Druhá dávka MMR, máte aktuální informace?

betelgeuzz
19. říj 2016

Máte někdo aktuální informace, jak je to momentálně s druhou dávkou MMR? Případně jak k tomu přistupují vaši lékaři?
Loni se uvažovalo o úpravě očkovacího kalendáře a posunutí druhé dávky MMR na 7 let. Ale pokud vím, vyhláška schválena nebyla a stále platí, že druhá dávka se očkuje 6-10 měsíců po první, ale bez horní hranice, kdy má být naočkována. kamarádce třeba doktorka říkala, že druhá dávka se očkuje až později. Tak mě zajímá, jaké informace máte vy.

jaja01k
19. říj 2016

@betelgeuzz Starší syn dostal první dávku loni na jaře a tenkrát mi doktorka říkala, že se neví, jak to bude s vyhláškou a že uvidíme, jestli stihne druhou dávku podle staré nebo už podle nové až v těch 7 letech. Jak vyhláška dopadla nevím, každopádně už o očkování nepadlo ani slovo. S mladším jsem byla před dvěma týdny na první dávce a doktorka rovnou říkala, že druhá bude v 7 letech.

jika10
19. říj 2016

Tak tohle mě tedy taky zajímá. Se starší jsem byla na první dávce na záčátku srpna a dr číkala, že druhá dávka by měla být v lednu nejpozději v únoru

wwwejka
19. říj 2016

Já bych teda každopádně vyčkávala co to jde... pro syna platily ještě staré podmínky a po druhé dávce se mu sesypala imunita, objevily se najednou alergie a atopický ekzém...