ve 22. Nástřih musel být, komplikace při vypuzování syna a nakonec jsem skončila na sále, jelikož byla přirostlá placenta. U druhého porodu jsem šla na plánovanou SC (moje tělo není uzpůsobené bez rizika porodit větší jak 3kg miminko) - šla jsem v 8 na sál a po 9.hodině měla vše za sebou. Po prvním porodu jsem byla "rozbitá" snad 4 týdny, muž mi pomáhal do vany, nemohla jsem chodit, nemluvě o bolestech a zad (nepovedený epidural). Po císaři jsem chodila, ikdyž omezeně pro horší dýchání, muž mi mazal jizvu (já na to neměla koule), ale během 2 týdnů jsem se cítila mnohem lépe jak po klasickém porodu. Ano, bála jsem se, aby se podařila částečná anestezie (po zkušenostech s epiduralem), abych mohla syna hned vidět, ale zamne mnohem lepší sekce, než klasický porod. A to nemyslím jako samotný porod (ta bolest při porodu, navyšující se kontrakce apod. mi fakt nevadí), ale tu rekonvalescenci - ač jsem si zažila nejhorší porod, co žena může zažít, šla bych do něj klidně znovu, ale rekonvalescenci bych brala jako po císaři.

alpakovo
22. srp 2022

@zdenik7 A proč přesně se tak bojíš císaře?? Mám za sebou tři a můžu říct, že jsem z porodnice šla u dvou kluků dřív než některé maminky po normálním. Vždy je to o rodičce a o přístupu. Okkud už teď budeš vůči CS negativní, bude pak negativní i tvoje hojení.

elesse
22. srp 2022

Jestli ti jde jenom o rozdíl CS/přirozený porod, na to bych se vykašlala. Ani "normální" děloha ti nezajistí přirozený porod a ani přirozený porad ti nezajistí bezproblémovou rekonvalescenci. Mám kamarádku po přirozeném porodu, která neseděla bezmála dva měsíce, protože do ní nacpali tolik věcí na bolest, že si porod nepamatuje a dceru tahali vetem, nástřih až bůh ví kam. Jiná kamarádka měla plánovaného císaře a dva týdny po porodu jsme se byli bez problémů procházet venku... Je to hrozně individuální🙂

zdenik7
autor
22. srp 2022

Já moc operaci neberu jako porod prala bych si aby to šlo přirozeně. Aby tam byl partner a všechno.

nika89
22. srp 2022

@zdenik7 Já mám za sebou 2 císaře. První akutní (ve 24), a druhý den ráno už jsem chodila po porodnici jako bych žádnou operaci neměla. Druhý (32) byl plánovaný kvůli problémům v těhotenství a salmoneloze těsně před porodem. Druhý den po císaři už jsem zase chodila, ale už to bylo horší než v těch 24🙂 Šla jsem u obou domů po 4 dnech. U druhé dcery, by nás pustili už po 3, ale měla dost žloutenku 😔 Šestinedělí jsem měla u obou naprosto v pohodě, přestala jsem špinit už necelých 14 dní po porodech, a jako by mi nic nedělali... U první dcery jsem se 3 dny trápila, než zjistili, že se neotvírám a hnali nás na rychlo na sál. U obou porodů byl i manžel. U prvního mi seděl za hlavou, u druhého musel čekat v místnosti vedle, kvůli covid opatřením, ale hned mohl za dcerou a po sešití nás nechali chvilku i všechny pohromadě. Takže za mě není císař nic co by si žena měla vyčítat, nebo kvůli čemu by neměla mít děti...

gbp
22. srp 2022

@zdenik7 jooo, deti casto na nase predstavy a prani prdi 😂
ja to nechci zlehcovat, ale vis kolik je matek, ktere si praly rodit prirozene, mohly by a nakonec nerodily? vis, kolik je tech, ktere mely nejake prani, predstavu...a nakonec bylo vsechno jinak ikdyz rodily prirozene?
to, ze ti nekdo rekne, ze by tak mohlo jit, neni zadny prislib toho, ze to tak bude, bohuzel...mozna je to vyzva pro tebe, co musis zpracovat, co se musis naucit, me toho dcera naucila opravdu hodne.
cisare sem teda nemela, taky bych byla nervozni, bylo by mi to lito, mela bych strach... ale taky sem si nepredstavovala, ze se o ni budu 3,5 roku usilovne snazit a pak ji porodim driv, nebudu mit zadny bonding, nebudu ji mit u sebe a pak ji budu chodit navstevovat a sahat na ni v obleku, respiratoru, rousce a rukavicich 🤦🏼‍♀️ a ze kojeni, o kterem sem si myslela, ze je brkacka a jde prece kazdemu, kdo to opravdu chce, budu muset bojovat a mackat to ze sebe jak z citronu u jejich fotek... tolik muj pohled.

zdenik7
autor
22. srp 2022

@nika89 pokud by jiná možnost nebyla tak bych tu operaci podstoupila ale doufám že to půjde normálně i z přítelem kdybych musela na operací přítel by došel normálně v návštěvní hodiny.

zdenik7
autor
22. srp 2022

@gbp to mi je líto já bych chtěla právě rodit normálně kvůli tomu kontaktu a takové nějaké atmosféry ne jít na operaci a doufát jestli budu kojit nebo jestli se dostaví mateřska láska znám případy kdy se nedostavila a starají se o dítě jen kvůli tomu že musí

versatilka
22. srp 2022

@zdenik7 tak tohle bych si přenastavila. Pokud by vás nakonec čekal císař, nevzdala bych se a hledala porodnici, kde vám umožní bonding a sžití s miminkem i tak. Nebo pokud byste měla císaře akutního/v celkové narkóze, pak ho umožní alespoň tatínkovi než se dáte dohromady. Nemusí to být přirozeně x operace a přijď až v návštěvní hodiny. Nemusíte tam být sama.

nitii
22. srp 2022

@zdenik7 Rodila jsem přirozeně a kojení se nepodařilo, dcera se prostě odmítala přisát, bojovala jsem co to šlo, ale když už viděla prso, šíleně brečela a nechtěla.. Takže přirozený porod není záruka kojení.. Od odtoku plodovky trvalo 46hod., než dcera vylezla ven a bylo to dost šílený, dostala jsem tablety na vyvolání porodu, začaly mi potom hrozný bolesti, ale neotevírala jsem se, po cca 14hod. příšerných bolestí co tři minuty jsem prosila, aby mi udělali CS.. Neudělali, dcera se narodila za dalších šest hodin.. Na bolest jsem neměla nic, plyn jsem nechtěla a epidural mi dát nemohli.. Takže přirozený porod není záruka toho, že to bude "lepší" 😉 Poranění jsem teda měla naštěstí menší, takže rekonvalescence byla v pohodě, ale ani to není jistota.. Na císaři není nic špatného a nikdo ti nikdy nezaručí, že budeš rodit přirozeně, můžeš mít všechno absolutně v pořádku a nakonec stejně může z nějakého důvodu dojít k císaři..

zdenik7
autor
22. srp 2022

@versatilka ne to ne pokud by to bylo plánované šla bych sama normálně jako na normální operaci pokud by to bylo akutní poslala bych přítele domů ať přijde třeba v návštěvní hodiny. A pokud už bych musela na operací tak že vším všudy i z celou narkózou vidět to nechci... Není to porod aspoň ne pro mě ač je to potřebné ale já z tím moc souzená nejsem.

zdenik7
autor
22. srp 2022

@nitii pokud bych musela tak bych na operací kývla ale jedině z hlediska že by to ohrozilo miminka zatím hrozí jen větší poranění ale mělo by to aspoň atmosféru porodu

lachtanice86
22. srp 2022

@zdenik7 to je přeci nesmysl. Mám zkušenost s normálním i císařem a císař byla naprostá pohoda.

lachtanice86
22. srp 2022

@zdenik7 když to tak čtu, bude lepší když těhotná nebudeš. Císaře neberes jako porod, pokud ti řeknou císaře, tak dítě nechceš, ale i normální pohodové těhotenství může rychle dopadnout jako císař. A když tě čtu, tak by si to v hlavě nedokázala potom zpracovat

lachtanice86
22. srp 2022

@zdenik7 tak to starani se že musím, znám i u matek co rodily normálně. To same kojení. Máš to v hlavě dost pomotane, bych řekla

lv
22. srp 2022

Jen větší poranění? JEN? To není tříska, tam může jít i o život a ano, to dost podstatně ohrozí dítě, když zvolíš porod s rizikem komplikací. Se dvěma dělohami, které mají ale 1 čípek a jsou bez přepážky by tě možná rodit přirozeně nechali, kdyby šlo vše v pořádku, takto to je příliš rizikové. A neznam ani 1 zenu, ktera by děcko po císaři jen trpěla a nemilovala.

zdenik7
autor
22. srp 2022

@lv já takový případ znám kdy kámoška císařem rodila a do dneška k nim nemá cit nekojila nemá k nim pouto jen zodpovědnost bo čekala dítě které se pak objevilo. A toho se bojím proto i přez poranění bych chtěla rodit normálně aby u toho byl přítel a bylo to trochu komfortní. Ale samozřejmě pokud by to bylo nějak špatný a já se rozhodla mít miminko postoupila bych i operaci

felixfelicis
22. srp 2022

Komplikovany porod dokaze na psychice napachat velke skody, ale nerikej mi, ze kdybys mela SC planovany a mela 9 mesicu si to v sobe zpracovat, ze bys k tomu porad pristupovala timhle zpusobem. A zbytecne ochudila pritele o pritomnost u porodu a o bonding s miminkem, protoze podle tebe je to "operace". Jsou nemocnice, kde neni potreba po SC jit na JIP, ale muzete byt vsichni tri celou dobu spolu. Popremyslej o tom.

nitii
22. srp 2022

@zdenik7 Já mám kamarádku, co rodila plánovaným císařem, svoje dítě miluje a i kojila.. Souhlasím s názorem výše, že to máš v hlavě dost pomotany, protože láska k dítěti fakt není závislá na přirozeném porodu.. Kolik matek porodí přirozeně a dítěte se pak zbaví..
A jak psal někdo nade mnou, "Jen větší poranění" se může taky přehoupnout v masivní krvácení a boj o život, pak může být sice dítě v pořádku, ale taky bez bondingu a s mámou, která bude ležet na JIPce.. Pak může být kojení nemožný a taky bys mohla mít strach, že mateřská láska "nenaskoci"..

nika89
22. srp 2022

Jak jsem psala, mám za sebou 2 císaře, ani po jednom se mi laktace nespustila, takže obě holky byly(jsou) od narození na umělém a rozhodně to neznamená, že je nemiluju a neudělala bych pro ně cokoliv. To už je spíš o přístupu každé ženy jak se k tomu postaví a nastaví sama v sobě. Máma co se stará jen protože musí by se tak chovala i kdyby rodila "přirozeně". A porod císařem rozhodně není jen obyčejná operace. U obou jsem měla umrtvenou jen dolní část těla. Pod prsama je plachta, takže fakt nevidíš co se dole děje. Když holky vytáhli ven obě mi hned ukazali a jakmile je převážili a přeměřili přinesli je zpátky ke mě na sál a než mě sešili, měla jsem je u sebe. Promiň, ale mě samotné dost trvalo, než jsem se s prvním císařem srovnala a řeči, že porod císařem není porod mě celkem štvou 🤷🏻‍♀️

zdenik7
autor
22. srp 2022

@nika89 to nebylo vůči nikomu myšleno špatně já když už bych musela na operaci chci do úplne narkózy. Taky bych krmila sunarem po stejné mlíko po porodu se někdy dostaví a než mimco trápit hlady tak by dostalo papat takto...