MMR - Priorix, čím starší dítě, tím horší reakce?

schotja
8. říj 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti po očkování vakcínou Priorix. Bylo mi řečeno, že pokud budeme očkování odkládat, čím starší bude dítko, tím hůř bude na vakcínu reagovat.. Je to jen "politika" dětských lékařů? Tak by mně zajímal názor všech, kteří už mají toto očkování i s odkladem za sebou, protože jsem zatím spíš slýchala názor, že spodní hranice 15.měsíců je zbytečně brzy a že je lepší to posunout, že starší děti se s tím vypořádají lépe, přece jen, je to živá vakcína.. Četla jsem o tom, jak je toto očkování nebezpečnější, než nemoci, proti kterým by mělo chránit, mám trochu strach, ale nevím, jak jinak bych řešila školku pro dcerku, když by jí nikam nevzali :( Předem všem děkuju za názor..

gepe
26. říj 2015

@fifina86 i tak nikdo nezaruci, ze vse bude v poradku. Sama vim, ze napriklad lekari doporucuji Priorix ockovat v prubehu tehotenstvi diteti, s ohledem na spalnicky. 🙂
Clovek holt nikdy nevi a o tech par mesicu nejde, utecou rychle. Neni stanovena jeste hranice do kdy se musi dat prvni davka, tak at si kazdy rozhodne sam ;)

1velrybka
26. říj 2015

@gepe My meli taky Hexu i Prevenar odlozene,protoze mala byla nedonosena.mela jsem taky strach ze vsech ockovani.Mela jsem strach ockovat,ale neockovat jeste vetsi.

merope
26. říj 2015

@jajinka121 Jeden takový tip - doktorka tě nemůže nutit do očkování, ty jsi zodpovědná za dítě. Tzn. pokud na očkování nepřijdeš a nahlásíš jí, že je nachlazená, moc s tím neudělá. A kór pokud to bude v obdobích nemocnosti, tak to nemusí ani vypadat nějak neuvěřitelně. Samozřejmě to takto nemůžeš odkládat dva roky, ale třeba pár měsíců určitě.

eficenka
27. říj 2015

@monul88
od nového roku - od ledna 2016 se bude druhá dávka dávat až v 7 letech věku dítěte, takže to určitě odlož a pak to sama doktorka posune až mezi 6-7 rokem života ...

tulikiss
27. říj 2015

@eficenka a nevis prosim jak to bude fungovat, male jsme to odlozila do dvou let, ale ted byla nemocna tak nic. a kdyz ji dostane treba v listopadu bude pro ni platit ze druha davka v 7 letech, nebo musi tu prvni dostat az v lednu.

monul88
27. říj 2015

@eficenka tak to je dobrá zpráva. Děkuji 🙂

betelgeuzz
27. říj 2015

@eficenka a už je to oficiálně schválené? Do nedávna to bylo jen jako návrh.

mamulkaivulka
27. říj 2015

@1velrybka -taky se bojím neočkovat ale mám hrůzu z těch možných komplikací... jsem srab.

jajinka121
28. říj 2015

@merope už jsem podepsala odklad, předběžně jsme s dr. domluvené že někdy po roce věku asi začneme, zatím jen Pediacel. MMR buď před nástupem do školky, nebo ještě později.

andy80
28. říj 2015

Dávala jsem oběma dětem podle očkovacího kalendáře a reakci neměl ani jeden. Je to hodně individuální.

1velrybka
16. lis 2015

@gepe Tak co, byla nějaká reakce na očkování?

gepe
16. lis 2015

@1velrybka ahoj ano. Pichnuto v to pondeli, nasledujici tyden ve stredu odpo uz byla divna i par pupinku, vecer horecky, a ty az do patku, kdy se je darilo srazet dobre. Nejhorsi to bylo ze ctvrtka na patek, kdy ve dve rano skoncila ve vane na zchlazeni (39,4), bourila se obkladum, ve vane spokojena 🙂 v patek v podvecer uz jen vyssi teploty, sobota uz bez teplot. Ve vysledku to zvladala lip nez ja a manzel 🙂.
Jinak na srazeni postacil Nurofen sirup, v intervalech cca po 6h i dele. Vetsinou ho dostala az nad 38,5 ci k 39. V zaloze pro jistotu klasika Panadol cipky na pripadne stridani s Nurofenem, Diazepam 🙂
Co u vas?

1velrybka
16. lis 2015

@gepe Ty jo, chudáku, to jste si teda užili ☹ U nás naštěstí bez reakce. Jediné, co jsem zpozorovala a mohlo (ale taky nemuselo) to s tím souviset, bylo to, že se 10. a 11. den dost potila, v noci jsem ji musela i převlékat.

cizu
27. lis 2015

Ahoj dámy - mám dotaz - je mně ouzko. Mojí dcerce, 22 měsíců jsme ve čt odpo naočkoavali priorix, v pátek ráno se probudila s parádní virozou - hlavně rýma a chudina, dneska (pátek večer) už má teda tu rýmu fest, hustou, zatím světle žlutou....co teď? Co můžu čekat?
Upozorňuju, že nezodpovědná nejsem, byla naprosto čupr, už delší dobu bez virózy, nachlazení, rýmy, kašle☹((((((

1velrybka
28. lis 2015

@cizu Ahoj, to je prostě zákon schválnosti, no ☹ Já z toho měla taky děsný strach, aby zrovna něco nechytla, i když mezi děti nechodila (před očkováním jsem na to fakt dávala pozor), člověk nikdy neví. Navíc teď v tomto počasí to prostě lítá ☹ Já bych během víkendu léčila obvyklým způsobem a v pondělí ráno bych pro jistotu zavolala doktorce a poradila se. Rýma může být i reakce na očkování, ale to by bylo až později - cca po týdnu. Takže v tomto případě fakt asi viróza. Nevím, jak to všechno v tom tělíčku funguje, vůbec se v těchto věcech nevyznám, ale třeba je možné, že než by se dostavila případná reakce, tak bude z nejhoršího venku. Jako že když bývá reakce cca po týdnu až deseti dnech (v oslabení možná už po 5 dnech), tak v té době už bude mít rýmu mnohem lepší. Ale nevím, jestli nebo spíš co teď v tom tělíčku ta vakcína dělá - tu dobu, než vypukne případná reakce. Každopádně budu držet palce, ať je malá ok!

cizu
28. lis 2015

@1velrybka mám i staršího syna, který chodí do školky, takže případné nákazy neuhlidam....a můj manžel, to je třetí dítě, je nachcipany furt, no bermudsky trojúhelník:((((

1velrybka
29. lis 2015

@cizu No jo, to se pak člověk neubrání ☹ Jak na tom teď je?

cizu
29. lis 2015

@1velrybka dik za optani ..včera už jenom vodova rýma, dnes zas hustá .ale nekasle, ani už nekycha, jen ta rýma: (

1velrybka
29. lis 2015

@cizu Tak snad to bude dobré.

hojda
14. led 2016

Jak je to teď s druhou dávku? dívala jsem do očkovacího kalendáře 2016 a nikde tam tu druhou dávku nemůžu najít:
http://www.penize.cz/soukrome-zdravotni-pojiste...

karic
21. led 2016

@dezyre Dobry den,nam se zda,ze po ockovaci latce Priorix,tez syn prestal mluvit,ale nam museli delat hlubsi vysetreni ousek,a zjistilo se,ze syn je hluchy na 90db. Je to spatne,modlime se,aby zabrali sluchadla. Po narozeni mel OA nevybavne,takze s urcitosti nemuzeme rict,zda ockovani jeho sluch zhorsilo,ale myslim si to,protoze od 15mesice povidal,rikal máma,ne mama,ale cilene máma.

zlatik1
22. led 2016

Ahoj, potřebuju radu.. jsme 10 den po očkování priorixu (syn 20 měsíců) a malému teď večer vylétla horečka na 38, dostal čípek a čekáme. ..může to být stále reakce na očkování ?

pampeliska1
22. led 2016

@zlatik1 Ano, reakce se dostavuje kolem toho 10. - 12. dne.

1velrybka
23. led 2016

@zlatik1 Souhlasim s prispevkem vyse,ze muze.

zlatik1
23. led 2016

@pampeliska1 ,1velryba díky, už je tolepší.. v noci jen 2 čípky ale teď zatím nic.. je čiperný taksnad jen to vylítlo na noc

gepe
23. led 2016

@1velrybka to mohlo byt k tomu to poceni i kdyz bez horecky. Hlavne ze je mame v poradku 🙂
@zlatik1 nasi zkusenost jsem popsala vyse a po odezneni mala jako pred ockovanim a ok

1velrybka
23. led 2016

@zlatik1 Tak drzim palce,at uz je ok.

granda
23. led 2016

@hojda presunula se na vek 7 let

granda
23. led 2016

@gepe v kolika měsících jste nechala očkovat??