Vyvolávačka - je to vůbec nutné?

carmilla
3. led 2017

Holky, jdu se s Vámi poradit...Často tady na fóru vídám, že jakmile se holkám opozdí menses víc jak o týden, letí na gyndu na vyvolávačku...Já vždycky myslela, že je to až takové krajní řešení, když menstruace nepřichází třeba 3 měsíce. :D Docela mě překvapilo, když mi i známá říkala, že jí na gynekologii doktor řekl, že jestli se MS nedostaví do 35 dnů, ať zajde na injekci...Já teď něco podobného řeším, po vysazení HA se první 3 měsíce zdálo vše ok, včetně menstruace, která chodila přesně...ale pak se to zlomilo a momentálně jsem 44. den cyklu (těhotenský test jsem si dělala pro sichr na Silvestra ráno, ale byl jasně negativní) a pořád nic. Upřímně, já jsem ráda, že jsem se hormonů zbavila, přestala jsem být taková "nafouklá a oteklá", je mi prostě tak nějak lépe a z těchto důvodů je mi proti srsti zase do sebe drát nějakou chemii. Kór když "vyvolávačka" asi nic moc neřeší - fajn, tak po ní menstruaci nejspíš dostanu, ale to ještě není žádná záruka, že se to tímto nějak vyřešilo...Mám u sebe podezření, jestli třeba netrpím na sníženou sliznici...lovím v paměti, že něco takovýho doktor kdysi dávno na jedný preventivce konstatoval, ale odmávl to s tím, že při braní HA je to naprosto normální...Myslíte, že má fakt smysl lítat na vyvolávačku? Máte s tím nějakou osobní zkušenost? Řeší ta injekce vůbec něco?

sara84
3. led 2017

No ja mivam cyklus dlouhy, 35-42 dni bezne. Ale je pravda, ze cim pozdeji prijde tim je to horsi, silnejsi. Bricho boli, krece..Takze bych asi vice nez 3 tydny zpozdeni necekala. Ta vyvolavacka zabere tak za 14dni cca.

carmilla
autor
3. led 2017

@sara84 Ja se prave taky obavam, aby to pak nebyl masakr...docela jsem driv na bolestivou menstruaci trpela, asi to bylo prave tou nepravidelnosti a dlouhymi cykly...

dzogobela
3. led 2017

@carmilla ja po vysazeni ha mela cyklus 68 dni, MS dorazila po vyvolavacce. Pristi cyklus uz se mi nechtelo cekat tak dlouho, tak jsem sla a ms dostala 45. DC. Pristi uz dorazila sama asi 41. DC. Nevim, ja chtela otehotnet a ty dlouhe cykly me nebavily, takze vyvolacka mi prisla jako fajn reseni. Dalsi ms uz jsem nedostala, protoze jsem byla tehotna.

sara84
3. led 2017

@carmilla taky tak. A cim delsi cyklus tak horsi, bricho nafoukle bolave, cela natekla, protivna...proste stav,ze neco tak byt nema...Ale zase vim, ze tech 35-42 na stridacku je normalni. Ani by ne nenapadlo delat si test. A uz mam vypozorovane kdy asi mam ovulaci- spise pozdeji, a ta jsem i vedela, kdy se zadarilo. Prvni syn byl 28dc 🙂 ale to bylo neplanovane. Druhy uz planovany a taky tak nejak 23-24dc...

blecha94
3. led 2017

Po porodu mám cyklus jak na houpačce, jednou 21 dní, jindy normálních 28, ale už několikrát se mi stalo, že mi třeba jeden měsíc MS vůbec nepřišla a prostě jsem to dostala až další měsíc víceméně na čas. Na vyvolávačku jsem teda neběžela, kdybych neměla MS třeba 3-4 měsíce, tak ano, ale těch pár týdnů opravdu neřeším, vždycky jen pro jistotu udělám test a když je negativní, tak čekám. 😀

lajla
3. led 2017

@carmilla nema to smysl..ms ma rozmezi...nebo si kupte treba malinikovou smes od dedka korenare

carmilla
autor
3. led 2017

@sara84 Ja jsem zkusmo ovulaci testovala a jeden cyklus jsem ji taky mela az asi 27.den...Tohle je tezce individualni, si myslim...

carmilla
autor
3. led 2017

@lajla Ja si take myslim, ze nema vyznam to hrotit...Kdybych se nejak "akutne" snazila otehotnet, asi by me to deptalo...asi to necham na prirode....ostatne, mela bych se pomalu objednat na gyndu na preventivku, tak na utz pripadne uvidi, jak na tom se sliznici jsem...