MMR - Priorix, čím starší dítě, tím horší reakce?

schotja
8. říj 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti po očkování vakcínou Priorix. Bylo mi řečeno, že pokud budeme očkování odkládat, čím starší bude dítko, tím hůř bude na vakcínu reagovat.. Je to jen "politika" dětských lékařů? Tak by mně zajímal názor všech, kteří už mají toto očkování i s odkladem za sebou, protože jsem zatím spíš slýchala názor, že spodní hranice 15.měsíců je zbytečně brzy a že je lepší to posunout, že starší děti se s tím vypořádají lépe, přece jen, je to živá vakcína.. Četla jsem o tom, jak je toto očkování nebezpečnější, než nemoci, proti kterým by mělo chránit, mám trochu strach, ale nevím, jak jinak bych řešila školku pro dcerku, když by jí nikam nevzali :( Předem všem děkuju za názor..

hojda
23. led 2016

@granda Opravdu? A kde k tomu něco najdu? Nechci volat dr. nebo nás hned bude nutit na přeočkování druhé dávky.

granda
23. led 2016

@hojda dr. nevolejte. zatím to je v jednání ,ale chtějí to tak udělat... nemusíte vůbec očkovat, je to vaše dítě a musíte dát souhlas... je demokracii máte slovo... normální dr. to ví a nebude očkovat zbytečně. pokud nechce peníze za danou vakcínu

zlatik1
23. led 2016

@1velrybka zatím stále máme horečku

granda
23. led 2016

@zlatik1 jak dlouho??

gepe
23. led 2016

@granda prvni davku dostala v 26 mesicich (rijen 2015), nyni je maly 29m.

gepe
23. led 2016

@zlatik1 koukam, ze to mate jako jsme meli my, coz jsem popsala. Pokud kolisa a jde dobre srazet, tak to bude dobry za chvilku, resp by melo byt.

granda
23. led 2016

@gepe zádná teplota není dobře.. je to boj těla s cizí látkou. kterou nezná....

gepe
23. led 2016

@granda to je i pri virozach, chripkach, ci jinych nemocech.

paja90
9. dub 2016

Maminky ,ve středu mame jit s dcerou na toto očkování, male je 14 měsíců, zdravotni sestřička se me ptala zda to budu chtit nechat ockovat i proti nestovicim. Jelikož je to me první dítě, tak si vubec nevim rady, zda ji to opravdu nechat naockovat ted, nebo pozadat o odklad potom co jsem tady procetla. Mam z toho hrůzu, vsechna očkování mela jinak v terminu a bez reakci. Prosim poradite mi. Děkuji

1velrybka
9. dub 2016

@paja90 Ono je to tezke.Kazdy rika neco jineho.Ja mela strach ockovat,ale neockovat jeste vetsi.Nakonec jsem to posunula a ockovali jsme ve 20 mes. misto planovanych 18.Neni to velky posun,ale aspon trochu.14 m mi ale prijde fakt hodne brzy.Pokud nechces vylozene zadat o odklad,tak se vymluv na nachlazeni at uz dcerky nebo tboje/manzela s tim,ze mas strach,ze to chytne.Aspon trochu to tak oddalis.A nestovice jsem ockovat nedavala.

eficenka
9. dub 2016

@paja90
i na očkovacím webu vakciny.net najdeš doporučení od vývojáře vakcín, že priorix je daleko lépe snášen po 2 roce života.
být Tebou, ak odusnu, není určená horní hranici do kdy naočkovat, většina maminek, co si něco zjištuje očkuje priorix až před školkou - ve 3 nebo ve 4 letech.
a neštovice nevádej, účinnost vakcíny je 2-15 let, takže pak dostane neštovice v 15ti třeba a bude mít daleko horší průbeh...

granda
9. dub 2016

@gepe ale tam je trochu rozdil

granda
9. dub 2016

@paja90 reki, ze počkáš na druhy rok a pak se uvidi, není to ocko potřeba, a nestovice bych nedala

panickatlamicka
10. dub 2016

@paja90 ve 14 mesicich bych neockovala ani priorix,natoz priorix tetra.

paja90
10. dub 2016

Maminky moc Vam dekuji za rady. Ve stredu tam zajdeme o zazadam o odklad.

paja90
12. dub 2016

Tak jsem dnes volala doktorovi o oddaleni ockovani a vubec se mu to nelibilo, a ze je to ockovani potreba a zrovna dvakrát prijemny nebyl. Tak uz jsem z toho jelen. ☹

zmrzlinka
12. dub 2016

Ahoj.Malej bude mit 4 roky a jeste priorix nedostal.Po druhej hexe mel reakcii a dostali sme odklad pul roku.Pak mel malej anginu,zelene rymi a mononukleozu a taky zapal plic.Skocilo to odstranenim nosny madle a nasadenim ribomunilo.Dite bylo celou zimu zdrave a ted by sme meli ockovat,ale ja jsem tehotna a to se nedoporucuje.Kdyz porodim tak zaciname druhou kuru ribomunilu 🙂 No tak nevim co s tym ockovanim 🙂 Jsem zvedava co na to rekne nase doktorka.

eficenka
12. dub 2016

@paja90
Ty jsi rodič, Ty rozhoduješ,.
klidně dones papír
- já - jméno lékaře,
tímto podpisem stvrzuji, že přebírám za sebe zodpovědnost za všechny nežádoucí účinky po očkování vakcínou priorix.

jestli to nechce podepsat, at na Tebe netlačí a nechá Tě rozhodnout, kdy naočkuješ. Dle vyhlášky není určená horní hranice pro naočkování první dávky, tak at je vklidu...

paja90
12. dub 2016

@eficenka Děkuji, partner má sice ještě dva syny, ale když jsem se ho ptala na radu, tak řekl, že neví. Pak jsem dala přečíst tady zkušenosti maminek a řekl že počkáme. Dnes když jsem tam volala, tak na mě div neřvali, co si to vůbec dovoluji říct o oddálení, tak tam zítra zajedu podepsat papír o oddálení.

zoomicka
23. čer 2016

Tyhle živé vakcíny je lepší očkovat po 2 roce života. Snižuje se riziko vzniku febrilních křečí. Dcera po všech očkováních měla vysoké horečky, toto proběhlo dobře a ani se nevysypala (také jsem se divila), byly jí skoro 3 roky. Teď jsem odkládala druhou dávku, protože začala chodit do školky a promořuje se. Nicméně s tím neočkováním bych s to rozmyslela. Chápu, že lze namítat, že to jsou běžné dětské nemoci - nicméně u chlapců příušnice a u dívek zarděnky bych určitě nechala, jsou to nebezpečné nemoci, které je mohou v životě poškodit. Jinak také nejsem zrovna očkovací příznivce, vybrala jsem si jen to, co je důležité a kalendář jsem si upravila. S paní doktorkou se u něčeho dohodnout jde a u něčeho jsme prostě nemocný a nemocný děti se očkovat nemůžou....

ronikaaaa
5. srp 2016

@zzlaticka vím že je to starší diskuze ale muzu se zeptat : to jako když bych byla tehotna tak by se dite touto vakcínou očkovat nemělo? Ale proc? Však to jde do ditete tak jak to muže ohrozit těhotnou ženu? Děkuji

mogwaika
5. srp 2016

@ronikaaaa jedním z nežádoucích účinků můžou být i zarděnky ve slabší formě a nelze vyloučit nakažlivost, ale většině doktorů je to celkem jedno

ivatko0406
5. srp 2016

@ronikaaaa s dovolenim budu sledovat .... jsem tehotna a mame jit na priorix a kazdy rika neco jineho .....

gepe
5. srp 2016

@ronikaaaa na predchozi strane jsem psala, jak to probehlo u nasi male v 26m po prvni davce, vcetne osypani. Pediatra nevidi problem ockovat kdyz je zena tehotna a dane nemoci prodelala jako dite, nejak se rozlisuje za do 1r zivota ci po nem. Avsak vzdy respektovala 🙂 Jsou 2 poly, jedni pediatri co pri tehotenstvi neockuji, pak co ockuji a vlastne stred, co to necha na matce. Mala mela dostat uz na jare 2.davku ale nedostala, protoze jsem tehotna a proste jsme neresili. Ted ji bude cekat 3r preventivni ko, dnes jdu ke svemu gyndr tak se zeptam i ciste na jeho nazor.
@mogwaika nejen zardenky. Ja je napriklad mela 2x, jako batole a v 17 🙂

kalo
5. srp 2016

Má, prosím, někdo zkušenost s očkování 5 letého dítěte poprvé vakcínou MMR? Reakce u takto staršího dítěte?

mogwaika
5. srp 2016

@gepe ale ty zarděnky můžou mít zrovna pro těhotnou fatální následky :-/

Syn byl očkován v 15 měsících, půl roku měl septické horečky, kompletně zduřelé uzliny, snížené IgA, omdléval, nosní mandle přes celou nosní dutinu. Protrpěl to příšerně. Po očkování se mu naplno rozjely auti rysy (netvrdím, že očkováním, jen to prostě přetížilo nervový systém), Dcera dostala až po druhém roce, pediatře jsem dala prohlášení, že jsem seznámená s riziky, ale vzhledem ke zkušenostem odkládáme do dvou let, kdy bude dovyvinutá hematoencefalická bariéra. Naše pediatra je dost striktní a očkovací, byl to trochu boj.

zmrzlinka
5. srp 2016

@kalo my jsme první dostali ve 4 letech.....Tobik byl dva týdny urvany a protivny,pak mel jeden vecer teplotu pres 38 a jinak nic.

gepe
5. srp 2016

@mogwaika pokud jsi precetla dobre, kdyz jsem tehotna neockujeme. 🙂 ja nic nerozporuju, psala jsem i ze nase dostala prvni Priorix v 26 mesicich. My nejedem od zacatku dle standard ocko kalendare. I kdyz pri albu s prehledem ockovani zde nasi male prali smrt,aj spojene s ockovanim. Kazdy hned soudi i kdyz nic nevi, hlavne me bavi ze jsem zde na MK pro ultra neockujici zarazena v supliku jako velmi pro vakcinacni a pritom to tak u me neni 😀.
Nastesti mame i stesti na pediatru, ze jsme dodnes nemuseli cokoliv podepisovat, ci by nas hlasila apod, co jsem cetla napr na MK. S temi zardenkami jsem to podotkla proto, ze to ze zena napr prodelala zardenky jako dite nemusi hned znamenat, ze je nedostane uz,viz muj priklad. Mela jsem napr i 2x spalu, a to jako dite i spalnicky. Tj, ze nahoda je blbec a tehotna muze chytnou cokoliv z tech tri ockovanych s ? na konci, ne jistotou ze plod bude i presto v poradku. Proste strucne, jsem v 6 mesici a mala uz je pomalu za doporucenou cas hranici na Priorix booster a neresime to, ani pedia nas neuhani aj.

mogwaika
5. srp 2016

@gepe já Tě vážně nesoudím, to by mě ani nenapadlo, omlouvám se, jestli to špatně vyznělo. To máte štěstí, nás chtěla doktorka udat na sociálku a požadovala negativní revers - ten jsem jí odmítla podepsat.

ronikaaaa
5. srp 2016

@mogwaika a mužu se zeptat jak to mel syn po jiných vakcinace např. Hexa? Měl horecky nebo něco? Máme jít totiž na Priorix ale přemýšlím o odloženy i když do ted nemel nás syn žádnou negativní reakci na vakcíny