Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

josefka
17. zář 2014

@dorinek @luthien.k jenze ziskat penize z toho jejich fondu je strasne tezky. Spousta vazne poskozenych lidi ockovanim maji i tak smulu. No, v CR je skolni dochazka povinna, tak dokud to nezmeni, tak to nebudou moct udelat ...

luthien.k
17. zář 2014

@josefka já jsem bohužel slyšela, že by nechali povinnou a trestali rodiče ne za neočkování, ale že děti nechodí do školy 😝

primaveru
17. zář 2014

ahojte, hledáme ve Valašském Meziříčí a okolí (Vsetín, ROžnov pod Radhoštěm, Nový Jičín) doktora, který by nám dal INDIVIDUÁLNÍ OČKOVACÍ PLÁN. Podotýkám chceme jen odklad očkovaní, ne neočkování. Předem děkuji za reakce 🙂 Pokud někdo nechcete psát veřejně, napište mi prosím do zpráv. Je to pro mě dost důležité 🙂

josefka
17. zář 2014

@luthien.k jenze tohle je postaveny na hlavu ... Ty dite do skoly prihlasis, nevezmou ho a musi to zduvodnit a uz to neni tvoje zodpovednost a je to ustatelny u soudu. No, zajima me, jak to vymysli.

luthien.k
17. zář 2014

@josefka to mě taky zajímá 😝

pavelo
17. zář 2014

V USA jsou neočkovaní převážně bílé děti z vyšší střední třídy. Vysvětluje se to tím, že ti mají na soukromé školy a případně na právníky, kteří obhájí jejich neočkování. Osobně si myslím, že děti těch nejbohatších také očkované nejsou. Viděli jste snad, že by George (mimino britské královské rodiny) šel na očkování. To by byla reklama! Ale nešel. Smůlu mají chudí, ty stát naočkuje a vybere si to z peněz daňových poplatníků. To samé ty odškodňovací fondy, to jde z peněz daňových poplatníku, ne z peněz farmafirem. Na tom je jasně vidět, jak je to farmalobby silné.

pisisvori
18. zář 2014

To si jako nekdo mysli,ze takovy princ George chodi k dr. nekam na polikliniku nebo co? Fakt smesne argumenty.

dorinek
18. zář 2014

@josefka
@luthien.k - upřímně doufám, že to co je v USA zavedené, se u nás nestane.Přece jen Amerika je stát, kde jsou absurdnosti na denním pořádku, všechno se tam žene do extrému. Doufám v to, že ČR je malá zemička, kde stále ještě převažuje rozum a pokud se to bude chýlit k nějakému takovému " zvěrstvu proti lidskosti" , tak se konečně rodiče vzchopí a vyrazí do otevřeného boje a k soudům. 😖

josefka
18. zář 2014

@pavelo uplne nemohu souhlasit s tim, co pises ... Tedy, take si myslim, ze George nebude ockovany, soude podle pozitivniho pristupu kralovske rodiny k homeo a alternative. Nicmene, i kdyby byl, tak to nikde rikat nebudou. Vsak Kate ani nechtela kojit na verejnosti, aby nedelala reklamu kojeni. Oni neradi delaji cemukoli reklamu.
Jo a ten fond v USA je z penez farma firem. Neni tam ale tolik, aby odskodnil vsechny a je opravdu velmi slozite z nej cokoliv dostat ☹

pavelo
18. zář 2014

@josefka Zdravím Josefko. Ano, je možné i to, že by očkování nikde neprezentovali. Co kdyby měl G vedlejší účinky 😨 Takoví blázni nejsou, aby nechali dítě očkovat - to mi sedí k tomu, co píšeš - dávají přednost homeo (mezi nejvlivnějšími a nejbohatšími je to docela časté, ale nikde se s tím nechlubí, asi protože mají akcie farmaprůmyslu 🙂 ), my jsme takový dobytek na jejich pokusy s léky.
S tím fondem je to komplikovanější. Platí se daň z každé dávky ve výši 0,75c (tj. za MMR je to 3x0,75c) a tím je financován ten fond. Daň sice odvádí formálně farmafirma, ale ta jí promítne do ceny a tu vyšší cenu samozřejmě zaplatí daňový poplatník - většinu vakcín platí stát a ty co neproplatí, tak ta daň jde na vrub ovčana, který si vakcínu koupí. Stejný princip jako DPH, platí vždy konečný spotřebitel, odvádí poskytovatel.
Fond i s vysvětlením financování zde:
http://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/index.html

josefka
18. zář 2014

@pavelo jo, tak to mas vlastne pravdu ... Myslela jsem to, ze cast penez z kazde prodane vakciny jde do toho fondu, ale je fakt, ze se to promitne v cene ....

jitulitko
22. zář 2014

Ahoj ostatní maminky,
chci se jen zeptat, zda některá maminka nezná respektující pediatričku či pediatra v Brně, na Lipůvce či Blansku nebo v nejbližším okolí????

Čekám svoje první miminko a tak chci mít vše dobře podchycené...i v porodnici už chtějí znát jméno pediatra kam budu s malým docházet.

Zatím jsem toho názoru očkovat co nejpozději...ale jen to co je opravdu nutné.

Moc děkuji za rady... 🙂

xvink
22. říj 2014

Holky, petice za dobrovolnost očkování zde http://www.e-petice.cz/petitions/petice-za-svob...

johanuska
22. říj 2014

zdravím všechny,
pokud má dítě kterékoliv z vás po očkování jakýkoliv vedlejší účinek, tak s tím okamžitě přestaňte, protože mu hrubě ubližujete, nedívejte se také jen na českou verzi příbalového letáku, ale i zahraniční
trvejte na hlášení trvalých následků SUKLU - budou očkovat dokud vedlejší účinky nebudeme hlásit
MUDr. to nahlásit MUSÍ, když to neudělá hrozí mu pokuta. Nahlásit můžete i sami přímo na SUKLu.
Další obava je, že vás MUDr. nahlásí na hygienu, ale on NESMÍ !!! Prozradil by lékařské tajemství třetí straně a za to mu hrozí pokuta až 1 000 000. Hygiena se může doktora na cokoliv zeptat, vy jednoduše vysvětlíte, že se staráte o své dítě a neočkujete z toho a toho důvodu.

inspirativní články od MUDr. Elekové, je v Praze, takže vy které tam bydlíte můžete veškeré vaše dotazy a problémy i osobně.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/z...

http://www.slobodavockovani.sk

miranda77
22. říj 2014

@johanuska jo ale problém je v tom, že doktoři odmítají uznat, že vzniklé potíže souvisí s očkováním ... a kolikrát na to nejpřijdou ani rodiče ... 😖

pajulinecka
4. dub 2015

@diviska memu synkovy znicilo ockovani zdravi,byl zdravi a kvuli ockovani uz je to jinak,ted se mlatim do hlavy,ze jsem ho nechala naockovat,myslela,jsem si,ze delam s ockovanim spravnou vec,ale udelala jsem hroznou chybu

pajulinecka
4. dub 2015

@miranda77 presne tak jak pisete,memu synkovy znicilo ockovani zdravi,ale doktorka odmitla uznat,ze to bylo ockovanim.Syn byl zdravi a po ockovani na to se to zmenilo.Pry kdy jsem poznala ty potize a Ja rekla,ze do hodiny po ockovani a ona na to,ze ne,ockovanim to rozhodne byt nemuze,misto aby si priznaly,ze ty jedy jsou skodlive,tak si to odmitaji pripustit.Me by jen zajimalo jestli ty doktorky maji sve deti naockovane.Kdyz to tak vsem doporucuji,jak je to vyborne

miranda77
4. dub 2015

@pajulinecka MuDr. Eleková je doktorka a píše o svých zkušenostech s očkováním u svého syna - a je z ní odpůrkyně očka 😖

pajulinecka
4. dub 2015

@miranda77 jo cetla jsem to ma pry 3deti prvni dite ockovala,protoze si myslela,ze je to pro nej dobre,ale kdyz se u nej vyskytli problemy,tak ty dalsi deti neockovala

saaralota
9. dub 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s přijímáním neúplně očkovaných dětí do školky? Syn má očkovaný Pediacel (oproti hexe tam chybí žloutenka) a MMR zatím nemá, pravděpodobně naočkujeme, ale před zápisem do školky to nestihneme - počítám že na jaře by mohl dostat první dávku a na podzim pak druhou. Do školky by ale měl nastoupit od září. Bude pro školku problém nedoočkované MMR? A ta žloutenka? Nebo to tak podrobně nezkoumají? Když jsem začala otázku očkování před necelými třemi lety řešit, našla jsem někde, že se v případně neúplně očkovaných dětí píše na přihlášku něco jako "očkován dle individuálního plánu" a školky to berou... ale nevím, jestli to v současné době jde, vzhledem k tomu, jak se začalo očkování "rozmazávat" i v médiích, zpřísňovat pokuty apod. Máte s tím nějakou aktuální zkušenost? Díky.

wanda1
28. dub 2015

@saaralota Resim stejny problem... Dceri byly v lednu 3 roky. Ma jen 3 davky pediacelu. Od zari ji chci dat do skolky, zapis mame 15.5. MMR chci doockovat pred nastupem.... Ale ted me kamaradky strasi, ze kdyz nema zloutenku B, ze muzu mit problem. Zitra jdu na den otevrenych dveri, tak pisnu. Ale uz jsem byla v jine skolce a tam staci tvuj podpis, ze je dite ockovane, individualni plan, atd. a pri zapisu pak potvrzeni od dr. Ale u nas ve skolce chteji pri zapisu ockovak, coz nemaji pravo.... Je to na palici, ze i reditelka skolky ma pravo diktovat jak mas ockovat dite, ale ty rodic, nemas pravo vubec na nic, jedine pravo mas dat dite do skoly, ale do skolky..... Je to banda cu.... A dnes mi kamaradka rikala (dcera chodi do skolky uz rok a syn byl taky prijat, ale zatim nechodil), ze ji syna najednou vyloucili ze skolky a chteji idceru, oba nemaji MMR. Co to je za absurdity vyloucit dite, ktere uz bylo jednou prijato za techto podminek. V jake to zijeme zemi, demokracie!?! Jsem totalne vytocena!

verusky
29. dub 2015

@wanda1
wandi, prosim Te, napis mi, jake ockovani mate za sebou a kdy a co Vas jeste povinneho ceka, abyste prijati do skolky mohli byt. moje mala ma osm mesicu, zatim neockuji a nevim, do kdy to prodluzovat, abych pak stihla ve trech letech nastup do skolky. myslim teda, ze kdyz neni ockovani proti zloutence, je na lekari, zda to do prihlasky napise, nebo ne.
dekuji za odpoved.

saaralota
29. dub 2015

@wanda1 ahoj, tak dej pak vědět, co ti řekli na tom dni otevřených dveří, prosím.... Já jsem se ve školce ptala jen na MMR a ředitelka říkala, že stačí, když to začneme očkovat a že si ohlídají, jak to doočkujeme...a co napíše doktor... Myslím, že kdybych řekla, že nemá žloutenku, tak taky bude chtít, abysme to začali očkovat a doočkovali... Obecně mi říkala, že ona vlastně neví, co všechno má kdy mít dítě naočkované a že vychází z toho, co napíše doktor do přihlášky - máme tam kolonku, jestli dítě JE-NENÍ řádně očkováno... tak jsem zvědavá, jak to doktor zaškrtne a co k tomu připíše... Úplně jsem nesledovala tu nedávnou kauzu ohledně očkování, jak byla u nejvyššího soudu... ale šlo o to, že dítě nebylo přijaté do školky, protože nemělo MMR a žloutenku... a školka byla v právu. Nechápu, na základě čeho...podle vyhlášky se má žloutenka očkovat nejpozději do 13 let a na MMR není horní hranice žádná... tak z čeho se vychází, že to dítě mít před nástupem do školky musí? Tak trochu jsem na to spoléhala, že se žloutenkou nebude problém a s MMR teoreticky taky ne, ale to jsem do školky doočkovat chtěla, jen nestihla... A s tím, že dítě vyhodili ze školky zpětně kvůli očkování...to je dost divný...tak si to mají ohlídat na začátku.

wanda1
29. dub 2015

@verusky Ahoj, pediacel mám schéma 2+1, mělo by to být naočkováno do 18-ti měsíců dítěte, s tím, že mezi druhou a třetí má být min. 6 měsíců. Takže když začneš v 10 měsících, tak by si to měla stihnout. Já u dětí začala v 7m a 8m. Synovi je teď 18 měsíců a má dostat poslední dávku, ale je pořád nemocný, tak jsem zvědavá, kdy to naočkujem. A teď kvůli školce musím dát dceři první (a doufám, že i poslední) dávku MMR a předpokládám, že nebudu mít problém s přijetím do školky.

wanda1
29. dub 2015

Jinak dnes jsem byla na tom dni otevřených dveří. Takže nakonec změnili žádost o přijetí a už nechtějí očkovák, ale přímo do přihlášky musí dát dr. razítko a zaškrtnout, že je dítě řádně očkované. Očkovák se předkládá pouze v případě, že matka nebude mít u zápisu vyplněnou žádost. Takže teď se musím domluvit s dr. co mi tam napíše. Dnes mi to nebrala, tak snad zítra. Dcera nemá ještě tu MMR, takže mi asi nenapíše, že je řádně očkovaná. Nebo bych jí musela do 15.5. oočkovat, což by asi šlo, jenže teď musím naočkovat syna poslední dávkou pediacelu a chtěla jsem měsíc rozestup mezi synovým pediacelem a dcery MMR. Tak zkusím dát nejdřív dceru oočkovat a syna až pak za měsíc…. Snad budem konečně zdraví (celá rodina). To je pořád něco…. A nebo tam dr. napíše, že do nástupu bude dcera doočkovaná, ale já bych raději, kdyby už při zápisu byla doočkovaná, aby do toho nikdo moc nešťoural (kvůli té žloutence). Ale překvapilo mě, že mi ve školce řekli, že je pro ně směrodatné potvrzení dr., že oni se v tom nevyznají. Tak snad když dáte očkovák, tak oni z toho stejně tu žloutenku nevyčtou….

saaralota
30. dub 2015

@wanda1 a tu žloutenku tedy řešit nebudeš? Myslíš, že když začneš očkovat MMR, tak už ti dr. napíše, že je očkování v pořádku? Právě mám strach, aby v té žloutence zbytečně nešťourali a nemuseli jsme jí dávat... to MMR si obhájím, chtěla jsem ho jen posunout a pak nešlo očkovat kvůli nemocem (celou zimu...), takže jsme nestíhali. Teď jsem čekala aspoň na dvoutýdenní odstup od poslední nemoci a už má syn zase rýmu, takže opět posouváme...

wanda1
5. kvě 2015

@saaralota Dnes jsem byla u dr. resit to potvrzeni. Takze i kdyz dam MMR, tak nenapise, ze je ockovana dle zakona. Napise, ze mame individualni plan nebo neco v tom smyslu a ze nemusim mit strach, ze mi ji nevezmou. Ptala se, jestli nechci se skolkou jeste rok pockat!!! Dceri byly v lednu 3 roky a uz ted na ni vidim jak ten kolektiv potrebuje... Dr. ma strach, ze je malo ockovana a do toho ty nemoci.... Chtela ji ted jeste preockovat ten pediacel, protoze ma nazor, ze kdyz mame 2+1, tak preockovani v 5-ti letech je pozde a chce ve trech, ale nakonec to vysumelo a dame "jen" MMR. Ja ji nenecham ten pediacel driv jak v 5-ti letech. Se na to muzu.... A to MMR chci taky jen jednu davku a s tim by mela snad nastoupit do skolky. Druhou davku MMR neplanuju.... Taky jsem dostala prednasku, jak maminky v Praze se bouri proti neockovanym detem ve skolkach.... Tyhle matky asi nikdy nepochopim....

verusky
5. kvě 2015

@wanda1 wandi, proc to ma byt do 18mesicu naockovano? (pediacel) svagrova mi rekla, ze hexa vakcina kvuli tomu, ze po 18mesicich uz to stat nehradi. ja dnes byla na omimecicni kontrole a domluveni s doktorkou, ze dame pediacel, ale az po roce a ona souhlasila. pry se pediacel plati cely i tak. diky za odpoved.

wanda1
5. kvě 2015

@verusky Tak to mas asi pravdu. Ja to brala dle te hexi, ze to musi byt do 18-ti mesicu. Ale pokud je to jen kvuli neproplaceni, tak asi u pediacelu je to jedno. Maly bude ockovany v 19-ti mesicich a nikomu to nevadi. Je jen blbe, ze asi v CR je pediacel vakcina s trvandlivosti do cervna 2015 a dalsi sarze se k nam uz nebudou dovazet, takze me dr. tlaci, abych to oockovala co nejdriv.

verusky
5. kvě 2015

@wanda1 ano, to jsi psala, ale nekde jsem slysela, ze pry bude jen pozastavena distribuce a pak zase nabehne. tak jsem rada, ze je to jen tim proplacenim statem, bala jsem se, ze treba uz ty deti na to budou moc velke ve dvou letech.